poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Burmistrz Łęcznej w zawieszeniu

Dodano: 31 lipca 2002, 16:24

Zarząd Łęcznej od kilku miesięcy nie wie, czy otrzymał absolutorium od Rady Miejskiej, czy też nie.

Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność uchwały łęczyńskiej Rady Miejskiej z kwietnia br. o nie udzieleniu absolutorium zarządowi. Nie było bowiem wymaganej większości głosów. Rada nie skorzystała z prawa odwołania się od tej niekorzystnej decyzji do NSA.
Wczoraj na sesji RM powtórzono głosowanie w sprawie absolutorium dla Zarządu za wykonanie budżetu 2001 roku. Wynik był zbliżony do kwietniowego. Z 22 radnych obecnych na sali 12 poparło projekt uchwały o nieudzieleniu absolutorium. Przeciw (czyli za udzieleniem absolutorium) opowiedziało się 9 osób, zaś jeden radny wstrzymał się od głosu. Tymczasem aby uchwała mogła wejść w życie, musiałoby ją poprzeć co najmniej 15 radnych.
– Uchwała nie została podjęta i jesteśmy w zawieszeniu – mówi Dariusz Kowalski, wiceburmistrz Łęcznej. – Nie jest to jedyny przypadek w Polsce. W podobnej sytuacji jest choćby zarząd Lublina. Próba nie udzielenia absolutorium, która mogłaby skutkować wnioskiem o odwołanie zarządu nie powiodła się. Ale nie mamy tez absolutorium. Problem ten rozwiązać muszą ci, co stanowią prawo.
– Chcieliśmy dopełnić procedury, by nie było stanu niebytu – mówi Jan Piotrowski, przewodniczący Rady Miejskiej. – Nikomu w radzie nie zależy, by na kilka tygodni przed wyborami by zmieniać zarząd. Nie udało się doprowadzić do rozstrzygnięcia z powodu luki w prawie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!