piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Coraz więcej kultury

Autor: (koc)

Już czwarty miesiąc w rozbudowanych
i zmodernizowanych pomieszczeniach działa Miejsko-Gminny Dom Kultury w Nałęczowie. Blisko trzyletni remont przeprowadzono nakładem 3 mln zł, dobudowując m.in. dodatkową kondygnację, co sprawiło, że obiekt ma obecnie architekturę odpowiadającą unikatowej, stylowej zabudowie willowej uzdrowiska.

– W pierwszym etapie podjęliśmy się trudu pełnego wyposażenia sal, pracowni, pomieszczeń administracyjnych i gospodarczych co przy skromnych środkach nie jest wcale takie proste – przyznaje Bogusława Gałat, dyrektorująca MGDK od 35 lat. – Ale równocześnie od samego początku odbywały się u nas ważne dla Nałęczowa wydarzenia kulturalne i artystyczne. Naszą estradę udostępniliśmy zespołom miejscowym i regionalnym, szkolnym teatrzykom. Odbyło się także wiele wystaw, m.in. pokonkursowa międzynarodowego Biennale Sztuki Najmłodszych, będącego wydarzeniem nie tylko na Lubelszczyźnie. Od pierwszego dnia czynne były także sala widowiskowa, kino i biblioteka. Frekwencja w tych placówkach przekonuje, jak są one potrzebne. Np. dotychczasowa frekwencja w kinie przekracza 40 osób, co czyni je rentownym.
W drugim etapie, wraz z powrotem dzieci
i młodzieży z wakacji, rozpoczęto zapisy do kółek zainteresowań, których obecnie jest w ośrodku pięć: zespół baletowy, tańca współczesnego, plastyczny oraz teatralny. Prowadzony jest cieszący się popularnością kurs języka angielskiego. Zostaną też powołane zespoły: wokalny, muzyczny, będą organizowane zajęcia z rytmiki, aerobiku. Jest już blisko 200 zgłoszeń i to nie tylko ludzi młodych. A to przecież dopiero początek sezonu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24