czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Co dalej z budynkiem po dawnym kinie "Wyzwolenie"?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2013, 18:23

Parking pod budynkiem ma pomieścić ok. 35 samochodów (Jacek Świerczyński)
Parking pod budynkiem ma pomieścić ok. 35 samochodów (Jacek Świerczyński)

Jest nowy projekt przebudowy kina Apollo w Lublinie. W przeciwieństwie do poprzedniego, ma szansę na realizację. Musi tylko poczekać na ministerialne uzgodnienia

Przygotowania do inwestycji ciągną się od trzech lat. Budynek przy ul. Peowiaków trafił wówczas w ręce prywatnego przedsiębiorcy, właściciela klubów sportowych Paco. Dawne kino było w fatalnym stanie technicznym. Nowy gospodarz zabezpieczył gmach przed kompletną ruiną. Odnowił elewację i zagospodarował część budynku. To tylko wstęp do gruntownej przebudowy.

– Pod ziemią powstanie parking, a na parterze przestrzeń handlowa – zapowiada Andrzej Stachura, właściciel kina. – Mamy już wszystkie ekspertyzy techniczne. Wciąż jednak czekamy na pozwolenie.
Właściciel kina zdobył decyzję o warunkach zabudowy, która określa ogólne wymagania dla inwestycji. Problem pojawił się później, przy staraniach o pozwolenie na budowę.

– Zgodnie z przepisami musieliśmy zawiadomić wszystkie strony postępowania. W tym przypadku jest to ok. 130 osób – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik urzędu miasta. – Część zainteresowanych zgłosiła swój sprzeciw.


Po protestach sąsiadów, inwestor musiał zmienić plany. Przygotował nowy projekt. Urząd ponownie zawiadomił wszystkich zainteresowanych. Tym razem obyło się bez sprzeciwów, a termin na zgłaszanie uwag minął.

Niestety, w nowym projekcie wprowadzono zmiany, dotyczące usytuowania miejsc parkingowych. Inwestor musi się starać o zgodę na odstępstwo od przepisów.

– Wcześniej trzeba to uzgodnić z Ministerstwem Infrastruktury – wyjaśnia Krzyżanowska. – To konieczna procedura. Wysłaliśmy już komplet dokumentów i czekamy na decyzję. Wszystkie nasze działania są zgodne z prawem. Nie ma mowy o przedłużaniu procedury.

Do czasu decyzji ministra, postępowanie w ratuszu zostało zawieszone. Inwestor uskarża się jednak na przeciągające się formalności.

– To trwa stanowczo za długo – przyznaje Stachura. – Budynek nie stoi pusty i nie zarabia. Tymczasem sam podatek od nieruchomości to 60 tys. zł rocznie. Muszę składać prośby o jego umorzenie. Zamiast budować, liczę straty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
John_Doe
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

John_Doe
John_Doe (19 kwietnia 2013 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejne C.H. ech... a dlaczego nie ponownie otworzyć kino mi brakuje starych kin i tamtego klimatu teraz praktycznie jest sie skazanym na CC a plastikowosc tego kina mi średnio odpowiada... pozostaja tylko Bajka... lub Grazyna ale tam daja takie filmy ,ktore mozna na Blu-ray kupic dlaczego w Kraśniku w Centrum Kultury mozna puszcac najnowsze filmy a w naszym C.K. nie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!