Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2017 r.
16:55

Chcą innych górek czechowskich. Petycja w Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora drs
0 24 A A

O urządzenie parku na górkach czechowskich apelują do prezydenta miasta i właściciela terenu autorzy petycji złożonej do Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piszą, że górki są „niewykorzystanym, zaniedbanym i zanieczyszczonym” skarbem.

– Zapowiadany park, przeciwko któremu protestują ludzie, którzy pewnie nigdy nawet na górkach nie byli, ożywiłby tę część miasta i dał możliwość spędzania wolnego czasu w ładnym otoczeniu – piszą autorzy petycji, którzy nie dali Ratuszowi zgody na upublicznianie ich danych.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 11:34
Pis sie ośmiesza do granic możliwości a myślałem, że dno już dawno osiągneli ale jest przecież jeszcze muł i wodorosty.
Avatar
Pet / 29 listopada 2017 o 15:46
Górki to konieczna enklawa zieleni i korytarz napowietrzajacy, dlatego grunt był taki tani jak szedł w prywatne ręce. Oczywiście że obrońcy Górek to przede wszystkim lokalni społecznicy i patrioci Miasta. W sprawie zaangażowało się zresztą wiele osób z różnych środowisk. Dlatego jestem przekonany, że jezlei włodarze Miasta (Prezydent i radni) przed wyborami podejmą niekorzystne decyzje dla Mieszkańców, a korzystne dla deweloperów - spekulantów będzie to miało istotny wpływ na wynik wyborów. A volens nolens w Mieście dojdzie do starcia PIS-PO, a wóczas, z uwag ona falę wznoszącą PIS obrońcy Górek mogą byc istotnym elektrorate decydujacym o wyniku wyborów. Let it be.
Górki to konieczna enklawa zieleni i korytarz napowietrzajacy, dlatego grunt był taki tani jak szedł w prywatne ręce. Oczywiście że obrońcy Górek to przede wszystkim lokalni społecznicy i patrioci Miasta. W sprawie zaangażowało się zresztą wiele osób z różnych środowisk. Dlatego jestem przekonany, że jezlei włodarze Miasta (Prezydent i radni) przed wyborami podejmą niekorzystne decyzje dla Mieszkańców, a korzystne dla deweloperów - spekulantów będzie to miało istotny wpływ na wynik wyborów. A volens nolens w Mieście dojdzie do starcia PIS-PO... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:04
Komedia w tym mieście. Anonimowi aktywiści, oczywiście bezpłatnie idą do Komitetu Centralnego z "petycją" w sprawie bloków. A i jeszcze "parku" do kożucha. A w ratuszu autentyczny były komunista. Dożyliśmy czasów symbiozy byłych towarzyszy z pieniądzem. I wszystko to w interesie.....a jakże Obywateli. Nie ,nie, za komuny jednak tego nie było. tylko z gazetą jakieś deja vu ;-)
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 13:02
Czemu PiS nie broni Górek. Odpuszcza sobie Lublin? Łysemu pazerność udowadniać to nie sztuka.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 12:55
pewnie pis tzw."słupy" sciągłl na spotkanie,ze niby przeciwnicy zabudowy
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 12:03
Uwaga Manipulacja.!!! Od dawna trwa próba upolitycznienia sporu. Nie cofną się przed najgorszą ohydą. Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich i osoby wspierające pochodzą z Czechowa oraz po debatach (zawsze bez Żuka!!!) ze Sławinka i osiedla Prestige. To WYŁĄCZNIE obywatelska inicjatywa w obronie wspólnego dobra jak zdrowie i przestrzeń zielona. Zawsze za parkiem, ale z prawdziwego zdarzenia bez tysięcy samochodów i dziesiątek 12 pietrowych bloków na tym i tak małym terenie. Obrzydliwe że nasyła się tak nikczemnych trolli. Będziecie się smażyć w piekle po tak nikczemnym życiu.
Uwaga Manipulacja.!!! Od dawna trwa próba upolitycznienia sporu. Nie cofną się przed najgorszą ohydą. Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich i osoby wspierające pochodzą z Czechowa oraz po debatach (zawsze bez Żuka!!!) ze Sławinka i osiedla Prestige. To WYŁĄCZNIE obywatelska inicjatywa w obronie wspólnego dobra jak zdrowie i przestrzeń zielona. Zawsze za parkiem, ale z prawdziwego zdarzenia bez tysięcy samochodów i dziesiątek 12 pietrowych bloków na tym i tak małym terenie. Obrzydliwe że nasyła się tak nikczemnych trolli. Będziecie się sm... rozwiń
Avatar
Nina Jaworksa / 29 listopada 2017 o 10:54
undefined napisał:
Najlepszym dowcipem była gazetka TBV z mapką gdzie na zielono (jeszcze bardziej niż zieleń) zaznaczono blokowiska. Takie rzeczy tylko w Lublinie. Ale prezydent na konwencji PO zapowiedział powrót do rozmów z mieszkańcami  ;-)    to może w końcu spotka się z obrońcami Górek. Bo do tej pory woli nie było mimo pełnych sal.
 
z jakimi prawdziwymi obrońcami...byłam na spotkaniu z właścicielem terenu, chciałam posłuchac jakie ma propozycje i spotkałam znajomego...rzekomo obrońca górek, oczywiście nie z Czechowa, ale to najmniejszy problem...był na spotkaniu bo tak rozkazali Mu poitycy lubescy, nawet nie znał temtu. Sprawa jest polityczna, mieszkańcy wypowiedzieli się jasno chcieliby mieć możliwość korzystania z tych obszarów, jeśli wlascicile chce zrobić park i oczywiście niewielką zabudowe to prosze bardzo. Teren zostanie odzyskany przez mieszkańców i to nie tylko Czechowa.
rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:13
Najlepszym dowcipem była gazetka TBV z mapką gdzie na zielono (jeszcze bardziej niż zieleń) zaznaczono blokowiska. Takie rzeczy tylko w Lublinie. Ale prezydent na konwencji PO zapowiedział powrót do rozmów z mieszkańcami ;-) to może w końcu spotka się z obrońcami Górek. Bo do tej pory woli nie było mimo pełnych sal.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:10
Za parkiem są wszyscy. Ale prawdziwym parkiem , nie mini parkiem. Bo cóż by zostało z rośliń miododajnych i ziół. Pszczół. Fauny i flory gdy deweloper wsadził by tam tysiące ludzi i samochodów. Odpowiedź prosta "Park czuby LSM" z alejką po środku . Więc bez jaj. To "petycja" w sam raz pod dewelopera. I tyle rozumnym ludziom powinno wystarczyć. Tym bardziej że jej autorów brak
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:02
ciekawe czy zwięrzaki będą mogły przebywac w parku? jest tam tyle przestrzeni,ze chyba nie powinno być problemu?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 11:34
Pis sie ośmiesza do granic możliwości a myślałem, że dno już dawno osiągneli ale jest przecież jeszcze muł i wodorosty.
Avatar
Pet / 29 listopada 2017 o 15:46
Górki to konieczna enklawa zieleni i korytarz napowietrzajacy, dlatego grunt był taki tani jak szedł w prywatne ręce. Oczywiście że obrońcy Górek to przede wszystkim lokalni społecznicy i patrioci Miasta. W sprawie zaangażowało się zresztą wiele osób z różnych środowisk. Dlatego jestem przekonany, że jezlei włodarze Miasta (Prezydent i radni) przed wyborami podejmą niekorzystne decyzje dla Mieszkańców, a korzystne dla deweloperów - spekulantów będzie to miało istotny wpływ na wynik wyborów. A volens nolens w Mieście dojdzie do starcia PIS-PO, a wóczas, z uwag ona falę wznoszącą PIS obrońcy Górek mogą byc istotnym elektrorate decydujacym o wyniku wyborów. Let it be.
Górki to konieczna enklawa zieleni i korytarz napowietrzajacy, dlatego grunt był taki tani jak szedł w prywatne ręce. Oczywiście że obrońcy Górek to przede wszystkim lokalni społecznicy i patrioci Miasta. W sprawie zaangażowało się zresztą wiele osób z różnych środowisk. Dlatego jestem przekonany, że jezlei włodarze Miasta (Prezydent i radni) przed wyborami podejmą niekorzystne decyzje dla Mieszkańców, a korzystne dla deweloperów - spekulantów będzie to miało istotny wpływ na wynik wyborów. A volens nolens w Mieście dojdzie do starcia PIS-PO... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:04
Komedia w tym mieście. Anonimowi aktywiści, oczywiście bezpłatnie idą do Komitetu Centralnego z "petycją" w sprawie bloków. A i jeszcze "parku" do kożucha. A w ratuszu autentyczny były komunista. Dożyliśmy czasów symbiozy byłych towarzyszy z pieniądzem. I wszystko to w interesie.....a jakże Obywateli. Nie ,nie, za komuny jednak tego nie było. tylko z gazetą jakieś deja vu ;-)
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 13:02
Czemu PiS nie broni Górek. Odpuszcza sobie Lublin? Łysemu pazerność udowadniać to nie sztuka.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 12:55
pewnie pis tzw."słupy" sciągłl na spotkanie,ze niby przeciwnicy zabudowy
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 12:03
Uwaga Manipulacja.!!! Od dawna trwa próba upolitycznienia sporu. Nie cofną się przed najgorszą ohydą. Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich i osoby wspierające pochodzą z Czechowa oraz po debatach (zawsze bez Żuka!!!) ze Sławinka i osiedla Prestige. To WYŁĄCZNIE obywatelska inicjatywa w obronie wspólnego dobra jak zdrowie i przestrzeń zielona. Zawsze za parkiem, ale z prawdziwego zdarzenia bez tysięcy samochodów i dziesiątek 12 pietrowych bloków na tym i tak małym terenie. Obrzydliwe że nasyła się tak nikczemnych trolli. Będziecie się smażyć w piekle po tak nikczemnym życiu.
Uwaga Manipulacja.!!! Od dawna trwa próba upolitycznienia sporu. Nie cofną się przed najgorszą ohydą. Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich i osoby wspierające pochodzą z Czechowa oraz po debatach (zawsze bez Żuka!!!) ze Sławinka i osiedla Prestige. To WYŁĄCZNIE obywatelska inicjatywa w obronie wspólnego dobra jak zdrowie i przestrzeń zielona. Zawsze za parkiem, ale z prawdziwego zdarzenia bez tysięcy samochodów i dziesiątek 12 pietrowych bloków na tym i tak małym terenie. Obrzydliwe że nasyła się tak nikczemnych trolli. Będziecie się sm... rozwiń
Avatar
Nina Jaworksa / 29 listopada 2017 o 10:54
undefined napisał:
Najlepszym dowcipem była gazetka TBV z mapką gdzie na zielono (jeszcze bardziej niż zieleń) zaznaczono blokowiska. Takie rzeczy tylko w Lublinie. Ale prezydent na konwencji PO zapowiedział powrót do rozmów z mieszkańcami  ;-)    to może w końcu spotka się z obrońcami Górek. Bo do tej pory woli nie było mimo pełnych sal.
 
z jakimi prawdziwymi obrońcami...byłam na spotkaniu z właścicielem terenu, chciałam posłuchac jakie ma propozycje i spotkałam znajomego...rzekomo obrońca górek, oczywiście nie z Czechowa, ale to najmniejszy problem...był na spotkaniu bo tak rozkazali Mu poitycy lubescy, nawet nie znał temtu. Sprawa jest polityczna, mieszkańcy wypowiedzieli się jasno chcieliby mieć możliwość korzystania z tych obszarów, jeśli wlascicile chce zrobić park i oczywiście niewielką zabudowe to prosze bardzo. Teren zostanie odzyskany przez mieszkańców i to nie tylko Czechowa.
rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:13
Najlepszym dowcipem była gazetka TBV z mapką gdzie na zielono (jeszcze bardziej niż zieleń) zaznaczono blokowiska. Takie rzeczy tylko w Lublinie. Ale prezydent na konwencji PO zapowiedział powrót do rozmów z mieszkańcami ;-) to może w końcu spotka się z obrońcami Górek. Bo do tej pory woli nie było mimo pełnych sal.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:10
Za parkiem są wszyscy. Ale prawdziwym parkiem , nie mini parkiem. Bo cóż by zostało z rośliń miododajnych i ziół. Pszczół. Fauny i flory gdy deweloper wsadził by tam tysiące ludzi i samochodów. Odpowiedź prosta "Park czuby LSM" z alejką po środku . Więc bez jaj. To "petycja" w sam raz pod dewelopera. I tyle rozumnym ludziom powinno wystarczyć. Tym bardziej że jej autorów brak
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 10:02
ciekawe czy zwięrzaki będą mogły przebywac w parku? jest tam tyle przestrzeni,ze chyba nie powinno być problemu?
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 46

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!