wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lublin

Ceny w marketach w Lublinie: Gdzie najtaniej, a gdzie najdrożej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2012, 18:42

Zestawienie obejmuje podstawowe ilości i gramatury 50 produktów (1 sztuka, <br />
1 kilogram) lub zamienn
Zestawienie obejmuje podstawowe ilości i gramatury 50 produktów (1 sztuka,
1 kilogram) lub zamienn

Najmniej zapłacimy za koszyk wybranych produktów w Lidlu i Biedronce, najwięcej w Społem i Żabce – wynika z najnowszego zestawienia cen portalu dlahandlu.pl.

– Od dawna omijam osiedlowe sklepy, a zakupy robię w dyskontach albo hipermarketach. Ale w tych ostatnich też jest coraz drożej. Tak naprawdę jednak nie mam czasu liczyć, gdzie bym zapłaciła za moje zakupy najmniej – mówi Katarzyna Mojasz z Lublina.

Panią Katarzynę wyręczył portal internetowy dlahandlu.pl. Jego ankieterzy sprawdzili, ile zapłacimy za koszyk 50 produktów w 12 wybranych sklepach w Lublinie. W koszyku znalazły się m.in. pieczywo, używki, mięsa, wędliny, nabiał, słodycze, napoje i chemia domowa. Różnica miedzy najtańszym a najdroższym koszykiem wyniosła aż 170 zł. Najmniej, bo 253 zł, zapłacimy za nasze zakupy w Lidlu, najwięcej, bo 427 zł, w Żabce.

– Badania były prowadzone w czerwcu i lipcu tego roku. Najświeższe dane, bo z 13 lipca, pochodzą z dyskontów i delikatesów. Informacje, które otrzymujemy z placówek, weryfikujemy na miejscu przez naszych ankieterów. Są więc rzetelne i wiarygodne – wyjaśnia Edyta Kochlewska, redaktor naczelna portalu dlahandlu.

Z zestawienia wynika, że w Lidlu najtańsze jest masło extra, margaryna Rama, ziemniaki i drób. Za paprykę najmniej zapłacimy w Biedronce, a za bułki, dżem Łowicz, kawę Jakobs, olej Kujawski, mleko Łaciate, ketchup Kamis, cukier, pomidory, parówki Berlinki w Realu (trzecie miejsce w rankingu).

Stosunkowo tanio jest także w delikatesach Alma, gdzie cenowym hitem jest herbata Lipton i śledzie w słoiku. W Leclercu warto natomiast kupić nabiał, czekoladę Wedel i piwo Żywiec – ale już kurczak i śledzie będą tu najdroższe.

– Jeśli planuję duże zakupy, zawsze wybieram supermarkety. Jest dużo taniej niż w mniejszych sklepach – mówi Mariusz Szafraniec, przedsiębiorca.

Jednak sklep sklepowi nierówny. Chleb, ser żółty gouda i mąka poznańska najtańsze są w Carrefourze. Ale za kg pomarańczy zapłacimy tu aż 5,99 zł (w Realu –2,49 zł). Makarony Lubelli warto kupić w Stokrotce (2,79 zł), a zdecydowanie najdroższe będą one w Tesco (3,99 zł), choć tu najmniej zapłacimy za banany, polędwicę sopocką i schab bez kości. (kp)

Drogo/tanio

Najwięcej najdroższych produktów ankieterzy portalu znaleźli w Społem (14 z 50) i Żabce (22 z 50). Banany kosztują w Żabce 7,99 zł/kg (2,99 zł w Tesco), a cytryny 12,99 zł/kg (w Leclercu 4,99 zł). Podobną rekordową cenę osiągnęły tu pomidory – 9,99 zł/kg (2,89 zł w Realu). 10 jaj kosztuje w Żabce 6,99 zł (3,99 zł w Leclercu) – pieczarki i proszek Vizir do prania są tu natomiast najtańsze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
olo
Al Bundy
d
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (25 lipca 2012 o 06:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SPOŁEM i za późno wstołem.... drożyzna i dupna obsługa.... zresztą co się dziwić skoro w małych sklepach SPOŁEM pracuje po 6 sprzedawczyń naraz. Trzeba to utrzymać podnosząc ceny produktów... a Żabka nie lepsza... drożyzna. Ja tam nie kupuję. Potwierdzam, że większość ludzi kupuje w LIDLU i BIEDRONCE... no i w Kauflandzie. Tam też niedrogo.
Rozwiń
Al Bundy
Al Bundy (23 lipca 2012 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Normalnie wsadzili Społem i Żabke na ostatnie miejsce bo to maluchy. Gdyby tak zrobili ze Stokrotką to ich prawnicy by ich zeżarli w sądach.
Pije piwo ze społem znanych lubelskich producentów w butelkach zwrotnych bo mi smakuje a w innych tych marketach tego nie kupie więć wole dopłacać.
Rozwiń
d
d (23 lipca 2012 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autor zapomniał dodać, że badanie nie jest do końca prawdziwe. W porónaniu ujęta jest na przykład cena kawy Jacobs 250g - średnia cena w sklepach 11 zł, a w Lidlu cena kawy Bellaroom Aroma (cokolwiek to znaczy) za 5,49, a w Biedronce jeszcze coś innego. Podbnie Piwo Żywiec, Olej Kujawski itd itd
Rozwiń
MIKI 7777
MIKI 7777 (23 lipca 2012 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kto jest sponsorem artykułu albo moze redaktor dostal bon na zakupy i jeszcze jedno ktora siec najbardziej wyrzezbila producenta lub dostawce
Rozwiń
mk
mk (23 lipca 2012 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='KODer' timestamp='1343023231' post='655104']
Zapomnieli dodać że jeżeli ktoś mieszka np 10 km od reala to ile dojdzie mu kosztów powiedzmy na paliwo...
[/quote]

jeżeli ma samochód, który pali 8 litrów na 100 km, to żeby przejechać w tę i z powrotem 20 km spali 1,6 l paliwa, co po 5,6 daje niecałe 9 złotych. da radę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!