czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Chatka intelektualna

  Edytuj ten wpis
Autor: (ALF)

Nasz zakon istnieje 800 lat, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej znacznie krócej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasza współpraca dobrze się rozwijała - powiedział o. Tomasz Dostatni, przed kolejnym spotkaniem z cyklu "Przekraczać mury”, przeniesionym z lubelskiej siedziby zakonu do Chatki Żaka.

W Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka” zmieniło się nie tylko kierownictwo. Nowy dyrektor, Grzegorz Linkowski zapowiada również poważne zmiany programowe, a prorektor UMCS, prof. Jan Pomorski zapewnia, że zadba o to, aby na realizację ambitnych planów wystarczyło pieniędzy. Grzegorz Linkowski zamierza z bogatej, 35-letniej tradycji ACK, przejąć najlepsze wzorce.
Na sceny studenckiego centrum kultury powracają w projekcie "Nasze konstelacje, nasze konstatacje” alternatywne teatry, a pod okiem mistrzów sceny (Prońko, Cugowski, Mądzik) rozpoczną się warsztaty dla studentów. Lubelska Federacja Bardów przejmie pieczę nad organizacją eliminacji do festiwali piosenki studenckiej. To tylko niektóre elementy odchodzenia od imprez o charakterze ludycznym i powrotu do chlubnych intelektualnych tradycji tego miejsca.
Celem działań ACK jest budowanie formacji intelektualno-kulturalnej środowiska akademickiego pomagającej kształtować własne opinie dotyczące ważnych wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych. Oznacza to również wykorzystanie usytuowania Lublina, jako miasta na pograniczu kultur i sztuk, w czym dopomoże współpraca z nowym Polsko-Ukraińskim Kolegium Europejskim oraz festiwal filmów dokumentalnych "Rozstaje Europy”.
Dyskusyjnym forum studentów będzie Akademicki Magazyn Kulturalny "Spinacz”, którego pierwszy numer pojawił się w lubelskich uczelniach. Planowane jest również pismo internetowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!