środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Budowlańcy wejdą do Ogrodu Saskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2012, 19:25

Kiedy jedna ekipa zajmie się demontażem starego ogrodzenia, druga w innym miejscu przystąpi do budow
Kiedy jedna ekipa zajmie się demontażem starego ogrodzenia, druga w innym miejscu przystąpi do budow

Znamy już plan prac budowlanych w Ogrodzie Saskim. Nie rozwiązano jednak problemu z renowacją zielni. Chociaż Ratusz rozstrzygnął stosowny przetarg, to nadal nie wiadomo, która firma zajmie się wycinką drzew.

Rozbiórka ogrodzenia przy Al. Racławickich potrwa do lipca. Jednocześnie demontowane będą barierki wzdłuż ul. Leszczyńskiego. Prace na tym odcinku zakończą się w grudniu. Kiedy jedna ekipa zajmie się demontażem, druga w innym miejscu przystąpi do budowy nowego ogrodzenia.

– Ten etap rozpoczniemy w kwietniu, zarówno od strony Al. Racławickich, jak i ul. Leszczyńskiego – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta.

– Pod koniec roku wszystko będzie gotowe.

Prace przy ogrodzeniu od strony ul. Długosza rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do końca września. Od lipca do września budowlańcy będą usuwać nawierzchnię parkowych alejek.

W tym roku się z tym nie uporają. Do rozbiórki wrócą w kwietniu przyszłego roku. Nowe alejki powinny być gotowe najpóźniej w połowie przyszłego roku.

W sierpniu rozpoczną się prace przy mostku i stawie. Sam mostek będzie gotowy jesienią, ale całość dopiero w czerwcu 2013 r. W planie są również m.in. nowa podmurówka muszli koncertowej, fontanna i place zabaw.

O ile w sprawie robót budowlanych harmonogram jest już znany, to nadal nie wiadomo, kto zajmie się wycinką drzew. Ratusz rozstrzygnął przetarg w tej sprawie, ale nie może podpisać umowy z wykonawcą.

Zgodnie z formalnymi wymogami, wykonawca powinien mieć na koncie prace przy parkowej zieleni, warte co najmniej 300 tys. zł. Tymczasem komisja przetargowa nie sprawdziła, czy zwycięska firma Garden Designers z Lublina legitymuje się takim doświadczeniem. W rezultacie, Ratusz unieważnił własną decyzję o powierzeniu lubelskiej firmie prac w Saskim.

– Cofamy się w procedurze, ale nie unieważniamy przetargu – zastrzega Katarzyna Mieczkowska Czerniak, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

– Firma oświadczyła, że ma wymagane doświadczenie. Teraz poprosimy o przedstawienie dowodów.

To nie jedyne komplikacje. Na wynik przetargu poskarżyła się bowiem spółka Kształtowanie Terenów Zieleni "Ogrody”. Utrzymuje, że spełniła wszystkie wymogi formalne, więc Ratusz powinien rozpatrzyć jej ofertę.

Urzędnicy są przeciwnego zdania. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Rozstrzygniecie zapadnie w środę. Ratusz wyjaśnia, że dopiero wtedy okaże się, która firma zajmie się renowacją zieleni Ogrodu Saskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!