Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2013 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Chętnych do pracy w urzędzie było wielu, ale nabór wygrały żony kierowników

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 77 A A

Żony dwóch wyższej rangi urzędników wojewody wygrały oblegane przez kandydatów konkursy na pracę w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Będzie kontrola tych postępowań

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urząd Wojewódzki szukał pracownika na stanowisko starszego inspektora ds. cudzoziemców w swojej delegaturze w Białej Podlaskiej. Wymagania nie były specjalnie wyśrubowane: średnie wykształcenie, znajomość podstawowych przepisów i przynajmniej pół roku przepracowane w administracji publicznej.

Na konkurs zgłosiło się aż 124 kandydatów. Traf chciał, że tak oblegany nabór wygrała Katarzyna Wołoch, żona Wojciecha Wołocha, dyrektora Biura Informatyki i Obsługi Urzędu. Stanowisko objęła w maju. W piątek zadzwoniliśmy do niej.

– Nie mogę rozmawiać, nie mam czasu, proszę dzwonić do rzecznika, do widzenia – ucięła Katarzyna Wołoch i odłożyła słuchawkę.

– Nie jest tajemnicą, że to moja żona. Mamy jednak wewnętrzną procedurę i proszę rozmawiać z rzecznikiem – mówi Wojciech Wołoch.

ZOBACZ TAKŻE: CO URZĘDNICZKA PORABIAŁA W GODZINACH PRACY?

Autor listu, który zaalarmował nas w sprawie wyniku naboru, twierdzi, że wśród kandydatów były osoby odbywające staż w delegaturze, "nawet na stanowisku, na które był ogłoszony konkurs”. Była też osoba, która wykonuje pracę na takim samym stanowisku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Nasz informator przypomniał konkurs z wiosny ub. roku również w delegaturze w Białej Podlaskiej. Wtedy nabór na stanowisko starszego inspektora ds. orzecznictwa w zakresie ulg w spłacie należności oraz windykacji należności za mandaty, wygrała Halina Sawtyruk. Były protesty i urząd powtórzył rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami wybranymi po części pisemnej. Ponownie wygrała Sawtyruk.

Z Biuletynu Informacji Publicznej wynika, że w konkursie pokonała 49 konkurentów (spełniali wymogi: średnie wykształcenie, znajomość przepisów i rok stażu w administracji). Co ciekawe, jej mąż to Mariusz Sawtyruk, kierownik oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW w Białej Podlaskiej.

– Proszę dzwonić do rzecznika – odsyła nas Mariusz Sawtyruk. Jego żony nie było wczoraj w pracy.

Co na temat konkursów mówi wojewoda? – W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, wojewoda poleciła dyrektorowi generalnemu niezwłoczne sprawdzenie prawidłowości przeprowadzonych postępowań – odpowiedział na nasze pytania Kamil Smerdel, rzecznik wojewody Jolanty Szołno-Koguc.

Podejrzane Konkursy

Trzy lata temu Najwyższa Izba Kontroli informowała, że wiele urzędów – chodziło o samorządy – źle przeprowadzało nabory na stanowiska urzędnicze. Większość robiła to celowo, żeby stanowiska dostawali "sami swoi” – ocenili kontrolerzy.

Nieprawidłowości znaleźli w 34 urzędach na 45 skontrolowanych. Wybrane osoby dostawały więcej punktów niż powinny. Obniżano punktację za rzekomy brak faktycznie dostarczonych dokumentów.

Odstępowano od ustalonych wcześniej wymagań, żeby konkurs mogła wygrać osoba z niższymi kompetencjami.

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
realista / 23 października 2013 o 22:12

Jak czytam  te posty to normalnie mi ulzyło Dobrze ze zuciłem administracje po pierwszym semestrze

Avatar
Stella / 12 lipca 2013 o 10:16

Ty nie nadajesz się do żadnej pracy! Najpierw naucz się poprawnej pisowni i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W gębie to wy wszyscy jesteście dobrzy, w ujadaniu, w mędrkowaniu, pouczaniu i utyskiwaniu. I na tym kończą się wasze "kwalifikacje". Nic dziwnego, że nie możecie ani wygrac żadnego konkursu, ani znaleźc pracy.

Komu du.py dajecie, że tak łatwo wam o tą pracę.  Pedzio,Ciota, czy zwykły lachociąg !!!

Avatar
obserwator / 11 lipca 2013 o 22:26

Sawtyruk to jest wogóle magik.Ma układy wyżej w Lublinie.

Avatar
Gość / 7 lipca 2013 o 15:10

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie to samo, wystarczy poszukać i od razu widać dziwne zbierzności pochodzenia wśród nowych pracowników

Ty nie nadajesz się do żadnej pracy! Najpierw naucz się poprawnej pisowni i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W gębie to wy wszyscy jesteście dobrzy, w ujadaniu, w mędrkowaniu, pouczaniu i utyskiwaniu. I na tym kończą się wasze "kwalifikacje". Nic dziwnego, że nie możecie ani wygrac żadnego konkursu, ani znaleźc pracy.

Ty nie nadajesz się do żadnej pracy! Najpierw naucz się poprawnej pisowni i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W gębie to wy wszyscy jesteście dobrzy, w ujadaniu, w mędrkowaniu, pouczaniu i utyskiwaniu. I na tym kończą się wasze "kwalifikacje". Nic dziwnego, że nie możecie ani wygrac żadnego konkursu, ani znaleźc pracy.

rozwiń
Avatar
mordotymoja / 7 lipca 2013 o 13:20

Polska to taki zaścianek Europy ,tutaj tworzy sie prawo by mafia znalazła obejście prawa.Dla mnie takie rodzinno finansowe powiązania to mafia .W tej chili bardziej niż w innym ustroju rządzi mafia .To w zasadzie dotyczy instytucji panstwowych ,samorządowych szpitali .Nic nie dają konkursy jak z góry wiemy kto wygra .To co radzę młodym z rodziny i znajomym .Wypierdzielajcie stąd na stałe ,na tymczasem .Przywiązanie ,patriotyzm tak ,ale jak nie ma na chleb to miłość do ojczyzny nie da .Ja po 57 latach życia zupełnie neguje swoją ojczyznę ,obłudę i fałszywą religijność .

Polska to taki zaścianek Europy ,tutaj tworzy sie prawo by mafia znalazła obejście prawa.Dla mnie takie rodzinno finansowe powiązania to mafia .W tej chili bardziej niż w innym ustroju rządzi mafia .To w zasadzie dotyczy instytucji panstwowych ,samorządowych szpitali .Nic nie dają konkursy jak z góry wiemy kto wygra .To co radzę młodym z rodziny i znajomym .Wypierdzielajcie stąd na stałe ,na tymczasem .Przywiązanie ,patriotyzm tak ,ale jak nie ma na chleb to miłość do ojczyzny nie da .Ja po 57 latach życia zupełnie neguje swoją ojczyznę ,... rozwiń

Avatar
obserwator / 7 lipca 2013 o 00:07

Interesy Kierownika ds.Cudzoziemców z informatyką????

Avatar
obserwator / 6 lipca 2013 o 15:00

Kierownik ds. cudzoziemców Mariusz Sawtyruk jest właścicielem firmy informatycznej.Zatrudnił żonę kolegi, który odpowiada za sprawy informatyczne w LUW delegatura Biała Podlaska.Rączka rączkę myje.Dobrze gdyby dziennikarze zbadali czy firma Pana Sawtyruka wykonuje prace na rzecz LUW zlecane przez Wojciecha Wołocha?

Avatar
miejscowa / 1 lipca 2013 o 22:34

Ochooo widąc ktoś zaczal mówić głosniej o tym co sie dzieje od lat i to w kazdej komórce administracji począwszy od gmin, przez stawostwa, policję i straz graniczną. Jest ogłoszenie, ludzie produkują dokumenty a i tak wygrywa SWÓJ.......

dobre określenie....rodzina na swoim

Avatar
konkretny / 1 lipca 2013 o 19:40

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie to samo, wystarczy poszukać i od razu widać dziwne zbierzności pochodzenia wśród nowych pracowników

Avatar
jojo / 1 lipca 2013 o 14:02

To tak samo jak w lubelskim krusie, takich przypadków wiele można by zliczyć

chyba nie jesteś z Borzechowa

Avatar
realista / 23 października 2013 o 22:12

Jak czytam  te posty to normalnie mi ulzyło Dobrze ze zuciłem administracje po pierwszym semestrze

Avatar
Stella / 12 lipca 2013 o 10:16

Ty nie nadajesz się do żadnej pracy! Najpierw naucz się poprawnej pisowni i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W gębie to wy wszyscy jesteście dobrzy, w ujadaniu, w mędrkowaniu, pouczaniu i utyskiwaniu. I na tym kończą się wasze "kwalifikacje". Nic dziwnego, że nie możecie ani wygrac żadnego konkursu, ani znaleźc pracy.

Komu du.py dajecie, że tak łatwo wam o tą pracę.  Pedzio,Ciota, czy zwykły lachociąg !!!

Avatar
obserwator / 11 lipca 2013 o 22:26

Sawtyruk to jest wogóle magik.Ma układy wyżej w Lublinie.

Avatar
Gość / 7 lipca 2013 o 15:10

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie to samo, wystarczy poszukać i od razu widać dziwne zbierzności pochodzenia wśród nowych pracowników

Ty nie nadajesz się do żadnej pracy! Najpierw naucz się poprawnej pisowni i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W gębie to wy wszyscy jesteście dobrzy, w ujadaniu, w mędrkowaniu, pouczaniu i utyskiwaniu. I na tym kończą się wasze "kwalifikacje". Nic dziwnego, że nie możecie ani wygrac żadnego konkursu, ani znaleźc pracy.

Ty nie nadajesz się do żadnej pracy! Najpierw naucz się poprawnej pisowni i poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W gębie to wy wszyscy jesteście dobrzy, w ujadaniu, w mędrkowaniu, pouczaniu i utyskiwaniu. I na tym kończą się wasze "kwalifikacje". Nic dziwnego, że nie możecie ani wygrac żadnego konkursu, ani znaleźc pracy.

rozwiń
Avatar
mordotymoja / 7 lipca 2013 o 13:20

Polska to taki zaścianek Europy ,tutaj tworzy sie prawo by mafia znalazła obejście prawa.Dla mnie takie rodzinno finansowe powiązania to mafia .W tej chili bardziej niż w innym ustroju rządzi mafia .To w zasadzie dotyczy instytucji panstwowych ,samorządowych szpitali .Nic nie dają konkursy jak z góry wiemy kto wygra .To co radzę młodym z rodziny i znajomym .Wypierdzielajcie stąd na stałe ,na tymczasem .Przywiązanie ,patriotyzm tak ,ale jak nie ma na chleb to miłość do ojczyzny nie da .Ja po 57 latach życia zupełnie neguje swoją ojczyznę ,obłudę i fałszywą religijność .

Polska to taki zaścianek Europy ,tutaj tworzy sie prawo by mafia znalazła obejście prawa.Dla mnie takie rodzinno finansowe powiązania to mafia .W tej chili bardziej niż w innym ustroju rządzi mafia .To w zasadzie dotyczy instytucji panstwowych ,samorządowych szpitali .Nic nie dają konkursy jak z góry wiemy kto wygra .To co radzę młodym z rodziny i znajomym .Wypierdzielajcie stąd na stałe ,na tymczasem .Przywiązanie ,patriotyzm tak ,ale jak nie ma na chleb to miłość do ojczyzny nie da .Ja po 57 latach życia zupełnie neguje swoją ojczyznę ,... rozwiń

Avatar
obserwator / 7 lipca 2013 o 00:07

Interesy Kierownika ds.Cudzoziemców z informatyką????

Avatar
obserwator / 6 lipca 2013 o 15:00

Kierownik ds. cudzoziemców Mariusz Sawtyruk jest właścicielem firmy informatycznej.Zatrudnił żonę kolegi, który odpowiada za sprawy informatyczne w LUW delegatura Biała Podlaska.Rączka rączkę myje.Dobrze gdyby dziennikarze zbadali czy firma Pana Sawtyruka wykonuje prace na rzecz LUW zlecane przez Wojciecha Wołocha?

Avatar
miejscowa / 1 lipca 2013 o 22:34

Ochooo widąc ktoś zaczal mówić głosniej o tym co sie dzieje od lat i to w kazdej komórce administracji począwszy od gmin, przez stawostwa, policję i straz graniczną. Jest ogłoszenie, ludzie produkują dokumenty a i tak wygrywa SWÓJ.......

dobre określenie....rodzina na swoim

Avatar
konkretny / 1 lipca 2013 o 19:40

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie to samo, wystarczy poszukać i od razu widać dziwne zbierzności pochodzenia wśród nowych pracowników

Avatar
jojo / 1 lipca 2013 o 14:02

To tak samo jak w lubelskim krusie, takich przypadków wiele można by zliczyć

chyba nie jesteś z Borzechowa

Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!