Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Chciał przekupić inspektorów. Potem im uciekł i pozbył się ładunku

Autor: Zdjęcie autora (pp)
86 14 A A

Do niecodziennego zdarzenia doszło na budowie drogi 747 (Radawiec - Bełżyce). Kierowca ciężarówki najpierw próbował przekupić inspektorów transportu drogowego, a gdy to się nie udało - uciekł i pozbył się ładunku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nieoznakowany wideorejestrator namierzył w Radawcu 4-osiową ciężarówkę pełną tłucznia. - Samochód był nieprawidłowo oznakowany, brak było powtórzonego numeru rejestracyjnego na burcie pojazdu. Inspektorzy podejrzewali także, że pojazd przewozi znacznie cięższy ładunek, niż pozwalają na to przepisy - mówi Adam Gorgol, Naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca włożył do tachografu "wykresówkę” kolegi, co jest poważnym wykroczeniem. - Ale to nie koniec. Kierowca zaproponował inspektorom łapówkę - "kilka stówek” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i "zapomnienie o sprawie”. Inspektorzy o próbie przekupstwa poinformowali policję w Bełżycach - mówi Adam Gorgol. Kontrolerzy postanowili jednak zważyć ciężarówkę. Poinformowali kierowcę o konieczności przejazdu do najbliższego punktu kontroli masy w Konopnicy. - Kierowca otrzymał polecenie, aby jechać za nieoznakowanym radiowozem ITD. Po przejechaniu ok. 3 km kierowca nagle skręcił na pobliski plac budowy, gdzie błyskawicznie pozbył się ładunku, a operator koparki szybko rozrzucił kruszywo. We wtorek kierowca ciężarówki tłumaczył się przed policją ze swoich występów. Ze strony ITD grozi mu postępowanie administracyjne z tytułu uniemożliwienia przeprowadzenia kontroli, co jest zagrożone sankcją w wysokości 10 tys. zł. To nie wszystko: do sądu trafi wniosek o ukaranie kierowcy grzywną w wysokości 3 tys. zł. - Budowę tej drogi weźmiemy pod specjalny nadzór. Do kontroli wykorzystamy także nasze nieoznakowane motocykle, które wczoraj już wyruszały na drogi. Pierwszy dzień ich działania skoczył się zatrzymaniem dwóch przeładowanych pojazdów na drodze Wisznice-Włodawa - kończy Adam Gorgol.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca TiR / 11 kwietnia 2014 o 10:19

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

Nie bij piany Jasiu,wszyscy wiedzą jak jest,tylko ryba nie bierze. Jak mało to im się krzywda dzieje,jak dużo to prawie zapomina po wypłatę się zgłosić każdego piętnastego. Jasiu  !!  w policji to całe komendy z tego powodu zamykają, tam nie jest inaczej.

Nie bij piany Jasiu,wszyscy wiedzą jak jest,tylko ryba nie bierze. Jak mało to im się krzywda dzieje,jak dużo to prawie zapomina po wypłatę się zgłosić każdego piętnastego. Jasiu  !!  w policji to całe komendy z tego powodu zamykają, tam nie jest inaczej.

rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 11 kwietnia 2014 o 09:34

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

KAPUSTA ??  do czego ty ludzi pajacu namawiasz .

Avatar
BYKU / 11 kwietnia 2014 o 09:31

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

Nie wiesz BUCU gdzie żyjesz !!!  od dawna w tym kraju ?? nie wiesz tępa dzido że w tym kraju jest tak że gdy idziesz ze swoją wiedzą na policję lub do innego organu to na sto przypadków zamykają aż 87 właśnie tych zgłaszających jak ich ładnie nazywasz,weż sobie to do serca żebyś się kiedyś nie  wpier dolił !!!!

Nie wiesz BUCU gdzie żyjesz !!!  od dawna w tym kraju ?? nie wiesz tępa dzido że w tym kraju jest tak że gdy idziesz ze swoją wiedzą na policję lub do innego organu to na sto przypadków zamykają aż 87 właśnie tych zgłaszających jak ich ładnie nazywasz,weż sobie to do serca żebyś się kiedyś nie  wpier dolił !!!!

rozwiń
Avatar
niepokorny / 10 kwietnia 2014 o 22:43

gosc ma jajka powinien to na łby im wysypac co to za kontrole w nieoznakowanych autach jak kłusownicy!Funkcjonarjusze za dyche pewnie ze naprawa drogi kosztuje a nieoznakowane samochody od mikołaja zadarmo taki gest od kierowców

Avatar
Wit / 9 kwietnia 2014 o 15:32

Za mała BUŁA dla nich,dlatego nie łykneli,narobili gnoju.

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

Avatar
mecenas / 9 kwietnia 2014 o 11:29

Ludzie, oceniajcie skutki. Myślmy o współnocie, bo przecież to jest myślenie o nas samych. Gonić skur... którzy niszczą naszą własność (psują drogi, wyrzucają śmieci itd), bo chcą troszkę więcej zarobić, zaoszczędzić, a olbrzymie koszty naprawy poniesiemy MY.

PRZYKŁAD 1: budowa bliźniaków w wąwozie na Węglinie. bezpowrotnie zniszczony wąwóz, zniszczone drogi (Powstania Styczniowego, Rogńskiego). Ludzi będą teraz latami jeździć po wybojach, bo ktość chciał trochę zarobić (deweloper i pewnie urzędnicy - prasa pisał o wątpliwych zezwoleniach, podwójnych planach zagospodarownia itd). PRZYKŁAD 2: asfaltowa droga na wsi - służyła wiele lat, nie było żadnych problemów po zimach, do czasu otwarcia kopalni piasku - pół roku i dziura na dziurze, pozapadane mosty. Nikt tego nie naprawi, a jeśli, to będzie to kosztowało więcej niż ten piach. Ale facet zarobił, a my wszyscy poniesiemy koszty zniszczeń.

Gdzie są władze, gdzie prokurator, CBA i inne służby, które powinny przeciwdziałać/karać za to?    

Tusk musi odejść inaczej na żadne zmiany na lepsze w tym temacie nie ma co liczyć !!  lącze się w bólu.

Tusk musi odejść inaczej na żadne zmiany na lepsze w tym temacie nie ma co liczyć !!  lącze się w bólu.

rozwiń
Avatar
Wiesiek / 9 kwietnia 2014 o 10:36

Ludzie, oceniajcie skutki. Myślmy o współnocie, bo przecież to jest myślenie o nas samych. Gonić skur... którzy niszczą naszą własność (psują drogi, wyrzucają śmieci itd), bo chcą troszkę więcej zarobić, zaoszczędzić, a olbrzymie koszty naprawy poniesiemy MY.

PRZYKŁAD 1: budowa bliźniaków w wąwozie na Węglinie. bezpowrotnie zniszczony wąwóz, zniszczone drogi (Powstania Styczniowego, Rogńskiego). Ludzi będą teraz latami jeździć po wybojach, bo ktość chciał trochę zarobić (deweloper i pewnie urzędnicy - prasa pisał o wątpliwych zezwoleniach, podwójnych planach zagospodarownia itd). PRZYKŁAD 2: asfaltowa droga na wsi - służyła wiele lat, nie było żadnych problemów po zimach, do czasu otwarcia kopalni piasku - pół roku i dziura na dziurze, pozapadane mosty. Nikt tego nie naprawi, a jeśli, to będzie to kosztowało więcej niż ten piach. Ale facet zarobił, a my wszyscy poniesiemy koszty zniszczeń.

Gdzie są władze, gdzie prokurator, CBA i inne służby, które powinny przeciwdziałać/karać za to?    

Ludzie, oceniajcie skutki. Myślmy o współnocie, bo przecież to jest myślenie o nas samych. Gonić skur... którzy niszczą naszą własność (psują drogi, wyrzucają śmieci itd), bo chcą troszkę więcej zarobić, zaoszczędzić, a olbrzymie koszty naprawy poniesiemy MY.

PRZYKŁAD 1: budowa bliźniaków w wąwozie na Węglinie. bezpowrotnie zniszczony wąwóz, zniszczone drogi (Powstania Styczniowego, Rogńskiego). Ludzi będą teraz latami jeździć po wybojach, bo ktość chciał trochę zarobić (deweloper i pewnie urzędnicy - prasa pisał o wątpliwych zezwo... rozwiń

Avatar
faraon z kielc / 8 kwietnia 2014 o 23:05

kierowca nagle skręcił na pobliski plac budowy, gdzie błyskawicznie pozbył się ładunku, a operator koparki szybko rozrzucił kruszywo.  - ki diabeł? zajechał na właściwą budowę drogi, czy trafił na przypadkową, a operator koparki, któremu robota paliła się w rękach, od razu rozrzucił tłuczeń? tego się nie dowiadujemy, niestety...  no i ci inspektorzy - akurat "przypadkiem" przejeżdżali obok tej budowy, gdzie był potrzebny tłuczeń, no no... w życiu nie ma przypadków, jest tylko los

Avatar
ITD / 8 kwietnia 2014 o 21:11

a teraz niech p. szabala sie wezmie za przewozy do holandii belgii niemiec, 3/4 jezdzi na czarno. niech chlopaki robia drogi,wezcie sie za  pseudobusiarzy. pozdrawiam

KAPUSTA ???

Avatar
waldek / 8 kwietnia 2014 o 21:08

a teraz niech p. szabala sie wezmie za przewozy do holandii belgii niemiec, 3/4 jezdzi na czarno. niech chlopaki robia drogi,wezcie sie za  pseudobusiarzy. pozdrawiam

Avatar
kierowca TiR / 11 kwietnia 2014 o 10:19

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

Nie bij piany Jasiu,wszyscy wiedzą jak jest,tylko ryba nie bierze. Jak mało to im się krzywda dzieje,jak dużo to prawie zapomina po wypłatę się zgłosić każdego piętnastego. Jasiu  !!  w policji to całe komendy z tego powodu zamykają, tam nie jest inaczej.

Nie bij piany Jasiu,wszyscy wiedzą jak jest,tylko ryba nie bierze. Jak mało to im się krzywda dzieje,jak dużo to prawie zapomina po wypłatę się zgłosić każdego piętnastego. Jasiu  !!  w policji to całe komendy z tego powodu zamykają, tam nie jest inaczej.

rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 11 kwietnia 2014 o 09:34

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

KAPUSTA ??  do czego ty ludzi pajacu namawiasz .

Avatar
BYKU / 11 kwietnia 2014 o 09:31

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

Nie wiesz BUCU gdzie żyjesz !!!  od dawna w tym kraju ?? nie wiesz tępa dzido że w tym kraju jest tak że gdy idziesz ze swoją wiedzą na policję lub do innego organu to na sto przypadków zamykają aż 87 właśnie tych zgłaszających jak ich ładnie nazywasz,weż sobie to do serca żebyś się kiedyś nie  wpier dolił !!!!

Nie wiesz BUCU gdzie żyjesz !!!  od dawna w tym kraju ?? nie wiesz tępa dzido że w tym kraju jest tak że gdy idziesz ze swoją wiedzą na policję lub do innego organu to na sto przypadków zamykają aż 87 właśnie tych zgłaszających jak ich ładnie nazywasz,weż sobie to do serca żebyś się kiedyś nie  wpier dolił !!!!

rozwiń
Avatar
niepokorny / 10 kwietnia 2014 o 22:43

gosc ma jajka powinien to na łby im wysypac co to za kontrole w nieoznakowanych autach jak kłusownicy!Funkcjonarjusze za dyche pewnie ze naprawa drogi kosztuje a nieoznakowane samochody od mikołaja zadarmo taki gest od kierowców

Avatar
Wit / 9 kwietnia 2014 o 15:32

Za mała BUŁA dla nich,dlatego nie łykneli,narobili gnoju.

bo każdy wie, że biorą tylko nie mniej jak tysiąc na łebka, tak? ty wychodzi na to, ze masz taką wiedzę to się nią podziel może z właściwymi służbami bo jeśli nie to morda w kubeł!

Avatar
mecenas / 9 kwietnia 2014 o 11:29

Ludzie, oceniajcie skutki. Myślmy o współnocie, bo przecież to jest myślenie o nas samych. Gonić skur... którzy niszczą naszą własność (psują drogi, wyrzucają śmieci itd), bo chcą troszkę więcej zarobić, zaoszczędzić, a olbrzymie koszty naprawy poniesiemy MY.

PRZYKŁAD 1: budowa bliźniaków w wąwozie na Węglinie. bezpowrotnie zniszczony wąwóz, zniszczone drogi (Powstania Styczniowego, Rogńskiego). Ludzi będą teraz latami jeździć po wybojach, bo ktość chciał trochę zarobić (deweloper i pewnie urzędnicy - prasa pisał o wątpliwych zezwoleniach, podwójnych planach zagospodarownia itd). PRZYKŁAD 2: asfaltowa droga na wsi - służyła wiele lat, nie było żadnych problemów po zimach, do czasu otwarcia kopalni piasku - pół roku i dziura na dziurze, pozapadane mosty. Nikt tego nie naprawi, a jeśli, to będzie to kosztowało więcej niż ten piach. Ale facet zarobił, a my wszyscy poniesiemy koszty zniszczeń.

Gdzie są władze, gdzie prokurator, CBA i inne służby, które powinny przeciwdziałać/karać za to?    

Tusk musi odejść inaczej na żadne zmiany na lepsze w tym temacie nie ma co liczyć !!  lącze się w bólu.

Tusk musi odejść inaczej na żadne zmiany na lepsze w tym temacie nie ma co liczyć !!  lącze się w bólu.

rozwiń
Avatar
Wiesiek / 9 kwietnia 2014 o 10:36

Ludzie, oceniajcie skutki. Myślmy o współnocie, bo przecież to jest myślenie o nas samych. Gonić skur... którzy niszczą naszą własność (psują drogi, wyrzucają śmieci itd), bo chcą troszkę więcej zarobić, zaoszczędzić, a olbrzymie koszty naprawy poniesiemy MY.

PRZYKŁAD 1: budowa bliźniaków w wąwozie na Węglinie. bezpowrotnie zniszczony wąwóz, zniszczone drogi (Powstania Styczniowego, Rogńskiego). Ludzi będą teraz latami jeździć po wybojach, bo ktość chciał trochę zarobić (deweloper i pewnie urzędnicy - prasa pisał o wątpliwych zezwoleniach, podwójnych planach zagospodarownia itd). PRZYKŁAD 2: asfaltowa droga na wsi - służyła wiele lat, nie było żadnych problemów po zimach, do czasu otwarcia kopalni piasku - pół roku i dziura na dziurze, pozapadane mosty. Nikt tego nie naprawi, a jeśli, to będzie to kosztowało więcej niż ten piach. Ale facet zarobił, a my wszyscy poniesiemy koszty zniszczeń.

Gdzie są władze, gdzie prokurator, CBA i inne służby, które powinny przeciwdziałać/karać za to?    

Ludzie, oceniajcie skutki. Myślmy o współnocie, bo przecież to jest myślenie o nas samych. Gonić skur... którzy niszczą naszą własność (psują drogi, wyrzucają śmieci itd), bo chcą troszkę więcej zarobić, zaoszczędzić, a olbrzymie koszty naprawy poniesiemy MY.

PRZYKŁAD 1: budowa bliźniaków w wąwozie na Węglinie. bezpowrotnie zniszczony wąwóz, zniszczone drogi (Powstania Styczniowego, Rogńskiego). Ludzi będą teraz latami jeździć po wybojach, bo ktość chciał trochę zarobić (deweloper i pewnie urzędnicy - prasa pisał o wątpliwych zezwo... rozwiń

Avatar
faraon z kielc / 8 kwietnia 2014 o 23:05

kierowca nagle skręcił na pobliski plac budowy, gdzie błyskawicznie pozbył się ładunku, a operator koparki szybko rozrzucił kruszywo.  - ki diabeł? zajechał na właściwą budowę drogi, czy trafił na przypadkową, a operator koparki, któremu robota paliła się w rękach, od razu rozrzucił tłuczeń? tego się nie dowiadujemy, niestety...  no i ci inspektorzy - akurat "przypadkiem" przejeżdżali obok tej budowy, gdzie był potrzebny tłuczeń, no no... w życiu nie ma przypadków, jest tylko los

Avatar