piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Były prezes Bogdanki złożył doniesienie do prokuratury, co ujawni na konferencji prasowej?

Autor: (DJ, MAG)

Mirosław Taras (KAROL ZIENKIEWICZ/ ARCHIWUM)
Mirosław Taras (KAROL ZIENKIEWICZ/ ARCHIWUM)

Mirosław Taras złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Pismo byłego prezesa Bogdanki wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Lublinie w czwartek po południu.

– Zostało złożone za pośrednictwem Centralnego Biura Antykorupcyjnego – potwierdza Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prokuratura nie ujawnia, o czym Taras napisał w doniesieniu. Wiadomo jedynie, że jest ono obszerne. Kogo i o co oskarża były prezes Bogdanki? Szczegóły poznamy na konferencji prasowej, którą zwołał on w piątek na godz. 11 w Warszawie.

Mirosław Taras stracił fotel prezesa Lubelskiego Węgla "Bogdanka” w ubiegły czwartek. Odbyło się to w atmosferze skandalu, gdyż ze strony odwołanego prezesa padły oskarżenia o korupcję.

– W mojej opinii zostałem odwołany dlatego, że nie przystałem na korupcyjną propozycję oraz na propozycję ustawiania przetargów – powiedział Mirosław Taras w rozmowie z gazetą "Parkiet”.

Więcej w Magazynie, reporterskim dodatku do Dziennika Wschodniego: Bogdanka na zakręcie. Dlaczego odwołano prezesa?
Czytaj więcej o:
Lubelski
krzoy
Edek
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lubelski
Lubelski (5 października 2012 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUBESKI Węgiel Bogdanka, Lubelski miał zostać tylko z nazwy. Taras sprzeciwił się zmianom, które miały na celu wyprowadzanie pieniędzy z Lubelszczyzny i z kraju, a więć rada wymyśliła, że go odwoła.
Rozwiń
krzoy
krzoy (4 października 2012 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Edek! jak widać obce ci jest pojęcie dobrej współpracy! I "co autor miał na myśli pod pojęciem "ryla" ...? NIe mieszkam w łęcznej i nie wiem o co chodzi? Domyślam się że komuś i czegoś zazdrościsz albo masz o coś do kogoś żal...? Oczywiście kłóci się to z ochroną środowiska, ale właśnie ta współpraca naukowa ma zmniejszyć szkodliwość kopalni i udostępnianie informacji i materiałów do badań jest na najwyższym poziomie od zgody prezesa,przez logistyków, do kierowców. A Ci na dole robią swoje: wydobywają...
Rozwiń
Edek
Edek (4 października 2012 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"...podejście naukowe pracowników wszystkich szczebli", co autor miał na myśli? Podejście naukowe ryla? (nie chodzi tutaj o wszystkich pracowników LW czy spółek, tyko o tych "specyficznych", kto mieszka w Łęcznej ten wie.
Rozwiń
krzoy
krzoy (4 października 2012 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzymam Kciuki za Pana Tarasa! Współpracuję z "bogdanką" na polu naukowym i jestem zachwycony podejściem pracowników wszystkich szczebli! " Żal mi, że najlepiej zarządzana spółka skarbu państwa na lubelszczyźnie i może nawet w polsce przynosząca miliony zysku dla regionu, jest polem rozgrywek politycznych. Brudne łapy polityków precz od lubelszczyzny!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!