Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2013 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Centrum Jana Pawła II oddaje dotację po kontrowersyjnym Marszu Życia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Marsz życia w Lublinie (Dorota Awiorko-Klimek)
Marsz życia w Lublinie (Dorota Awiorko-Klimek)

Centrum Jana Pawła II zwróci miastu 8 tys. zł dotacji przyznanej na wydarzenia kulturalne odbywające się podczas niedzielnego Marszu Życia. A nawet o 400 zł więcej. To reakcja na burzę, która rozpętała się wokół dotacji i patronatu, którym wydarzenie objął prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarówno dotację, jak i patronat publicznie ganił poseł Ruchu Palikota Michał Kabaciński. Podkreślał, że w trakcie marszu zbierano podpisy za zakazem aborcji i zapłodnień in vitro. Tymczasem jego zdaniem Żuk nie powinien stawać po jednej ze stron ideologicznych sporów. Poseł zapowiedział też, że jeśli do wczorajszego popołudnia Żuk "nie wycofa się z poparcia przeciwników metody in vitro”, to powiesi w mieście plakaty przedstawiające go jako taliba.

Ale Żuk żadnego oświadczenia nie wydał. – Prezydent nie wypowiada się w sprawach ideologicznych, bo nadużyłby stanowiska. Patronat nie obejmował zbierania podpisów, ani kogokolwiek, kto pod marsz się podłączał, tylko imprezę pokazującą kulturę rodzin – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

O kulturze rodzin, radości z dzieci i rodzeństwa pisało też Centrum Jana Pawła II w złożonej miastu ofercie, prosząc o 8 tys. zł dotacji na wydarzenia kulturalne podczas marszu. Wczoraj poseł Kabaciński oświadczył, że pieniądze przyznano wbrew prawu. Przepisy nie pozwalają w tym trybie dotować wydarzeń religijnych. Na dowód, że chodziło o religię, poseł przytacza zdanie z jednej ze stron oferty Centrum JP II. Ale zdanie to pochodziło z rubryki poświęconej nie wydarzeniu, ale… opisowi wnioskodawcy.

We wtorek prezes Centrum Jana Pawła II, ks. Piotr Drozd powiadomił pisemnie Ratusz, że centrum odstępuje od umowy z miastem i rezygnuje z dotacji, bo "nie chce już dłużej być przedmiotem różnych rozgrywek”. To oznacza, że Ratusz dostanie z powrotem więcej niż przekazał, bo oprócz 8 tys. zł dotacji otrzyma dodatkowo 5 proc. tej kwoty z tytułu kary za zerwanie umowy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 29 maja 2013 o 17:37

Kto to w ogóle jest ten Kabaciński, że tak podskakuje?
Niech się schowa chłopak, bo z piekła nie wyjdzie.. 

Ty się o jego zbawienie się nie baw. Dobrze, że nie pozwala dobrowolnie wydawać naszych wspólnych pieniędzy na szerzenie ideologii

Avatar
Paweł / 29 maja 2013 o 17:35

Powinne się ta cielęta oba ze sobą ożenić.

Prawo nie pozwala :) najpierw trzeba wprowadzić małżeństwa dla par tej samej płci, a później tak pisać

Avatar
Marianna / 29 maja 2013 o 11:40

Bardzo dobrze, że Żuk do samego końca nie poddał się  nagankom Kabacińskiego. Bardziej fałszywego człowieka od niego nie widziałam. Nie dość, że jest pośmiewiskiem dla Lublina to niedługo będzie nim na skalę całej Polski. To właśnie przez takich ludzi nasz kraj oddala się od państwa, o które walczyli nasi dziadkowie i ojcowie. do czego to doszło..

Avatar
Makarena126 / 29 maja 2013 o 11:16

Już zapomnieliście że Kabaciński jest hipokrytą przez duże H????  walczy z Kościołem i wszystkimi ludźmi z nim związanymi a sam bierze ślub kościelny!!!! co taka niemota się wypowiada w tym temacie? Dlaczego redaktorzy dziennika nie napisali że w warszawie dotuje się imprezy gejowskie z kasy miasta i dlaczego nie zapytali posła o ten temat? skoro tak walczy o równość to niech nie odbiera jej katolikom na rzecz gejów i innych istot człekokształtnych

Avatar
iya / 29 maja 2013 o 10:42

Urzędnik państwowy wysokiego szczebla  powinien umieć oddzielić swój światopogląd  od zarządzania publiczną kasą

Avatar
Polak / 29 maja 2013 o 10:40

Rozumiem, że dla pani Ireny "osoby myślące" to takie, które myślą to, co im poda do myślenia szmatławiec GW? Winszuję szerokich horyzontów.

Rozumiem że dla ciewbie "osoby myślące" to takie, które myślą to, co im poda do myślenia ich dziennik, ich radyjo albo inny "niezależny" albo "polski" (przede wszystkim od rozumu i zdrowego rozsądku a polski tylko z tytułu) szmatławiec? Winszuję szreokich horyzontów.

Avatar
zwykłosław / 29 maja 2013 o 10:30

ciekawe wpisy chyba małolatów,bo osoby myślące na pewno zrozumiały, (...)

Rozumiem, że dla pani Ireny "osoby myślące" to takie, które myślą to, co im poda do myślenia szmatławiec GW? Winszuję szerokich horyzontów.

Avatar
Jan / 29 maja 2013 o 10:28

ciekawe wpisy chyba małolatów,bo osoby myślące na pewno zrozumiały,że wszelkie zakazy ,nakazy oraz pseudo nauki kościoła do dobrego nie prowadzą. I chyba nasze media sprostują że w marszu w Lublinie nie wzięło udziału kilka tysięcy tylko kilkaset osób. Kiedy wreszcie przestaną się podlizywać czarnym

Ireno. Podlizywać się czarnym przestaną gdy wypełnią się słowa Zagłoby z "Ogniem i Mieczem" - ..."do kruchty, a nie do władzy!"... Ku pokrzepieniu serc.

Ireno. Podlizywać się czarnym przestaną gdy wypełnią się słowa Zagłoby z "Ogniem i Mieczem" - ..."do kruchty, a nie do władzy!"... Ku pokrzepieniu serc.

rozwiń
Avatar
irena / 29 maja 2013 o 10:14

ciekawe wpisy chyba małolatów,bo osoby myślące na pewno zrozumiały,że wszelkie zakazy ,nakazy oraz pseudo nauki kościoła do dobrego nie prowadzą. I chyba nasze media sprostują że w marszu w Lublinie nie wzięło udziału kilka tysięcy tylko kilkaset osób. Kiedy wreszcie przestaną się podlizywać czarnym

Avatar
Lolek / 29 maja 2013 o 10:07

Pierwszy protest wyraził poseł SLD Jacek Czerniak!!

Avatar
Paweł / 29 maja 2013 o 17:37

Kto to w ogóle jest ten Kabaciński, że tak podskakuje?
Niech się schowa chłopak, bo z piekła nie wyjdzie.. 

Ty się o jego zbawienie się nie baw. Dobrze, że nie pozwala dobrowolnie wydawać naszych wspólnych pieniędzy na szerzenie ideologii

Avatar
Paweł / 29 maja 2013 o 17:35

Powinne się ta cielęta oba ze sobą ożenić.

Prawo nie pozwala :) najpierw trzeba wprowadzić małżeństwa dla par tej samej płci, a później tak pisać

Avatar
Marianna / 29 maja 2013 o 11:40

Bardzo dobrze, że Żuk do samego końca nie poddał się  nagankom Kabacińskiego. Bardziej fałszywego człowieka od niego nie widziałam. Nie dość, że jest pośmiewiskiem dla Lublina to niedługo będzie nim na skalę całej Polski. To właśnie przez takich ludzi nasz kraj oddala się od państwa, o które walczyli nasi dziadkowie i ojcowie. do czego to doszło..

Avatar
Makarena126 / 29 maja 2013 o 11:16

Już zapomnieliście że Kabaciński jest hipokrytą przez duże H????  walczy z Kościołem i wszystkimi ludźmi z nim związanymi a sam bierze ślub kościelny!!!! co taka niemota się wypowiada w tym temacie? Dlaczego redaktorzy dziennika nie napisali że w warszawie dotuje się imprezy gejowskie z kasy miasta i dlaczego nie zapytali posła o ten temat? skoro tak walczy o równość to niech nie odbiera jej katolikom na rzecz gejów i innych istot człekokształtnych

Avatar
iya / 29 maja 2013 o 10:42

Urzędnik państwowy wysokiego szczebla  powinien umieć oddzielić swój światopogląd  od zarządzania publiczną kasą

Avatar
Polak / 29 maja 2013 o 10:40

Rozumiem, że dla pani Ireny "osoby myślące" to takie, które myślą to, co im poda do myślenia szmatławiec GW? Winszuję szerokich horyzontów.

Rozumiem że dla ciewbie "osoby myślące" to takie, które myślą to, co im poda do myślenia ich dziennik, ich radyjo albo inny "niezależny" albo "polski" (przede wszystkim od rozumu i zdrowego rozsądku a polski tylko z tytułu) szmatławiec? Winszuję szreokich horyzontów.

Avatar
zwykłosław / 29 maja 2013 o 10:30

ciekawe wpisy chyba małolatów,bo osoby myślące na pewno zrozumiały, (...)

Rozumiem, że dla pani Ireny "osoby myślące" to takie, które myślą to, co im poda do myślenia szmatławiec GW? Winszuję szerokich horyzontów.

Avatar
Jan / 29 maja 2013 o 10:28

ciekawe wpisy chyba małolatów,bo osoby myślące na pewno zrozumiały,że wszelkie zakazy ,nakazy oraz pseudo nauki kościoła do dobrego nie prowadzą. I chyba nasze media sprostują że w marszu w Lublinie nie wzięło udziału kilka tysięcy tylko kilkaset osób. Kiedy wreszcie przestaną się podlizywać czarnym

Ireno. Podlizywać się czarnym przestaną gdy wypełnią się słowa Zagłoby z "Ogniem i Mieczem" - ..."do kruchty, a nie do władzy!"... Ku pokrzepieniu serc.

Ireno. Podlizywać się czarnym przestaną gdy wypełnią się słowa Zagłoby z "Ogniem i Mieczem" - ..."do kruchty, a nie do władzy!"... Ku pokrzepieniu serc.

rozwiń
Avatar
irena / 29 maja 2013 o 10:14

ciekawe wpisy chyba małolatów,bo osoby myślące na pewno zrozumiały,że wszelkie zakazy ,nakazy oraz pseudo nauki kościoła do dobrego nie prowadzą. I chyba nasze media sprostują że w marszu w Lublinie nie wzięło udziału kilka tysięcy tylko kilkaset osób. Kiedy wreszcie przestaną się podlizywać czarnym

Avatar
Lolek / 29 maja 2013 o 10:07

Pierwszy protest wyraził poseł SLD Jacek Czerniak!!

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!