Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 marca 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Co nam będzie wolno w Ogrodzie Saskim?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 13 A A

Nie będzie zakazu wchodzenia nocą do Ogrodu Saskiego. Taki zapis znajdzie się w projekcie regulaminu parku, który 13 marca ma być poddany pod głosowanie w Radzie Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniej w sprawie regulaminu urzędnicy prowadzili konsultacje z mieszkańcami. Zbierane były też ankiety wśród osób napotkanych w Ogrodzie Saskim. Przeważyli ci, którzy nie chcieli, by park był zamykany na noc. W efekcie taki przepis nie trafił do regulaminu, który ma być przyjęty przez radnych w drodze uchwały. Ratusz nie będzie też rekomendował radnym wprowadzenia zakazu jazdy na rowerze po Ogrodzie Saskim. Nie oznacza to jednak, że rowerzyści będą mogli swobodnie poruszać się po całym parku. Przejazd będzie możliwy tylko głównymi alejkami, czyli tymi z asfaltową nawierzchnią. Przypomnijmy, że w projekcie regulaminu, który był poddany pod konsultacje z mieszkańcami była mowa o tym, że na terenie Ogrodu Saskiego nie wolno poruszać się rowerem. Właśnie ten punkt był najbardziej krytykowany podczas konsultacji. - Co z rodzinami, które wychodzą na spacer z dziećmi, a te uczą się jeździć na rowerze, desce, łyżworolkach itp.? Oni również mieliby stracić dostęp do możliwości spacerowania w tak wyjątkowym w Lublinie miejscu? - pytał jeden z mieszkańców w opinii przesłanej miejskim urzędnikom. Miasto nie wycofuje się za to z proponowanego zakazu wprowadzania psów na teren parku. Przepis ten nie będzie jednak dotyczyć psów-przewodników. Jako jeden z argumentów przeciw spacerom z psami urzędnicy podawali obawy, że zwierzęta zniszczą liczne sadzonki, które na zlecenie miasta pojawiły się w parku podczas zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji Ogrodu Saskiego. W centralnej części parku, w pobliżu zegara słonecznego, wydzielona ma być tzw. strefa ciszy. Wcześniej, we wstępnej wersji projektu regulaminu urzędnicy zawarli zakaz "zakłócania spokoju poprzez głośne śpiewy, krzyki itp.”, ale bez jakiegokolwiek zastrzeżenia, że odnosi się on tylko do fragmentu parku.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PO-tworek / 4 marca 2014 o 15:59

a ja myślę że psie kupy świetnie się wkomponują w to gliniane  klepisko zwane szumnie alejkami.rowerzystów też oczywiście nie może zabraknąć.przecież musimy do cholery być tolerancyjni.

Avatar
noemi / 4 marca 2014 o 15:34

park zapowiada się super. jak tylko zacznie się wiosna na pewno będzie pięknie :)

Avatar
Romek / 4 marca 2014 o 14:43

Ja też za tym zero psów w ogrodzie chciało sie mieć pieska to i obowiązki troszke dalej na spacery na poligony itp. banda cwaniaków i tak by po swoich pupilach nie sprzątała.Rowerzyści również powinni mieć zakaz z wyjątkiem rodziców z dziećmi do lat 12. wszystko inne nie plus powinni zamontować stojaki na rowery jak jakiś rowerzysta chce pospacerować po ogrodzie.

Avatar
ja@2 / 4 marca 2014 o 14:30

Jest monitoring, więc spokojnie.

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz wchodził do Saskiego, bo z takim "kulturalnym" językiem to sam powinieneś nie wychodzić z meliny.

prawda w oczy kole??? mam napisać - "wydzieliny ustrojowe i treść żołądkowa" czy " zbędne produkty przemiany materii czworonożnych pupili"? taka jest " kultura lublinian.zasrać psami, zniszyczyć, pomazać, połamać- panie "kulturalny " a upomnij takiego to jeszcze w gębę możesz dostać. monitoring? chyba kpisz............

prawda w oczy kole??? mam napisać - "wydzieliny ustrojowe i treść żołądkowa" czy " zbędne produkty przemiany materii czworonożnych pupili"? taka jest " kultura lublinian.zasrać psami, zniszyczyć, pomazać, połamać- panie "kulturalny " a upomnij takiego to jeszcze w gębę możesz dostać. monitoring? chyba kpisz............

rozwiń
Avatar
Londyńczyk Lublinianin / 4 marca 2014 o 11:57

W każdym kraju na zachodzie Europy parki są dla ludzi. Np. w Londynie, gdzie miaszkam, można w nich jeździć na rowerach, wprowadzać psy, połazić albo poleżeć na trawniku, śpiewać, grać na gitarze, a nawet pić piwo lub wino. No I większośc parków akurat jest zamykanana na noc, bo to służy zarówno bezpieczeństwu ludzi, jak I samy parkom.

Szkoda, że Lublin wciąż chce być mentalnie bardziej wschodznim, niż zachodznim miastem Europy. :)

Avatar
xyz / 4 marca 2014 o 10:54

To może wydzielić miejsca gdzie nie wolno wchodzić z psami a na głównych alejkach porozstawiać pojemniki na psie odchody i egzekwować sprzątanie po pupilach. Park powinien być dla wszystkich a nie tylko dla niektórych. Te wszystkie zakazy przypominają mi ocoby które kupują sobie piękne meble i obkładają je folią żeby się nie zniszczyły i zakazują ich używać bo drogie i mogą się zniszczyć.

Edukować nie karać !!!

Avatar
xyz / 4 marca 2014 o 10:53

To może wydzielić miejsca gdzie nie wolno wchodzić z psami a na głównych alejkach porozstawiać pojemniki na psie odchody i egzekwować sprzątanie po pupilach. Park powinien być dla wszystkich a nie tylko dla niektórych. Te wszystkie zakazy przypominają mi ocoby które kupują sobie piękne meble i obkładają je folią żeby się nie zniszczyły i zakazują ich używać bo drogie i mogą się zniszczyć.

Edukować nie karać !!!

Avatar
zenek / 4 marca 2014 o 10:35
I dobrze - zero psow gownojadow - patrole strazy miejskiej i bedzie dobrze.... nie ma nic gorszego niz wdepnac w wielkie psie gowno na chodniku
Avatar
Witek / 4 marca 2014 o 10:24

hehe no to pieknie, bedzie publiczny kibel i żygalnia dla menelstwa dyskotekowo - "studenciakowo". Kiedy pojawią sie pierwsze zniszczenia? a nie sory już były ... poprzewracane ławki :) w każdym zachodnim kraju parki na noc są zamykane i jakoś nikt nie widzi w tym problemu. Dobrze ze chociaż te czworonożne srajtuchy nie beda minowały Parku.

Jest monitoring, więc spokojnie.

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz wchodził do Saskiego, bo z takim "kulturalnym" językiem to sam powinieneś nie wychodzić z meliny.

Jest monitoring, więc spokojnie.

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz wchodził do Saskiego, bo z takim "kulturalnym" językiem to sam powinieneś nie wychodzić z meliny.

rozwiń
Avatar
HD / 4 marca 2014 o 10:22

No wieśniak tylko w gumiaki może zaproponować. Normalne.

Avatar
PO-tworek / 4 marca 2014 o 15:59

a ja myślę że psie kupy świetnie się wkomponują w to gliniane  klepisko zwane szumnie alejkami.rowerzystów też oczywiście nie może zabraknąć.przecież musimy do cholery być tolerancyjni.

Avatar
noemi / 4 marca 2014 o 15:34

park zapowiada się super. jak tylko zacznie się wiosna na pewno będzie pięknie :)

Avatar
Romek / 4 marca 2014 o 14:43

Ja też za tym zero psów w ogrodzie chciało sie mieć pieska to i obowiązki troszke dalej na spacery na poligony itp. banda cwaniaków i tak by po swoich pupilach nie sprzątała.Rowerzyści również powinni mieć zakaz z wyjątkiem rodziców z dziećmi do lat 12. wszystko inne nie plus powinni zamontować stojaki na rowery jak jakiś rowerzysta chce pospacerować po ogrodzie.

Avatar
ja@2 / 4 marca 2014 o 14:30

Jest monitoring, więc spokojnie.

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz wchodził do Saskiego, bo z takim "kulturalnym" językiem to sam powinieneś nie wychodzić z meliny.

prawda w oczy kole??? mam napisać - "wydzieliny ustrojowe i treść żołądkowa" czy " zbędne produkty przemiany materii czworonożnych pupili"? taka jest " kultura lublinian.zasrać psami, zniszyczyć, pomazać, połamać- panie "kulturalny " a upomnij takiego to jeszcze w gębę możesz dostać. monitoring? chyba kpisz............

prawda w oczy kole??? mam napisać - "wydzieliny ustrojowe i treść żołądkowa" czy " zbędne produkty przemiany materii czworonożnych pupili"? taka jest " kultura lublinian.zasrać psami, zniszyczyć, pomazać, połamać- panie "kulturalny " a upomnij takiego to jeszcze w gębę możesz dostać. monitoring? chyba kpisz............

rozwiń
Avatar
Londyńczyk Lublinianin / 4 marca 2014 o 11:57

W każdym kraju na zachodzie Europy parki są dla ludzi. Np. w Londynie, gdzie miaszkam, można w nich jeździć na rowerach, wprowadzać psy, połazić albo poleżeć na trawniku, śpiewać, grać na gitarze, a nawet pić piwo lub wino. No I większośc parków akurat jest zamykanana na noc, bo to służy zarówno bezpieczeństwu ludzi, jak I samy parkom.

Szkoda, że Lublin wciąż chce być mentalnie bardziej wschodznim, niż zachodznim miastem Europy. :)

Avatar
xyz / 4 marca 2014 o 10:54

To może wydzielić miejsca gdzie nie wolno wchodzić z psami a na głównych alejkach porozstawiać pojemniki na psie odchody i egzekwować sprzątanie po pupilach. Park powinien być dla wszystkich a nie tylko dla niektórych. Te wszystkie zakazy przypominają mi ocoby które kupują sobie piękne meble i obkładają je folią żeby się nie zniszczyły i zakazują ich używać bo drogie i mogą się zniszczyć.

Edukować nie karać !!!

Avatar
xyz / 4 marca 2014 o 10:53

To może wydzielić miejsca gdzie nie wolno wchodzić z psami a na głównych alejkach porozstawiać pojemniki na psie odchody i egzekwować sprzątanie po pupilach. Park powinien być dla wszystkich a nie tylko dla niektórych. Te wszystkie zakazy przypominają mi ocoby które kupują sobie piękne meble i obkładają je folią żeby się nie zniszczyły i zakazują ich używać bo drogie i mogą się zniszczyć.

Edukować nie karać !!!

Avatar
zenek / 4 marca 2014 o 10:35
I dobrze - zero psow gownojadow - patrole strazy miejskiej i bedzie dobrze.... nie ma nic gorszego niz wdepnac w wielkie psie gowno na chodniku
Avatar
Witek / 4 marca 2014 o 10:24

hehe no to pieknie, bedzie publiczny kibel i żygalnia dla menelstwa dyskotekowo - "studenciakowo". Kiedy pojawią sie pierwsze zniszczenia? a nie sory już były ... poprzewracane ławki :) w każdym zachodnim kraju parki na noc są zamykane i jakoś nikt nie widzi w tym problemu. Dobrze ze chociaż te czworonożne srajtuchy nie beda minowały Parku.

Jest monitoring, więc spokojnie.

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz wchodził do Saskiego, bo z takim "kulturalnym" językiem to sam powinieneś nie wychodzić z meliny.

Jest monitoring, więc spokojnie.

Mam nadzieję, że Ty nie będziesz wchodził do Saskiego, bo z takim "kulturalnym" językiem to sam powinieneś nie wychodzić z meliny.

rozwiń
Avatar
HD / 4 marca 2014 o 10:22

No wieśniak tylko w gumiaki może zaproponować. Normalne.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra