Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2012 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Co dalej z TVP Lublin?

Autor: Zdjęcie autora rp
0 8 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Jeśli nie zwiększą się wpływy z abonamentu, to unowocześnienie publicznej telewizji i jej oddziałów regionalnych, w tym TVP Lublin, będzie zagrożone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na poniedziałkową konferencję "Szanse Oddziałów Terenowych TVP S.A. w dobie telewizji cyfrowej” zjechali do Lublina przedstawiciele władz TVP, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz samorządowcy z całego regionu. Zgodzili się, że silna telewizja publiczna, podająca informacje, których nie ma w stacjach komercyjnych, potrzebna jest dla rozwoju lokalnych społeczności. Jednak problemem jest brak pieniędzy na rozwój m. in. na regionalnych oddziałów TVP.

Telewizja zastanawia się, czy dać więcej pieniędzy dla tych oddziałów, w których ludzie solidniej uiszczają abonament. – Nie chciałbym, żeby niektóre oddziały były zagrożone, ale pomysł na zdopingowanie do płacenia abonamentu jest ciekawy – mówił Marian Zalewski, członek zarządu TVP.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid1sm12 / 29 maja 2012 o 09:14
Mniejsze wpływy z abonamentu?
No to mam zagadkę. Kto w kwietniu 2008 r. w tygodniku "Wprost" mówił: "Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi, ..."?
Avatar
Lolek / 29 maja 2012 o 08:26
[quote name='Bolek' timestamp='1338268297' post='634539']
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak pomysłu na audycję która maiała by szanse przebicia sie dalej.
To przykre, że od tak wielu lat mamy do czynienia z "rodzinną" stagnacją.
Pieniądze z abonamentu - za co ludzie, dlaczego mamy płacić za coś czego nie ma, nie było i nie będzie.
Proponuje aby spojrzeć chociaż na Szczecińską TV - od lat to niedościgniony wzór dla innych, szczególnie lubelskiej TV.
Czas aby skończyć z całym tym TV w obecnym kształcie. Chcą abobnamentu? w końcu to darowizna, niech dadzą coś za to a nie wożą tyłki samochodami z napisem TV Lublin.
[/quote]
Bolek idź na przyśpieszony kurs z ortografii, jej niedoskatki przyćmiewają Twoje pełne polotu wypowiedzi.
[quote name='Bolek' timestamp='1338268297' post='634539']
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak... rozwiń
Avatar
Josef / 29 maja 2012 o 07:57
Jest podstawowe pytanie :za co ludzie maja płacić?Czy tylko po to ,aby sztuka regionalna była?Czy ,aby zatrudnieni dobrze zarabiali?Przecież odbiorca na nic nie ma wpływu i serwuje mu się kit! Wszystko opanowane przez układy partyjne i po prostu telewizja jest.Co się w niej serwuje to już problem,bo nie ma co oglądać! Nawet program M.Zielińskiego zrobił się nudny jak lubelscy politycy.
Avatar
Bolek / 29 maja 2012 o 07:11
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak pomysłu na audycję która maiała by szanse przebicia sie dalej.
To przykre, że od tak wielu lat mamy do czynienia z "rodzinną" stagnacją.
Pieniądze z abonamentu - za co ludzie, dlaczego mamy płacić za coś czego nie ma, nie było i nie będzie.
Proponuje aby spojrzeć chociaż na Szczecińską TV - od lat to niedościgniony wzór dla innych, szczególnie lubelskiej TV.
Czas aby skończyć z całym tym TV w obecnym kształcie. Chcą abobnamentu? w końcu to darowizna, niech dadzą coś za to a nie wożą tyłki samochodami z napisem TV Lublin.
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak pomysłu na audycję która maiała by szanse przebicia sie dalej.
To przykre, że od ... rozwiń
Avatar
gonzo / 29 maja 2012 o 02:29
A ta cała lubelska TVP to jest tak nam potrzebna jak dziura w moście. Przechowalnia dla słabych dziennikarzy, różnych miernot i pseudoprezesów z POlitycznymi koneksjami. Niby dlaczego podatnik ma na to wszystko łożyć i to pod przymusem? Misja?A co to jest misja?Niech ją realizują za swoje pieniądze a nie nam każą płacić za żenującu niski poziom swoich "produkcji"
Avatar
Pragmatyk / 28 maja 2012 o 21:58
Jeśli włodarze TVP będą dalej szastać publicznymi pieniędzmi przyznając sobie astronomiczne odprawy po miesiącu "pracy" na stołku, jeśli dalej będą zatrudniać po kilka osób na jednym stanowisku dyrektorskim w tym samym czasie (sic!), dopóki rzeka pieniędzy będzie wydatkowana na bzdury - wasza wyciągnięta ręka po abonament spotka się z moją - z wyciągniętym środkowym palcem.

Dopóki "gwiazdy" i inni "celebryci" czy pożal się Boże redaktorzy będą dostawać w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie wynagrodzenia - w dalszym ciągu zobaczycie tylko "faka".

Dopóki będziecie puszczać w TVP te gówniane programy bredząc coś o "mysji" publicznej telewizji, przerywane potokiem reklam proszków do prania i dyskontów - w dalszym ciągu nie dostaniecie pieniędzy z abonamentu.

Zakodujcie sobie TVP 1, TVP 2, TVP Regionalne - dajcie ludziom wybrać - chce ktoś to oglądać - zapłaci abonament i sobie odkoduje sygnał. Ja "jedynkę" czy "dwójkę" włączam tylko zmieniając kanały w telewizorze.
Jeśli włodarze TVP będą dalej szastać publicznymi pieniędzmi przyznając sobie astronomiczne odprawy po miesiącu "pracy" na stołku, jeśli dalej będą zatrudniać po kilka osób na jednym stanowisku dyrektorskim w tym samym czasie (sic!), dopóki rzeka pieniędzy będzie wydatkowana na bzdury - wasza wyciągnięta ręka po abonament spotka się z moją - z wyciągniętym środkowym palcem.

Dopóki "gwiazdy" i inni "celebryci" czy pożal się Boże redaktorzy będą dostawać w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2012 o 21:32
Przekazać regionalne telewizje Urzędom Marszałkowskim,a urząd sam zadecyduje, jaką chce mieć telewizję,lub nie.Jak będzie próżnia,prywatny inwestor się znajdzie i po problemie.
Avatar
kw / 28 maja 2012 o 21:31
Kościelna Telewizja Lublin z cienkimi redaktorami, broni się tylko REPORTERZEM.
Avatar
dawid1sm12 / 29 maja 2012 o 09:14
Mniejsze wpływy z abonamentu?
No to mam zagadkę. Kto w kwietniu 2008 r. w tygodniku "Wprost" mówił: "Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi, ..."?
Avatar
Lolek / 29 maja 2012 o 08:26
[quote name='Bolek' timestamp='1338268297' post='634539']
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak pomysłu na audycję która maiała by szanse przebicia sie dalej.
To przykre, że od tak wielu lat mamy do czynienia z "rodzinną" stagnacją.
Pieniądze z abonamentu - za co ludzie, dlaczego mamy płacić za coś czego nie ma, nie było i nie będzie.
Proponuje aby spojrzeć chociaż na Szczecińską TV - od lat to niedościgniony wzór dla innych, szczególnie lubelskiej TV.
Czas aby skończyć z całym tym TV w obecnym kształcie. Chcą abobnamentu? w końcu to darowizna, niech dadzą coś za to a nie wożą tyłki samochodami z napisem TV Lublin.
[/quote]
Bolek idź na przyśpieszony kurs z ortografii, jej niedoskatki przyćmiewają Twoje pełne polotu wypowiedzi.
[quote name='Bolek' timestamp='1338268297' post='634539']
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak... rozwiń
Avatar
Josef / 29 maja 2012 o 07:57
Jest podstawowe pytanie :za co ludzie maja płacić?Czy tylko po to ,aby sztuka regionalna była?Czy ,aby zatrudnieni dobrze zarabiali?Przecież odbiorca na nic nie ma wpływu i serwuje mu się kit! Wszystko opanowane przez układy partyjne i po prostu telewizja jest.Co się w niej serwuje to już problem,bo nie ma co oglądać! Nawet program M.Zielińskiego zrobił się nudny jak lubelscy politycy.
Avatar
Bolek / 29 maja 2012 o 07:11
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak pomysłu na audycję która maiała by szanse przebicia sie dalej.
To przykre, że od tak wielu lat mamy do czynienia z "rodzinną" stagnacją.
Pieniądze z abonamentu - za co ludzie, dlaczego mamy płacić za coś czego nie ma, nie było i nie będzie.
Proponuje aby spojrzeć chociaż na Szczecińską TV - od lat to niedościgniony wzór dla innych, szczególnie lubelskiej TV.
Czas aby skończyć z całym tym TV w obecnym kształcie. Chcą abobnamentu? w końcu to darowizna, niech dadzą coś za to a nie wożą tyłki samochodami z napisem TV Lublin.
Kompletnie nie będzie mi szkoda.
To coś w obecnym kształcie to wyżucanie pieniędzy w błoto.
Brak pomysłu na TV i to od lat. Nawet czołówki rodem z lat 70', brak świerzej krwi nawet reklamy wykonane bez ikry.
Reakcja na to co sie dzieje w regionie - zerowa. Szybciej na miejscu zdarzenia pojawi się TVN24 lub PosatNews aniżeli kolesie z rodzimej TV. Tak naprawdę to tej TV ju z nie ma.
Cienizna od lat wielu i tyle. Brak polotu brak pomysłu na audycję która maiała by szanse przebicia sie dalej.
To przykre, że od ... rozwiń
Avatar
gonzo / 29 maja 2012 o 02:29
A ta cała lubelska TVP to jest tak nam potrzebna jak dziura w moście. Przechowalnia dla słabych dziennikarzy, różnych miernot i pseudoprezesów z POlitycznymi koneksjami. Niby dlaczego podatnik ma na to wszystko łożyć i to pod przymusem? Misja?A co to jest misja?Niech ją realizują za swoje pieniądze a nie nam każą płacić za żenującu niski poziom swoich "produkcji"
Avatar
Pragmatyk / 28 maja 2012 o 21:58
Jeśli włodarze TVP będą dalej szastać publicznymi pieniędzmi przyznając sobie astronomiczne odprawy po miesiącu "pracy" na stołku, jeśli dalej będą zatrudniać po kilka osób na jednym stanowisku dyrektorskim w tym samym czasie (sic!), dopóki rzeka pieniędzy będzie wydatkowana na bzdury - wasza wyciągnięta ręka po abonament spotka się z moją - z wyciągniętym środkowym palcem.

Dopóki "gwiazdy" i inni "celebryci" czy pożal się Boże redaktorzy będą dostawać w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie wynagrodzenia - w dalszym ciągu zobaczycie tylko "faka".

Dopóki będziecie puszczać w TVP te gówniane programy bredząc coś o "mysji" publicznej telewizji, przerywane potokiem reklam proszków do prania i dyskontów - w dalszym ciągu nie dostaniecie pieniędzy z abonamentu.

Zakodujcie sobie TVP 1, TVP 2, TVP Regionalne - dajcie ludziom wybrać - chce ktoś to oglądać - zapłaci abonament i sobie odkoduje sygnał. Ja "jedynkę" czy "dwójkę" włączam tylko zmieniając kanały w telewizorze.
Jeśli włodarze TVP będą dalej szastać publicznymi pieniędzmi przyznając sobie astronomiczne odprawy po miesiącu "pracy" na stołku, jeśli dalej będą zatrudniać po kilka osób na jednym stanowisku dyrektorskim w tym samym czasie (sic!), dopóki rzeka pieniędzy będzie wydatkowana na bzdury - wasza wyciągnięta ręka po abonament spotka się z moją - z wyciągniętym środkowym palcem.

Dopóki "gwiazdy" i inni "celebryci" czy pożal się Boże redaktorzy będą dostawać w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2012 o 21:32
Przekazać regionalne telewizje Urzędom Marszałkowskim,a urząd sam zadecyduje, jaką chce mieć telewizję,lub nie.Jak będzie próżnia,prywatny inwestor się znajdzie i po problemie.
Avatar
kw / 28 maja 2012 o 21:31
Kościelna Telewizja Lublin z cienkimi redaktorami, broni się tylko REPORTERZEM.