piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Była zbrodnia, nie będzie kasy

Dodano: 15 stycznia 2002, 21:50

Mariusz S., zwany wampirem ze Stefankowic, nie dostanie odszkodowania od Henryka J., ojca jednej z ofiar, który ponad trzy lata temu zaatakował go siekierą w zamojskim sądzie. Tak zadecydował Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Wyrok jest nieprawomocny.
Przestępca odsiaduje w tej chwili wyrok dożywotniego więzienia za zgwałcenie i bestialskie zamordowanie czterech kobiet w okolicach Hrubieszowa. Jedną z ofiar wampira ze Stefankowic była 36-letnia Elżbieta Ł. Latem 1996 roku martwą kobietę znaleziono na terenie ogródków działkowych pod Hrubieszowem. Wcześniej została brutalnie zgwałcona. Osierociła dwoje dzieci.
W październiku 1998 roku przed ówczesnym Sądem Wojewódzkim w Zamościu odbywała się pierwsza rozprawa przeciwko seryjnemu mordercy. Po jej zakończeniu policjanci konwojujący Mariusza S. zostali zaatakowani gazem przez czyhającego na nich osobnika, a sam podejrzany został dopadnięty na schodach i ugodzony siekierą w plecy. Rana okazała się niegroźna.
Napastnikiem okazał się 63-letni Henryk J. spod Hrubieszowa, ojciec zamordowanej Elżbiety Ł. Mężczyzna trafił do aresztu. Wkrótce za poręczeniem wojewody zamojskiego wyszedł na wolność. Mariusz S. półtora roku temu został skazany na dożywocie. W zeszłym roku do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie pozew o zasądzenie od Henryka J. tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia za zniszczone ubranie, obrażenia i straty moralne początkowo 3 tys. zł, później rozszerzył powództwo i domagał się 10 tys. zł więcej.
Hrubieszowski sąd oddalił jednak jego roszczenia. - Artykuł 5 kodeksu cywilnego mówi, że nie można czynić użytku ze swego prawa, jeżeli byłoby to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego - wyjaśnia Dziennikowi Zbigniew Żaczek, wiceprezes Sądu Rejonowego w Hrubieszowie. - Głównie na tej podstawie oddaliliśmy roszczenia Mariusza S. Może się on jednak odwoływać do sądu wyższej instancji.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!