piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Cenne upominki, dobra zabawa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2002, 16:11

Pół tysiąca upominków rozlosowano podczas festynu, zorganizowanego przez Bank Spółdzielczy w Nałęczowie, sprawujący patronat nad działalnością Szkolnych Kas Oszczędności w tutejszej gminie.

Jedna z niewielu

Równocześnie wręczono nagrody w tegorocznym konkursie „Dziś oszczędzasz w SKO, jutro w BS”. Od kilku lat bezkonkurencyjnymi na Lubelszczyźnie okazują się uczniowie większości miejscowych placówek oświatowych, szkół podstawowych z Nałęczowa, Sadurek, Czesławic, Drzewc. Gmina Nałęczów jest jedną z niewielu w kraju, gdzie popularne niegdyś szkolne kasy oszczędności wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci.

Rozbudzanie nawyku

– Działalność szkolnych kas oszczędności ma u nas spore tradycje. To świetna promocja kształtowania nawyku oszczędzania w dorosłym życiu – podkreśla Grzegorz Bednarczyk, dyrektor nałęczowskiego BS. – Odkąd reaktywowaliśmy tę formę współpracy ze szkołami, prowadzimy nieodpłatnie rachunki oszczędnościowe blisko 900 uczniów, na których zgromadzono w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to młodzież z podstawówek i gimnazjów, ale także jako jedni w Polsce, mamy kasę oszczędnościową działającą w przedszkolu.

Dorośli też dostaną

Na zorganizowaną z tej okazji przez Nałęczowski Dom Kultury imprezę rozrywkową przybyło w towarzystwie rodziców kilkaset dzieciaków. Losowano m.in. sprzęt sportowy, gry zręcznościowe i umysłowe, zabawki, przybory szkolne. Wszystkie upominki sprawiały nieukrywaną radość młodym klientom banku. Najpełniej wyrażało się to we wspólnej zabawie, w której wzięły także udział zespoły taneczne, baletowe z NOK, Wąwolnicy i Rąblowa.
– Kolejnym miłym spotkaniem z naszymi, tym razem dorosłymi klientami, będzie losowanie nagród wśród blisko 8 tys. posiadaczy kont osobistych i książeczek oszczędnościowych, które przeprowadzimy z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości – dodaje G. Bednarczyk. Stworzenie tej tradycji jest ważnym uzupełnieniem naszej codziennej współpracy z klientami oraz całą społecznością.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!