czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Co dalej z niechcianym dyrektorem?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2007, 14:01

Dziś związki zawodowe w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie wprowadziły pogotowie strajkowe.

- Na piśmie poinformowaliśmy dyrekcję, ze jesteśmy gotowi do strajku ciągłego od najbliższego poniedziałku - mówi Marzena Siek, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu. - Strajk polegać będzie na pracy, jak podczas ostrego dyżuru. Przyszpitalne poradnie będą zamknięte.

Przystąpienie do strajku zależy od wyników środowego zarządu województwa lubelskiego, na którym ma być omawiana sprawa odwołania Piotra Cioczka, dyrektora szpitala im. Jana Bożego. Związki zawodowe już od dawna domagają się jego dymisji. Jednak marszałek nie spieszy się z decyzją. - Ponadto jeszcze w tym roku chcemy podwyżek płac - nie ustępują związkowcy.

Andrzej Olborski, wicemarszałek ds. służby zdrowia woj. lubelskiego powiedział nam , że materiały na temat dyrektora Cioczka są już przygotowane do oceny zarządu. - Temat znalazł się w porządku obrad - dodał. - Jaka będzie decyzja tego nie wiem, ponieważ podejmuje ją cały zarząd. Nie jest to moja jednoosobowa decyzja. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Dudik
Znajomy
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dudik
Dudik (13 listopada 2007 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak jak pisze Znajomy dyrektor jest za mocny by go usunąć. Nie jestem pracownikiem szpitala ale coś na ten temat wiem. Przez lata chronił go układ władz z PSL-u. Dzisiaj prawie ci sami panowie rządzą w województwie. Rada społeczna przy szpitalu jest na krótkim pasku dyrektora bo trudno wnioskować inaczej skoro są za dyrektorem, który przez 10 lat dla szpitala nie zrobił NIC, NIC i jeszcze raz NICCC. Nie mówiąc o pracownikach. Dyrektor potrafi chwalić się brakiem długówzatajając prawdę. Panie dyrektorze a za ile lat nie opłacono np. LPEC-u?? Jacy fachowcy zostali w szpitalu a ie pielęgniarek wam brakuje. To ewenement w kraju tak zarządzać placówką służby zdrowia. Niedługo korniki was zjedzą w tym biurowcu-apartamentowcu.POZDRAWIAM dudik
Rozwiń
Znajomy
Znajomy (12 listopada 2007 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor jest tak mocny że mogą mu naskoczyć. Nie ma możliwości go odwołać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!