czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Coś wisi w powietrzu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2006, 21:15

Na to pytanie próbowali wczoraj w odpowiedzieć: szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej” Grzegorz Gauden i dominikanin o. Maciej Zięba. Okazją była kolejna debata z cyklu "Przekraczać mury”, która odbyła się w wypełnionej po brzegi lubelskiej Chatce Żaka.

- Miałem nadzieję, że żyjemy w kraju, w którym wolność nie budzi aż tak dużych kontrowersji - zaczął Donald Tusk. - Tak duża frekwencja na sali mnie zasmuca. Bo pokazuje, że rzeczywiście coś wisi w powietrzu.
Wszyscy dyskutanci podkreślali rolę mediów we współczesnym świecie. - Ale przez to ciąży na nich ogromna odpowiedzialność - mówił o. Maciej Zięba. - Niestety, coraz ważniejsza staje się oglądalność, słuchalność czy poziom sprzedaży. To jest chore i niebezpieczne. Bo wystarczy sprofanować coś ważnego dla świata chrześcijańskiego albo muzułmańskiego i już będzie rozgłos - dodał dominikanin nawiązując do karykatur Mahometa opublikowanych w prasie duńskiej, a potem w "Rzeczpospolitej”.
Redaktor naczelny "Rz” bronił decyzji o publikacji rysunków. - Na mediach ciąży obowiązek informacyjny - podkreślał Grzegorz Gauden. - Poza tym, chcieliśmy zaprotestować przeciwko wymuszaniu czegoś na dziennikarzach albo władzach za pomocą radykalnych protestów.
Uczestnicy debaty zgodnie wypowiedzieli się przeciwko ingerencji polityków w świat mediów. - Jeśli słyszę polityka partii rządzącej, który mówi, że wolność słowa ma swoje granice, to czuję niepokój - przyznał Tusk. - A granice wolności mediów powinny być tylko naturalne. Takie jak poczucie odpowiedzialności, obyczaje, tradycja czy kultura.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!