piątek, 22 września 2017 r.

Lublin

Cenne upominki, dobra zabawa

Dodano: 25 czerwca 2002, 16:11

Pół tysiąca upominków rozlosowano podczas festynu, zorganizowanego przez Bank Spółdzielczy w Nałęczowie, sprawujący patronat nad działalnością Szkolnych Kas Oszczędności w tutejszej gminie.

Jedna z niewielu

Równocześnie wręczono nagrody w tegorocznym konkursie „Dziś oszczędzasz w SKO, jutro w BS”. Od kilku lat bezkonkurencyjnymi na Lubelszczyźnie okazują się uczniowie większości miejscowych placówek oświatowych, szkół podstawowych z Nałęczowa, Sadurek, Czesławic, Drzewc. Gmina Nałęczów jest jedną z niewielu w kraju, gdzie popularne niegdyś szkolne kasy oszczędności wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci.

Rozbudzanie nawyku

– Działalność szkolnych kas oszczędności ma u nas spore tradycje. To świetna promocja kształtowania nawyku oszczędzania w dorosłym życiu – podkreśla Grzegorz Bednarczyk, dyrektor nałęczowskiego BS. – Odkąd reaktywowaliśmy tę formę współpracy ze szkołami, prowadzimy nieodpłatnie rachunki oszczędnościowe blisko 900 uczniów, na których zgromadzono w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to młodzież z podstawówek i gimnazjów, ale także jako jedni w Polsce, mamy kasę oszczędnościową działającą w przedszkolu.

Dorośli też dostaną

Na zorganizowaną z tej okazji przez Nałęczowski Dom Kultury imprezę rozrywkową przybyło w towarzystwie rodziców kilkaset dzieciaków. Losowano m.in. sprzęt sportowy, gry zręcznościowe i umysłowe, zabawki, przybory szkolne. Wszystkie upominki sprawiały nieukrywaną radość młodym klientom banku. Najpełniej wyrażało się to we wspólnej zabawie, w której wzięły także udział zespoły taneczne, baletowe z NOK, Wąwolnicy i Rąblowa.
– Kolejnym miłym spotkaniem z naszymi, tym razem dorosłymi klientami, będzie losowanie nagród wśród blisko 8 tys. posiadaczy kont osobistych i książeczek oszczędnościowych, które przeprowadzimy z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości – dodaje G. Bednarczyk. Stworzenie tej tradycji jest ważnym uzupełnieniem naszej codziennej współpracy z klientami oraz całą społecznością.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!