Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2013 r.
17:30
Edytuj ten wpis

CBA odpowiada sądowi. Sprawdzili agentów wykrywaczem kłamstw

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 9 A A
To kolejna odsłona sporu między CBA, a sądem (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)
To kolejna odsłona sporu między CBA, a sądem (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)

CBA sprawdza swoich agentów wykrywaczem kłamstw i oświadcza: – Ich relacja z lubelskiego sądu jest prawdziwa. Nie można im stawiać żadnych zarzutów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To kolejna odsłona sporu między CBA, a sądem. Zaczęło się od rozprawy dotyczącej tymczasowego aresztu dla marszałka woj. podkarpackiego, Mirosława Karapyty. Sędzia z Sądu Rejonowego w Lublinie zdecydowała o zamianie tymczasowego aresztu na kaucję w wysokości 60 tys. zł. Skutek? Szef CBA zawiadomił ministra sprawiedliwości, że w czasie posiedzenia naruszono godność i powagę sądu. Po ogłoszeniu postanowienia sędzia miała powiedzieć do marszałka: "podejrzany powinien być zadowolony". Sędzia miała też rozmawiać z podejrzanym przed wejściem na salę sądową. CBA domagało się więc wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi.

W czerwcu rzecznik dyscyplinarny dla sędziów uznał, że zarzuty agentów nie mają nic wspólnego z prawdą. – Nawet jedna z informacji przedstawionych przez agentów nie znalazła potwierdzenia w faktach – skwitował wówczas Artur Ozimek, rzecznik SO w Lublinie. Postępowanie wyjaśniające wykazało, że w zeznaniach czterech agentów pilnujących marszałka było wiele rozbieżności. Zdaniem rzecznika dyscyplinarnego, w notatkach funkcjonariuszy fakty mieszają się z domysłami. Rzecznik zwrócił się do szefa CBA o wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec agentów.
Biuro zabrało się za wyjaśnianie sprawy. – Ponownie skonfrontowano i zweryfikowano relacje funkcjonariuszy z przebiegu rozprawy. Na ich wyraźną prośbę podjęto decyzję o przeprowadzeniu badań na tzw. wykrywaczu kłamstw – oświadczył Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Przeprowadzili je zewnętrzni eksperci. Według biura, badania wykazały, że relacjonując przebieg rozprawy agenci mówili prawdę. Ich zeznania są spójne.

– W związku z tym Szef CBA nie widzi żadnych podstaw do wszczęcia jakichkolwiek procedur dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy – dodaje Dobrzyński.

CBA podkreśla, że nie ocenia decyzji sędzi w sprawie tymczasowego aresztowania. Postępowanie wyjaśniające to jedynie odpowiedź na wystąpienie rzecznika sądu "dyskredytujące działanie funkcjonariuszy”.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariusz / 16 lipca 2013 o 13:26

... bronisz tego opasłego knura z PSL-u.

Wybornie.

Na milę śmierdzi mi to typowym PSL-owskim nepotyzmem (i własnymi interesami ... robota w budżetówce, bojaźń o stołki i emeryturę), bo k.. k ... łba nie urwie.

Z całym szacunkiem - tusza nie upoważnia do obraźliwego nazywania osoby cierpiącej na nadwagę "knurem". Granica dozwolonej krytyki też Cię do tego nie upoważnia. I nie jest to obrona pana K. tylko stwierdzenie faktu. Po drugie, gdzie możesz w moim wpisie wyczytać choćby słowo obrony podejrzanego? Cały wpis dotyczy CBA i krytyki działania tej instytucji. Co do samej sprawy to napisałem wyraźnie - jakie są dowody pokaże proces. Na razie mamy postępowanie przygotowawcze - jeszcze prokurator się zastanawia, czy doszło do przestępstwa (art. 297 k.p.k.)!!! Po trzecie, w trakcie rozprawy, o ile do niej dojdzie, bo prokurator ma jeszcze kilka innych możliwości zakończenia postępowania, będzie wiadomo, jakie są dowody. Skoro są tam podsłuchy, to pewnie sąd wyłączy jawność rozprawy - ale to też nie dowód na matactwo. Apeluję - poczekajmy do wyroku. Wtedy zobaczymy, kto komu łba nie urwie. Jak na razie, to wszystkie komentarze są przedwczesne. A co do filozofii stosowania tymczasowego aresztu - skoro uważacie, że ma siedzieć to czy równie ochoczo oddacie część swoich podatków na odszkodowanie, które za niezasadny areszt mógłby dostać podejrzany po wyroku ETPC? Dowody zabezpieczone, więc brak obawy matactwa. Po co ma teraz siedzieć? Co innego po wyroku, jak okaże się, że jest winny.

tusza nie upoważnia do obraźliwego nazywania osoby cierpiącej na nadwagę "knurem". Granica dozwolonej krytyki też Cię do tego nie upoważnia. I nie jest to obrona pana K. tylko stwierdzenie faktu. Po drugie, gdzie możesz w moim wpisie wyczytać choćby słowo obrony podejrzanego? Cały wpis dotyczy CBA i krytyki działania tej instytucji. Co do samej sprawy to napisałem wyraźnie - jakie są dowody pokaże proces. Na razie mamy postępowanie przygotowawcze - jeszcze prokurator się zastanawia, czy doszło do przestępstwa (art. 2... rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 16 lipca 2013 o 12:34

Niech sędIa również podda się badaniu wykrywaczem kłamstw. Oczywistym jest dla mnie, że sedzia się tego boi i na to się nie zgodzi. Niestety mamy takie durne prawo, że sedzia nawet gdyby był chory psychicznie to i tak nie można go zbadać bez jego zgody. To kpina ! Wystarczy obejrzeć kilka odcinków "Państwa w państwie" aby wyrobić sobie pogląd jakich to mamy "sprawiedliwych" i madrych ale na swój sposób sedziów. Dopóki to skorumpowane środowisko nie zostanie Reformowane to w tym kraju na lepsze się nic nie zmieni.

Nikt w Polsce tego ŚRODOWISKA nigdy nie zlustrował i zreformował I nie zdekomunizował . Jest to nadal bardzo niebezpieczne dla naszej ojczyzny gniazdo komuchów,żydów i konfidentów jeszcze rodem z ZRRR.  Tak nie może dalej być !!!!

Nikt w Polsce tego ŚRODOWISKA nigdy nie zlustrował i zreformował I nie zdekomunizował . Jest to nadal bardzo niebezpieczne dla naszej ojczyzny gniazdo komuchów,żydów i konfidentów jeszcze rodem z ZRRR.  Tak nie może dalej być !!!!

rozwiń
Avatar
Jasio / 16 lipca 2013 o 12:00
Niech sędIa również podda się badaniu wykrywaczem kłamstw. Oczywistym jest dla mnie, że sedzia się tego boi i na to się nie zgodzi. Niestety mamy takie durne prawo, że sedzia nawet gdyby był chory psychicznie to i tak nie można go zbadać bez jego zgody. To kpina ! Wystarczy obejrzeć kilka odcinków "Państwa w państwie" aby wyrobić sobie pogląd jakich to mamy "sprawiedliwych" i madrych ale na swój sposób sedziów. Dopóki to skorumpowane środowisko nie zostanie Reformowane to w tym kraju na lepsze się nic nie zmieni.
Avatar
xxx / 16 lipca 2013 o 11:25


jak kiepski jest to "dowód" widać na przykładzie tego, że agenci sobie, a nagranie video z monitoringu sobie - na nagraniu sędzia wchodzi na salę i z nikim nie rozmawia, a ci się upierają, że widzieli jak rozmawia.

Po trzecie, panowie sami sobie przeczą - co innego w notatkach, co innego w zeznaniach.

Po czwarte, od kiedy sędzia czyta akta na sali rozpraw, a nie w gabinecie?

Po piąte, wcale nie musieli się wysilać, żeby poligraf oszukać. Jak nie mają wiedzy o procedurach sądowych, czy rozkładzie pomieszczeń w sądzie (adwokat wszedł do sekretariatu, a powiedzieli, że do sędziego do gabinetu) to wystarczy, że mówią co widzieli i to jest ich szczera prawda, tylko co z tego wynika, jak obiektywnie jest to nieprawda?

Tak się przecież dzieli zeznania na: szczere prawdziwe, szczere nieprawdziwe, nieszczere prawdziwe i nieszczere nieprawdziwe.

Było pewnie tak: jeden coś słyszał, ale sam nie wie co, bo więcej sobie dopowiedział. 

Drugi twierdzi, że zdanie o zadowoleniu powiedział adwokat podejrzanego zwracając się do podejrzanego, a trzeci twierdzi, że sędzia coś mówiła do podejrzanego (pewnie zwyczajowe - tu ma pan odpis postanowienia, proszę pokwitować odbiór).

Gdyby sędzia chciała "zrobić dobrze" podejrzanemu to na pewno nie informowałaby o tym podejrzanego w obecności prokuratora i konwojujących podejrzanego agentów CBA.

... bronisz tego opasłego knura z PSL-u.

Wybornie.

Na milę śmierdzi mi to typowym PSL-owskim nepotyzmem (i własnymi interesami ... robota w budżetówce, bojaźń o stołki i emeryturę), bo k.. k ... łba nie urwie.

... bronisz tego opasłego knura z PSL-u.

Wybornie.

Na milę śmierdzi mi to typowym PSL-owskim nepotyzmem (i własnymi interesami ... robota w budżetówce, bojaźń o stołki i emeryturę), bo k.. k ... łba nie urwie.

rozwiń
Avatar
goshka / 16 lipca 2013 o 09:08

curva curvie łba nie urwie.

Avatar
Andrzej / 16 lipca 2013 o 08:56

Ludzie, czy wy wierzycie w wykrywacz kłamstw. To podłączcie temu szefowi CBA, on robi sobie wielką nieprzyzwoitość z sądu i się śmieje do rozpuku.... 

Avatar
Mariusz / 16 lipca 2013 o 07:16

Po pierwsze, chociaż wprowadzono możliwość użycia poligrafu w kpk za zgodą badanego, to i tak wynik badania nie może stanowić dowodu. Chociaż ... w mojej ocenie jest to dowód wielkiej "kompetencji" tej instytucji., skoro z korzysta z czegoś, co amerykanie nazywają mambo - jambo. Po drugie, jak kiepski jest to "dowód" widać na przykładzie tego, że agenci sobie, a nagranie video z monitoringu sobie - na nagraniu sędzia wchodzi na salę i z nikim nie rozmawia, a ci się upierają, że widzieli jak rozmawia. Po trzecie, panowie sami sobie przeczą - co innego w notatkach, co innego w zeznaniach. Po czwarte, od kiedy sędzia czyta akta na sali rozpraw, a nie w gabinecie? Po piąte, wcale nie musieli się wysilać, żeby poligraf oszukać. Jak nie mają wiedzy o procedurach sądowych, czy rozkładzie pomieszczeń w sądzie (adwokat wszedł do sekretariatu, a powiedzieli, że do sędziego do gabinetu) to wystarczy, że mówią co widzieli i to jest ich szczera prawda, tylko co z tego wynika, jak obiektywnie jest to nieprawda? Tak się przecież dzieli zeznania na: szczere prawdziwe, szczere nieprawdziwe, nieszczere prawdziwe i nieszczere nieprawdziwe. Było pewnie tak: jeden coś słyszał, ale sam nie wie co, bo więcej sobie dopowiedział. Drugi twierdzi, że zdanie o zadowoleniu powiedział adwokat podejrzanego zwracając się do podejrzanego, a trzeci twierdzi, że sędzia coś mówiła do podejrzanego (pewnie zwyczajowe - tu ma pan odpis postanowienia, proszę pokwitować odbiór). Gdyby sędzia chciała "zrobić dobrze" podejrzanemu to na pewno nie informowałaby o tym podejrzanego w obecności prokuratora i konwojujących podejrzanego agentów CBA. To chyba logiczne? Ale chyba nie dla wszystkich. Jak naprawdę było - czas pokaże na procesie.

Po pierwsze, chociaż wprowadzono możliwość użycia poligrafu w kpk za zgodą badanego, to i tak wynik badania nie może stanowić dowodu. Chociaż ... w mojej ocenie jest to dowód wielkiej "kompetencji" tej instytucji., skoro z korzysta z czegoś, co amerykanie nazywają mambo - jambo. Po drugie, jak kiepski jest to "dowód" widać na przykładzie tego, że agenci sobie, a nagranie video z monitoringu sobie - na nagraniu sędzia wchodzi na salę i z nikim nie rozmawia, a ci się upierają, że widzieli jak rozmawia. Po trzec... rozwiń

Avatar
Maniek / 16 lipca 2013 o 06:09
Szy sędzia również zgodzi się na takie badanie ? Jestem przekonany,że nie z wiadomych powodów.
Avatar
jo emerytka / 15 lipca 2013 o 19:43

a wykrywacz kłamstw to maszynka,którą każdy oszust oszuka i  nie ma co się nią podpierać,chyba że się chce coś ukryć,a tak robi CBA

Avatar
Mariusz / 16 lipca 2013 o 13:26

... bronisz tego opasłego knura z PSL-u.

Wybornie.

Na milę śmierdzi mi to typowym PSL-owskim nepotyzmem (i własnymi interesami ... robota w budżetówce, bojaźń o stołki i emeryturę), bo k.. k ... łba nie urwie.

Z całym szacunkiem - tusza nie upoważnia do obraźliwego nazywania osoby cierpiącej na nadwagę "knurem". Granica dozwolonej krytyki też Cię do tego nie upoważnia. I nie jest to obrona pana K. tylko stwierdzenie faktu. Po drugie, gdzie możesz w moim wpisie wyczytać choćby słowo obrony podejrzanego? Cały wpis dotyczy CBA i krytyki działania tej instytucji. Co do samej sprawy to napisałem wyraźnie - jakie są dowody pokaże proces. Na razie mamy postępowanie przygotowawcze - jeszcze prokurator się zastanawia, czy doszło do przestępstwa (art. 297 k.p.k.)!!! Po trzecie, w trakcie rozprawy, o ile do niej dojdzie, bo prokurator ma jeszcze kilka innych możliwości zakończenia postępowania, będzie wiadomo, jakie są dowody. Skoro są tam podsłuchy, to pewnie sąd wyłączy jawność rozprawy - ale to też nie dowód na matactwo. Apeluję - poczekajmy do wyroku. Wtedy zobaczymy, kto komu łba nie urwie. Jak na razie, to wszystkie komentarze są przedwczesne. A co do filozofii stosowania tymczasowego aresztu - skoro uważacie, że ma siedzieć to czy równie ochoczo oddacie część swoich podatków na odszkodowanie, które za niezasadny areszt mógłby dostać podejrzany po wyroku ETPC? Dowody zabezpieczone, więc brak obawy matactwa. Po co ma teraz siedzieć? Co innego po wyroku, jak okaże się, że jest winny.

tusza nie upoważnia do obraźliwego nazywania osoby cierpiącej na nadwagę "knurem". Granica dozwolonej krytyki też Cię do tego nie upoważnia. I nie jest to obrona pana K. tylko stwierdzenie faktu. Po drugie, gdzie możesz w moim wpisie wyczytać choćby słowo obrony podejrzanego? Cały wpis dotyczy CBA i krytyki działania tej instytucji. Co do samej sprawy to napisałem wyraźnie - jakie są dowody pokaże proces. Na razie mamy postępowanie przygotowawcze - jeszcze prokurator się zastanawia, czy doszło do przestępstwa (art. 2... rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 16 lipca 2013 o 12:34

Niech sędIa również podda się badaniu wykrywaczem kłamstw. Oczywistym jest dla mnie, że sedzia się tego boi i na to się nie zgodzi. Niestety mamy takie durne prawo, że sedzia nawet gdyby był chory psychicznie to i tak nie można go zbadać bez jego zgody. To kpina ! Wystarczy obejrzeć kilka odcinków "Państwa w państwie" aby wyrobić sobie pogląd jakich to mamy "sprawiedliwych" i madrych ale na swój sposób sedziów. Dopóki to skorumpowane środowisko nie zostanie Reformowane to w tym kraju na lepsze się nic nie zmieni.

Nikt w Polsce tego ŚRODOWISKA nigdy nie zlustrował i zreformował I nie zdekomunizował . Jest to nadal bardzo niebezpieczne dla naszej ojczyzny gniazdo komuchów,żydów i konfidentów jeszcze rodem z ZRRR.  Tak nie może dalej być !!!!

Nikt w Polsce tego ŚRODOWISKA nigdy nie zlustrował i zreformował I nie zdekomunizował . Jest to nadal bardzo niebezpieczne dla naszej ojczyzny gniazdo komuchów,żydów i konfidentów jeszcze rodem z ZRRR.  Tak nie może dalej być !!!!

rozwiń
Avatar
Jasio / 16 lipca 2013 o 12:00
Niech sędIa również podda się badaniu wykrywaczem kłamstw. Oczywistym jest dla mnie, że sedzia się tego boi i na to się nie zgodzi. Niestety mamy takie durne prawo, że sedzia nawet gdyby był chory psychicznie to i tak nie można go zbadać bez jego zgody. To kpina ! Wystarczy obejrzeć kilka odcinków "Państwa w państwie" aby wyrobić sobie pogląd jakich to mamy "sprawiedliwych" i madrych ale na swój sposób sedziów. Dopóki to skorumpowane środowisko nie zostanie Reformowane to w tym kraju na lepsze się nic nie zmieni.
Avatar
xxx / 16 lipca 2013 o 11:25


jak kiepski jest to "dowód" widać na przykładzie tego, że agenci sobie, a nagranie video z monitoringu sobie - na nagraniu sędzia wchodzi na salę i z nikim nie rozmawia, a ci się upierają, że widzieli jak rozmawia.

Po trzecie, panowie sami sobie przeczą - co innego w notatkach, co innego w zeznaniach.

Po czwarte, od kiedy sędzia czyta akta na sali rozpraw, a nie w gabinecie?

Po piąte, wcale nie musieli się wysilać, żeby poligraf oszukać. Jak nie mają wiedzy o procedurach sądowych, czy rozkładzie pomieszczeń w sądzie (adwokat wszedł do sekretariatu, a powiedzieli, że do sędziego do gabinetu) to wystarczy, że mówią co widzieli i to jest ich szczera prawda, tylko co z tego wynika, jak obiektywnie jest to nieprawda?

Tak się przecież dzieli zeznania na: szczere prawdziwe, szczere nieprawdziwe, nieszczere prawdziwe i nieszczere nieprawdziwe.

Było pewnie tak: jeden coś słyszał, ale sam nie wie co, bo więcej sobie dopowiedział. 

Drugi twierdzi, że zdanie o zadowoleniu powiedział adwokat podejrzanego zwracając się do podejrzanego, a trzeci twierdzi, że sędzia coś mówiła do podejrzanego (pewnie zwyczajowe - tu ma pan odpis postanowienia, proszę pokwitować odbiór).

Gdyby sędzia chciała "zrobić dobrze" podejrzanemu to na pewno nie informowałaby o tym podejrzanego w obecności prokuratora i konwojujących podejrzanego agentów CBA.

... bronisz tego opasłego knura z PSL-u.

Wybornie.

Na milę śmierdzi mi to typowym PSL-owskim nepotyzmem (i własnymi interesami ... robota w budżetówce, bojaźń o stołki i emeryturę), bo k.. k ... łba nie urwie.

... bronisz tego opasłego knura z PSL-u.

Wybornie.

Na milę śmierdzi mi to typowym PSL-owskim nepotyzmem (i własnymi interesami ... robota w budżetówce, bojaźń o stołki i emeryturę), bo k.. k ... łba nie urwie.

rozwiń
Avatar
goshka / 16 lipca 2013 o 09:08

curva curvie łba nie urwie.

Avatar
Andrzej / 16 lipca 2013 o 08:56

Ludzie, czy wy wierzycie w wykrywacz kłamstw. To podłączcie temu szefowi CBA, on robi sobie wielką nieprzyzwoitość z sądu i się śmieje do rozpuku.... 

Avatar
Mariusz / 16 lipca 2013 o 07:16

Po pierwsze, chociaż wprowadzono możliwość użycia poligrafu w kpk za zgodą badanego, to i tak wynik badania nie może stanowić dowodu. Chociaż ... w mojej ocenie jest to dowód wielkiej "kompetencji" tej instytucji., skoro z korzysta z czegoś, co amerykanie nazywają mambo - jambo. Po drugie, jak kiepski jest to "dowód" widać na przykładzie tego, że agenci sobie, a nagranie video z monitoringu sobie - na nagraniu sędzia wchodzi na salę i z nikim nie rozmawia, a ci się upierają, że widzieli jak rozmawia. Po trzecie, panowie sami sobie przeczą - co innego w notatkach, co innego w zeznaniach. Po czwarte, od kiedy sędzia czyta akta na sali rozpraw, a nie w gabinecie? Po piąte, wcale nie musieli się wysilać, żeby poligraf oszukać. Jak nie mają wiedzy o procedurach sądowych, czy rozkładzie pomieszczeń w sądzie (adwokat wszedł do sekretariatu, a powiedzieli, że do sędziego do gabinetu) to wystarczy, że mówią co widzieli i to jest ich szczera prawda, tylko co z tego wynika, jak obiektywnie jest to nieprawda? Tak się przecież dzieli zeznania na: szczere prawdziwe, szczere nieprawdziwe, nieszczere prawdziwe i nieszczere nieprawdziwe. Było pewnie tak: jeden coś słyszał, ale sam nie wie co, bo więcej sobie dopowiedział. Drugi twierdzi, że zdanie o zadowoleniu powiedział adwokat podejrzanego zwracając się do podejrzanego, a trzeci twierdzi, że sędzia coś mówiła do podejrzanego (pewnie zwyczajowe - tu ma pan odpis postanowienia, proszę pokwitować odbiór). Gdyby sędzia chciała "zrobić dobrze" podejrzanemu to na pewno nie informowałaby o tym podejrzanego w obecności prokuratora i konwojujących podejrzanego agentów CBA. To chyba logiczne? Ale chyba nie dla wszystkich. Jak naprawdę było - czas pokaże na procesie.

Po pierwsze, chociaż wprowadzono możliwość użycia poligrafu w kpk za zgodą badanego, to i tak wynik badania nie może stanowić dowodu. Chociaż ... w mojej ocenie jest to dowód wielkiej "kompetencji" tej instytucji., skoro z korzysta z czegoś, co amerykanie nazywają mambo - jambo. Po drugie, jak kiepski jest to "dowód" widać na przykładzie tego, że agenci sobie, a nagranie video z monitoringu sobie - na nagraniu sędzia wchodzi na salę i z nikim nie rozmawia, a ci się upierają, że widzieli jak rozmawia. Po trzec... rozwiń

Avatar
Maniek / 16 lipca 2013 o 06:09
Szy sędzia również zgodzi się na takie badanie ? Jestem przekonany,że nie z wiadomych powodów.
Avatar
jo emerytka / 15 lipca 2013 o 19:43

a wykrywacz kłamstw to maszynka,którą każdy oszust oszuka i  nie ma co się nią podpierać,chyba że się chce coś ukryć,a tak robi CBA

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!