poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Co miasto ma do sprzedania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2009, 18:49
Autor: DOMINIK SMAGA

Prezydent ogłosił listę miejskich nieruchomości, które zamierza wystawić na sprzedaż. W wykazie jest kilkadziesiąt działek pod domy jednorodzinne, dwie staromiejskie kamienice, czy też budynek po szkole.

Szerokie

Tu do sprzedania jest ponad 60 działek pod domy jednorodzinne, z których część będzie mogła mieć na parterze sklepy lub punkty usługowe. Działki rozsiane są po całej dzielnicy, większe skupiska są koło ul. Biskupińskiej, Lędzian i Strumykowej. Parcele mają różny kształt, wielkość i odległość od dróg. Miasto chce sprzedać wszystkie jeszcze w tym roku. Przetargi mają się odbyć w trzech turach. Pierwsze zaplanowano na kwiecień. Ceny gruntów w tym rejonie wahają się od 160 do 150 zł za mkw.

Dziesiąta

Tu miasto ma do zbycia w sumie 15 ha gruntów pod domki, głównie w dalszej części dzielnicy, za ul. Sierpińskiego. Część działek pochodzi z wywłaszczenia i nie jest pewne, czy dawni właściciele nie zażądają zwrotu ziemi. Pod młotek mają iść te działki, których dawni właściciele pisemnie zrezygnują z roszczeń. Tereny te nie mają planu zagospodarowania.

Koncertowa 4-8

Los tych działek nie jest przesądzony. Miasto na części ziemi widzi aquapark i pozwala inwestorom, by resztę ziemi przeznaczyli pod działalność komercyjną. Ale do ostatniego przetargu nie stanął nikt. Miasto "urabia” teraz dwie firmy. Jeśli nie zdecydują się na budowę kompleksu miasto sprzeda ziemię na inne cele, a pieniądze wyda na budowę mniejszego aquaparku nad zalewem.

al. Warszawska

Posesja na rogu Skowronkowej tuż za botanikiem mierzy 10 tys. mkw. i już trafiła pod młotek. Cena wywoławcza to 2,5 mln zł. Wpłynęła tylko jedna oferta, rozstrzygnięcie pojutrze. Działka nie ma planu zagospodarowania, ale jego projekt mówi o usługach komercyjnych. Nabywca ma zacząć prace w dwa, a zakończyć najpóźniej w pięć lat od daty zakupu.

Grodzka 20

Najbardziej zrujnowany staromiejski zabytek ma pecha od lat. Miasta nie stać na remont, a próby sprzedaży kończą się fiaskiem. Ratusz odwołał ostatni przetarg, bo choć byli właściciele kamienicy zrezygnowali z żądań zwrotu budynku, to oświadczyli, że chcą skorzystać z prawa pierwokupu. By upewnić się, czy faktycznie przysługuje prawo im pierwokupu magistrat poprosił o opinię Ministerstwo Infrastruktury. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że opinia jest korzystna dla byłych właścicieli. Będą mogli przejąć budynek za kwotę, na którą miasto oszacowało jego wartość. Cenę wywoławczą zabytku Ratusz ustalił na 2,5 mln zł.

Rynek 4
W tym budynku mieści się Karczma Trybunalska i sześć mieszkań. Mieszkań najprawdopodobniej już tu nie będzie, bo nie sprzyja temu rozkład pomieszczeń. Wartość kamienicy nie została jeszcze oszacowana, przetargu można się spodziewać dopiero w drugim półroczu. Obecnym lokatorom nabywca będzie musiał znaleźć nowe lokale.

Gospodarcza 26
To dwupiętrowy budynek po Szkole Muzycznej. Wcześniej był tu żłobek. Ratusz chciał wprowadzić tu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, ale ten się nie zgodził. Stąd decyzja o sprzedaży. Wartość budynku nie jest jeszcze oszacowana. Gmach może być przeznaczony na placówkę oświatową lub tzw. "usługi publiczne” np. przychodnie lekarskie. O obiekt dopytywały się prywatne szkoły wyższe.

Narutowicza 32
Budynek Domu Dziecka. Prawdopodobnie nowy właściciel będzie musiał go przebudować. Jedna z kondygnacji jest zbyt niska, by można w niej prowadzić jakąkolwiek działalność komercyjną nie łamiąc prawa budowlanego. Obiekt wymaga też gruntownej modernizacji.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
stefan
~gosc~
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2009 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rynek 4
W tym budynku mieści się Karczma Trybunalska i sześć mieszkań. Mieszkań najprawdopodobniej już tu nie będzie, bo nie sprzyja temu rozkład pomieszczeń. Wartość kamienicy nie została jeszcze oszacowana, przetargu można się spodziewać dopiero w drugim półroczu. Obecnym lokatorom nabywca będzie musiał znaleźć nowe lokale.

Nie mam pytań. Mam nadzieję, że mieszkanie mojej Ś.P. babci będzie Wam służyło jak najdłużej. Bo przecież co za darmo zdobyte to podobno lepsze. Po prostu brak słów.
Rozwiń
stefan
stefan (2 lutego 2009 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcesz zrobić komunałkę w centrum miasta? Chyba brakuje ci wyobraźni. Wybierz się na Lubartowską, Zamojską, Niecałą to zobaczysz czym to grozi.
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (2 lutego 2009 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mozna sie zainteresowac budynkiem na Lipowej gdzie miesci sie PZU jest to budynek który powinien przejąc ZNK na przydzaly mieszkan jak jest tak ciezka sytuacja mieszkaniowa to wielu ludzi by moglo znalezc dach nad glową
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!