piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Co dalej z budową stacji paliw przy ul. Willowej? Strony wyczekują

Dodano: 23 sierpnia 2016, 08:52
Autor: Dominik Smaga

Stacja benzynowa miałaby powstać koło Lidla
Stacja benzynowa miałaby powstać koło Lidla

Najwcześniej jesienią okaże się, czy miasto da zielone światło dla budowy stacji paliw przy ul. Willowej obok Lidla. Sąsiedzi sklepu nie chcą za oknem dystrybutorów i liczą na to, że miasto na inwestycję nie pozwoli. Na razie sprawa grzęźnie w procedurach

Procedury ciągną się od wiosny, gdy do Ratusza wpłynął wniosek o decyzję środowiskową dla stacji paliw wraz z myjnią. Na parkingu przy Willowej miałyby stanąć dwa dystrybutory z benzyną i olejem napędowym oraz trzeci z gazem LPG. Pod ziemią znalazłyby się trzy zbiorniki: dwa o pojemności 50 m. sześc. i jeden mieszczący 20 m. sześc. gazu. A obok stanąłby sklep.

Do swojego wniosku inwestor dołączył raport o możliwym oddziaływaniu obiektu na otoczenie. Raport pozytywnie zaopiniował już sanepid. Brak jeszcze akceptacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która zażądała dodatkowych wyjaśnień.

– Prosiliśmy o uzupełnienie informacji o wpływie generowanego przez stację hałasu na zabudowę jednorodzinną oraz o kwestie wskazanego w raporcie ekranu akustycznego – mówi Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ. – Oczekujemy też informacji co do ochrony powietrza. Trzecia kwestia to odprowadzenie wód opadowych, które mogą być zanieczyszczone substancjami ropopochodnymi.

Zastrzeżenia mają okoliczni mieszkańcy i nalegają, by Ratusz wydał decyzję negatywną. Ich zdaniem stacja będzie mieć negatywny wpływ na 16 domów jednorodzinnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Lidla. Tłumaczą, że będą wdychać opary paliwa, a ich domy stracą na wartości. – Nikt z kupujących tu działki nie wiedział, że w planie jest budowa stacji paliw – tłumaczył nam jeden z mieszkańców. Jako argument przeciw inwestycji sąsiedzi wskazują też bliskie sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego.

Część mieszkańców jest formalnie stroną toczącego się postępowania. Inni jedynie zgłaszali swoje uwagi w trakcie konsultacji prowadzonych przez Urząd Miasta.

– Przekazaliśmy do inwestora pismo RDOŚ oraz uwagi mieszkańców i stron postępowania w celu przedłożenia wyjaśnień. Wnioskodawca złożył pismo, że odpowiedź może przygotować do końca września – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – W związku z tym, zgodnie z KPA konieczne było wydłużenie terminu załatwienia sprawy.

Ratusz szacuje, że decyzję w sprawie wniosku inwestora będzie w stanie podjąć do połowy października.

Grzegorz
mira
człowiek z liściem na głowie
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Grzegorz
Grzegorz (9 grudnia 2016 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stacja jest konieczna i basta.
Rozwiń
mira
mira (23 sierpnia 2016 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarówno stacja paliw jak i bank a także przychodnia zdrowia są niezbędne na Sławinie - bardzo bardzo popieramy taką inwestycję!!!  Jesli nie tu to może koło Biedronki albo koło Stokrotki.
Rozwiń
człowiek z liściem na głowie
człowiek z liściem na głowie (23 sierpnia 2016 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda jest taka mieszkam obok i widzę jak te tereny się rozbudowały w przeciągu 10 lat. Lidl, alkohole 24 h , nowa szkoła i głośne dzwonki co 45 min na całe osiedle i wreszcie kościół z trzema dzwonami... mi osobiście nie przeszkadzają ale JAŚIE PAŃSTWO Z KILKU DOMKÓW MAJĄ PRETĘSJĘ A DO KOGO PYTAM .........JEŚLI CISZY I ZIELENI SIĘ CHCIAŁO TO TRZEBA BYŁO SOBIE KUPIĆ LEŚNICZÓWKĘ NA ROZTOCZU .......
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawda jest taka, że nie wiadomo czemu, w tej części miasta brakuje stacji paliw i porządnego banku.
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no tak tankowac to by chcial kazdy ale juz nie pod domem, a ile jest stacji osiedlowych w Lublinie i nikt sie nie pytal mieszkancow...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!