czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Burmistrz Łęcznej w zawieszeniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2002, 16:24

Zarząd Łęcznej od kilku miesięcy nie wie, czy otrzymał absolutorium od Rady Miejskiej, czy też nie.

Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność uchwały łęczyńskiej Rady Miejskiej z kwietnia br. o nie udzieleniu absolutorium zarządowi. Nie było bowiem wymaganej większości głosów. Rada nie skorzystała z prawa odwołania się od tej niekorzystnej decyzji do NSA.
Wczoraj na sesji RM powtórzono głosowanie w sprawie absolutorium dla Zarządu za wykonanie budżetu 2001 roku. Wynik był zbliżony do kwietniowego. Z 22 radnych obecnych na sali 12 poparło projekt uchwały o nieudzieleniu absolutorium. Przeciw (czyli za udzieleniem absolutorium) opowiedziało się 9 osób, zaś jeden radny wstrzymał się od głosu. Tymczasem aby uchwała mogła wejść w życie, musiałoby ją poprzeć co najmniej 15 radnych.
– Uchwała nie została podjęta i jesteśmy w zawieszeniu – mówi Dariusz Kowalski, wiceburmistrz Łęcznej. – Nie jest to jedyny przypadek w Polsce. W podobnej sytuacji jest choćby zarząd Lublina. Próba nie udzielenia absolutorium, która mogłaby skutkować wnioskiem o odwołanie zarządu nie powiodła się. Ale nie mamy tez absolutorium. Problem ten rozwiązać muszą ci, co stanowią prawo.
– Chcieliśmy dopełnić procedury, by nie było stanu niebytu – mówi Jan Piotrowski, przewodniczący Rady Miejskiej. – Nikomu w radzie nie zależy, by na kilka tygodni przed wyborami by zmieniać zarząd. Nie udało się doprowadzić do rozstrzygnięcia z powodu luki w prawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!