piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Chcą zmiany nazwy skweru Tarasa Szewczenki w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Autor: drs

Przemianowania nazwanego dwa lata temu skweru Tarasa Szewczenki na skwer Sprawiedliwych Ukraińców chcą autorzy obywatelskiego projektu uchwały, który po zebraniu minimum tysiąca podpisów ma trafić do Rady Miasta.

Ta sama grupa osób (Zdzisław Koguciuk, Krzysztof Rękas i Andrzej Szadura) szykuje też projekt w sprawie budowy "Pomnika Ofiar Ludobójstwa Dokonanego na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich przez Nacjonalistów Ukraińskich”.

Pomnik w formie głazu narzutowego miałby stanąć na skwerze Ofiar Wołynia, czyli niepozornym placyku u zbiegu ul. Głębokiej i Raabego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin
Gość
Andrzej
Drzazga
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 kwietnia 2016 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję nazwę Bohaterów Kaczyńskich.
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (14 października 2014 o 00:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

drogie lubelskie półgłówki ze starym ukrainofobem Koguciukiem na czele Słowacki też nie miał nic wspólnego z Kijowem, a stoi sobie od kilku lat koło kościoła św. Mikołaja. Ale cóż, a Kijów - to stolica, miasto o 1500-letniej historii a w pojeciu takich ałtorytetuf jak Koguciuk Lublin niczym się nie różni od zapyziałej wiochy, z której wywodza się ich przodkowie, to i nam z Lublina robią taką wiochę.

Rozwiń
Drzazga
Drzazga (8 października 2014 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moim zdaniem bardziej odpowiednia byłaby nazwa - NADER NIELICZNYCH SPRAWIEDLIWYCH UKRAIŃCÓW (w odróżnieniu od ogromnej większości, która albo sama była w UPA albo kolaborowała z UPA albo przynajmniej rabowała doszczętnie mienie pomordowanych a potem gorliwie niszczyła wszelkie ślady polskości z drzewami przydrożnymi włącznie.

Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2014 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niektórzy byli i to było podwójne bohaterstwo, bo pomagajać Polakom lub chociażby uprzedzając polską rodzinę o rzezi, musieli się bardzo obawiać swoich pobratymców! A Szewczenko nigdy więzi z Lublinem żadnych nie miał i dziwię się, że w ogóle miał tu jakiś swój skwer.

Rozwiń
Szkoła
Szkoła (8 października 2014 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Od kiedy Ukraińcy są sprawiedliwi??

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!