Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2017 r.
20:29

Ciagnął psa za samochodem. Tłumaczenia kierowcy nie wyjaśniły wątpliwości

Autor: Zdjęcie autora jsz
17 23 A A
Tłumaczenia kierowcy nie wyjaśniły wszystkich wątpliwości
Tłumaczenia kierowcy nie wyjaśniły wszystkich wątpliwości

Sprawą kierowcy, który ciągnął swojego psa za samochodem zajęła się prokuratura. Śledczy będą przesłuchiwać świadków. Możliwe, że mężczyzna będzie musiał oddać czworonoga

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do makabrycznego incydentu doszło w połowie listopada ubiegłego roku, w podlubelskim Motyczu. Pies przywiązany był smyczą do haka holowniczego. Mężczyzna miał ciągnąć zwierzaka przez około dwa kilometry. – Zatrzymał się dopiero w Kozubszczyźnie, kiedy doganiał go inny samochód z włączonym klaksonem – relacjonowali pracownicy stowarzyszenia Lubelski Animals, którzy powiadomili o sprawie śledczych.

Po tym, jak zdjęcia hondy ciągnącej psa trafiły do internetu, kierowca auta sam zgłosił się na policję. Tłumaczył, że pies biegał za kurami sąsiadów, był więc trzymany w domu i wyprowadzany na smyczy. Mężczyzna wyjaśnił, że feralnego dnia rozładowywał drewno na podwórku. Pies był obok, na smyczy zaczepionej o hak auta. W pewnej chwili do gospodarza zadzwoniła siostra z prośbą o pomoc. Mężczyzna wsiadł do samochodu i ruszył w drogę. Przejechał około dwóch kilometrów, docierając do Motycza.

Wtedy miał zadzwonić do niego syn. Powiedział, że na podwórku nie ma psa i czy nie wie, co się z nim stało. Kierowca przypomniał sobie wówczas, że przyczepił smycz do haka swojego auta. Kierowca przekonywał policjantów, że nie widział czworonoga, bo ten mógł schować się pod autem. Po telefonie od syna, zatrzymał się i zabrał psa do auta. Pojechał z nim do najbliższego weterynarza, a później do kliniki w Lublinie. Pies nie odniósł poważnych obrażeń.

Tłumaczenia kierowcy nie wyjaśniły wszystkich wątpliwości. W środę sprawa została bowiem przekazana do prokuratury. Śledczy zaplanowali już przesłuchania i konfrontacje pierwszych świadków.

– Jest również decyzja o powołaniu biegłych weterynarzy, którzy ocenią stan zdrowia i obrażenia odniesione przez psa – mówi Małgorzata Samoń, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ.
Prokurator skierował również do wójta gminy Konopnica wniosek o rozważenie przepadku zwierzęcia.

Postępowanie w sprawie kierowcy powinno zakończyć się w lutym.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 22:42
+2
dwa kilometry za autem zmienią mu świadomość
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 21:09
+2
Jeśli sprawca nie widzi w tym problemu, to niech da się ciągnąć kilometrami za autem. Pajac. Powinien mieć odebrane prawo jazdy również, bo powoduje wypadki i nie kontaktuje z rzeczywistością.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 20:49
+2
Można być po prostu tępym i głupim. Po pierwsze. Kto przywiązuje psa do haka samochodu licząc się z tym, że za chwilę wyruszy w podróż? Po drugie. Jak wsiadając do auta można nie zauważyć lub przynajmniej nie usłyszeć przyczepionego psa? Po trzecie. Przy ruszaniu musiał poczuć szarpnięcie i pisk zwierzęcia. Mógł się wtedy zatrzymać, ale tego nie zrobił. Po czwarte. Jak można przejechać taki dystans nic nie zauważając? Sorry, ale tu nic się kupy nie trzyma. Gdy został przyłapany i nagrany to już nie miał wyjścia. Ale tak naiwnego i pokrętnego tłumaczenia to w życiu nie słyszałem.
Można być po prostu tępym i głupim. Po pierwsze. Kto przywiązuje psa do haka samochodu licząc się z tym, że za chwilę wyruszy w podróż? Po drugie. Jak wsiadając do auta można nie zauważyć lub przynajmniej nie usłyszeć przyczepionego psa? Po trzecie. Przy ruszaniu musiał poczuć szarpnięcie i pisk zwierzęcia. Mógł się wtedy zatrzymać, ale tego nie zrobił. Po czwarte. Jak można przejechać taki dystans nic nie zauważając? Sorry, ale tu nic się kupy nie trzyma. Gdy został przyłapany i nagrany to już nie miał wyjścia. Ale tak naiwnego i pokręt... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 06:43
+1
Jak zwykle zwierze cierpi bo jakiś cymbał pojechał autem wcześniej przywiązując psa do haka. Moim zdaniem powinni ukarać go za to co się stało, za cierpienie zwierzęcia, a nie doszukiwać się prawdy na temat że zapomniał.... tłumaczenia nie wróca psu zdrowia psychicznego. Za głupote trzeba też płacić, nawet jeśli to prawda, że zapomniał. Jeśli mu darują to można by wtedy mordować tak zwierzęta i zasłaniać się za każdym razem, że się zapomniało....
Avatar
lubiący psy / 16 stycznia 2017 o 17:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie! Dajcie już spokój z tymi zwierzętami. Cały czas się słyszy to i tamto. Niedługo trzeba będzie robić procedurę jak do adopcji dziecka żeby w ogóle móc mieć zwierzę w domu. Opanujecie się i szanujcie. Jak macie robić krzywdę to nie kupujcie. Już po kilku dniach zwierzak da nam się tak we znaki, że nie jednemu puszczą nerwy.
mam zwierzaki kilkanaście lat i we znaki mi się nie dają
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 13:55
Cytat : "Prokurator skierował również do wójta gminy Konopnica wniosek o rozważenie przepadku zwierzęcia" - a na jakiej podstawie prawnej ??? Co ma Wójt do czyjegoś psa czy kota. - A to, że wójt na wniosek Prokuratury może wydać decyzje o czasowym odebraniu zwierzęcia w przypadku gdy jest uzasadnione podejrzenie, że właściciel lub opiekun nad takim zwierzakiem się znęca. - art. 7 ust.3 ustawy o ochronie zwierząt. Natomiast przepadek zwierzęcia może orzec tylko Sąd prawomocnym wyrokiem.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 13:27
Cytat : "Prokurator skierował również do wójta gminy Konopnica wniosek o rozważenie przepadku zwierzęcia" - a na jakiej podstawie prawnej ??? Co ma Wójt do czyjegoś psa czy kota.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 11:17
To jest załatwienie sobie roboty przez prokuratora, sędziego , itd , przecież wystarczy sprawdzić biling rozmów, czy faktycznie był ten telefon od siostry . Fakt jest taki ,że bardzo często pis wchodzi pod samochód ,a kot potrafi pod maskę silnika i wychodzi po godzinie jazdy .
Avatar
alex / 16 stycznia 2017 o 11:11
Ale pleciesz bzdury. Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny. Poczuł szarpnięcie? Faktycznie pies mógł być pod autem. Nie jechał szybko więv psu nic się nie stało. Oczywiście za gapowe powinien coś zapłacić ale moim zdaniem lepiej niech kupi karmy do schroniska za parę stów i będzie git.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 11:08
Ludzie każdemu może się zdarzyć. Zastanówcie się...po co miałby przywiązywać psa do auta aby go ciągnąć dla fanaberii? Dla mnie to fanaberia, że tyle kasy idzie na to postępowanie. Było dać mandat i tyle. Przerost formy nad treścią.
Avatar
lubiący psy / 16 stycznia 2017 o 17:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie! Dajcie już spokój z tymi zwierzętami. Cały czas się słyszy to i tamto. Niedługo trzeba będzie robić procedurę jak do adopcji dziecka żeby w ogóle móc mieć zwierzę w domu. Opanujecie się i szanujcie. Jak macie robić krzywdę to nie kupujcie. Już po kilku dniach zwierzak da nam się tak we znaki, że nie jednemu puszczą nerwy.
mam zwierzaki kilkanaście lat i we znaki mi się nie dają
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 13:55
Cytat : "Prokurator skierował również do wójta gminy Konopnica wniosek o rozważenie przepadku zwierzęcia" - a na jakiej podstawie prawnej ??? Co ma Wójt do czyjegoś psa czy kota. - A to, że wójt na wniosek Prokuratury może wydać decyzje o czasowym odebraniu zwierzęcia w przypadku gdy jest uzasadnione podejrzenie, że właściciel lub opiekun nad takim zwierzakiem się znęca. - art. 7 ust.3 ustawy o ochronie zwierząt. Natomiast przepadek zwierzęcia może orzec tylko Sąd prawomocnym wyrokiem.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 13:27
Cytat : "Prokurator skierował również do wójta gminy Konopnica wniosek o rozważenie przepadku zwierzęcia" - a na jakiej podstawie prawnej ??? Co ma Wójt do czyjegoś psa czy kota.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 11:17
To jest załatwienie sobie roboty przez prokuratora, sędziego , itd , przecież wystarczy sprawdzić biling rozmów, czy faktycznie był ten telefon od siostry . Fakt jest taki ,że bardzo często pis wchodzi pod samochód ,a kot potrafi pod maskę silnika i wychodzi po godzinie jazdy .
Avatar
alex / 16 stycznia 2017 o 11:11
Ale pleciesz bzdury. Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny. Poczuł szarpnięcie? Faktycznie pies mógł być pod autem. Nie jechał szybko więv psu nic się nie stało. Oczywiście za gapowe powinien coś zapłacić ale moim zdaniem lepiej niech kupi karmy do schroniska za parę stów i będzie git.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 11:08
Ludzie każdemu może się zdarzyć. Zastanówcie się...po co miałby przywiązywać psa do auta aby go ciągnąć dla fanaberii? Dla mnie to fanaberia, że tyle kasy idzie na to postępowanie. Było dać mandat i tyle. Przerost formy nad treścią.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 10:14
Mętne tłumaczenia.Jak się ma takie problemy z pamięcią nie powinno się jeździć samochodem.
Avatar
gość / 16 stycznia 2017 o 09:43
Dobry bajer nie jest zły... A świstak zawija sreberka.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 09:24
Jak pytał Kuba Rappaport:" Jaka rasa". To co gazeta tego nie ustaliła? Bo pies psu ie równy.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 08:43
Ludzie! Dajcie już spokój z tymi zwierzętami. Cały czas się słyszy to i tamto. Niedługo trzeba będzie robić procedurę jak do adopcji dziecka żeby w ogóle móc mieć zwierzę w domu. Opanujecie się i szanujcie. Jak macie robić krzywdę to nie kupujcie. Już po kilku dniach zwierzak da nam się tak we znaki, że nie jednemu puszczą nerwy.