piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Burmistrz kontratakuje

Dodano: 14 listopada 2003, 20:58
Autor: (ema)

W Sądzie Rejonowym w Zamościu toczy się sprawa przeciwko Barbarze Kurzawskiej-Jańczuk, która od kilku tygodni zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza Zwierzyńca. Sprawę skierował do sądu właśnie burmistrz.

- Działania pani Kurzawskiej sprawiły mi straszny dyskomfort psychiczny jako osobie prywatnej i utrudnienia jako burmistrzowi - wyjaśnia Jan Skiba, burmistrz Zwierzyńca.
W akcie oskarżenia znalazło się pomawianie o fałszowanie dokumentów gminy, przyjmowanie korzyści majątkowych za załatwianie spraw, a także nielegalne i niezgodne z prawem wydzierżawienie nieruchomości gminy. A także podawanie nieprawdziwych i zniesławiających informacji
do środków masowego przekazu. Czyny te zagrożone są karą nawet do dwóch lat więzienia. Mimo to rozprawa pojednawcza, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, nie przyniosła rozstrzygnięć.
- Myślę, że pan Skiba sam sobie ukręcił bat tym pozwem. Podałam na świadków wszystkich radnych, którzy byli na sesji, z której protokół został później sfałszowany - twierdzi B. Kurzawska-Jańczuk.
Na sesji omawiana była kwestia dzierżawy placu, o którą starała się pozwana. Burmistrz odmówił
dzierżawy. Reakcją stała się m.in. głodówka B.
Kurzawskiej-Jańczuk, o której pisaliśmy we wrześniu. Termin następnej rozprawy ustalono
na 20 listopada.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24