czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Co dalej z lotniskiem w Świdniku?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2009, 22:46

Nie będzie zapowiadanego na 3 maja wmurowania kamienia węgielnego pod lotnisko w Świdniku. Wicemarszałek województwa Jacek Sobczak wycofuje się ze swoich szumnych zapowiedzi i twierdzi, że były wyłącznie promocyjnym zabiegiem.

Ten dzień miał mieć symboliczne znaczenie dla budowy lotniska w Świdniku. 3 maja 2009 roku władze województwa miały wmurować kamień węgielny pod Port Lotniczy Lublin. Pomysł wyszedł od wicemarszałka województwa Jacka Sobczaka, który znaczenie tej daty podkreślał od blisko roku przy każdej okazji.

Dziś już wiadomo, że uroczystości nie będzie. - Nie możemy wmurować kamienia, bo nie ma decyzji budowlanej - tłumaczy Sobczak. - Nie da się przyspieszyć pewnych decyzji i ja o tym wiedziałem. Ale musiałem wykrzyczeć ten termin, żeby zmobilizować wszystkich do działania. To była taka moja krucjata, szarża na Somosierrę. Powiem więcej: zabieg PR-owski. Bez tego byśmy się dziś grzebali w smarze.

Sobczak bagatelizuje dziś znaczenie terminu, który sam wykreował. - Kamień możemy wmurować w każdej chwili. Jak nie dziś, to jutro. Jak nie w maju, to w czerwcu. Bo tak naprawdę nie chodzi o kamień, ale o to, kiedy wystartują samoloty. A to nastąpi może już w 2011 roku, czyli wcześniej niż zapowiadaliśmy.

Tymczasem władze Portu Lotniczego Lublin tłumaczą, że przesunięcie na bliżej nieokreślony termin wmurowania kamienia nie oznacza opóźnienia inwestycji.

- Absolutnie nie ma mowy o żadnym poślizgu - zaprzecza Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. - Mamy na tyle komfortową sytuację, że daliśmy projektantom więcej czasu na poprawienie projektu. To leży w naszym interesie.

Jankowski dodaje, że spółka nigdy nie deklarowała wmurowania kamienia na
3 maja. - Ten pomysł wyszedł z Urzędu Marszałkowskiego i z naszego punktu widzenia miał bardziej znaczenie symboliczne. Dla nas ważniejsze są dokumenty i terminy.

A te, zgodnie z najświeższym harmonogramem, wyglądają następująco: Po 5 maja spółka będzie mogła wystąpić o decyzję środowiskową, którą dostanie najszybciej w ciągu 105 dni. Dysponując nią PLL złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Spółka liczy, że otrzyma je w październiku. Projekt lotniska ma być gotowy najpóźniej pod koniec wakacji, co pozwoli ogłosić przetarg na wykonawstwo lotniska.

- Jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć budowę. Tu nic się nie zmieniło - podkreśla Jankowski.

Wicemarszałek Sobczak znów widzi to bardziej symbolicznie: Wpływamy do portu. Albo inaczej: powoli podchodzimy do lądowania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MARK
krr
roma
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MARK
MARK (8 czerwca 2009 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Vice Marszałku Sobczak, czy przypomina Pan sobie własne słowa wygłoszone na pewnej konferencji w Białej Podlaskiej. Zapewne NIE - dlatego Panu przypomnę ,,gdybyście w Białej zaczęli robić lotnisko, które zagrozi NASZYM PLANOM, to MY taką inicjatywę UTNIEMY. Był już proszę Pana jeden taki, co tak samo mówił, jak Pan. Założę się z Panem Jackiem dr i Vicemieszłkiem Sobczakiem, że w Polsce, żadne z nowych planowanych do uruchomienia lotnisk cywilnych NIE POWSTANIE, bo KRYZYS, którego jeszcze żadne dochtory, ani nie zbadały, ani nie potrafią zdiagnozować To są FAKTY. A tymczasem, pomiędzy budowaniem lotniska w Świdniku, może Marszałki Lubelskie DOPILNUJĄ, co się szykuje z lotniskiem Biała Podlaska, bo kolejny PRZEKRĘT W DRODZE.
Rozwiń
krr
krr (22 kwietnia 2009 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co on bredzi? Kłamie ludziom w żywe oczy. Specjalnie nas okłamywał?? Takie wymówki są dobre dla dzieci w przedszkolu. Czyżby facet chciał na siłę się prześliznąć na następną kadencję dzięki tym bajkom?
Rozwiń
roma
roma (22 kwietnia 2009 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO TO JEST!!!???

Przy odpowiedniej tresurze i zapewnieniu optymalnych warunków bytowania oraz działania, osiąga wiele umiejętności.
Do takich niechlubnych umiejętności zaliczyć można w szczególności:

przykrywanie niewygodnych faktów
kompromitowanie swoich przeciwników
posiadanie doświadczenia goebbelsowskiego
ignorowanie realnych problemów
wykonywanie zagrywek
wykonywanie sztuczek
umiejętność podłej gry
robienie picu

????????????
Rozwiń
Blob.
Blob. (22 kwietnia 2009 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jacek Sobczak to jest ten słynny bażant ze skeczu kultowego kabaretu"Salon niezależnych".Jak ktoś nie zna to niech się zapozna bo warto.
Rozwiń
~elf~
~elf~ (22 kwietnia 2009 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten człowiek jest ze środowiska PiS i LPR, kolega Bendera. Publicznie przyznał się do kłamstwa jak czytam i jeszcze śmie obiecywać, że samoloty wystartują w 2011 roku. HAHAHA, on chyba nigdy nie był w Świdniku. Gratuluję takich władz ukraińskiemu Lublinowi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!