Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2014 r.
10:15
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina w 2015 r. Radni chcą odłożyć przebudowę pl. Litewskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 10 A A

Czy przebudowa pl. Litewskiego zostanie odłożona? Czy powstaną światła na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną? Około 200 wniosków zgłosili radni do listy miejskich wydatków na 2015 r. Do środy prezydent ma czas na wskazanie tych, które uznaje za słuszne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komplet wniosków zgłaszanych przez poszczególne komisje Rady Miasta trafił do prezydenta w zeszły piątek. Taki termin wynika z grafika prac nad przyszłorocznym budżetem. Teraz piłeczka jest po stronie Krzysztofa Żuka, który do środy musi oznajmić, co o tych wnioskach sądzi. Przeglądając spis wniosków widać, że wielu radnych skłonnych jest odłożyć na później przebudowę pl. Litewskiego. Bo proponując jakiś wydatek radni musieli wskazać, skąd wziąć na to pieniądze. Bardzo często stwierdzali, że kwotę potrzebną na inne cele należy uszczknąć właśnie z puli przeznaczonej na pl. Litewskim. Tyle że w tej puli jest 20 milionów złotych, a wnioski by coś z tego zabrać opiewają łącznie na kwotę... dwukrotnie większą. Lista inwestycji, które radni chcą dopisać do budżetu to prawdziwa osiedlowa ściana płaczu. Jest tu mowa i o rozbudowie podstawówki na Felinie o segment dla gimnazjum, o przebudowie sali koncertowej w szkole muzycznej przy ul. Narutowicza, remoncie ul. Zbożowej, Sławinkowskiej, Mireckiego, Reymonta, Żeromskiego, Romantycznej, Wiklinowej, odnowieniu ul. Braci Wieniawskiej, czy też stworzeniu parkingu obok pętli przy ul. Paderewskiego nieopodal nowej ul. Zelwerowicza.
Radni chcą także nowych sygnalizacji świetlnych. Na liście są zarówno skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną oraz Diamentowej z Wrotkowską, ale także światła na przejściu przez ul. Kruczkowskiego obok podstawówki, na skrzyżowaniu ul. Roztocze i Wielkopolskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Tymiankowej. Pojawił się nawet wniosek "o przeznaczenie 10 tys. zł na wydłużenie zielonego światła z 15 sekund do 25 sekund” na przejściu przez Al. Racławickie koło skrzyżowania z ul. Lipową. Kilka razy na liście przewija się za to wniosek o stworzenie nowej linii autobusowej łączącej Czechów z Tatarami i Felinem przez ul. Związkową, al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa, Gospodarczą i Drogę Męczenników Majdanka. Nie wszystkie propozycje zyskały pozytywną opinię Komisji Budżetowo-Ekonomicznej działającej w Radzie Miasta. Ta sama komisja będzie mieć czas do czwartku na przemyślenie prezydenckiej odpowiedzi i udzielenie swojej. Na tej podstawie do 18 grudnia prezydent ma zdecydować, co zmienia w swoim projekcie budżetu na 2015 r.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miszaknasd / 9 grudnia 2014 o 15:18

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

rozwiń
Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 13:47

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal

Puknij się w pusty łeb, może ci pomoże.

Avatar
Marek / 9 grudnia 2014 o 13:37

Mam nadzieje, że wezmą się w końcu za ulicę Choiny od Zelwerowicza do granic miasta i ta inwestycja znajdzie się w budżecie

Avatar
Populizm i Slogany / 9 grudnia 2014 o 13:32

a co tam u radnych PiS? dalej chcą oddłużać miasto a jednocześnie wchodzić do wszystkich dzielnic i wydawać mln zł. na inwestycje? :lol:  

Avatar
brka / 9 grudnia 2014 o 13:14

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

rozwiń
Avatar
ja / 9 grudnia 2014 o 12:38

Kur**a wszędzie światła by tylko poje**by stawiali.

Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 12:08

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Avatar
Patryk / 9 grudnia 2014 o 11:39

Waginalny projekt oddaje studenckiego ducha miasta :)))

Avatar
Gość / 9 grudnia 2014 o 11:13

a co z Nałęczowską, dlaczego miasto zapomina o tej ulicy? Ciemna, niebezpieczna i zamiast zwracać uwagę na pieszych, kierowcy muszą skupiać się na omijaniu mega dziur i kolein. Przecież to wstyd taka droga

Avatar
g / 9 grudnia 2014 o 10:58

Mam nadzieję, że projekt "wielkiej vaginy" nie zostanie wycofany :D

Avatar
miszaknasd / 9 grudnia 2014 o 15:18

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

wole mieć dobrą drogę do bloku/domu przez kilka lat niż łądną uroczystość przez kilka godz. no ale moża mieć łądny plac tylko przyjść na obchody w ubłoconych butach...

rozwiń
Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 13:47

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal

Puknij się w pusty łeb, może ci pomoże.

Avatar
Marek / 9 grudnia 2014 o 13:37

Mam nadzieje, że wezmą się w końcu za ulicę Choiny od Zelwerowicza do granic miasta i ta inwestycja znajdzie się w budżecie

Avatar
Populizm i Slogany / 9 grudnia 2014 o 13:32

a co tam u radnych PiS? dalej chcą oddłużać miasto a jednocześnie wchodzić do wszystkich dzielnic i wydawać mln zł. na inwestycje? :lol:  

Avatar
brka / 9 grudnia 2014 o 13:14

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

Niech zgadnę - wcześniej pisałeś, że szkoda kilkadziesiąt baniek wyrzucać w błoto na Pl. Litewski, kiedy jest tyle pilniejszych potrzeb i to wstyd i skandal?

rozwiń
Avatar
ja / 9 grudnia 2014 o 12:38

Kur**a wszędzie światła by tylko poje**by stawiali.

Avatar
Lublin europejski / 9 grudnia 2014 o 12:08

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Avatar
Patryk / 9 grudnia 2014 o 11:39

Waginalny projekt oddaje studenckiego ducha miasta :)))

Avatar
Gość / 9 grudnia 2014 o 11:13

a co z Nałęczowską, dlaczego miasto zapomina o tej ulicy? Ciemna, niebezpieczna i zamiast zwracać uwagę na pieszych, kierowcy muszą skupiać się na omijaniu mega dziur i kolein. Przecież to wstyd taka droga

Avatar
g / 9 grudnia 2014 o 10:58

Mam nadzieję, że projekt "wielkiej vaginy" nie zostanie wycofany :D

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 28 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 72 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!