Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2012 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Co o Lublinie sądzą obcokrajowcy? (sonda)

0 20 A A
Od lewej (góra): Nikki Schubert, Nico De Pouldou, Zev Levin, (dół) Susan Levin, Siegfried Le Blanc,
Od lewej (góra): Nikki Schubert, Nico De Pouldou, Zev Levin, (dół) Susan Levin, Siegfried Le Blanc,

Zagranicznych turystów, których spotkaliśmy na Starym Mieście, zapytaliśmy jak im się u nas podoba.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nikki Schubert (USA), nauczycielka

Decydując się na kilkudniową wycieczkę po Polsce wybrałam też Lublin, bo słyszałam, że to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce wschodniej. I rzeczywiście. Nie zawiodłam się. Lublin to piękne miasto, jestem pod dużym wrażeniem. Miałam już okazję odwiedzić Warszawę i przyznam, że atmosfera, jaka panuje w Lublinie, zwłaszcza na Starym Mieście, jest nieporównywalna. Czuję się tu niesamowicie zrelaksowana. To miejsce, gdzie można odpocząć. Jeśli będę miała okazję, żeby tu wrócić, to na pewno skorzystam. Jest jeszcze tyle miejsc do zobaczenia.

Nico De Pouldou (Francja), artysta

Przyjechałem tu na Carnaval Sztuk–Mistrzów, ale przy okazji zobaczyłem kilka ciekawych miejsc. Do tej pory tak pozytywne wrażenie zrobił na mnie tylko Hongkong. Oczywiście tych miast nie da się porównać, ale chodzi o pierwsze wrażenie. Trafiliśmy na bardzo otwartych i pozytywnie nastawionych do życia ludzi, którzy lubią się bawić. Podoba mi się też sama idea festiwalu, który w jednym miejscu gromadzi żonglerów, akrobatów i innych artystów z całego świata.

Zev Levin (Izrael), wykładowca akademicki

W Lublinie jestem po raz pierwszy. To taka sentymentalna podróż, wracam do moich korzeni. Moja matka mieszkała przed wojną przy ul. Cyruliczej. Lublin jest częścią kultury żydowskiej. Chciałem zobaczyć Stare Miasto i przejść śladami moich przodków.
W planach mam też Majdanek, które jest dla mnie miejscem szczególnie symbolicznym. Po krótkim pobycie
w Lublinie jedziemy z żoną do Warszawy.

Susan Levin (Izrael), emerytka, pracowała jako nauczycielka

Czekałam na tę podróż nie tylko dlatego, że w Polsce można znaleźć wiele miejsc związanych z kulturą żydowską, ale również ze względu na mojego męża i historię jego rodziny. Nie chodzi nam tylko o zwykłe zwiedzanie i fotografowanie. Przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu, znamy wiele faktów historycznych, sporo wiemy o dawnych mieszkańcach Lublina i miejscach, których dzisiaj już nie ma. To duże przeżycie, zwłaszcza, że nie miałam jeszcze okazji być w Polsce. •

Siegfried Le Blanc (Francja), pracuje w firmie konsultingowej

Nie jestem typowym turystą, bo z żoną i synem odwiedzam Lublin co roku. Tu mieszka mój ojczym. Za każdym razem odkrywam Lublin na nowo. To miasto z niezwykłą atmosferą i fantastyczną architekturą, zwłaszcza na Starym Mieście. Bardzo podoba mi się także centrum z Krakowskim Przedmieściem. To dobre miejsce nie tylko w sensie turystycznym, ale również do życia. Na co dzień mieszkam w Paryżu, ale myślę, że tu też czułbym się dobrze. Jedyny minus to stan dróg, ale podczas wakacji aż tak to nie przeszkadza.

Renald De Nice (Francja), artysta

Nie spodziewałem się, że Lublin jest aż tak fajnym miastem. Dlatego cieszę się, że mogę zostać tu jeszcze kilka dni, pobawić się i pozwiedzać. Architektura robi naprawdę duże wrażenie. Co prawda nie jestem tu na wakacjach, ale na pewno poleciłbym takie miejsce na urlop. A Carnaval Sztuk–Mistrzów, w którym biorę udział, to świetna impreza. Jest wspaniała atmosfera i dobra organizacja.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tutejszy / 7 października 2013 o 20:29

Lublin to dziura bez perspektyw i nawet za 100 lat to sie nie zmieni zawsze będzie Polska "B". Pracy tu jak na lekarstwo i to nie za godne pieniądze tylko zasrane 1100 zł na rękę ażycie tu kosztuje tak samo jak drogo jak w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław z tym że tam znajdziesz prace i nie koniecznie za najniższe ścierwo.to tylko kwestia czasu jak to miasto się wyludni i nie pomogą nawet uniwersytety ponieważ bez znajomości nie znajdziesz tu dobrej pracy o ile wogóle coś znajdziesz to zacharujesz się za marne grosze a pracodawca zdając sąbie sprawę że bezrobocie prawdziwe nie statystyczne tu szaleje wyciśnie cię jak cytrynę i nawet renty nie dostaniesz. A jężeli chcecie podziwiać piękno miast to na Śląsku Polskim od Katowic po Zgorzelec jest dużo miast i wiosek perełek architektury piękniejszych od lublina takich z duszą jeszcze na dodatek po niemiecką i z charakterem.

Lublin to dziura bez perspektyw i nawet za 100 lat to sie nie zmieni zawsze będzie Polska "B". Pracy tu jak na lekarstwo i to nie za godne pieniądze tylko zasrane 1100 zł na rękę ażycie tu kosztuje tak samo jak drogo jak w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław z tym że tam znajdziesz prace i nie koniecznie za najniższe ścierwo.to tylko kwestia czasu jak to miasto się wyludni i nie pomogą nawet uniwersytety ponieważ bez znajomości nie znajdziesz tu dobrej pracy o ile wogóle coś znajdziesz to zacharujesz się za marne grosze a pracodawca ... rozwiń

Avatar
ET22 / 16 kwietnia 2013 o 20:01
[quote name='folkatka' timestamp='1343505666' post='658246']
Ale przeciez kazdy wie, że w L. jest cięzko o pracę, ale mi osobiście to nie przeszkadza, żeby kochac to miasto - mimo że stałej pracy nie mam i aktualnie zarabiam grosze Cały czas wierze że kiedys wyjde na swoje. I to tutaj, a nie nigdzie indziej !
[/quote] Lublin to dziura pod każdym względem a z nadzieją jest tak że umiera ostatnia.Nie ma tu perspektyw dla młodych jedynie co będzie sie rozwijać to port lotniczy Lublin w Świdniku. Ludzie będą latać z tego zadupia w poszukiwaniu pracy i godziwych warunków bytowych.
[quote name='folkatka' timestamp='1343505666' post='658246']
Ale przeciez kazdy wie, że w L. jest cięzko o pracę, ale mi osobiście to nie przeszkadza, żeby kochac to miasto - mimo że stałej pracy nie mam i aktualnie zarabiam grosze Cały czas wierze że kiedys wyjde na swoje. I to tutaj, a nie nigdzie indziej !
[/quote] Lublin to dziura pod każdym względem a z nadzieją jest tak że umiera ostatnia.Nie ma tu perspektyw dla młodych jedynie co będzie sie rozwijać to port lotniczy Lublin w Świdniku. Ludzie ... rozwiń
Avatar
Harry / 4 sierpnia 2012 o 12:42
[quote name='Gnohrah 'en' timestamp='1343504398' post='658235']
może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, lublin może nie dziura pod względem wykonania, ale jakości życia jest słaby ... non stop coś upada, a fabryki nie widziałem tutaj od 32 lat, jak żyję ... ale gimbusom radzę poczekać jeszcze 15 lat, sami zrozumieją
[/quote]
Jest fabryka - SŁYNNA NA CAŁY KRAJ - SOLIDARNOŚĆ ale zatrudniają tylko z grupą inwalidzką :-)
[quote name='Gnohrah 'en' timestamp='1343504398' post='658235']
może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, lublin może nie dziura pod względem wykonania, ale jakości życia jest słaby ... non stop coś upada, a fabryki nie widziałem tutaj od 32 lat, jak żyję ... ale gimbusom radzę poczekać j... rozwiń
Avatar
maja / 29 lipca 2012 o 09:03
Byłam i w Stanach i w Anglii, pracowałam też we Włoszech. Ale wróciłam do Lublina. Szukałam tu pracy, bez skutku. Założyłam własną działalność, nie mam może teraz kokosów, ale jestem w Lublinie szczęśliwa. Wreszcie znów mam przyjaciół. Mogę z nimi pogadać i o polityce, i o literaturze i o sporcie. Tego mi brakowało. Z Anglikiem to mogłam najwyżej pogadać o tym, co w Sun napisali o lady Di albo Middletonach. Nic więcej, cel: po pracy w piątek pójść do pubu i się schlać. Mówicie, że w Lublinie piją? Przyjedźcie do Manchesteru albo Leeds, nie mówiąc o Irlandii.
Uwierzcie mi, szędie dobrze ale w domu najlepiej, wśród swoich. Co my z takim Anglikiem albo Włochem mamy wspólnego? Nic. Oni nawet za dobrz e nie wiedzą, gdzie ta nasza Polska jest.
Jasne, że w Lublinie nie jest aż tak różowo, ale mnie np. trzy razy w życiu okradli: w Rzymie, Berlinie i Pradze. Są takie dzielnice w Essen czy Duisburgu, gdzie strach tak wchodzić po zmroku. Nie myślcie, żę w Stanach też jest taka sielanka. Jest ok, jeśli jesteś zdrowy, jak zachorujesz, to masz problem. Nie brakuje też czubów na każdym kroku.
Jasne, że zarobki są nie do porównania. Wiem, ile w Lublinie się zarabia, ale uwierzcie: pieniądze to nie wszystko.
A w Lublinie da się żyć. To klimatyczne i fajne miasto. Doceńcie to.
Byłam i w Stanach i w Anglii, pracowałam też we Włoszech. Ale wróciłam do Lublina. Szukałam tu pracy, bez skutku. Założyłam własną działalność, nie mam może teraz kokosów, ale jestem w Lublinie szczęśliwa. Wreszcie znów mam przyjaciół. Mogę z nimi pogadać i o polityce, i o literaturze i o sporcie. Tego mi brakowało. Z Anglikiem to mogłam najwyżej pogadać o tym, co w Sun napisali o lady Di albo Middletonach. Nic więcej, cel: po pracy w piątek pójść do pubu i się schlać. Mówicie, że w Lublinie piją? Przyjedźcie do Manchesteru albo Leeds, nie m... rozwiń
Avatar
Helmut / 29 lipca 2012 o 00:01
-Devon- ty urzędnicza gnido ,takie zrywy to można było za komuny ciemnotę ludziom wmawiać .Rozplanowanie przestrzenne jak XIX dalej dużo zieleni raczej chwasty . jak ktoś przyjeżdża z innego świata to może i fajnie popatrzeć jak tu cicho nic się nie dzieje taka sielanka ale jak tu żyć .
Avatar
Były / 28 lipca 2012 o 23:41
praca w Lublinie firma Inergy obóz pracy 89% WIEŚNIAKÓW .
Zapraszamy do współpracy chamstwo i podpier***anie wskazane
Avatar
folkatka / 28 lipca 2012 o 22:01
Ale przeciez kazdy wie, że w L. jest cięzko o pracę, ale mi osobiście to nie przeszkadza, żeby kochac to miasto - mimo że stałej pracy nie mam i aktualnie zarabiam grosze Cały czas wierze że kiedys wyjde na swoje. I to tutaj, a nie nigdzie indziej !
Avatar
Gnohrah 'en / 28 lipca 2012 o 21:39
[quote name='Irma' timestamp='1343487183' post='658145']
Och,jak milo przeczytac,ze sa osoby,ktorym Lublin podoba sie. Lublin jest naprawde pieknym ,klimatycznym miastem.Ja uwielbiam to swoje miasto .Serdecznie pozdrawiam.
[/quote]

może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, lublin może nie dziura pod względem wykonania, ale jakości życia jest słaby ... non stop coś upada, a fabryki nie widziałem tutaj od 32 lat, jak żyję ... ale gimbusom radzę poczekać jeszcze 15 lat, sami zrozumieją
[quote name='Irma' timestamp='1343487183' post='658145']
Och,jak milo przeczytac,ze sa osoby,ktorym Lublin podoba sie. Lublin jest naprawde pieknym ,klimatycznym miastem.Ja uwielbiam to swoje miasto .Serdecznie pozdrawiam.
[/quote]

może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, ... rozwiń
Avatar
ida / 28 lipca 2012 o 20:50
do clio
każde miasto ma swoje Tatary...
Avatar
lbn / 28 lipca 2012 o 19:02
[quote name='folkatka' timestamp='1343482891' post='658129']
A jeszcze te upały latem, a mrozy w zimie! W Lublinie naprawde nie da sie zyć
[/quote]Jedźmy do Anglii tam tak super, dajmy żyć tym którzy sobie radzą w tej "dziurze"
Avatar
Tutejszy / 7 października 2013 o 20:29

Lublin to dziura bez perspektyw i nawet za 100 lat to sie nie zmieni zawsze będzie Polska "B". Pracy tu jak na lekarstwo i to nie za godne pieniądze tylko zasrane 1100 zł na rękę ażycie tu kosztuje tak samo jak drogo jak w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław z tym że tam znajdziesz prace i nie koniecznie za najniższe ścierwo.to tylko kwestia czasu jak to miasto się wyludni i nie pomogą nawet uniwersytety ponieważ bez znajomości nie znajdziesz tu dobrej pracy o ile wogóle coś znajdziesz to zacharujesz się za marne grosze a pracodawca zdając sąbie sprawę że bezrobocie prawdziwe nie statystyczne tu szaleje wyciśnie cię jak cytrynę i nawet renty nie dostaniesz. A jężeli chcecie podziwiać piękno miast to na Śląsku Polskim od Katowic po Zgorzelec jest dużo miast i wiosek perełek architektury piękniejszych od lublina takich z duszą jeszcze na dodatek po niemiecką i z charakterem.

Lublin to dziura bez perspektyw i nawet za 100 lat to sie nie zmieni zawsze będzie Polska "B". Pracy tu jak na lekarstwo i to nie za godne pieniądze tylko zasrane 1100 zł na rękę ażycie tu kosztuje tak samo jak drogo jak w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław z tym że tam znajdziesz prace i nie koniecznie za najniższe ścierwo.to tylko kwestia czasu jak to miasto się wyludni i nie pomogą nawet uniwersytety ponieważ bez znajomości nie znajdziesz tu dobrej pracy o ile wogóle coś znajdziesz to zacharujesz się za marne grosze a pracodawca ... rozwiń

Avatar
ET22 / 16 kwietnia 2013 o 20:01
[quote name='folkatka' timestamp='1343505666' post='658246']
Ale przeciez kazdy wie, że w L. jest cięzko o pracę, ale mi osobiście to nie przeszkadza, żeby kochac to miasto - mimo że stałej pracy nie mam i aktualnie zarabiam grosze Cały czas wierze że kiedys wyjde na swoje. I to tutaj, a nie nigdzie indziej !
[/quote] Lublin to dziura pod każdym względem a z nadzieją jest tak że umiera ostatnia.Nie ma tu perspektyw dla młodych jedynie co będzie sie rozwijać to port lotniczy Lublin w Świdniku. Ludzie będą latać z tego zadupia w poszukiwaniu pracy i godziwych warunków bytowych.
[quote name='folkatka' timestamp='1343505666' post='658246']
Ale przeciez kazdy wie, że w L. jest cięzko o pracę, ale mi osobiście to nie przeszkadza, żeby kochac to miasto - mimo że stałej pracy nie mam i aktualnie zarabiam grosze Cały czas wierze że kiedys wyjde na swoje. I to tutaj, a nie nigdzie indziej !
[/quote] Lublin to dziura pod każdym względem a z nadzieją jest tak że umiera ostatnia.Nie ma tu perspektyw dla młodych jedynie co będzie sie rozwijać to port lotniczy Lublin w Świdniku. Ludzie ... rozwiń
Avatar
Harry / 4 sierpnia 2012 o 12:42
[quote name='Gnohrah 'en' timestamp='1343504398' post='658235']
może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, lublin może nie dziura pod względem wykonania, ale jakości życia jest słaby ... non stop coś upada, a fabryki nie widziałem tutaj od 32 lat, jak żyję ... ale gimbusom radzę poczekać jeszcze 15 lat, sami zrozumieją
[/quote]
Jest fabryka - SŁYNNA NA CAŁY KRAJ - SOLIDARNOŚĆ ale zatrudniają tylko z grupą inwalidzką :-)
[quote name='Gnohrah 'en' timestamp='1343504398' post='658235']
może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, lublin może nie dziura pod względem wykonania, ale jakości życia jest słaby ... non stop coś upada, a fabryki nie widziałem tutaj od 32 lat, jak żyję ... ale gimbusom radzę poczekać j... rozwiń
Avatar
maja / 29 lipca 2012 o 09:03
Byłam i w Stanach i w Anglii, pracowałam też we Włoszech. Ale wróciłam do Lublina. Szukałam tu pracy, bez skutku. Założyłam własną działalność, nie mam może teraz kokosów, ale jestem w Lublinie szczęśliwa. Wreszcie znów mam przyjaciół. Mogę z nimi pogadać i o polityce, i o literaturze i o sporcie. Tego mi brakowało. Z Anglikiem to mogłam najwyżej pogadać o tym, co w Sun napisali o lady Di albo Middletonach. Nic więcej, cel: po pracy w piątek pójść do pubu i się schlać. Mówicie, że w Lublinie piją? Przyjedźcie do Manchesteru albo Leeds, nie mówiąc o Irlandii.
Uwierzcie mi, szędie dobrze ale w domu najlepiej, wśród swoich. Co my z takim Anglikiem albo Włochem mamy wspólnego? Nic. Oni nawet za dobrz e nie wiedzą, gdzie ta nasza Polska jest.
Jasne, że w Lublinie nie jest aż tak różowo, ale mnie np. trzy razy w życiu okradli: w Rzymie, Berlinie i Pradze. Są takie dzielnice w Essen czy Duisburgu, gdzie strach tak wchodzić po zmroku. Nie myślcie, żę w Stanach też jest taka sielanka. Jest ok, jeśli jesteś zdrowy, jak zachorujesz, to masz problem. Nie brakuje też czubów na każdym kroku.
Jasne, że zarobki są nie do porównania. Wiem, ile w Lublinie się zarabia, ale uwierzcie: pieniądze to nie wszystko.
A w Lublinie da się żyć. To klimatyczne i fajne miasto. Doceńcie to.
Byłam i w Stanach i w Anglii, pracowałam też we Włoszech. Ale wróciłam do Lublina. Szukałam tu pracy, bez skutku. Założyłam własną działalność, nie mam może teraz kokosów, ale jestem w Lublinie szczęśliwa. Wreszcie znów mam przyjaciół. Mogę z nimi pogadać i o polityce, i o literaturze i o sporcie. Tego mi brakowało. Z Anglikiem to mogłam najwyżej pogadać o tym, co w Sun napisali o lady Di albo Middletonach. Nic więcej, cel: po pracy w piątek pójść do pubu i się schlać. Mówicie, że w Lublinie piją? Przyjedźcie do Manchesteru albo Leeds, nie m... rozwiń
Avatar
Helmut / 29 lipca 2012 o 00:01
-Devon- ty urzędnicza gnido ,takie zrywy to można było za komuny ciemnotę ludziom wmawiać .Rozplanowanie przestrzenne jak XIX dalej dużo zieleni raczej chwasty . jak ktoś przyjeżdża z innego świata to może i fajnie popatrzeć jak tu cicho nic się nie dzieje taka sielanka ale jak tu żyć .
Avatar
Były / 28 lipca 2012 o 23:41
praca w Lublinie firma Inergy obóz pracy 89% WIEŚNIAKÓW .
Zapraszamy do współpracy chamstwo i podpier***anie wskazane
Avatar
folkatka / 28 lipca 2012 o 22:01
Ale przeciez kazdy wie, że w L. jest cięzko o pracę, ale mi osobiście to nie przeszkadza, żeby kochac to miasto - mimo że stałej pracy nie mam i aktualnie zarabiam grosze Cały czas wierze że kiedys wyjde na swoje. I to tutaj, a nie nigdzie indziej !
Avatar
Gnohrah 'en / 28 lipca 2012 o 21:39
[quote name='Irma' timestamp='1343487183' post='658145']
Och,jak milo przeczytac,ze sa osoby,ktorym Lublin podoba sie. Lublin jest naprawde pieknym ,klimatycznym miastem.Ja uwielbiam to swoje miasto .Serdecznie pozdrawiam.
[/quote]

może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, lublin może nie dziura pod względem wykonania, ale jakości życia jest słaby ... non stop coś upada, a fabryki nie widziałem tutaj od 32 lat, jak żyję ... ale gimbusom radzę poczekać jeszcze 15 lat, sami zrozumieją
[quote name='Irma' timestamp='1343487183' post='658145']
Och,jak milo przeczytac,ze sa osoby,ktorym Lublin podoba sie. Lublin jest naprawde pieknym ,klimatycznym miastem.Ja uwielbiam to swoje miasto .Serdecznie pozdrawiam.
[/quote]

może jakieś gimbusy, albo licealiści/studenci którzy szarpią kasę od rodziców mogą CHWALIĆ lublin, ale prawda jset taka, że PRACY tu nie ma ... ewentualnie jakiś telemarketing play/orange, cropp/house, mcdonald/kfc ... i to jest praca marzeń? ogarnijcie się ludzie, ... rozwiń
Avatar
ida / 28 lipca 2012 o 20:50
do clio
każde miasto ma swoje Tatary...
Avatar
lbn / 28 lipca 2012 o 19:02
[quote name='folkatka' timestamp='1343482891' post='658129']
A jeszcze te upały latem, a mrozy w zimie! W Lublinie naprawde nie da sie zyć
[/quote]Jedźmy do Anglii tam tak super, dajmy żyć tym którzy sobie radzą w tej "dziurze"
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!