Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 kwietnia 2017 r.
17:11

„Co portret funkcjonariusza Kościoła katolickiego robi na ścianie Urzędu Miasta?”. Chodzi o Jana Pawła II

Autor: Zdjęcie autora Domnik Smaga
261 82 A A
Portret Jana Pawła II został już zdjęty z Ratusza.
Portret Jana Pawła II został już zdjęty z Ratusza. (fot. Domnik Smaga)

Usunięcia portretu Jana Pawła II z elewacji lubelskiego Ratusza zażądała od władz miasta fundacja Wolność od Religii, namawiając swoich sympatyków do tego, żeby w tej sprawie słali listy do prezydenta miasta. Portret zdjęto, ale nie przez protesty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Co portret funkcjonariusza Kościoła katolickiego robi na ścianie Urzędu Miasta?” – takie pytanie jako pierwsza postawiła prezydentowi Katarzyna Hołda, pracownica Centrum Kultury. Oburzyło ją to, że na Ratuszu zawisł portret Jana Pawła II. Jego podobizna jest tutaj wywieszana podczas kolejnych rocznic śmierci papieża, któremu w 1997 r. Rada Miasta nadała honorowe obywatelstwo Lublina. Obecność portretu nie budziła protestów, aż do teraz.

Lubelska artystka postanowiła napisać list do prezydenta Lublina, pytając m.in. o to, jak portret papieża ma się do „zasady świeckości urzędów publicznych” i jaki komunikat władze „chcą w ten sposób wysłać lublinianom-ateistom i lublinianom-innowiercom”.

Swój list Katarzyna Hołda upubliczniła w internecie. Do wysyłania kolejnych takich listów zachęcała w internecie lubelska fundacja Wolność od Religii. Udostępniła nawet gotowy wzór pisma. – Łącznie wpłynęły w tej sprawie cztery listy – stwierdza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Portret Jana Pawła II został już zdjęty z Ratusza. – Po prostu był wywieszony na określony czas – tłumaczy Bobowska i dodaje, że podobiznę papieża powieszono właśnie dlatego, że jest honorowym obywatelem Lublina. – W ubiegłym roku na elewacji Ratusza w podobny sposób został umieszczony banner z nazwiskiem ojca Huberta Czumy, któremu było nadawane honorowe obywatelstwo, a także lista z nazwiskami pozostałych honorowych obywateli.

Fundacja namawiająca do wysyłania listów do prezydenta wypomina mu również to, że w 2015 r. objął honorowy patronat nad festiwalem organizowanym przez jedną z parafii i że w tym samym roku otwierał filię biblioteki „w asyście przedstawicieli związków wyznaniowych”.

Nieco inne dylematy z pogranicza religii i władzy miał ostatnio miejski radny Piotr Popiel (PiS), który publicznie pytał prezydenta, dlaczego miasto dofinansowało Festiwal Kultury Buddyjskiej. Impreza kosztowała 14 tys. zł, Ratusz dołożył 1 tys. – Chciałbym zapytać o cel – dociekał radny na marcowym posiedzeniu. Zastępca prezydenta odpisał mu, że pieniądze przyznano w konkursie, w którym dzielono dotacje do wydarzeń kulturalnych. W ofercie złożonej na ten konkurs była mowa m.in. o utrwaleniu wizerunku Lublina, jako miasta otwartego na dialog międzykulturowy.

Sonda: Co sądzisz o portrecie Jana Pawła II na ratuszu?

Liczba głosów: 1248
51.12%
Nie powinien tam wisieć
48.88%
Nie przeszkadza mi

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2017 o 07:13
Widzicie wyniki sondy? I nic, żadnych refleksji? Dlaczego tak się dzieje? To między innymi przez wasze nienawistne komentarze. Tak to jest, jak obraz na ścianie ważniejszy od nauki JPII... To przez was ludzie odchodzą od kościoła. Kijem nie zapędzisz. Oczywiście podejmujecie próby sankcji społeczno-ekonomicznych, ale pamiętajcie, że efekt będzie odwrotny
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2017 o 02:15
Niech ta cpunka sie nie osmiesza ,bo w ten sposob sie nie wylansuje.Ja wiem jak marnotrawia pieniadze panstwowe na imprezach pseudokulturalnych.Niech sie wezme za ciezka prace to sie odechce szczekania tylko zjesc ,wykasztanic sie i spac.Zenada osobiscie ja wysmieje.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 17:31
K. Hołoda Jana Pawła II nazywa funkcjonariuszem. Siebie pewnie zaliczy do wielkich patriotów- walczących o wolność.....od.....religii. Przepraszam innych mundurowych, ale dzisiaj słowo "funkcjonariusz" kojarzy mi się z PRL-em i III RP (bolki i ich prowadzący). Po ankiecie widać jak niby "błacha" (nie dla każdego) sprawa dzieli społeczeństwo i to ma być szerzenie kultury?. No cóż takie ck trzeba omijać z daleka-ono nie jest dla katolików.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 16:09
Za każdym razem zastanawia mnie, dlaczego hasła pt. "wolność od religii" są równoznaczne z zakazem religii... To czym jest ta wolność, skoro jednocześnie ogranicza i zakazuje, obraża innych i i nie daje prawa do bycia wolnym (np. w swojej wierze). A czepianie się obrazu Jana Pawła II, bo to "funkcjonariusz kościelny" jest śmieszne. Czy pani Artystka nie wie i nie pamięta z historii, że jest to jeden z największych Polaków, znany na wszystkich krańcach świata, podróżnik, wybitny filozof, etyk, teolog, pisarz i poeta, profesor jednej z najsłynniejszych Polskich uczelni, mający ogromny wkład w upadek komunizmu i dialog pomiędzy zwaśnionymi narodami, zapamiętany na kartach historii niejednego kraju i dla bardzo bardzo wielu po prostu dobry człowiek będący wzorem do naśladowania i to NIE TYLKO dla chrześcijan, czy wyznawców jakiejkolwiek religii. Ale pamiętajmy tylko "funkcjonariusz kościelny". Tak. To jest wolność. Taka nowoczesna wolność, która pozwala na wszystko tylko nie (prawdziwą) wolność i otwarty umysł. Wszystko można, tylko nie wierzyć, kierować się wartościami, prowadzić dialog (Ha! Bo kto będzie gadał z moherami i ciemnogrodem?!), pamiętać o najważniejszych ludziach w naszej historii (no chyba, że byli niewierzący, albo się z tym nie obnosili...), czy samodzielnie myśleć.
Za każdym razem zastanawia mnie, dlaczego hasła pt. "wolność od religii" są równoznaczne z zakazem religii... To czym jest ta wolność, skoro jednocześnie ogranicza i zakazuje, obraża innych i i nie daje prawa do bycia wolnym (np. w swojej wierze). A czepianie się obrazu Jana Pawła II, bo to "funkcjonariusz kościelny" jest śmieszne. Czy pani Artystka nie wie i nie pamięta z historii, że jest to jeden z największych Polaków, znany na wszystkich krańcach świata, podróżnik, wybitny filozof, etyk, teolog, pisarz i poeta, profe... rozwiń
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 25 kwietnia 2017 o 14:46
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 14:37
Lewak to lewak. Pietrasiewicz przegrał z Kowalskim i wysyła sługuske aby walczyła z Kosciołem. A sam chodził 4 lata do KATOLICKIEGO LICEUM i udzielał się tam namiętnie.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:27
a my w polsce do dziś mamy „apostołów” takiego patrzenia na kościół, które pogrążyło go na zachodzie w kryzysie… - panie redaktorze, to są ofiary losu. to są nieszczęśnicy, którym się w życiu nie udało. spłyną z prądem… widzimy, że kryzys wewnętrzny, jaki mieli, próbowali i próbują przelać na innych. autentyczne kapłaństwo, wierny katolicyzm nie są łatwe, dlatego zawsze będą tacy, którzy odpadną. oni często indywidualną klęskę próbują przenieść na klęskę całego kościoła. może kogoś zwiodą, ale zasadniczo im się to nie uda. choć widać ich w mediach, to tak naprawdę tych ludzi można policzyć na palcach jednej ręki. to nie jest powód do niepokoju. artykuł opublikowany na stronie: ******naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/12137,wszyscy-jestesmy-kosciolem.html
a my w polsce do dziś mamy „apostołów” takiego patrzenia na kościół, które pogrążyło go na zachodzie w kryzysie… - panie redaktorze, to są ofiary losu. to są nieszczęśnicy, którym się w życiu nie udało. spłyną z prądem… widzimy, że kryzys wewnętrzny, jaki mieli, próbowali i próbują przelać na innych. autentyczne kapłaństwo, wierny katolicyzm nie są łatwe, dlatego zawsze będą tacy, którzy odpadną. oni często indywidualną klęskę próbują przenieść na klęskę całego kościoła. może kogoś zwiodą, ale zasadniczo im się to nie uda. choć widać ich w m... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:27
jaki błąd popełnił kościół na zachodzie? – głównie duchowieństwo tam zawiniło. w okresie odnowy oni „wypuścili kierownicę z ręki”. zaczęli kształtować życie kościoła według dezyderatów wiernych – tzn. według tego, co dla wiernych było łatwiejsze. przykładem najbardziej drastycznym był sławny dokument pawła vi o godności przekazywania życia ludzkiego i środkach antykoncepcyjnych – „humanae vitae”. oni to odrzucili i teraz już wiedzą, że popełnili błąd. ale wówczas wielu biskupów i kapłanów uległo temu, co ludziom się wydawało wygodniejsze. i to jest przykład ogromnych błędów, za które europa zachodnia zapłaciła zlaicyzowaniem. dlatego dziś tak pilna jest nowa ewangelizacja, której potrzebę widział już przecież bł. jan paweł ii. to papież polak wziął sprawy w swoje ręce, przypilnował kwestii dotyczących duchowieństwa i dopiero kryzys przestał się pogłębiać. zaczęło się mozolne odbudowywanie. artykuł opublikowany na stronie: ******naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/12137,wszyscy-jestesmy-kosciolem.html
jaki błąd popełnił kościół na zachodzie? – głównie duchowieństwo tam zawiniło. w okresie odnowy oni „wypuścili kierownicę z ręki”. zaczęli kształtować życie kościoła według dezyderatów wiernych – tzn. według tego, co dla wiernych było łatwiejsze. przykładem najbardziej drastycznym był sławny dokument pawła vi o godności przekazywania życia ludzkiego i środkach antykoncepcyjnych – „humanae vitae”. oni to odrzucili i teraz już wiedzą, że popełnili błąd. ale wówczas wielu biskupów i kapłanów uległo temu, co ludziom się wydawało wygodniejsze. i ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:24
Katolicyzm jest religią wspólnotową. „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20) Wierzący katolik nie może istnieć bez KK, bo on jest KK, jego żywą tkanką. Obrażanie się na KK z powodu czarnych owiec (wśród kleru i wśród wiernych) trąci niedojrzałością. Módl się za błądzących, napominaj ich, ale nie łudź się, że odwracając się plecami do braci i sióstr jesteś ostatnim sprawiedliwym. Siedem uczynków miłosiernych względem duszy. 1) Błądzących upominać. 2) Nieumiejętnych nauczać. 3) Wątpiącym dobrze radzić. 4) Smutnych pocieszać. 5) Krzywdy cierpliwie znosić. 6) Urazy chętnie darować. 7) Modlić się za żywych i umarłych.
Katolicyzm jest religią wspólnotową. „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20) Wierzący katolik nie może istnieć bez KK, bo on jest KK, jego żywą tkanką. Obrażanie się na KK z powodu czarnych owiec (wśród kleru i wśród wiernych) trąci niedojrzałością. Módl się za błądzących, napominaj ich, ale nie łudź się, że odwracając się plecami do braci i sióstr jesteś ostatnim sprawiedliwym. Siedem uczynków miłosiernych względem duszy. 1) Błądzących upominać. 2) Nieumiejętnych nauczać. 3) Wątpiącym dobrze rad... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 12:16
A. Hołda- a kto to jest?. Nazywanie funkcjonariuszem św. Jana Pawła II - jest wyrażeniem nienawistnym w stosunku do Kościoła, do wszystkich chrześcijan, do Polaków. Taka osoba nie powinna pracować w ck. Zero (0) kultury.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2017 o 07:13
Widzicie wyniki sondy? I nic, żadnych refleksji? Dlaczego tak się dzieje? To między innymi przez wasze nienawistne komentarze. Tak to jest, jak obraz na ścianie ważniejszy od nauki JPII... To przez was ludzie odchodzą od kościoła. Kijem nie zapędzisz. Oczywiście podejmujecie próby sankcji społeczno-ekonomicznych, ale pamiętajcie, że efekt będzie odwrotny
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2017 o 02:15
Niech ta cpunka sie nie osmiesza ,bo w ten sposob sie nie wylansuje.Ja wiem jak marnotrawia pieniadze panstwowe na imprezach pseudokulturalnych.Niech sie wezme za ciezka prace to sie odechce szczekania tylko zjesc ,wykasztanic sie i spac.Zenada osobiscie ja wysmieje.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 17:31
K. Hołoda Jana Pawła II nazywa funkcjonariuszem. Siebie pewnie zaliczy do wielkich patriotów- walczących o wolność.....od.....religii. Przepraszam innych mundurowych, ale dzisiaj słowo "funkcjonariusz" kojarzy mi się z PRL-em i III RP (bolki i ich prowadzący). Po ankiecie widać jak niby "błacha" (nie dla każdego) sprawa dzieli społeczeństwo i to ma być szerzenie kultury?. No cóż takie ck trzeba omijać z daleka-ono nie jest dla katolików.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 16:09
Za każdym razem zastanawia mnie, dlaczego hasła pt. "wolność od religii" są równoznaczne z zakazem religii... To czym jest ta wolność, skoro jednocześnie ogranicza i zakazuje, obraża innych i i nie daje prawa do bycia wolnym (np. w swojej wierze). A czepianie się obrazu Jana Pawła II, bo to "funkcjonariusz kościelny" jest śmieszne. Czy pani Artystka nie wie i nie pamięta z historii, że jest to jeden z największych Polaków, znany na wszystkich krańcach świata, podróżnik, wybitny filozof, etyk, teolog, pisarz i poeta, profesor jednej z najsłynniejszych Polskich uczelni, mający ogromny wkład w upadek komunizmu i dialog pomiędzy zwaśnionymi narodami, zapamiętany na kartach historii niejednego kraju i dla bardzo bardzo wielu po prostu dobry człowiek będący wzorem do naśladowania i to NIE TYLKO dla chrześcijan, czy wyznawców jakiejkolwiek religii. Ale pamiętajmy tylko "funkcjonariusz kościelny". Tak. To jest wolność. Taka nowoczesna wolność, która pozwala na wszystko tylko nie (prawdziwą) wolność i otwarty umysł. Wszystko można, tylko nie wierzyć, kierować się wartościami, prowadzić dialog (Ha! Bo kto będzie gadał z moherami i ciemnogrodem?!), pamiętać o najważniejszych ludziach w naszej historii (no chyba, że byli niewierzący, albo się z tym nie obnosili...), czy samodzielnie myśleć.
Za każdym razem zastanawia mnie, dlaczego hasła pt. "wolność od religii" są równoznaczne z zakazem religii... To czym jest ta wolność, skoro jednocześnie ogranicza i zakazuje, obraża innych i i nie daje prawa do bycia wolnym (np. w swojej wierze). A czepianie się obrazu Jana Pawła II, bo to "funkcjonariusz kościelny" jest śmieszne. Czy pani Artystka nie wie i nie pamięta z historii, że jest to jeden z największych Polaków, znany na wszystkich krańcach świata, podróżnik, wybitny filozof, etyk, teolog, pisarz i poeta, profe... rozwiń
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 25 kwietnia 2017 o 14:46
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 14:37
Lewak to lewak. Pietrasiewicz przegrał z Kowalskim i wysyła sługuske aby walczyła z Kosciołem. A sam chodził 4 lata do KATOLICKIEGO LICEUM i udzielał się tam namiętnie.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:43
-1
Dziwię się, że są tacy, których uwierają, uciskają wizerunki religijne. Czują się uciskani, zniewoleni- np. "wolność od religii". Jestem katolikiem praktykującym i nie czuję się "zniewolony", a wręcz przeciwnie. Jestem,zadowolony, szczęśliwy- bo wiem, że ze mną jest Pan Bóg. Wielu już było walczących z "Krzyżem"- gdzie oni teraz są?. Chrześcijaństwo istnieje już ponad 2 tyś. lat. żadna siła go nie zmogła i nie zmoże. Walczący z Nim- tylko się ośmieszają.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:30
-1
Artystka?! Sama o sobie tak mówi, co nie znaczy, że naprawdę jest artystką.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:27
a my w polsce do dziś mamy „apostołów” takiego patrzenia na kościół, które pogrążyło go na zachodzie w kryzysie… - panie redaktorze, to są ofiary losu. to są nieszczęśnicy, którym się w życiu nie udało. spłyną z prądem… widzimy, że kryzys wewnętrzny, jaki mieli, próbowali i próbują przelać na innych. autentyczne kapłaństwo, wierny katolicyzm nie są łatwe, dlatego zawsze będą tacy, którzy odpadną. oni często indywidualną klęskę próbują przenieść na klęskę całego kościoła. może kogoś zwiodą, ale zasadniczo im się to nie uda. choć widać ich w mediach, to tak naprawdę tych ludzi można policzyć na palcach jednej ręki. to nie jest powód do niepokoju. artykuł opublikowany na stronie: ******naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/12137,wszyscy-jestesmy-kosciolem.html
a my w polsce do dziś mamy „apostołów” takiego patrzenia na kościół, które pogrążyło go na zachodzie w kryzysie… - panie redaktorze, to są ofiary losu. to są nieszczęśnicy, którym się w życiu nie udało. spłyną z prądem… widzimy, że kryzys wewnętrzny, jaki mieli, próbowali i próbują przelać na innych. autentyczne kapłaństwo, wierny katolicyzm nie są łatwe, dlatego zawsze będą tacy, którzy odpadną. oni często indywidualną klęskę próbują przenieść na klęskę całego kościoła. może kogoś zwiodą, ale zasadniczo im się to nie uda. choć widać ich w m... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 13:27
jaki błąd popełnił kościół na zachodzie? – głównie duchowieństwo tam zawiniło. w okresie odnowy oni „wypuścili kierownicę z ręki”. zaczęli kształtować życie kościoła według dezyderatów wiernych – tzn. według tego, co dla wiernych było łatwiejsze. przykładem najbardziej drastycznym był sławny dokument pawła vi o godności przekazywania życia ludzkiego i środkach antykoncepcyjnych – „humanae vitae”. oni to odrzucili i teraz już wiedzą, że popełnili błąd. ale wówczas wielu biskupów i kapłanów uległo temu, co ludziom się wydawało wygodniejsze. i to jest przykład ogromnych błędów, za które europa zachodnia zapłaciła zlaicyzowaniem. dlatego dziś tak pilna jest nowa ewangelizacja, której potrzebę widział już przecież bł. jan paweł ii. to papież polak wziął sprawy w swoje ręce, przypilnował kwestii dotyczących duchowieństwa i dopiero kryzys przestał się pogłębiać. zaczęło się mozolne odbudowywanie. artykuł opublikowany na stronie: ******naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/12137,wszyscy-jestesmy-kosciolem.html
jaki błąd popełnił kościół na zachodzie? – głównie duchowieństwo tam zawiniło. w okresie odnowy oni „wypuścili kierownicę z ręki”. zaczęli kształtować życie kościoła według dezyderatów wiernych – tzn. według tego, co dla wiernych było łatwiejsze. przykładem najbardziej drastycznym był sławny dokument pawła vi o godności przekazywania życia ludzkiego i środkach antykoncepcyjnych – „humanae vitae”. oni to odrzucili i teraz już wiedzą, że popełnili błąd. ale wówczas wielu biskupów i kapłanów uległo temu, co ludziom się wydawało wygodniejsze. i ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.