wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Chętny na LD-100

Dodano: 28 marca 2002, 20:41

Za kilka dni w Daewoo Motor Polska w Lublinie ma się pojawić „zwiad” nowego inwestora zainteresowanego projektem LD-100. – Chcę doprowadzić do sytuacji, gdy inwestorzy będą walczyć ze sobą o przejęcie tego projektu. Teraz rozmowy prowadzimy z jednym zainteresowanym, ale w zapasie są inni – mówi Leszek Liszcz, syndyk masy upadłości Daewoo Motor Polska.

Kto jest tajemniczym inwestorem? Nie wiadomo. Ma to być konsorcjum działające nie tylko na rynku europejskim. Od grudnia syndyk negocjuje z inną firmą chcącą produkować nowy samochód dostawczy LD-100. Nazwa inwestora oficjalnie nie padła, ale od dawna mówi się, że jest nim włoski koncern Iveco z grupy Fiata.
– Rozmowy są bardzo zaawansowane. Kiedy nastąpi finalizacja, nie wiadomo, ale na tym etapie może zdarzyć się to w każdej chwili – podkreśla Liszcz.
Na początku tego tygodnia o projekcie LD-100 syndyk rozmawiał w Korei z przedstawicielami Daewoo Motor Company. – Porozumieliśmy się w sprawie elementów wyposażenia technicznego przyszłej fabryki. Sprawy finansowe musi uzgodnić przyszły inwestor. Koreańczycy chcą zakończyć program budowy nowego samochodu na zasadzie non profit, czyli po prostu nie stracić na inwestycji – dodaje syndyk.
Na projekt LD-100, budowę nowego zakładu w Lublinie i jego wyposażenie wydano już ponad 300 mln dolarów. Inwestycja jest zaawansowana prawie w 80 proc. Dokończenie zajmie przyszłemu inwestorowi 1–1,5 roku. Ma to kosztować 50–100 mln dolarów.
(jaxa)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24