Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2011 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Contbus nadal może jeździć na trasie Lublin-Warszawa

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
Contbus się szczyci, że od pięciu lat nie było wypadku ani kolizji z winy jego kierowcy. (Archiwum)
Contbus się szczyci, że od pięciu lat nie było wypadku ani kolizji z winy jego kierowcy. (Archiwum)

Marszałek nie miał prawa zakazać Contbusowi wożenia pasażerów do stolicy. Urzędnicy nie składają broni, choć zgodnie z ich zaleceniem przewoźnik chce wydłużyć czas podróży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urząd Marszałkowski cofnął Contbusowi w sylwestra zezwolenie na przewóz ludzi do Warszawy. Przedsiębiorca odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. I wygrał. SKO w czwartek uchyliło decyzję urzędników.

A ci twierdzą, że kierowcy Contbusa narażają zdrowie i życie pasażerów oraz innych kierowców jeżdżąc drogą S-17 zbyt szybko. Ocenili, że przestrzegając przepisów nie mogą jeździć do Warszawy w zaledwie 2,5 godziny. A takie mają rozkłady. Funkcjonariusze z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego śledzili pojazdy Contbusa i nagrywali, jak "notorycznie” przekraczają dozwoloną prędkość o 10 km lub więcej.

Decyzję o cofnięciu zezwolenia zapadła 31 grudnia, ale przedsiębiorca dostał ją 3 stycznia. – Kolegium stwierdziło, że według obowiązujących od tego roku przepisów, marszałek nie mógł cofnąć zezwolenia – przyznał na wczorajszej konferencji prasowej Krzysztof Prybuła, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. Dodał, że przepisy pozwalające na przywrócenie kompetencji marszałkowi czekają na podpis prezydenta. Pomylił się. W rzeczywistości prezydent Komorowski zrobił to jeszcze w grudniu, a przepisy wejdą w życie w marcu.

– Po zmianie przepisów marszałek ponownie podejmie kroki, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i innym uczestnikom ruchu drogowego. Liczymy, że przewoźnik wykaże zdrowy rozsądek i dostosuje czas przejazdu do realnych warunków drogowych. Inne firmy tak zrobiły – stwierdza Michał Zdun z Urzędu Marszałkowskiego.

Tymczasem Stanisław Olszak, właściciel Contbusa, już w grudniu wystąpił o zmianę rozkładu jazdy 26 kursów. Urząd zajął się tym dopiero w styczniu. Przewoźnik chce, żeby siedem popołudniowych busów wracających z Warszawy jechało 3 godz., jadące przed południem do stolicy – 2 godz. 40 min., a rano – 2 godz. 50 min. Twierdzi, że to realny czas przejazdu, bo np. na obwodnicy Garwolina jego busy mogą jechać 100 km/h, a w stolicy wyznaczono buspasy dla autobusów.

Paradoksalnie argumentów szefowi Contbusa dostarczyli inspektorzy transportu drogowego. Potwierdzili w październiku, że bus wyjeżdżający z Lublina w środę przed południem potrzebował 2 godz. 50 min. na dojazd do stolicy, a na drogę powrotną 3 godz. i 3 minuty.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
per bicykl / 19 lutego 2011 o 19:54
[quote name='per pedes' timestamp='1298122765' post='439632']
Contbus nadal może.
Horror.Nie daj Panie Boże jazdy z tą firmą
[/quote]

Rozumiem, per pedes, że do stolicy wolisz piechotą?
A jeżeli już wygłaszasz publicznie tak odważną krytykę, to może jakiś maleńki, ale porządny argumencik?
Avatar
per pedes / 19 lutego 2011 o 14:39
Contbus nadal może.
Horror.Nie daj Panie Boże jazdy z tą firmą
Avatar
szpieg / 19 lutego 2011 o 14:11
Contbus ma 26 kursów do WaWy, a np:PKS kilkanaście z tego połowę zawiesił,nie martwcie się Contbus ma kasę i w kieszeni urzęd....Pamiętacie kilka lat temu tajemnicze samobójstwo urzędnika z Urzędu Marszałka odpowiedzialnego za koncesje prywaciarzy.Ciekawe gdzie teraz tyrają jej przełożni-)....
Avatar
Mariusz / 19 lutego 2011 o 13:11
[quote name='Janusz' timestamp='1298104208' post='439514']
Czyli jednak cantbus się dopasuje do rozkładów jazdy i czasów jakie powinny być zgodne z przepisami ruchu drogowego. Widocznie się troszkę przestraszyli zabrania koncesji na przewóz osób na tej trasie i poszli po rozum do głowy. Teraz poprawią czasy, kierowcy będą jeździć troszkę inaczej tj. nie na wariata, przestaną wyprzedzać na trzeciego itd. I znowu będzie to najlepsza firma na tej trasie.
[/quote]

Nie żartuj, Janusz, chyba bardzo rzadko jeździsz Contbusem. Dla mnie (i dla wielu innych) Contbus to w tej chwili najlepsza firma na tej trasie i nie musi spowalniać ani wydłużać czasu jazdy żeby być lepsza.
A poza tym, jeśli Contbus Ci się nie podoba, przesiądź się np. na PKP i podróżuj sobie do W-wy w takim konforcie i z taką prędkością, z jaką tylko zapragniesz!
[quote name='Janusz' timestamp='1298104208' post='439514']
Czyli jednak cantbus się dopasuje do rozkładów jazdy i czasów jakie powinny być zgodne z przepisami ruchu drogowego. Widocznie się troszkę przestraszyli zabrania koncesji na przewóz osób na tej trasie i poszli po rozum do głowy. Teraz poprawią czasy, kierowcy będą jeździć troszkę inaczej tj. nie na wariata, przestaną wyprzedzać na trzeciego itd. I znowu będzie to najlepsza firma na tej trasie.
[/quote]

Nie żartuj, Janusz, chyba bardzo ... rozwiń
Avatar
Janusz / 19 lutego 2011 o 09:30
Czyli jednak cantbus się dopasuje do rozkładów jazdy i czasów jakie powinny być zgodne z przepisami ruchu drogowego. Widocznie się troszkę przestraszyli zabrania koncesji na przewóz osób na tej trasie i poszli po rozum do głowy. Teraz poprawią czasy, kierowcy będą jeździć troszkę inaczej tj. nie na wariata, przestaną wyprzedzać na trzeciego itd. I znowu będzie to najlepsza firma na tej trasie.
Avatar
Euzebiusz / 19 lutego 2011 o 09:22
Powtórzę to, co pisałem wczoraj: cała ta hucpa z Contbusem to grubymi nićmi szyta ściema - chodzi o podcięcie konkurencji. Może dziennikarze zabraliby się za tę sprawę w taki sposób, w jaki powinno to zrobić prawdziwe dziennikarstwo?
Przecież sytuacja wygląda tak, że urząd marszałkowski za wszelką cenę szuka haka na firmę, która jest konkurentem jego własnego przewoźnika.
Tak pogrywają sobie z nami urzędnicy, a niektórzy czytelnicy elegancko dają się nabrać na to, że chodzi o ich "bezpieczeństwo".
Urzędowi Marszałkowskiemu nie chodzi o nasze bezpieczeństwo, tylko o interes powiązanych z nim firm.
Na szczęście lublinianie (i nie tylko) korzystający z Contbusa nie dają się łatwo nabrać na tego rodzaju manipulacje.
Bo przecież chodzi o to, że jesteśmy półmilionowym miastem, miastem uniwersyteckim o wielkich aspiracjach do miana "stolicy kultury" itp. - i mamy beznadziejne połączenie ze stolicą, od której jesteśmy położeni o 160km. To żenada i dramat.
Dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, by urzędnicy swoimi idiotycznymi posunięciami odbierali nam ostatnią możliwość sensownego dostania się do/z Warszawy.
Pozdrawiam,
Powtórzę to, co pisałem wczoraj: cała ta hucpa z Contbusem to grubymi nićmi szyta ściema - chodzi o podcięcie konkurencji. Może dziennikarze zabraliby się za tę sprawę w taki sposób, w jaki powinno to zrobić prawdziwe dziennikarstwo?
Przecież sytuacja wygląda tak, że urząd marszałkowski za wszelką cenę szuka haka na firmę, która jest konkurentem jego własnego przewoźnika.
Tak pogrywają sobie z nami urzędnicy, a niektórzy czytelnicy elegancko dają się nabrać na to, że chodzi o ich "bezpieczeństwo".
Urzędowi Mars... rozwiń
Avatar
henry / 19 lutego 2011 o 07:08
Bardzo wysoki poziom rozmowy gratuluję,czepiacie się busów a ludzie jeżdżą do pracy bo w Lublinie by umarli z głodu.pozdrawiam
Avatar
generation_next / 19 lutego 2011 o 01:34
Gdzie ta S17 z zawrotnymi prędkościami z artykułu? Co najwyżej DK17....wiadomo jaka. Niby drobny szczegół w literkach, ale robi różnicę! S17 jest jak narazie w fazie początkowej (czytaj w budowie: Piaski-Lublin).
Avatar
Piotr / 18 lutego 2011 o 21:50
[quote name='gosc' timestamp='1298060409' post='439364']
TO PAJACU POWIEC PO CO PIERWSZY PCHASZ d*** DO BUSÓW SKORO SIĘ TAK BOISZ I TAK UWARZASZ!!!!!! takie cioty dużo gadaja ale tylko na necie. jest PKS i PKP miłej podruży! tylko tam to za wolno wlecze się itp. a tu zle bo szybko wiec czego chcecie?????????????????????????????????????
[/quote]
nieźle ze 4 ortograficzne w krótkiej wypowiedzi, może włącz sobie cymbale, chociaż sprawdzanie pisowni w przeglądarce, bo się niedobrze robi od czytania
Avatar
gosc / 18 lutego 2011 o 21:20
[quote name='Jacek' timestamp='1298055835' post='439335']
To prawda, że narażają pasażerów.Wielokrotnie jechałem za nimi /przed nimi i widząc jak pchają się na trzeciego, z jaką prędkoscią gonią, jak wymuszją, wciskają się w ciąg samochodów. Nie dziwię się-za kierowców robią same małolaty
Jacek
[/quote]
TO PAJACU POWIEC PO CO PIERWSZY PCHASZ d*** DO BUSÓW SKORO SIĘ TAK BOISZ I TAK UWARZASZ!!!!!! takie cioty dużo gadaja ale tylko na necie. jest PKS i PKP miłej podruży! tylko tam to za wolno wlecze się itp. a tu zle bo szybko wiec czego chcecie?????????????????????????????????????
[quote name='Jacek' timestamp='1298055835' post='439335']
To prawda, że narażają pasażerów.Wielokrotnie jechałem za nimi /przed nimi i widząc jak pchają się na trzeciego, z jaką prędkoscią gonią, jak wymuszją, wciskają się w ciąg samochodów. Nie dziwię się-za kierowców robią same małolaty
Jacek
[/quote]
TO PAJACU POWIEC PO CO PIERWSZY PCHASZ d*** DO BUSÓW SKORO SIĘ TAK BOISZ I TAK UWARZASZ!!!!!! takie cioty dużo gadaja ale tylko na necie. jest PKS i PKP miłej podruży... rozwiń
Avatar
per bicykl / 19 lutego 2011 o 19:54
[quote name='per pedes' timestamp='1298122765' post='439632']
Contbus nadal może.
Horror.Nie daj Panie Boże jazdy z tą firmą
[/quote]

Rozumiem, per pedes, że do stolicy wolisz piechotą?
A jeżeli już wygłaszasz publicznie tak odważną krytykę, to może jakiś maleńki, ale porządny argumencik?
Avatar
per pedes / 19 lutego 2011 o 14:39
Contbus nadal może.
Horror.Nie daj Panie Boże jazdy z tą firmą
Avatar
szpieg / 19 lutego 2011 o 14:11
Contbus ma 26 kursów do WaWy, a np:PKS kilkanaście z tego połowę zawiesił,nie martwcie się Contbus ma kasę i w kieszeni urzęd....Pamiętacie kilka lat temu tajemnicze samobójstwo urzędnika z Urzędu Marszałka odpowiedzialnego za koncesje prywaciarzy.Ciekawe gdzie teraz tyrają jej przełożni-)....
Avatar
Mariusz / 19 lutego 2011 o 13:11
[quote name='Janusz' timestamp='1298104208' post='439514']
Czyli jednak cantbus się dopasuje do rozkładów jazdy i czasów jakie powinny być zgodne z przepisami ruchu drogowego. Widocznie się troszkę przestraszyli zabrania koncesji na przewóz osób na tej trasie i poszli po rozum do głowy. Teraz poprawią czasy, kierowcy będą jeździć troszkę inaczej tj. nie na wariata, przestaną wyprzedzać na trzeciego itd. I znowu będzie to najlepsza firma na tej trasie.
[/quote]

Nie żartuj, Janusz, chyba bardzo rzadko jeździsz Contbusem. Dla mnie (i dla wielu innych) Contbus to w tej chwili najlepsza firma na tej trasie i nie musi spowalniać ani wydłużać czasu jazdy żeby być lepsza.
A poza tym, jeśli Contbus Ci się nie podoba, przesiądź się np. na PKP i podróżuj sobie do W-wy w takim konforcie i z taką prędkością, z jaką tylko zapragniesz!
[quote name='Janusz' timestamp='1298104208' post='439514']
Czyli jednak cantbus się dopasuje do rozkładów jazdy i czasów jakie powinny być zgodne z przepisami ruchu drogowego. Widocznie się troszkę przestraszyli zabrania koncesji na przewóz osób na tej trasie i poszli po rozum do głowy. Teraz poprawią czasy, kierowcy będą jeździć troszkę inaczej tj. nie na wariata, przestaną wyprzedzać na trzeciego itd. I znowu będzie to najlepsza firma na tej trasie.
[/quote]

Nie żartuj, Janusz, chyba bardzo ... rozwiń
Avatar
Janusz / 19 lutego 2011 o 09:30
Czyli jednak cantbus się dopasuje do rozkładów jazdy i czasów jakie powinny być zgodne z przepisami ruchu drogowego. Widocznie się troszkę przestraszyli zabrania koncesji na przewóz osób na tej trasie i poszli po rozum do głowy. Teraz poprawią czasy, kierowcy będą jeździć troszkę inaczej tj. nie na wariata, przestaną wyprzedzać na trzeciego itd. I znowu będzie to najlepsza firma na tej trasie.
Avatar
Euzebiusz / 19 lutego 2011 o 09:22
Powtórzę to, co pisałem wczoraj: cała ta hucpa z Contbusem to grubymi nićmi szyta ściema - chodzi o podcięcie konkurencji. Może dziennikarze zabraliby się za tę sprawę w taki sposób, w jaki powinno to zrobić prawdziwe dziennikarstwo?
Przecież sytuacja wygląda tak, że urząd marszałkowski za wszelką cenę szuka haka na firmę, która jest konkurentem jego własnego przewoźnika.
Tak pogrywają sobie z nami urzędnicy, a niektórzy czytelnicy elegancko dają się nabrać na to, że chodzi o ich "bezpieczeństwo".
Urzędowi Marszałkowskiemu nie chodzi o nasze bezpieczeństwo, tylko o interes powiązanych z nim firm.
Na szczęście lublinianie (i nie tylko) korzystający z Contbusa nie dają się łatwo nabrać na tego rodzaju manipulacje.
Bo przecież chodzi o to, że jesteśmy półmilionowym miastem, miastem uniwersyteckim o wielkich aspiracjach do miana "stolicy kultury" itp. - i mamy beznadziejne połączenie ze stolicą, od której jesteśmy położeni o 160km. To żenada i dramat.
Dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, by urzędnicy swoimi idiotycznymi posunięciami odbierali nam ostatnią możliwość sensownego dostania się do/z Warszawy.
Pozdrawiam,
Powtórzę to, co pisałem wczoraj: cała ta hucpa z Contbusem to grubymi nićmi szyta ściema - chodzi o podcięcie konkurencji. Może dziennikarze zabraliby się za tę sprawę w taki sposób, w jaki powinno to zrobić prawdziwe dziennikarstwo?
Przecież sytuacja wygląda tak, że urząd marszałkowski za wszelką cenę szuka haka na firmę, która jest konkurentem jego własnego przewoźnika.
Tak pogrywają sobie z nami urzędnicy, a niektórzy czytelnicy elegancko dają się nabrać na to, że chodzi o ich "bezpieczeństwo".
Urzędowi Mars... rozwiń
Avatar
henry / 19 lutego 2011 o 07:08
Bardzo wysoki poziom rozmowy gratuluję,czepiacie się busów a ludzie jeżdżą do pracy bo w Lublinie by umarli z głodu.pozdrawiam
Avatar
generation_next / 19 lutego 2011 o 01:34
Gdzie ta S17 z zawrotnymi prędkościami z artykułu? Co najwyżej DK17....wiadomo jaka. Niby drobny szczegół w literkach, ale robi różnicę! S17 jest jak narazie w fazie początkowej (czytaj w budowie: Piaski-Lublin).
Avatar
Piotr / 18 lutego 2011 o 21:50
[quote name='gosc' timestamp='1298060409' post='439364']
TO PAJACU POWIEC PO CO PIERWSZY PCHASZ d*** DO BUSÓW SKORO SIĘ TAK BOISZ I TAK UWARZASZ!!!!!! takie cioty dużo gadaja ale tylko na necie. jest PKS i PKP miłej podruży! tylko tam to za wolno wlecze się itp. a tu zle bo szybko wiec czego chcecie?????????????????????????????????????
[/quote]
nieźle ze 4 ortograficzne w krótkiej wypowiedzi, może włącz sobie cymbale, chociaż sprawdzanie pisowni w przeglądarce, bo się niedobrze robi od czytania
Avatar
gosc / 18 lutego 2011 o 21:20
[quote name='Jacek' timestamp='1298055835' post='439335']
To prawda, że narażają pasażerów.Wielokrotnie jechałem za nimi /przed nimi i widząc jak pchają się na trzeciego, z jaką prędkoscią gonią, jak wymuszją, wciskają się w ciąg samochodów. Nie dziwię się-za kierowców robią same małolaty
Jacek
[/quote]
TO PAJACU POWIEC PO CO PIERWSZY PCHASZ d*** DO BUSÓW SKORO SIĘ TAK BOISZ I TAK UWARZASZ!!!!!! takie cioty dużo gadaja ale tylko na necie. jest PKS i PKP miłej podruży! tylko tam to za wolno wlecze się itp. a tu zle bo szybko wiec czego chcecie?????????????????????????????????????
[quote name='Jacek' timestamp='1298055835' post='439335']
To prawda, że narażają pasażerów.Wielokrotnie jechałem za nimi /przed nimi i widząc jak pchają się na trzeciego, z jaką prędkoscią gonią, jak wymuszją, wciskają się w ciąg samochodów. Nie dziwię się-za kierowców robią same małolaty
Jacek
[/quote]
TO PAJACU POWIEC PO CO PIERWSZY PCHASZ d*** DO BUSÓW SKORO SIĘ TAK BOISZ I TAK UWARZASZ!!!!!! takie cioty dużo gadaja ale tylko na necie. jest PKS i PKP miłej podruży... rozwiń