poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Centrum mądrej walki z nudą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2007, 18:20

Komputer i nauka języka zamiast wałęsania się po ulicach. Ciepłe miejsce i opieka zamiast głupich pomysłów na zabicie nudy. Młodzi ludzie mogą wybierać.

Od dziś działa Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się”, w którym młodzi ludzie będą mogli spędzać wolny czas.
Dzieciaki z Bronowic na Łabędzią 15 mogą przychodzić już rano. Drzwi do "Nie lękajcie się” są otwarte od godz. 7.40. - Jeśli uczniowie nie mają co robić przed lekcjami i po szkole, mogą przychodzić do nas - zaprasza Piotr Klejna z Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, który jest zaangażowany w działalność Młodzieżowego Centrum. - Bo chyba lepiej jest posiedzieć u nas, niż wałęsać się po ulicach.
A w centrum, które będzie czynne do godz. 19 będzie co robić. Znajduje się tam sala do zajęć wychowawczych z nowoczesnym wyposażeniem audiowizualnym, pracownie: komputerowa, językowa. Jest gdzie posiedzieć, pogadać, odrobić lekcje i to pod okiem kogoś kto doradzi i pomoże w pracy domowej.
Żeby móc korzystać z atrakcji w centrum wystarczy przyjść i się zapisać. Wymagana jest jedynie pisemna zgoda rodziców, którzy akceptują to, że dziecko będzie spędzało czas przy Łabędziej 15. Pobyt w "Nie lękajcie się” jest darmowy.
Płacąc 10 zł miesięcznie można dodatkowo zapisać się na aerobik i kursy karate, za 5 zł miesięcznie - na lekcje tenisa stołowego.
W organizacje Centrum zaangażowane są: Parafia Świętego Krzyża w Lublinie i Lubelska Wojewódzka Komenda OHP.

Wcześniej młodzież spotykała się przy parafii. - Kiedy chętnych zaczęło przybywać, parafia postanowiła znaleźć inne miejsce - mówi Klejna. - Urząd Miasta użyczył nam na 30 lat budynek, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalno-społecznej i sportowej. Teraz centrum weźmie pod swoje skrzydła ok. dwustu młodych ludzi - i to nie tylko z Bronowic. - Bo jesteśmy otwarci też na młodzież z innych dzielnic - zapewniają organizatorzy. W przyszłości zamierzają się także zaangażować w szukanie zajęcia dla starszych podopiecznych. W "Nie lękajcie się” się powstanie punkt doradztwa dla osób bezrobotnych. Wolontariusze będą tam udzielać porad związanych ze znalezieniem pracy.


FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI
Centrum "Nie lękajcie się” wczoraj zostało uroczyście otwarte
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!