poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Chcą odwołać prezydenta Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lipca 2003, 20:09

Będziemy zbierać podpisy za odwołaniem Andrzeja Pruszkowskiego ze stanowiska prezydenta Lublina - zapowiedział wczoraj oficjalnie Jarosław Urban, działacz Samoobrony. Podpisy popierające tę inicjatywę mają być zbierane od września.

Kto oprócz Urbana chce doprowadzić do odwołania, tego działacz Samoobrony nie chciał ujawnić. - To nie jest moja inicjatywa, ja się tylko do niej przyłączyłem - powiedział. - Zainicjowali ją mieszkańcy Lublina, którym nie podoba się zarządzanie miastem przez Pruszkowskiego.
Urban mówi, że doszło już do spotkania, na którym zawarto wstępne porozumienie ugrupowań popierających odwołanie Pruszkowskiego. - Nie można tak z miesiąca na miesiąc przeprowadzać zmian w planie przestrzennym zagospodarowania - uzasadnia powody odwołania. - Ktoś inwestuje na jakimś terenie, a potem się okazuje, że wyrasta tam hipermarket.
Akcja zbierania podpisów za odwołaniem ma ruszyć we wrześniu. Kto popiera odwołanie Pruszkowskiego? Pytani przez nas politycy i działacze samorządowi twierdzili, że o takiej inicjatywie nie słyszeli, ale niektórzy deklarowali, że chętnie ją poprą.
- Chętnie do takiej grupy się przyłączę -  nie ukrywa Jerzy Irsak, prezes Stowarzyszenia Handlowców i Przedsiębiorców "Ul. Rusałka”. Stowarzyszenie złożyło do prokuratury doniesienie na Pruszkowskiego. - Chodzi o zbadanie jaką rolę odegrał w przeforsowaniu uchwały umożliwiającej wybudowanie hipermarketu przy al. Kraśnickiej.
- Realna szansa na odwołanie prezydenta jest niewielka, ale próba będzie prztyczkiem w nos, który panu Pruszkowskiemu się należał, bo nie dba o obywateli - komentuje Dariusz Piątek, radny Porozumienia Lubelskiego. - A jeśli prezydent będzie dalej za hipermarketami, to przyłączę się.
- Ja na pewno nie będę uczestniczył aktywnie w takich działaniach - mówi z kolei Sławomir Janicki, radny Centroprawicy Lubelskiej, odwołany na ostatniej sesji ze stanowiska przewodniczącego Rady Miasta na wniosek proprezydenckiego klubu Prawo i Rodzina.
W Ratuszu zapowiedź odwołania nie wzbudziła sensacji. - Pierwszy raz słyszałem o istnieniu podobnej grupy następnego dnia po ogłoszeniu wyników drugiej tury ubiegłorocznych wyborów prezydenckich - mówi Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina. - O nowej grupie nic nie wiem.
O Urbanie zrobiło się ostatnio głośnio, po tym jak nagrał rozmowę z propozycją przekupienia jednego z radnych. Podczas ostatnich wyborów samorządowych startował na stanowisko prezydenta Lublina. W pierwszej turze głosowania zdobył poparcie 11 proc. wyborców (9865 głosów) co dało mu czwarte miejsce. Pruszkowskiego w drugiej turze poparło 64,48 proc. wyborców (50 192 osoby), przy małej frekwencji (28,57 proc.).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!