Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 sierpnia 2016 r.
8:52

Co dalej z budową stacji paliw przy ul. Willowej? Strony wyczekują

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
47 21 A A
Stacja benzynowa miałaby powstać koło Lidla
Stacja benzynowa miałaby powstać koło Lidla

Najwcześniej jesienią okaże się, czy miasto da zielone światło dla budowy stacji paliw przy ul. Willowej obok Lidla. Sąsiedzi sklepu nie chcą za oknem dystrybutorów i liczą na to, że miasto na inwestycję nie pozwoli. Na razie sprawa grzęźnie w procedurach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Procedury ciągną się od wiosny, gdy do Ratusza wpłynął wniosek o decyzję środowiskową dla stacji paliw wraz z myjnią. Na parkingu przy Willowej miałyby stanąć dwa dystrybutory z benzyną i olejem napędowym oraz trzeci z gazem LPG. Pod ziemią znalazłyby się trzy zbiorniki: dwa o pojemności 50 m. sześc. i jeden mieszczący 20 m. sześc. gazu. A obok stanąłby sklep.

Do swojego wniosku inwestor dołączył raport o możliwym oddziaływaniu obiektu na otoczenie. Raport pozytywnie zaopiniował już sanepid. Brak jeszcze akceptacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która zażądała dodatkowych wyjaśnień.

– Prosiliśmy o uzupełnienie informacji o wpływie generowanego przez stację hałasu na zabudowę jednorodzinną oraz o kwestie wskazanego w raporcie ekranu akustycznego – mówi Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ. – Oczekujemy też informacji co do ochrony powietrza. Trzecia kwestia to odprowadzenie wód opadowych, które mogą być zanieczyszczone substancjami ropopochodnymi.

Zastrzeżenia mają okoliczni mieszkańcy i nalegają, by Ratusz wydał decyzję negatywną. Ich zdaniem stacja będzie mieć negatywny wpływ na 16 domów jednorodzinnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Lidla. Tłumaczą, że będą wdychać opary paliwa, a ich domy stracą na wartości. – Nikt z kupujących tu działki nie wiedział, że w planie jest budowa stacji paliw – tłumaczył nam jeden z mieszkańców. Jako argument przeciw inwestycji sąsiedzi wskazują też bliskie sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego.

Część mieszkańców jest formalnie stroną toczącego się postępowania. Inni jedynie zgłaszali swoje uwagi w trakcie konsultacji prowadzonych przez Urząd Miasta.

– Przekazaliśmy do inwestora pismo RDOŚ oraz uwagi mieszkańców i stron postępowania w celu przedłożenia wyjaśnień. Wnioskodawca złożył pismo, że odpowiedź może przygotować do końca września – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – W związku z tym, zgodnie z KPA konieczne było wydłużenie terminu załatwienia sprawy.

Ratusz szacuje, że decyzję w sprawie wniosku inwestora będzie w stanie podjąć do połowy października.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzegorz / 9 grudnia 2016 o 18:07
Stacja jest konieczna i basta.
Avatar
mira / 23 sierpnia 2016 o 20:33
Zarówno stacja paliw jak i bank a także przychodnia zdrowia są niezbędne na Sławinie - bardzo bardzo popieramy taką inwestycję!!!  Jesli nie tu to może koło Biedronki albo koło Stokrotki.
Avatar
człowiek z liściem na głowie / 23 sierpnia 2016 o 17:27
Prawda jest taka mieszkam obok i widzę jak te tereny się rozbudowały w przeciągu 10 lat. Lidl, alkohole 24 h , nowa szkoła i głośne dzwonki co 45 min na całe osiedle i wreszcie kościół z trzema dzwonami... mi osobiście nie przeszkadzają ale JAŚIE PAŃSTWO Z KILKU DOMKÓW MAJĄ PRETĘSJĘ A DO KOGO PYTAM .........JEŚLI CISZY I ZIELENI SIĘ CHCIAŁO TO TRZEBA BYŁO SOBIE KUPIĆ LEŚNICZÓWKĘ NA ROZTOCZU .......
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 15:06
prawda jest taka, że nie wiadomo czemu, w tej części miasta brakuje stacji paliw i porządnego banku.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 14:33
no tak tankowac to by chcial kazdy ale juz nie pod domem, a ile jest stacji osiedlowych w Lublinie i nikt sie nie pytal mieszkancow...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:27
Jak Labora nazwała tę inwestycję "Pretige Side"??? Lidl i stacja paliw "wyjątkowe" sąsiedztwo!
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 11:59
jak nie było stacji w planie zagospidarowania to teraz nie róbcie z ludzi idiotow, gdzie ktoś widział stacje koło ogrodu, chyba nie brakuje cpnow w mieście żeby jeszcze spać koło benzyny, trochę umiaru
Avatar
gość / 23 sierpnia 2016 o 11:12
Litości!Trzeba sie było pobudować pod lasem!
Avatar
pikodat / 23 sierpnia 2016 o 10:32
Co do uciążliwośći to jeszcze pytanie czy to będzie całodobowa, w jakich godzinach będzie przywożone paliwo. Co do zapachów...w wielu miastach Europy stacje paliw sa w budynkach mieszkalnych na parterze (tak jakby usunąć ściany w sklepie i pod budynek sie wjeżdża. ). Czy miejsce dobre? Cóż, na Botaniku nie ma stacji paliw, najblizsza geograficznie LPG to TEZET przy McDonald, realnie to stacja na rondzie krwiodawców... Bez wątpienie bedzie ruch na tej stacji Aczkolwiek istotnie mozna by pokusić się o lepsze umiejscowienie - choćby na skrzyżowaniu Poligonowej z Willową - ale tu kto inny ma ziemię w posiadaniu...
Co do uciążliwośći to jeszcze pytanie czy to będzie całodobowa, w jakich godzinach będzie przywożone paliwo. Co do zapachów...w wielu miastach Europy stacje paliw sa w budynkach mieszkalnych na parterze (tak jakby usunąć ściany w sklepie i pod budynek sie wjeżdża. ). Czy miejsce dobre? Cóż, na Botaniku nie ma stacji paliw, najblizsza geograficznie LPG to TEZET przy McDonald, realnie to stacja na rondzie krwiodawców... Bez wątpienie bedzie ruch na tej stacji Aczkolwiek istotnie mozna by pokusić się o lepsze umiejscowienie - choćby na sk... rozwiń
Avatar
Autochton / 23 sierpnia 2016 o 10:29
Uważam że zdecydowanie lepszą lokalizacja dla stacji benzynowej jest parking przy stokrotce. Jak juz wejdzie zakaz handlu w niedzielę będziemy mieli po wódke blisko, będzie tez bezpieczniej, bo nie trzeba bedzie przez ruchliwa Willową z osiedla przechodzić. A i obrońcy zieleni skorzystają bo stacja nie zagrozi biosferze ogrodu botanicznego.
Avatar
Grzegorz / 9 grudnia 2016 o 18:07
Stacja jest konieczna i basta.
Avatar
mira / 23 sierpnia 2016 o 20:33
Zarówno stacja paliw jak i bank a także przychodnia zdrowia są niezbędne na Sławinie - bardzo bardzo popieramy taką inwestycję!!!  Jesli nie tu to może koło Biedronki albo koło Stokrotki.
Avatar
człowiek z liściem na głowie / 23 sierpnia 2016 o 17:27
Prawda jest taka mieszkam obok i widzę jak te tereny się rozbudowały w przeciągu 10 lat. Lidl, alkohole 24 h , nowa szkoła i głośne dzwonki co 45 min na całe osiedle i wreszcie kościół z trzema dzwonami... mi osobiście nie przeszkadzają ale JAŚIE PAŃSTWO Z KILKU DOMKÓW MAJĄ PRETĘSJĘ A DO KOGO PYTAM .........JEŚLI CISZY I ZIELENI SIĘ CHCIAŁO TO TRZEBA BYŁO SOBIE KUPIĆ LEŚNICZÓWKĘ NA ROZTOCZU .......
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 15:06
prawda jest taka, że nie wiadomo czemu, w tej części miasta brakuje stacji paliw i porządnego banku.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 14:33
no tak tankowac to by chcial kazdy ale juz nie pod domem, a ile jest stacji osiedlowych w Lublinie i nikt sie nie pytal mieszkancow...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 12:27
Jak Labora nazwała tę inwestycję "Pretige Side"??? Lidl i stacja paliw "wyjątkowe" sąsiedztwo!
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 o 11:59
jak nie było stacji w planie zagospidarowania to teraz nie róbcie z ludzi idiotow, gdzie ktoś widział stacje koło ogrodu, chyba nie brakuje cpnow w mieście żeby jeszcze spać koło benzyny, trochę umiaru
Avatar
gość / 23 sierpnia 2016 o 11:12
Litości!Trzeba sie było pobudować pod lasem!
Avatar
pikodat / 23 sierpnia 2016 o 10:32
Co do uciążliwośći to jeszcze pytanie czy to będzie całodobowa, w jakich godzinach będzie przywożone paliwo. Co do zapachów...w wielu miastach Europy stacje paliw sa w budynkach mieszkalnych na parterze (tak jakby usunąć ściany w sklepie i pod budynek sie wjeżdża. ). Czy miejsce dobre? Cóż, na Botaniku nie ma stacji paliw, najblizsza geograficznie LPG to TEZET przy McDonald, realnie to stacja na rondzie krwiodawców... Bez wątpienie bedzie ruch na tej stacji Aczkolwiek istotnie mozna by pokusić się o lepsze umiejscowienie - choćby na skrzyżowaniu Poligonowej z Willową - ale tu kto inny ma ziemię w posiadaniu...
Co do uciążliwośći to jeszcze pytanie czy to będzie całodobowa, w jakich godzinach będzie przywożone paliwo. Co do zapachów...w wielu miastach Europy stacje paliw sa w budynkach mieszkalnych na parterze (tak jakby usunąć ściany w sklepie i pod budynek sie wjeżdża. ). Czy miejsce dobre? Cóż, na Botaniku nie ma stacji paliw, najblizsza geograficznie LPG to TEZET przy McDonald, realnie to stacja na rondzie krwiodawców... Bez wątpienie bedzie ruch na tej stacji Aczkolwiek istotnie mozna by pokusić się o lepsze umiejscowienie - choćby na sk... rozwiń
Avatar
Autochton / 23 sierpnia 2016 o 10:29
Uważam że zdecydowanie lepszą lokalizacja dla stacji benzynowej jest parking przy stokrotce. Jak juz wejdzie zakaz handlu w niedzielę będziemy mieli po wódke blisko, będzie tez bezpieczniej, bo nie trzeba bedzie przez ruchliwa Willową z osiedla przechodzić. A i obrońcy zieleni skorzystają bo stacja nie zagrozi biosferze ogrodu botanicznego.