Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2011 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Chcą alkoholu na miasteczku akademickim w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A
Protest prowadzony jest na portalu społecznościowym Facebook
Protest prowadzony jest na portalu społecznościowym Facebook

Już ponad 1600 osób poparło internetowy protest przeciw propozycji ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu na dwóch ulicach miasteczka akademickiego: ul. Godebskiego i Langiewicza. Protest prowadzony jest na portalu społecznościowym Facebook.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, by przy tych dwóch ulicach zakazać handlu alkoholem między godz. 22 a 6 rano zaproponował miejski radny PiS, Marcin Nowak. Zapowiada, że we wrześniu złoży do Rady Miasta projekt uchwały ograniczającej czas podawania trunków w tym miejscu. Twierdzi, że w tym rejonie często dochodzi do zakłóceń porządku.

Tyle, że policyjne statystyki wcale nie potwierdzają, by było tu więcej interwencji, niż w innych częściach miasta. Podobny zakaz ograniczający czas handlu alkoholem na Starym Mieście uchwaliła niedawno wrocławska Rada Miasta. Wojewoda dolnośląski badający legalność uchwały uznał, że jest ona niezgodna z prawem i zapowiedział już, że unieważni ją w trybie rozstrzygnięcia nadzorczego, które podpisać ma jutro.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jurek / 2 sierpnia 2011 o 17:45
Takie sposoby mają znaczenie tylko na obroty w sąsiednim sklepie. Tylko ok. 12,5 % dorosłych(dane statystyczne) nie używa alkoholu, a z pozostałych 20% nadużywa. Więc nikt kto nie musi nie uniknie leczenia. Takie sposoby ćwiczymy od lat i aż dziw, że jeszcze ktoś tego próbuje. Ograniczenia muszą być, a to z powodów biologicznych i różnego ryzyka uzależnień i destrukcji, ale to trzeba uczciwie powiedzieć.
Avatar
lublinianka / 2 sierpnia 2011 o 15:28
na "Akademsach" nie "drze się ryja" !! Jest po prostu duża przestrzeń,miejsce do siedzenia,rozłożenia kocyka,czy rozpalenie grilla. Przychodzi tam mnóstwo najróżniejszych osób,nikt nie jest traktowany jako OBCY,jedna wielka rodzina po prostu !! Dlatego tak kochamy to miejsce W lecie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż siedzieć w zadymionym dusznym barze :/ Czy młodzież nie może mieć już swojego UPENDI na świeżym powietrzu?
na "Akademsach" nie "drze się ryja" !! Jest po prostu duża przestrzeń,miejsce do siedzenia,rozłożenia kocyka,czy rozpalenie grilla. Przychodzi tam mnóstwo najróżniejszych osób,nikt nie jest traktowany jako OBCY,jedna wielka rodzina po prostu !! Dlatego tak kochamy to miejsce W lecie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż siedzieć w zadymionym dusznym barze :/ Czy młodzież nie może mieć już swojego UPENDI na świeżym powietrzu? rozwiń
Avatar
Grzegorz I. SUPER ZBIERACZ / 2 sierpnia 2011 o 13:26
Zapraszam wszystkich na you tube kanały grzesio255 i grzesio256 . - Profesor Butelkologii stosowanej Super Zbieracz Mówi Prohibicji ZDECYDOWANE NIE !.Gdybym wszedł w wyborach Samorzadowych w 2010 roku do Rady Miasta lublin ten pomysł Radnego Nowaka nigdy nawet nie ujrzałby światła dziennego. Nigdy bym na to nie pozwolił...Jak Mozna tak działac na szkode Lublina i rozwoju gospodarczego Miasta...Mam wrażenie ze Radny Nowak działa na szkode naszego Miasta. Przeciez to Tylko Dzieki Studentom Lublin od Pażdziernika do konca czerwca tak naprawde działa i żyje. czyżby radny Nowak bym za stagnacja i letargiem naszego Miasta ?Widze ze tak. nieładnie Panie Radny...Kochani zjednoczmy sie na facebooku i pokazmy ze Prohibicji mówimy stanowcze NIE. WALCZYMY !!!!!!!!! POZDRO DLA WAS I PAMIETAJCIE ZE JAKBY ZAKAZ WSZEDŁ W ZYCIE JA GRZEGORZ I.AKTYWUJE GIT FIRME - I OSOBISCIE ZAJME SIE SPRZEDAŻA , TRANSPORTEM ORAZ LOGISTYKĄ..I NIGDY W DZIEN WIECZÓR ORAZ NOC..NIKOMU ALKOHOLU NIE ZABRAKNIE...POZDRO FOR ALL WASZ ONE AND ONLY SUPER ZBIERACZ !!!!!!!!
Zapraszam wszystkich na you tube kanały grzesio255 i grzesio256 . - Profesor Butelkologii stosowanej Super Zbieracz Mówi Prohibicji ZDECYDOWANE NIE !.Gdybym wszedł w wyborach Samorzadowych w 2010 roku do Rady Miasta lublin ten pomysł Radnego Nowaka nigdy nawet nie ujrzałby światła dziennego. Nigdy bym na to nie pozwolił...Jak Mozna tak działac na szkode Lublina i rozwoju gospodarczego Miasta...Mam wrażenie ze Radny Nowak działa na szkode naszego Miasta. Przeciez to Tylko Dzieki Studentom Lublin od Pażdziernika do konca czerwca tak napraw... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2011 o 11:23
Normalny człowiek w nocy śpi a nie lata po flaszkę.
Gdyby to wam miłośnicy nocnych sklepów menele czy studenci pili całą noc pod oknami drąc ryje i ku***ając też żądalibyście prohibicji. Za Nowakiem nie przepadam, ale ma rację i oby mu się udało.
Avatar
agata / 2 sierpnia 2011 o 09:03
mieszkania na miasteczku akademickim mają obecnie bardzo dobrą cenę, jeśli więc panu Iceqube przeszkadzają hałasujący studenci z sąsiedztwa, to polecam sprzedaż mieszkania i przeprowadzkę na Czuby. Cisza i spokój gwarantowane.
Taka jest idea miasteczka akademickiego, jak sama nazwa wskazuje, większość mieszkańców to studenci. Albo trzeba się przyzwyczaić, albo się wyprowadzić, bo wydaje mi się, że żacy stanowią jednak w tym rejonie większość i jeśli dojdzie do strajków, to współczuję;]
Avatar
sasa / 1 sierpnia 2011 o 20:30
najpierw drogi panie zapultany zainwestuj w słownik

[quote name='Iceqube' timestamp='1312210114' post='509634']
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez monitoringu trudno będzie złapać winowajce, ale jak bardzo chce to przyjmie ode mnie zgłoszenie. I przyjmował, dostawałem za każdym razem list z informacją o umożeniu sprawy.

Cały czas pod oknem przechodzą pijane osoby, które strasznie głośno się śmieją - idą po alkohol na róg ulic Godebskiego i Weteranów (całodobowy). Rzadko siedzą pod blokiem, tylko czasem się zatrzymają. Mam dzwonić na Policję, że przeszli właśnie pod oknem pijane osoby zakłócające mój spokój? Raz zadzwoniłem, bo przez godzinę siedzieli młodzi i opowiadali sobie dowcipy, nie wiem dlaczego, ale siedli pod zamkniętym sklepem chemicznym. Powiedzieli, że wysyłają patrol. Widziałem przez okno jak zatrzymał się samochód straży miejskiej, popatrzyli i odjechali po 3 sekundach. Myślałem, że mnie szlag trafi (miałem krzyczeć z okna?). Zadzwoniłem drugi raz na policje, ponieważ nikt nie przyjechał w 25 minut. Znowu dostaje informację, że patrol został wysłany...

Ja mam 1,5 roczne bliźniaczki i wykończoną obowiązkami żonę (nie licząc mnie). Nie mamy pomocy rodziny, więc jesteśmy przemęczeni i nie możemy spokojnie spać we własnym domu, ponieważ co chwila pod oknem przechodzą nawaleni studenci! To bardzo przeszkadza, chyba nawet nie zdają sobie sprawy jak ich słychać!

Dlatego jestem zdania, że ograniczenie handlu pomoże, jak chcą niech sobie pójdę gdzieś indziej kupić alkohol ale już nie będą kursować pod moim oknem! I to jest różnica! Statystyki tego nie pokażą, więc prosiłbym autora artykułu o trochę wyobraźni oraz o sumienność dziennikarską do rzetelnych informacji.
[/quote]
najpierw drogi panie zapultany zainwestuj w słownik

[quote name='Iceqube' timestamp='1312210114' post='509634']
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez... rozwiń
Avatar
piotrek / 1 sierpnia 2011 o 20:05
często tam chodzę i największy hałas nie robią studenci tylko mieszkańcy osiedla i okolic. ale tam całodobowy to może faktycznie nienajlepszy pomysł. lepiej zrobić z bossa
Avatar
jurek / 1 sierpnia 2011 o 17:22
Problem ma swoje rozwiązanie, ale takie to nie w tą stronę.
Avatar
Iceqube / 1 sierpnia 2011 o 16:48
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez monitoringu trudno będzie złapać winowajce, ale jak bardzo chce to przyjmie ode mnie zgłoszenie. I przyjmował, dostawałem za każdym razem list z informacją o umożeniu sprawy.

Cały czas pod oknem przechodzą pijane osoby, które strasznie głośno się śmieją - idą po alkohol na róg ulic Godebskiego i Weteranów (całodobowy). Rzadko siedzą pod blokiem, tylko czasem się zatrzymają. Mam dzwonić na Policję, że przeszli właśnie pod oknem pijane osoby zakłócające mój spokój? Raz zadzwoniłem, bo przez godzinę siedzieli młodzi i opowiadali sobie dowcipy, nie wiem dlaczego, ale siedli pod zamkniętym sklepem chemicznym. Powiedzieli, że wysyłają patrol. Widziałem przez okno jak zatrzymał się samochód straży miejskiej, popatrzyli i odjechali po 3 sekundach. Myślałem, że mnie szlag trafi (miałem krzyczeć z okna?). Zadzwoniłem drugi raz na policje, ponieważ nikt nie przyjechał w 25 minut. Znowu dostaje informację, że patrol został wysłany...

Ja mam 1,5 roczne bliźniaczki i wykończoną obowiązkami żonę (nie licząc mnie). Nie mamy pomocy rodziny, więc jesteśmy przemęczeni i nie możemy spokojnie spać we własnym domu, ponieważ co chwila pod oknem przechodzą nawaleni studenci! To bardzo przeszkadza, chyba nawet nie zdają sobie sprawy jak ich słychać!

Dlatego jestem zdania, że ograniczenie handlu pomoże, jak chcą niech sobie pójdę gdzieś indziej kupić alkohol ale już nie będą kursować pod moim oknem! I to jest różnica! Statystyki tego nie pokażą, więc prosiłbym autora artykułu o trochę wyobraźni oraz o sumienność dziennikarską do rzetelnych informacji.
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez monitoringu trudno będzie złapać winowajce, ale jak bardzo chce to przyjmie ode mnie zgłoszenie. I przyjmował, dostawałem za każdym razem list z informacją... rozwiń
Avatar
Anetka / 1 sierpnia 2011 o 16:13
Moim zdaniem to kiepski pomysł. Ograniczanie dostępu do alkoholu na dwóch ulicach miasteczka akademickiego niczego nie da. Przecież wszyscy chętni mogą kupić alkohol w innych sklepach i wrócić z nim na miasteczko. Ciekawe tylko, czy wirtualny protest przeniesie się na ulice, gdy studenci wrócą w październiku do Lublina.
Avatar
jurek / 2 sierpnia 2011 o 17:45
Takie sposoby mają znaczenie tylko na obroty w sąsiednim sklepie. Tylko ok. 12,5 % dorosłych(dane statystyczne) nie używa alkoholu, a z pozostałych 20% nadużywa. Więc nikt kto nie musi nie uniknie leczenia. Takie sposoby ćwiczymy od lat i aż dziw, że jeszcze ktoś tego próbuje. Ograniczenia muszą być, a to z powodów biologicznych i różnego ryzyka uzależnień i destrukcji, ale to trzeba uczciwie powiedzieć.
Avatar
lublinianka / 2 sierpnia 2011 o 15:28
na "Akademsach" nie "drze się ryja" !! Jest po prostu duża przestrzeń,miejsce do siedzenia,rozłożenia kocyka,czy rozpalenie grilla. Przychodzi tam mnóstwo najróżniejszych osób,nikt nie jest traktowany jako OBCY,jedna wielka rodzina po prostu !! Dlatego tak kochamy to miejsce W lecie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż siedzieć w zadymionym dusznym barze :/ Czy młodzież nie może mieć już swojego UPENDI na świeżym powietrzu?
na "Akademsach" nie "drze się ryja" !! Jest po prostu duża przestrzeń,miejsce do siedzenia,rozłożenia kocyka,czy rozpalenie grilla. Przychodzi tam mnóstwo najróżniejszych osób,nikt nie jest traktowany jako OBCY,jedna wielka rodzina po prostu !! Dlatego tak kochamy to miejsce W lecie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż siedzieć w zadymionym dusznym barze :/ Czy młodzież nie może mieć już swojego UPENDI na świeżym powietrzu? rozwiń
Avatar
Grzegorz I. SUPER ZBIERACZ / 2 sierpnia 2011 o 13:26
Zapraszam wszystkich na you tube kanały grzesio255 i grzesio256 . - Profesor Butelkologii stosowanej Super Zbieracz Mówi Prohibicji ZDECYDOWANE NIE !.Gdybym wszedł w wyborach Samorzadowych w 2010 roku do Rady Miasta lublin ten pomysł Radnego Nowaka nigdy nawet nie ujrzałby światła dziennego. Nigdy bym na to nie pozwolił...Jak Mozna tak działac na szkode Lublina i rozwoju gospodarczego Miasta...Mam wrażenie ze Radny Nowak działa na szkode naszego Miasta. Przeciez to Tylko Dzieki Studentom Lublin od Pażdziernika do konca czerwca tak naprawde działa i żyje. czyżby radny Nowak bym za stagnacja i letargiem naszego Miasta ?Widze ze tak. nieładnie Panie Radny...Kochani zjednoczmy sie na facebooku i pokazmy ze Prohibicji mówimy stanowcze NIE. WALCZYMY !!!!!!!!! POZDRO DLA WAS I PAMIETAJCIE ZE JAKBY ZAKAZ WSZEDŁ W ZYCIE JA GRZEGORZ I.AKTYWUJE GIT FIRME - I OSOBISCIE ZAJME SIE SPRZEDAŻA , TRANSPORTEM ORAZ LOGISTYKĄ..I NIGDY W DZIEN WIECZÓR ORAZ NOC..NIKOMU ALKOHOLU NIE ZABRAKNIE...POZDRO FOR ALL WASZ ONE AND ONLY SUPER ZBIERACZ !!!!!!!!
Zapraszam wszystkich na you tube kanały grzesio255 i grzesio256 . - Profesor Butelkologii stosowanej Super Zbieracz Mówi Prohibicji ZDECYDOWANE NIE !.Gdybym wszedł w wyborach Samorzadowych w 2010 roku do Rady Miasta lublin ten pomysł Radnego Nowaka nigdy nawet nie ujrzałby światła dziennego. Nigdy bym na to nie pozwolił...Jak Mozna tak działac na szkode Lublina i rozwoju gospodarczego Miasta...Mam wrażenie ze Radny Nowak działa na szkode naszego Miasta. Przeciez to Tylko Dzieki Studentom Lublin od Pażdziernika do konca czerwca tak napraw... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2011 o 11:23
Normalny człowiek w nocy śpi a nie lata po flaszkę.
Gdyby to wam miłośnicy nocnych sklepów menele czy studenci pili całą noc pod oknami drąc ryje i ku***ając też żądalibyście prohibicji. Za Nowakiem nie przepadam, ale ma rację i oby mu się udało.
Avatar
agata / 2 sierpnia 2011 o 09:03
mieszkania na miasteczku akademickim mają obecnie bardzo dobrą cenę, jeśli więc panu Iceqube przeszkadzają hałasujący studenci z sąsiedztwa, to polecam sprzedaż mieszkania i przeprowadzkę na Czuby. Cisza i spokój gwarantowane.
Taka jest idea miasteczka akademickiego, jak sama nazwa wskazuje, większość mieszkańców to studenci. Albo trzeba się przyzwyczaić, albo się wyprowadzić, bo wydaje mi się, że żacy stanowią jednak w tym rejonie większość i jeśli dojdzie do strajków, to współczuję;]
Avatar
sasa / 1 sierpnia 2011 o 20:30
najpierw drogi panie zapultany zainwestuj w słownik

[quote name='Iceqube' timestamp='1312210114' post='509634']
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez monitoringu trudno będzie złapać winowajce, ale jak bardzo chce to przyjmie ode mnie zgłoszenie. I przyjmował, dostawałem za każdym razem list z informacją o umożeniu sprawy.

Cały czas pod oknem przechodzą pijane osoby, które strasznie głośno się śmieją - idą po alkohol na róg ulic Godebskiego i Weteranów (całodobowy). Rzadko siedzą pod blokiem, tylko czasem się zatrzymają. Mam dzwonić na Policję, że przeszli właśnie pod oknem pijane osoby zakłócające mój spokój? Raz zadzwoniłem, bo przez godzinę siedzieli młodzi i opowiadali sobie dowcipy, nie wiem dlaczego, ale siedli pod zamkniętym sklepem chemicznym. Powiedzieli, że wysyłają patrol. Widziałem przez okno jak zatrzymał się samochód straży miejskiej, popatrzyli i odjechali po 3 sekundach. Myślałem, że mnie szlag trafi (miałem krzyczeć z okna?). Zadzwoniłem drugi raz na policje, ponieważ nikt nie przyjechał w 25 minut. Znowu dostaje informację, że patrol został wysłany...

Ja mam 1,5 roczne bliźniaczki i wykończoną obowiązkami żonę (nie licząc mnie). Nie mamy pomocy rodziny, więc jesteśmy przemęczeni i nie możemy spokojnie spać we własnym domu, ponieważ co chwila pod oknem przechodzą nawaleni studenci! To bardzo przeszkadza, chyba nawet nie zdają sobie sprawy jak ich słychać!

Dlatego jestem zdania, że ograniczenie handlu pomoże, jak chcą niech sobie pójdę gdzieś indziej kupić alkohol ale już nie będą kursować pod moim oknem! I to jest różnica! Statystyki tego nie pokażą, więc prosiłbym autora artykułu o trochę wyobraźni oraz o sumienność dziennikarską do rzetelnych informacji.
[/quote]
najpierw drogi panie zapultany zainwestuj w słownik

[quote name='Iceqube' timestamp='1312210114' post='509634']
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez... rozwiń
Avatar
piotrek / 1 sierpnia 2011 o 20:05
często tam chodzę i największy hałas nie robią studenci tylko mieszkańcy osiedla i okolic. ale tam całodobowy to może faktycznie nienajlepszy pomysł. lepiej zrobić z bossa
Avatar
jurek / 1 sierpnia 2011 o 17:22
Problem ma swoje rozwiązanie, ale takie to nie w tą stronę.
Avatar
Iceqube / 1 sierpnia 2011 o 16:48
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez monitoringu trudno będzie złapać winowajce, ale jak bardzo chce to przyjmie ode mnie zgłoszenie. I przyjmował, dostawałem za każdym razem list z informacją o umożeniu sprawy.

Cały czas pod oknem przechodzą pijane osoby, które strasznie głośno się śmieją - idą po alkohol na róg ulic Godebskiego i Weteranów (całodobowy). Rzadko siedzą pod blokiem, tylko czasem się zatrzymają. Mam dzwonić na Policję, że przeszli właśnie pod oknem pijane osoby zakłócające mój spokój? Raz zadzwoniłem, bo przez godzinę siedzieli młodzi i opowiadali sobie dowcipy, nie wiem dlaczego, ale siedli pod zamkniętym sklepem chemicznym. Powiedzieli, że wysyłają patrol. Widziałem przez okno jak zatrzymał się samochód straży miejskiej, popatrzyli i odjechali po 3 sekundach. Myślałem, że mnie szlag trafi (miałem krzyczeć z okna?). Zadzwoniłem drugi raz na policje, ponieważ nikt nie przyjechał w 25 minut. Znowu dostaje informację, że patrol został wysłany...

Ja mam 1,5 roczne bliźniaczki i wykończoną obowiązkami żonę (nie licząc mnie). Nie mamy pomocy rodziny, więc jesteśmy przemęczeni i nie możemy spokojnie spać we własnym domu, ponieważ co chwila pod oknem przechodzą nawaleni studenci! To bardzo przeszkadza, chyba nawet nie zdają sobie sprawy jak ich słychać!

Dlatego jestem zdania, że ograniczenie handlu pomoże, jak chcą niech sobie pójdę gdzieś indziej kupić alkohol ale już nie będą kursować pod moim oknem! I to jest różnica! Statystyki tego nie pokażą, więc prosiłbym autora artykułu o trochę wyobraźni oraz o sumienność dziennikarską do rzetelnych informacji.
Ludzie, ja mieszkam na Godebskiego. Koniecznie trzeba albo ograniczyć sprzedaż alkoholu albo na zwiększyć patrole lub założyć monitoring policyjny. Najtańszym dla miasta jest chyba ograniczenie handlu.

Co mi będziecie pisać o statystykach? Sam miałem 3x razy w ciągu 12 msc uszkodzony samochód, który parkowałem pod blokiem na Godebskiego. Oczywiście policjant twierdził, że bez monitoringu trudno będzie złapać winowajce, ale jak bardzo chce to przyjmie ode mnie zgłoszenie. I przyjmował, dostawałem za każdym razem list z informacją... rozwiń
Avatar
Anetka / 1 sierpnia 2011 o 16:13
Moim zdaniem to kiepski pomysł. Ograniczanie dostępu do alkoholu na dwóch ulicach miasteczka akademickiego niczego nie da. Przecież wszyscy chętni mogą kupić alkohol w innych sklepach i wrócić z nim na miasteczko. Ciekawe tylko, czy wirtualny protest przeniesie się na ulice, gdy studenci wrócą w październiku do Lublina.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 7

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!