czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Chcemy szafek na rowery

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2008, 19:14

Dziesiątki studentów wyjedzie jutro na rowerach na lubelskie ulice. Chcą władzom miasta i uczelni zwrócić uwagę na brak miejsc parkingowych dla jednośladów.

- Chcemy, żeby wszyscy studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej mogli przyjeżdżać na uczelnię rowerami i bezpiecznie zostawić na czas zajęć. Nie na "kratkach”, które teraz są ustawione przed poszczególnymi wydziałami czy akademikami. Bo po zajęciach, można zastać rower bez koła albo "kratkę” bez roweru - mówi Ewelina Palak, studentka II roku stosunków międzynarodowych na UMCS, jedna z organizatorek akcji. - Dlatego chcemy wyznaczenia miejsc w których rowery będzie można zostawiać bezpiecznie.

Studenci chcieliby boksów podobnych do tych, które są na basenach. Takich, do których użytkownicy dostają oddzielne klucze. - Albo pomieszczenia, w których ktoś ma te rowery na oku. Na uczelni nie brakuje miejsc, które można do tego celu zaadaptować - dodaje Palak.

Podpisy pod petycją w tej sprawie zbierane były przez kilka tygodni. Dokument trafi jutro na ręce rektora uniwersytetu. Tuż po happeningu, który w samo południe rozpocznie się na Placu Litewskim. - Potem w barwnym, rowerowym korowodzie przemaszerujemy przez całe miasto, aż do placu Marii Curie-Skłodowskiej - tłumaczy Palak. - Tam odbędzie się wielka impreza. Z papaya dance i pokazami rowerowymi. Zapraszamy rowerzystów z Lublina.

Cała akcja "Robimy miejsce na Twój rower” jest częścią Fabryki Inspiracji, w której uczestniczą studenci UMCS. Szczegóły można znaleźć na stronie www.rowerowylublin.pl.

A dziś będą picować

Z kolei na dzisiaj zaplanowano finał innej akcji organizowanej w ramach Fabryki Inspiracji – „Odpicujmy Lublin”. Między godz. 10 a 14 na skwerze przed Chatką Żaka odbędą się m.in.: przaśny wyścig w workach, niebezpieczny bieg na szpilkach, subtelny turniej przenoszenia jajka na łyżce i podstępny Psi Saper. Przewodnicy będą oprowadzali chętnych po parku akademickim, a na wystawie „Paskuda mojego miasta” obejrzymy najbrzydsze miejsca w Lublinie. Wszystko to w piknikowej atmosferze z muzyką zespołu Młode Djembe w tle.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!