poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Budują scenografię do serialu "Morowe Panny". Nie wjedziemy na Stare Miasto od ul. Lubartowskiej

Dodano: 2 sierpnia 2016, 07:35
Autor: Dominik Smaga

Na jednym z podwórek przy ul. Żmigród stanęła szopa, mur, a stacja transformatorowa została zasłonięta. Przy tej ulicy filmowcy zaadaptują też jedno mieszkań (fot. Maciej Kaczanowski)
Na jednym z podwórek przy ul. Żmigród stanęła szopa, mur, a stacja transformatorowa została zasłonięta. Przy tej ulicy filmowcy zaadaptują też jedno mieszkań (fot. Maciej Kaczanowski)

Zaczęła się budowa scenografii na potrzeby zdjęć do serialu „Morowe Panny”, który od jutra będzie kręcony w Lublinie. Z tego powodu od dziś zamknięty ma być wjazd na Stare Miasto od ul. Lubartowskiej. Tymczasowo otwarto wjazd od Królewskiej przy archikatedrze.

– Musimy zasłonić elementy współczesności – tak o pracach planowanych na dziś na ul. Noworybnej i Rybnej mówi Lucyna Chemperek, II kierownik produkcji serialu „Morowe panny”. Obie te ulice mają być zamknięte dla ruchu, a wjazd na Stare Miasto będzie możliwy tylko przez bramę Wieży Trynitarską. To nie wszystko, bo dla ruchu zamknięta zostanie również ul. Podwale i kierowcy nie przejadą nią od ul. Królewskiej do pl. Zamkowego. Zapewniony ma być jedynie dojazd do posesji. Wspomniane utrudnienia potrwają dziś i jutro.

W czwartek i piątek zamknięta ma być ul. Jezuicka i Gruella, w piątek także Archidiakońska i Dominikańska. W sobotę i niedzielę Kowalska i Furmańska, 8 i 9 sierpnia Farbiarska koło ruin łaźni. W każdym z tych miejsc jeden dzień zajmie zasłanianie wszystkiego, co nie wygląda na rok 1941, a drugi dzień przeznaczony będzie na zdjęcia.

O wiele większych przygotowań wymaga ul. Żmigród, dlatego już trwa tu budowa scenografii. – Budujemy tylko na Żmigrodzie – mówi Chemperek. Na jednym z podwórek przy tej ulicy stanęła drewniana szopa, mur, a stacja transformatorowa została przemalowana. Przy tej ulicy konieczna jest też adaptacja jednego mieszkania.

Najbliższa środa będzie pierwszym dniem zdjęciowym w Lublinie, ale nie pierwszym w ogóle, bo pierwszy klaps padł już w połowie lipca. Ten ostatni zaplanowano już na koniec października, już po rozpoczęciu emisji serialu, który TVP 1 nadawać ma od połowy października. Będzie to opowieść o czasach okupacji z perspektywy trzech dziewczyn, które przechodzą przemianę od beztroskiej młodzieży do odważnych działaczek konspiracji.

Jeszcze w sierpniu czekają nas utrudnienia spowodowane zdjęciami do kryminalnej komedii „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Będą się wiązać m.in. z czasowym zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ul. Staszica z Radziwiłłowską, pl. Dworcowego, czy też ul. Zielonej. Ekipa Machulskiego zabawi w Lublinie nieco dłużej, bo od 23 sierpnia do 10 września.

Czytaj więcej o: Lublin serial Morowe Panny
taki tam czytelnik
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

taki tam czytelnik
taki tam czytelnik (2 sierpnia 2016 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw była brama miejska więc naza chyba jednaj jest poprawna. Polecam ikonografię miasta, szczególnie Hogenberga.
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2016 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyrazy uznania dla Szanownego Redaktora! - za "wjazd przez bramę Wieży Trynitarskiej". Na ul. Lubartowskiej jest tablica: "wjazd przez Bramę Trynitarską" - nigdy takiej bramy w Lublinie nie było, a jak ktoś nie odróżnia bramy od wieży, to niech się przeszkoli na przewodnika miejskiego i zacznie używać właściwej terminologii. Wojciech Górski.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!