środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Coraz więcej kultury

  Edytuj ten wpis
Autor: (koc)

Już czwarty miesiąc w rozbudowanych
i zmodernizowanych pomieszczeniach działa Miejsko-Gminny Dom Kultury w Nałęczowie. Blisko trzyletni remont przeprowadzono nakładem 3 mln zł, dobudowując m.in. dodatkową kondygnację, co sprawiło, że obiekt ma obecnie architekturę odpowiadającą unikatowej, stylowej zabudowie willowej uzdrowiska.

– W pierwszym etapie podjęliśmy się trudu pełnego wyposażenia sal, pracowni, pomieszczeń administracyjnych i gospodarczych co przy skromnych środkach nie jest wcale takie proste – przyznaje Bogusława Gałat, dyrektorująca MGDK od 35 lat. – Ale równocześnie od samego początku odbywały się u nas ważne dla Nałęczowa wydarzenia kulturalne i artystyczne. Naszą estradę udostępniliśmy zespołom miejscowym i regionalnym, szkolnym teatrzykom. Odbyło się także wiele wystaw, m.in. pokonkursowa międzynarodowego Biennale Sztuki Najmłodszych, będącego wydarzeniem nie tylko na Lubelszczyźnie. Od pierwszego dnia czynne były także sala widowiskowa, kino i biblioteka. Frekwencja w tych placówkach przekonuje, jak są one potrzebne. Np. dotychczasowa frekwencja w kinie przekracza 40 osób, co czyni je rentownym.
W drugim etapie, wraz z powrotem dzieci
i młodzieży z wakacji, rozpoczęto zapisy do kółek zainteresowań, których obecnie jest w ośrodku pięć: zespół baletowy, tańca współczesnego, plastyczny oraz teatralny. Prowadzony jest cieszący się popularnością kurs języka angielskiego. Zostaną też powołane zespoły: wokalny, muzyczny, będą organizowane zajęcia z rytmiki, aerobiku. Jest już blisko 200 zgłoszeń i to nie tylko ludzi młodych. A to przecież dopiero początek sezonu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!