Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2009 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Ciepła posada już nie taka bezpieczna. 10 proc. urzędników straci pracę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A

Rząd ma plan jak zaoszczędzić pieniądze: zwolnić co dziesiątego pracownika. – Będziemy bronić miejsc pracy – zapowiadają związkowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Minister Michał Boni, szef Komitetu Stałego przy Radzie Ministrów zapowiedział w "Gazecie Wyborczej”, że projekt "racjonalizacją zatrudnienia” będzie gotowy za miesiąc.

Pod nóż mają pójść etaty w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i agencjach rządowych w całym kraju. Z liczącej 120 tys. osób armii urzędników pracę straci 12 tys. osób. To dałoby 500 mln zł oszczędności na pensjach w przyszłym roku.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim pracuje (razem z delegaturami) ok. 550 osób. W całej administracji zespolonej (z policją, strażą pożarną, kuratorium oświaty i najróżniejszymi inspektoratami) oraz w agencjach pracę ma kilka tysięcy osób. Kto ma się pakować? W których instytucjach? Jeszcze nie wiadomo.

– Nie mamy żadnych oficjalnych informacji o cięciach zatrudnienia. Dlatego trudno odnosić się do informacji prasowych, skoro nie zapadły decyzje – mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody. Dodaje: – Jeśli mamy zadania, to muszą być ludzie, którzy je wykonają. Gdy zajdzie potrzeba, zrobimy analizę, przesuniemy obowiązki, dociążymy niektórych pracowników.

– Będziemy bronić miejsc pracy, tak jak walczyliśmy z likwidacją delegatur urzędu – zapowiada tymczasem Elżbieta Kurzępa, szefowa Solidarności z LUW. – Niech rząd przedstawi konkrety. Mam nadzieję, że je z nami skonsultuje.

Kurzępa dodaje, że urzędnicy mają służyć obywatelom. Oprócz nadzoru prawnego nad samorządami zajmują się m.in. mieniem zabużańskim, wydawaniem paszportów, rozpatrywaniem skarg i wniosków, wydawaniem pozwoleń na pracę dla obcokrajowców. – I jak to robić bez pracowników? – pyta.

– A my trzymamy się zapewnień wicepremiera Grzegorza Schetyny, że policji kolejne cięcia nie dotkną. Już na początku roku zrobiliśmy duże oszczędności np. w inwestycjach – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. I wymienia wstrzymanie remontu komendy w Świdniku, mniejsze nakłady na V komisariat w Lublinie czy komendę w Łęcznej.

– Kolejne ekipy rządowe próbowały zmniejszać zatrudnienie w urzędach. I nikomu to się nie udało – zauważa Kurzępa.

TNĄ GDZIE SIĘ DA

Wydatki państwa zostały ograniczone w tym roku już o ponad 20 mld zł. Pieniądze zostały zabrane z m. in. transportu, rezerw celowych, sądów i pomocy społecznej.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 30 lipca 2009 o 10:51
folkatka napisał:
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe i krzywdzace stereotypy!!!



a ja pracuję min. 40 godzin tygodniowo!! Bywa (często!!!!) , ze trzeba zostać po godzinach, przynieść robotę do domu.. A w domu, jeszcze jeden etat- samo sie nie ugotuje, nie upierze, nie uprasuje, nie posprząta, nie umuje okien, nie zawiesi firanek, nie zajmie dzieckiem. I co?... dalej mamy po równo z nauczycielami? O dwóch miesiacach wakacji, feriach ( i wolnym na wszystkie chyba możwlie okazje nawet nie wspominam) + płatnyn urlop roczny na podratowanie zdrowia (gdzie wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego ,zeby taki urlop dostać ). Kto mi da rok PŁATNEGO wolengo na regenerację zdrowia?... I jeszcze wczesniejsza emerytura, KUR***A MAC!!



a ja pracuję min. 40 godzin tygodniowo!! Bywa (często!!!!) , ze trzeba zostać po godzinach, przynieść robotę do domu.. A w domu, jeszcze jeden etat- samo sie nie ugotuje, nie upierze, nie uprasuje, nie posprząta, nie umuje okien, nie zawiesi firanek, nie zajmie dzieckiem. I co?... dalej mamy po równo z nauczycielami? O dwóch miesiacach wakacji, feriach ( i wolnym na wszystkie chyba możwlie okazje nawet nie wspominam) + płatnyn urlop roczny na podratowanie zdrowia (g... rozwiń
Avatar
asder / 30 lipca 2009 o 10:28
folkatka napisał:
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe i krzywdzace stereotypy!!!

prosze Cie , nie pitol tutaj ze nauczyciele tak pracuja bo wybuchne śmiechem , ponad 3 miechy wakacji w ciagu roku , dzien pracy czesto konczacy sie o 11 góra 12 , coraz mniej sie robi klasówek geniuszu => teraz sie testy wprowadza takze to tez jest niesamowicie trudne do sprawdzenia, wiekszosc prac domowych vel wypracowan sprawdzaja na okienkach. Dokształcaja sie ... hahahaha ? w jaki sposob ? ze czyta gazete jakas ze swojej dziedziny ? to nazywasz dokształcaniem ? Oraz te ich studia , proszeeee litosciii , skonczyc jakas gówniana geografie czy filolofie jakas tam , to jest wyczyn godny orangutana , idiota by to zrobil

prosze Cie , nie pitol tutaj ze nauczyciele tak pracuja bo wybuchne śmiechem , ponad 3 miechy wakacji w ciagu roku , dzien pracy czesto konczacy sie o 11 góra 12 , coraz mniej sie robi klasówek geniuszu => teraz sie testy wprowadza takze to tez jest niesamowicie trudne do sprawdzenia, wiekszosc prac domowych vel wypracowan sprawdzaja na okienkach. Dokształcaja sie ... hahahaha ? w jaki sposob ? ze czyta gazete jakas ze swojej dziedziny ? to nazywasz dokształcaniem ? Oraz te ich studia , proszeeee litosciii , skonczyc j... rozwiń
Avatar
KK / 30 lipca 2009 o 07:54
DADZĄ SOBIE KUMOTRY RADĘ A NA PROPAGANDĘ PLEBS SIĘ ZŁAPIE
Avatar
kiniek / 30 lipca 2009 o 00:37
Związkowcy zawsze są w 100% skuteczni- swoje stołki obronią na pewno
Avatar
folkatka / 30 lipca 2009 o 00:22
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe i krzywdzace stereotypy!!!
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe... rozwiń
Avatar
liść / 29 lipca 2009 o 21:20
praca w tych urzędach jest tylko dla swoich i nikt z poza tego grona tam nie zostanie zatrudniony-nie wysyłaj więc nikogo tam do nic nierobienia
Avatar
waldii / 29 lipca 2009 o 20:41
w Polsce jest 600 tyś nauczycieli pracujących góra 20 godzin w tygodniu - chyba rząd już wie gdzie szukać oszczędności !!! czyżby rząd jednak bał się tak licznego elektoratu ?
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 20:30
GEmm napisał:
Jasneeeeeeeeee TY wiesz najlepie co sie robi w urzędzie!! To dlaczego nie pójdziesz to tej nudnej pracy w którj się NIC nie robi?????
deb***u

[size=5][color="#FF0000"]BO JESTEM UCZCIWY W STOSUNKU DO PODATNIKÓW CO UTRZYMUJĄ PRZY ŻYCIU TO TAŁATAJSTWO![/color][/size]
Avatar
GEmm / 29 lipca 2009 o 20:20
Jasneeeeeeeeee TY wiesz najlepie co sie robi w urzędzie!! To dlaczego nie pójdziesz to tej nudnej pracy w którj się NIC nie robi?????
deb***u
Avatar
GEmm / 29 lipca 2009 o 20:20
Jasneeeeeeeeee TY wiesz najlepie co sie robi w urzędzie!! To dlaczego nie pójdziesz to tej nudnej pracy w którj się NIC nie robi?????
deb***u
Avatar
ja / 30 lipca 2009 o 10:51
folkatka napisał:
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe i krzywdzace stereotypy!!!



a ja pracuję min. 40 godzin tygodniowo!! Bywa (często!!!!) , ze trzeba zostać po godzinach, przynieść robotę do domu.. A w domu, jeszcze jeden etat- samo sie nie ugotuje, nie upierze, nie uprasuje, nie posprząta, nie umuje okien, nie zawiesi firanek, nie zajmie dzieckiem. I co?... dalej mamy po równo z nauczycielami? O dwóch miesiacach wakacji, feriach ( i wolnym na wszystkie chyba możwlie okazje nawet nie wspominam) + płatnyn urlop roczny na podratowanie zdrowia (gdzie wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego ,zeby taki urlop dostać ). Kto mi da rok PŁATNEGO wolengo na regenerację zdrowia?... I jeszcze wczesniejsza emerytura, KUR***A MAC!!



a ja pracuję min. 40 godzin tygodniowo!! Bywa (często!!!!) , ze trzeba zostać po godzinach, przynieść robotę do domu.. A w domu, jeszcze jeden etat- samo sie nie ugotuje, nie upierze, nie uprasuje, nie posprząta, nie umuje okien, nie zawiesi firanek, nie zajmie dzieckiem. I co?... dalej mamy po równo z nauczycielami? O dwóch miesiacach wakacji, feriach ( i wolnym na wszystkie chyba możwlie okazje nawet nie wspominam) + płatnyn urlop roczny na podratowanie zdrowia (g... rozwiń
Avatar
asder / 30 lipca 2009 o 10:28
folkatka napisał:
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe i krzywdzace stereotypy!!!

prosze Cie , nie pitol tutaj ze nauczyciele tak pracuja bo wybuchne śmiechem , ponad 3 miechy wakacji w ciagu roku , dzien pracy czesto konczacy sie o 11 góra 12 , coraz mniej sie robi klasówek geniuszu => teraz sie testy wprowadza takze to tez jest niesamowicie trudne do sprawdzenia, wiekszosc prac domowych vel wypracowan sprawdzaja na okienkach. Dokształcaja sie ... hahahaha ? w jaki sposob ? ze czyta gazete jakas ze swojej dziedziny ? to nazywasz dokształcaniem ? Oraz te ich studia , proszeeee litosciii , skonczyc jakas gówniana geografie czy filolofie jakas tam , to jest wyczyn godny orangutana , idiota by to zrobil

prosze Cie , nie pitol tutaj ze nauczyciele tak pracuja bo wybuchne śmiechem , ponad 3 miechy wakacji w ciagu roku , dzien pracy czesto konczacy sie o 11 góra 12 , coraz mniej sie robi klasówek geniuszu => teraz sie testy wprowadza takze to tez jest niesamowicie trudne do sprawdzenia, wiekszosc prac domowych vel wypracowan sprawdzaja na okienkach. Dokształcaja sie ... hahahaha ? w jaki sposob ? ze czyta gazete jakas ze swojej dziedziny ? to nazywasz dokształcaniem ? Oraz te ich studia , proszeeee litosciii , skonczyc j... rozwiń
Avatar
KK / 30 lipca 2009 o 07:54
DADZĄ SOBIE KUMOTRY RADĘ A NA PROPAGANDĘ PLEBS SIĘ ZŁAPIE
Avatar
kiniek / 30 lipca 2009 o 00:37
Związkowcy zawsze są w 100% skuteczni- swoje stołki obronią na pewno
Avatar
folkatka / 30 lipca 2009 o 00:22
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe i krzywdzace stereotypy!!!
Sorry
ale jak po raz kolejny czytam/słysze że nauczyciele pracują góra 20 godzin tygodniowo to mnie cholera bierze - jako córkę nauczycielki. Ci co wypisuja te bzdety nie zdaja sobie sprawy ile czasu nauczyciel poświeca na prace w domu. Moja mama po powrocie do domu z miejsca bierze sie za klasówki/przygotowywanie lekcji na jutro/dokształcanie sie bo przeciez trzeba sie rozwijać. Czasem kładzie sie spać o 1-2 w nocy. I tak wszyscy nauczyciele! Proponuje wszytskim zeby porozmawiali z jakimś nauczycielem i przestali powielać fałszywe... rozwiń
Avatar
liść / 29 lipca 2009 o 21:20
praca w tych urzędach jest tylko dla swoich i nikt z poza tego grona tam nie zostanie zatrudniony-nie wysyłaj więc nikogo tam do nic nierobienia
Avatar
waldii / 29 lipca 2009 o 20:41
w Polsce jest 600 tyś nauczycieli pracujących góra 20 godzin w tygodniu - chyba rząd już wie gdzie szukać oszczędności !!! czyżby rząd jednak bał się tak licznego elektoratu ?
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 20:30
GEmm napisał:
Jasneeeeeeeeee TY wiesz najlepie co sie robi w urzędzie!! To dlaczego nie pójdziesz to tej nudnej pracy w którj się NIC nie robi?????
deb***u

[size=5][color="#FF0000"]BO JESTEM UCZCIWY W STOSUNKU DO PODATNIKÓW CO UTRZYMUJĄ PRZY ŻYCIU TO TAŁATAJSTWO![/color][/size]
Avatar
GEmm / 29 lipca 2009 o 20:20
Jasneeeeeeeeee TY wiesz najlepie co sie robi w urzędzie!! To dlaczego nie pójdziesz to tej nudnej pracy w którj się NIC nie robi?????
deb***u
Avatar
GEmm / 29 lipca 2009 o 20:20
Jasneeeeeeeeee TY wiesz najlepie co sie robi w urzędzie!! To dlaczego nie pójdziesz to tej nudnej pracy w którj się NIC nie robi?????
deb***u
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 5 1

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?"
25 czerwca 2018, 19:00

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na premierę filmu Czy czeka nas koniec? w reżyserii Fishera Stevensa. Produkcję z Leonardo DiCaprio zobaczymy 25 czerwca o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję 1 0

32 konie zostaną wystawione na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale w Janowie Podlaskim. Właśnie odbyła się premiera aukcyjnego katalogu.

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem
galeria

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem 14 4

Policjanci zatrzymali 72-latka, który podpalił kombajn i ciągnik należący do jego syna. Straty? 80 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry
galeria

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry 0 0

MUNDIAL 2018 Po wysokiej porażce z Kolumbią selekcjoner Adam Nawałka i kapitan kadry Robert Lewandowski spotkali się z dziennikarzami. Selekcjoner nie chciał powiedzieć czy po Mundialu pożegna się z kadrą i starał się wyjaśnić przyczyny dwóch porażek na turnieju w Rosji

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka 1 2

Dawid poczuł szczypanie i dostrzegł spływającą krew. Dopiero po chwili zrozumiał, że został dźgnięty nożem w okolice serca. Ugodził go kolega, któremu teraz grozi nawet dożywocie. Na wyrok czeka także matka napastnika, która kazała mu wyrzucić narzędzie zbrodni oraz siostra, która umyła nóż.

Kino na piątkę w DDK Czechów
25 czerwca 2018, 12:00

Kino na piątkę w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza dzieci na filmowy cykl Kino za piątkę w pierwszy tydzień wakacji. Codziennie od poniedziałku 25 czerwca do piątku 29 czerwca prezentowane będą dwie produkcje filmowe.

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO®

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO® 1 0

Zapraszamy do sklepu internetowego www.krolestwodzieci.pl. Prosimy serdecznie i zachęcamy Cię, byś rozejrzał się po naszej wesołej i obfitującej w atrakcje krainie. A jest na co popatrzeć! U nas w każdym z zakątków znajdziesz mieniące się licznymi barwami, przyciągające oko oraz uwagę zabawki oraz akcesoria. Mamy ich tutaj już ponad 1500! Tak pokaźna liczba daje pewność, że każda pociecha wyszuka dla siebie coś wyjątkowego, sprawiającego jej nieskrywaną radość.

Po pijanemu wjechał w znak... przed komendą policji, a potem uciekł
galeria

Po pijanemu wjechał w znak... przed komendą policji, a potem uciekł 2 0

Pijany kierowca wjechał w znak przed komendą policji, a potem uciekł. Mundurowi szybko go znaleźli.

10 lat więzienia w Opolu Lubelskim

10 lat więzienia w Opolu Lubelskim 0 2

Dokładnie 10 lat temu ukazało się Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie utworzenia Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim

"Masakra, tragedia, żałoba narodowa". Kibice nie mogą pogodzić się z porażką
galeria
film

"Masakra, tragedia, żałoba narodowa". Kibice nie mogą pogodzić się z porażką 1 8

Reprezentanci Polski przegrali tzw. „mecz o wszystko” na mistrzostwach świata. W drugim spotkaniu biało-czerwoni zostali rozgromienie 0:3 z Kolumbią. Polscy kibice po spotkaniu byli rozczarowani wynikiem i postawą piłkarzy.

Szczęście sprzyjało mistrzowi. Start Krasnystaw zagra w IV lidze

Szczęście sprzyjało mistrzowi. Start Krasnystaw zagra w IV lidze 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Start Krasnystaw z minimalną przewagą nad Bratem Siennica Nadolna i Unią Białopole wygrał rywalizację w sezonie 2017/2018

Odkurzacze bezworkowe – na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten dla siebie?

Odkurzacze bezworkowe – na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten dla siebie? 0 0

Odkurzacz to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów w naszym domu. Jest szczególnie ważny, gdy w naszym domu przebywają zwierzęta, które gubią sierść. Zachowanie czystych podłóg i dywanów jest kluczowe również wtedy, gdy mamy małe dziecko. Jaki odkurzacz bezworkowy warto wybrać, aby dobrze spełniał swoją rolę?

Lublin kupi grunty pod ważną miejską inwestycję. Prezydent prosi radnych o zgodę