Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina na 2013: Będzie dużo drogowych inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Radni zatwierdzili budżet miasta na 2013 r. Czeka nas dużo drogowych inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niespodzianki nie było. PiS głosował przeciw prezydenckiemu projektowi budżetu. – Gdzieś w nim zagubił się zwykły człowiek – twierdzi Sylwester Tułajew, szef klubu PiS mówiąc wręcz o katastrofie. – Od stanu dróg zależy komfort życia. Gdzie tu gubimy człowieka? – pyta Michał Krawczyk (PO).

Prezydent mówi, że straszenie katastrofą nie ma podstaw, podobnie jak mówienie o "gigantycznym” wzroście podatku od nieruchomości. – To 5 groszy więcej za metr kwadratowy mieszkania rocznie – mówi Krzysztof Żuk.

Z kolei Jan Gąbka (SLD) chce likwidacji Straży Miejskiej, którą nazywa "paramilitarną służbą antyobywatelską” i podobnie jak Dariusz Jezior (PiS) proponował rezygnację z budowy stadionu. – Jeśli nie zbudujemy go w tej kadencji, to nie zbudujemy go wcale, bo właśnie teraz mamy duże dofinansowanie unijne – odpowiada Żuk

Ostatecznie projekt budżetu poparło 24 radnych, 6 było przeciw (cały klub PiS).
Miasto ma wydać nieco ponad 2 miliardy zł, z czego blisko 670 mln na inwestycje, w tym wiele dróg, na czele z budową nowego odcinka al. Solidarności. Jesienią ma ruszyć przebudowa skrzyżowania al. Solidarności z ul. Ducha, podobnie jak prace na rondzie koło Gali wraz z remontem mostu na ul. Fabrycznej.

Zacząć ma się przebudowa ul. Narutowicza od Okopowej do Głębokiej, Filaretów, Głuskiej i Łęczyńskiej. Ruszyć ma budowa jezdni od ul. Chodźki do Szeligowskiego, oraz Zelwerowicza (odcinek Choiny- Koncertowa), a na skrzyżowaniu Koncertowej z al. Kompozytorów Polskich powstanie rondo.
Sporo jest też remontów, m.in. Al. Racławickich, Nowego Światu i Drogi Męczenników Majdanka od Grabskiego do cmentarza, miejsca parkingowe powstaną m.in. przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej, Rycerskiej, Radości, Jutrzenki i ul. Bazylianówka. Krężnicka dostanie chodnik od Pasiecznej do przejazdu.

W przyszłym roku na dobre ma ruszyć budowa stadionu przy Krochmalnej, basenu olimpijskiego, zakończy się przebudowa Ogrodu Saskiego, budowa basenów przy Roztoczu i Łabędziej, miasteczka rowerowego przy Zygmuntowskich, przedszkola i żłobka przy Wolskiej, a szkoła na Sławinie ma być w stanie surowym. Osiedle Botanik zyska plac zabaw.

Ratusz nie przewiduje podwyżek czynszów komunalnych, opłat za przedszkola i żłobki oraz biletów komunikacji miejskiej. Prezydent założył, że Straż Miejska wystawi mandaty na (to rekord) 3,8 mln zł, a jej działalność ma kosztować 7,7 mln.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ToBi / 21 grudnia 2012 o 09:51
[quote name='paweł' timestamp='1356074535' post='712294']
A co z ulicą Trzesniowską, przecież na czacie Zuk obiecał. I jak zwykle obiecznki cacanki. Będziemy jeździć po stadionu. Potem znowu nie będzie na ulice lubelskie, bo trzeba będzie utrzymywać stadion. Oj, żuku, puknij się w głowę i wlej sobie trochę rozumu, w końcu jesteś jeszcze tym prezydentem, gdzie potrzeby mieszkańców, chyba że będziesz co dwa lata dopłacał mi do wymiany amortyzatorów w samochodzie.
Większość na Ciebie nie zagłosuje.
[/quote]

Mów za siebie bo ja na pewno zagłosuję na Pana Żuka i podejrzewam że właśnie większość mieszkańców Lublina zrobi tak samo. Więc jeszcze raz powtórzę mów za siebie.
[quote name='paweł' timestamp='1356074535' post='712294']
A co z ulicą Trzesniowską, przecież na czacie Zuk obiecał. I jak zwykle obiecznki cacanki. Będziemy jeździć po stadionu. Potem znowu nie będzie na ulice lubelskie, bo trzeba będzie utrzymywać stadion. Oj, żuku, puknij się w głowę i wlej sobie trochę rozumu, w końcu jesteś jeszcze tym prezydentem, gdzie potrzeby mieszkańców, chyba że będziesz co dwa lata dopłacał mi do wymiany amortyzatorów w samochodzie.
Większość na Ciebie nie zagłosuje.
[/qu... rozwiń
Avatar
paweł / 21 grudnia 2012 o 08:22
A co z ulicą Trzesniowską, przecież na czacie Zuk obiecał. I jak zwykle obiecznki cacanki. Będziemy jeździć po stadionu. Potem znowu nie będzie na ulice lubelskie, bo trzeba będzie utrzymywać stadion. Oj, żuku, puknij się w głowę i wlej sobie trochę rozumu, w końcu jesteś jeszcze tym prezydentem, gdzie potrzeby mieszkańców, chyba że będziesz co dwa lata dopłacał mi do wymiany amortyzatorów w samochodzie.
Większość na Ciebie nie zagłosuje.
Avatar
giro / 21 grudnia 2012 o 07:41
Z tą likwidacją Straży Miejskiej to propaganda. Już widzę jak Policja przejmie obowiązki po Straży.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 20 grudnia 2012 o 20:31
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356022253' post='712097']
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[/quote]

[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356022253' post='712097']
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[/quote]To skoro uważasz, że tak dobrze na wsi- to na co jeszcze czekasz? Czy ktoś Ci zabrania "hektarów" kupić lub dzierżawić? Zostań i Ty rolnikiem, to może wtedy nie będziesz narzekać i w luksusy będziesz "opływać"
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356022253' post='712097']
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[/q... rozwiń
Avatar
x / 20 grudnia 2012 o 18:54
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356021287' post='712089']
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem są skrzyżowaniu z Zemborzycką. Dalej to już totalna walka o życie. Ale co to ratusz obchodzi . Budowa stadionu dla bandziorów jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie..Tak sobie elektorat szykują co poniektórzy przed nastepnymi wyborami. Ale władza niech nie zapomina że na Dziesiatej i w Abramowicach też mieszka elektorat i na tym elektoracie może sie poślizgnąć pzred metą do Ratusza.
[/quote]
Wyobraź sobie , że pozwolenie na budowę już było wydane ale... straciło ważność bo poprzednicy Zuka tak się brali za robotę że aż strach. No i jest co jest.
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356021287' post='712089']
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem ... rozwiń
Avatar
warchoł z abramowic / 20 grudnia 2012 o 17:50
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1356012123' post='712030']
Myślę,że z tymi galeriami jako "obozami pracy" nie jest aż tak źle -a myślisz, że pracować w rolnictwie jest łatwiej? W galerii: w zimie masz ciepło, latem klima lub przynajmniej cień nad głową... Czyściutko i przyjemnie -więc po co narzekać?
[/quote]
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1356012123' post='712030']
Myślę,że z tymi galeriami jako "obozami pracy" nie jest aż tak źle -a myślisz, że pracować w rolnictwie jest łatwiej? W galerii: w zimie masz ciepło, latem klima lub przynajmniej cień nad głową... Czyściutko i przyjemnie -więc po co narzekać?
[/quote]
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina... rozwiń
Avatar
warchoł z abramowic / 20 grudnia 2012 o 17:34
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem są skrzyżowaniu z Zemborzycką. Dalej to już totalna walka o życie. Ale co to ratusz obchodzi . Budowa stadionu dla bandziorów jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie..Tak sobie elektorat szykują co poniektórzy przed nastepnymi wyborami. Ale władza niech nie zapomina że na Dziesiatej i w Abramowicach też mieszka elektorat i na tym elektoracie może sie poślizgnąć pzred metą do Ratusza.
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem są skrzyżowaniu z Zemborzycką. Dalej to już totalna walka o życie. Ale co to ratusz obchodzi . Budowa ... rozwiń
Avatar
Josef / 20 grudnia 2012 o 17:22
Informacja bardzo płytka.Skoro mowa o budżecie to niezbędnym jest wiadomość ile z całości pochłonie administracja?Ile kosztuje sam prezydent /płace ,nagrody,premie,komórki,ryczałty,ochrona i transport jaśnie pana/.?Te rzeczy należą się mieszkańcom "jak koniowi owies"!A tu tylko wielkie inwestycje,ale naprawdę jakie ?,naprawdę to nie wiadomo.Na pewno wiadomo,to że jak śnieg spadnie to nie można przejść.!
Avatar
ella / 20 grudnia 2012 o 15:41
i dobrze mówisz i j****** pisowskich malkontentów, gdzie tu człowiek bo po? bo nowych kościółków miasto nie buduje? same się zbudują
Avatar
tom / 20 grudnia 2012 o 15:30
[quote name='michał' timestamp='1356009718' post='712018']
Od czterech lat przebywam w Irlandii. W Lublinie jestem 2 razy do roku i za każdym razem przeżywam szok. Już dawno tak dużo i z takim rozmachem Lublin się nie zmieniał. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Tak trzymać. A w Irlandii popracuję jeszcze kilka lat i wracam do mojego kochanego Lublina. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...
Wesołych świąt!
[/quote]

wreszcie jakiś pozytywny komentarz dzieki
niestety 99% to narzekacze i nieudacznicy wszystko źle,nic nie pasuje,wina Tuska,
Kaczyńskiego,Palikota ale robić to nie ma komu.
[quote name='michał' timestamp='1356009718' post='712018']
Od czterech lat przebywam w Irlandii. W Lublinie jestem 2 razy do roku i za każdym razem przeżywam szok. Już dawno tak dużo i z takim rozmachem Lublin się nie zmieniał. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Tak trzymać. A w Irlandii popracuję jeszcze kilka lat i wracam do mojego kochanego Lublina. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...
Wesołych świąt!
[/quote]

wreszcie jakiś pozytywny komentarz dzieki
niestety 99% ... rozwiń
Avatar
ToBi / 21 grudnia 2012 o 09:51
[quote name='paweł' timestamp='1356074535' post='712294']
A co z ulicą Trzesniowską, przecież na czacie Zuk obiecał. I jak zwykle obiecznki cacanki. Będziemy jeździć po stadionu. Potem znowu nie będzie na ulice lubelskie, bo trzeba będzie utrzymywać stadion. Oj, żuku, puknij się w głowę i wlej sobie trochę rozumu, w końcu jesteś jeszcze tym prezydentem, gdzie potrzeby mieszkańców, chyba że będziesz co dwa lata dopłacał mi do wymiany amortyzatorów w samochodzie.
Większość na Ciebie nie zagłosuje.
[/quote]

Mów za siebie bo ja na pewno zagłosuję na Pana Żuka i podejrzewam że właśnie większość mieszkańców Lublina zrobi tak samo. Więc jeszcze raz powtórzę mów za siebie.
[quote name='paweł' timestamp='1356074535' post='712294']
A co z ulicą Trzesniowską, przecież na czacie Zuk obiecał. I jak zwykle obiecznki cacanki. Będziemy jeździć po stadionu. Potem znowu nie będzie na ulice lubelskie, bo trzeba będzie utrzymywać stadion. Oj, żuku, puknij się w głowę i wlej sobie trochę rozumu, w końcu jesteś jeszcze tym prezydentem, gdzie potrzeby mieszkańców, chyba że będziesz co dwa lata dopłacał mi do wymiany amortyzatorów w samochodzie.
Większość na Ciebie nie zagłosuje.
[/qu... rozwiń
Avatar
paweł / 21 grudnia 2012 o 08:22
A co z ulicą Trzesniowską, przecież na czacie Zuk obiecał. I jak zwykle obiecznki cacanki. Będziemy jeździć po stadionu. Potem znowu nie będzie na ulice lubelskie, bo trzeba będzie utrzymywać stadion. Oj, żuku, puknij się w głowę i wlej sobie trochę rozumu, w końcu jesteś jeszcze tym prezydentem, gdzie potrzeby mieszkańców, chyba że będziesz co dwa lata dopłacał mi do wymiany amortyzatorów w samochodzie.
Większość na Ciebie nie zagłosuje.
Avatar
giro / 21 grudnia 2012 o 07:41
Z tą likwidacją Straży Miejskiej to propaganda. Już widzę jak Policja przejmie obowiązki po Straży.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 20 grudnia 2012 o 20:31
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356022253' post='712097']
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[/quote]

[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356022253' post='712097']
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[/quote]To skoro uważasz, że tak dobrze na wsi- to na co jeszcze czekasz? Czy ktoś Ci zabrania "hektarów" kupić lub dzierżawić? Zostań i Ty rolnikiem, to może wtedy nie będziesz narzekać i w luksusy będziesz "opływać"
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356022253' post='712097']
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[/q... rozwiń
Avatar
x / 20 grudnia 2012 o 18:54
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356021287' post='712089']
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem są skrzyżowaniu z Zemborzycką. Dalej to już totalna walka o życie. Ale co to ratusz obchodzi . Budowa stadionu dla bandziorów jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie..Tak sobie elektorat szykują co poniektórzy przed nastepnymi wyborami. Ale władza niech nie zapomina że na Dziesiatej i w Abramowicach też mieszka elektorat i na tym elektoracie może sie poślizgnąć pzred metą do Ratusza.
[/quote]
Wyobraź sobie , że pozwolenie na budowę już było wydane ale... straciło ważność bo poprzednicy Zuka tak się brali za robotę że aż strach. No i jest co jest.
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356021287' post='712089']
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem ... rozwiń
Avatar
warchoł z abramowic / 20 grudnia 2012 o 17:50
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1356012123' post='712030']
Myślę,że z tymi galeriami jako "obozami pracy" nie jest aż tak źle -a myślisz, że pracować w rolnictwie jest łatwiej? W galerii: w zimie masz ciepło, latem klima lub przynajmniej cień nad głową... Czyściutko i przyjemnie -więc po co narzekać?
[/quote]
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina i nie tylko posprzedawał działki kiedyś darowane przez władzę ludową w drodze tzw reformy rolnej. czytaj : w wyniku grabieży prawowitym włascielom . I jeszcze śmioe narzekać!To jest kasta uprzywilejowana bo każdy rząd boi sie zrobić porzadek z tą "biedotą"..
[quote name='dziat z fioletovymi uszami' timestamp='1356012123' post='712030']
Myślę,że z tymi galeriami jako "obozami pracy" nie jest aż tak źle -a myślisz, że pracować w rolnictwie jest łatwiej? W galerii: w zimie masz ciepło, latem klima lub przynajmniej cień nad głową... Czyściutko i przyjemnie -więc po co narzekać?
[/quote]
Chłop ma najlepiej w tym kraju. Nie płaci zusu ( krusu płaci tyle co kot napłakał) nie płaci składaki zdrowotnej i ... panisko za moje pieniądze. W obrębieLublina... rozwiń
Avatar
warchoł z abramowic / 20 grudnia 2012 o 17:34
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem są skrzyżowaniu z Zemborzycką. Dalej to już totalna walka o życie. Ale co to ratusz obchodzi . Budowa stadionu dla bandziorów jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie..Tak sobie elektorat szykują co poniektórzy przed nastepnymi wyborami. Ale władza niech nie zapomina że na Dziesiatej i w Abramowicach też mieszka elektorat i na tym elektoracie może sie poślizgnąć pzred metą do Ratusza.
Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Kunickiego/Sierpińskiego/Głuska/Abramowicka???? Kunickiego to trasa wylotowa na Biłgoraj ,Przemyśl a wałdzy zdaje się zę to gruntówka do Koziej Wólki i wystarczy to co jest. Niestety władza jak zwykle sie myli i mydli oczy mieszkańcom . Wyjazd z bocznych ulic na Kunickiego to horror. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez tą bardzo ruchliwą ulicę. Ostatnie światła przed Biłgorajem są skrzyżowaniu z Zemborzycką. Dalej to już totalna walka o życie. Ale co to ratusz obchodzi . Budowa ... rozwiń
Avatar
Josef / 20 grudnia 2012 o 17:22
Informacja bardzo płytka.Skoro mowa o budżecie to niezbędnym jest wiadomość ile z całości pochłonie administracja?Ile kosztuje sam prezydent /płace ,nagrody,premie,komórki,ryczałty,ochrona i transport jaśnie pana/.?Te rzeczy należą się mieszkańcom "jak koniowi owies"!A tu tylko wielkie inwestycje,ale naprawdę jakie ?,naprawdę to nie wiadomo.Na pewno wiadomo,to że jak śnieg spadnie to nie można przejść.!
Avatar
ella / 20 grudnia 2012 o 15:41
i dobrze mówisz i j****** pisowskich malkontentów, gdzie tu człowiek bo po? bo nowych kościółków miasto nie buduje? same się zbudują
Avatar
tom / 20 grudnia 2012 o 15:30
[quote name='michał' timestamp='1356009718' post='712018']
Od czterech lat przebywam w Irlandii. W Lublinie jestem 2 razy do roku i za każdym razem przeżywam szok. Już dawno tak dużo i z takim rozmachem Lublin się nie zmieniał. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Tak trzymać. A w Irlandii popracuję jeszcze kilka lat i wracam do mojego kochanego Lublina. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...
Wesołych świąt!
[/quote]

wreszcie jakiś pozytywny komentarz dzieki
niestety 99% to narzekacze i nieudacznicy wszystko źle,nic nie pasuje,wina Tuska,
Kaczyńskiego,Palikota ale robić to nie ma komu.
[quote name='michał' timestamp='1356009718' post='712018']
Od czterech lat przebywam w Irlandii. W Lublinie jestem 2 razy do roku i za każdym razem przeżywam szok. Już dawno tak dużo i z takim rozmachem Lublin się nie zmieniał. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Tak trzymać. A w Irlandii popracuję jeszcze kilka lat i wracam do mojego kochanego Lublina. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...
Wesołych świąt!
[/quote]

wreszcie jakiś pozytywny komentarz dzieki
niestety 99% ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 28 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!