piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Budżet Lublina. Zobacz na co miasto wyda nasze pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2011, 18:32
Autor: Dominik Smaga

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk (archiwum)
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk (archiwum)

Wiadomo już, które z wniosków radnych prezydent uwzględnił w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Znalazły się pieniądze m.in. na nowe drogi i place zabaw. Ostateczne głosowanie nad budżetem tuż przed świętami, 22 grudnia.

Milion złotych znalazł prezydent na budowę nowej ulicy, równoległej do al. Smorawińskiego. Pobiegnie ona od ul. Chodźki (na wysokości pętli trolejbusowej) do ul. Szeligowskiego. O jej budowę wnioskował przewodniczący Rady Miasta i rektor Uniwersytetu Medycznego.

O pół miliona prezydent zmniejsza pulę przeznaczoną na zakup parkomatów. – Na ten cel pozostanie 1,5 mln złotych – informuje Irena Szumlak, skarbnik miasta.

Za 600 tys. zł zmodernizowane mają być ulice: Radości, Romantyczna i Gościnna, przy których powstaną dodatkowe miejsca parkingowe. W ramach tej samej kwoty powstać mają dodatkowe miejsca przy Przedszkolu nr 77, podstawówce nr 28 i Gimnazjum nr 11.

Natomiast 100 tys. zł trafi na budowę schodów do wąwozu od ul. Filaretów po stronie Skarpy. Taka sama kwota trafi na schody dla dzieci chodzących z os. Ruta do podstawówki nr 38.

>> Budżet Lublina w obrazkach

Miasto ma także przygotować projekt kładki łączącej os. Łęgi i os. Świt. Prezydent wyłuskał 100 tys. zł na budowę chodnika od Agatowej do pętli przy Granitowej oraz 200 tys. zł na łącznik między ul. Paśnikowskiego i Parysa.

Remontu doczekają się ul. Leszetyckiego, Paderewskiego, Harnasie i Zakopiańska od ul. Choiny. Na ten cel prezydent dał milion. Taka sama kwota została zabezpieczona na przygotowania do wycenianej na 6 mln zł przebudowy ul. Filaretów, a 500 tys. zł na budowę ul. Sławin.

Dla rowerzystów

Z pieniędzy przeznaczonych na drogi sfinansowane ma być poszerzenie lub dobudowa mostków rowerowych przez Bystrzycę koło Gali i LKJ. Powstać ma też dokumentacja do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż alejki na dnie wąwozu między os. Skarpa a os. Prusa i przedłużenia ścieżki między ogródkami działkowymi do ul. Armii Krajowej.

Kosztem 30 tys. zł opracowany ma być projekt termomodernizacji VI LO przy Mickiewicza. 170 tys. zł trafi na udrożnienie i przebudowę ul. Morcinka, Znalazło się 60 tys. zł na dokumentację niezbędną do budowy windy dla niepełnosprawnych dzieci w podstawówce przy Radości.

Miasto zamontuje też trzy lampy między ul. Szczerbowskiego a szkołami przy Muzycznej i jedną lampę obok filii MOPR przy Głębokiej.

Na place zabaw

50 tys. zł - remont placu zabaw między wieżowcami przy ul. Glinianej i urządzenie skweru

40 tys. zł - urządzenie terenu rekreacyjnego z placem zabaw przy ul. Tetmajera

30 tys. zł - budowa placu zabaw w os. Botanik

20 tys. zł - remont placu zabaw przy ul. Milenijnej
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gi-s
Krzysztof
jan88
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gi-s
gi-s (8 grudnia 2011 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapraszam na bezpłatne szkolenia - jedyne takie w Lublinie:


www.gis-szkolenia.pl

warto skorzystać! zapraszam
Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (8 grudnia 2011 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pętla na Granitowej otwarta przeszło rok temu, a dojście do niej będą planowali dopiero po dwóch latach. Następną zimę będziemy brnęli po śniegu lub błocie przez krzaki.
Rozwiń
jan88
jan88 (8 grudnia 2011 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dzisiejszy forsal czyli ekonomiczna część dziennika gazety prawnej przynosi zestawienie regionów pod względem dynamiki produktu krajowego brutto za rok 2009. Wynika z niego i z grafiki zawartej w tym artykule nie zbicie iż gospodarka regionu zarządzanego przez koalicję patii politycznych PO i PSL kurczy się tj. wykazuje ujemną dynamikę produktu krajowego brutto. Jest to fakt dla wielu czytelników znany jednakże po raz pierwszy przeczucie wielu ludzi zostało potwierdzone przez GUS i dane te zostały opublikowane przez ogólnopolską gazetę.


Zatem odsyłam do omawianego artykułu

źródło:

http://forsal.pl/grafika/573824,86499,polska_b_zostaje_w_tyle_za_polska_a_mniej_zarabia_i_wolniej_sie_rozwija.html
Rozwiń
Ether
Ether (8 grudnia 2011 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
drogi nie zminiejszą niezadowolenia bezrobotnych, a tych w lublinnie jest od groma
Rozwiń
Grzegorz
Grzegorz (8 grudnia 2011 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ulica Zelwerowicza bardzo potrzebna!!!!!!!!!!!! Dzisiaj w korku na Willowej spędziłem 20 minut!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!