Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2010 r.
11:38
Edytuj ten wpis

Ćwiartka świni dla policjanta za anulowanie mandatu

Autor: Zdjęcie autora mc
0 13 A A

Nietypową łapówkę zaproponował policjantom kierowca złapany bez prawa jazdy przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. Za anulowanie mandatu zaproponował policjantowi ćwiartkę świni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę wieczorem przy ul. Jana Pawła II policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda mondeo.

- Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn i kobieta – wyjaśnia st. sierż. Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji. – Kiedy policjanci poprosili kierującego o okazanie dokumentów, ten oznajmił, że nie ma ich przy sobie, a prawa jazdy w ogóle nie posiada.

I dodaje: - Mężczyzna podał mundurowym swoje dane. Funkcjonariusze poinformowali go, że w takim przypadku grozi mu mandat karny w wysokości 500 złotych - wyjaśnia Anna Smarzak.

Kiedy jeden z policjantów sprawdzał w radiowozie dane podane przez kierowcę, 45-letni mieszkaniec Lublina zaproponował drugiemu policjantowi anulowanie mandatu w zamian za łapówkę.

- Wskazał bagażnik swojego auta, oznajmiając, że w środku znajduje się ćwiartka świni i gotów jest ją podarować policjantom za anulowanie mandatu – wyjaśnia Anna Smarzak. – Zapytał też, czy policjanci chcą teraz mięso do radiowozu, czy zechcą po nie przyjechać po zakończonej służbie.

Policjanci nie skusili się na ćwiartkę świni, a o próbie przekupstwa powiadomili dyżurnego komendy miejskiej. Teraz 45-latkowi może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michałmgr29 / 28 listopada 2010 o 19:05
A prawda jest taka, że dzisiejsza policja to skurw... i szukają tylko powodu żeby się wyróżnić i podlizać komendantowi. A co do faceta myślał, że teraz jest jak kiedyś, że ludzie sobie nawzajem pomagają i można się dogadać jak człowiek z człowiekiem - niestety będzie miał nauczkę, że złote lata komuny już mamy dawno za sobą..
Avatar
Gość / 28 listopada 2010 o 17:36
Źle trafił-jeden z policjantów był wegetarianem a drugi na diecie wątrobowej.
Avatar
zbychu / 28 listopada 2010 o 17:01
naprawdę podziwiam P POLICJANTÓW gratulacje cuż za wynik w pracy nie dośc że nie miał uprawnień to i wręczał łapówkę nie wystarczyło wam że nie miał uprawnień LEŻĄCEGO SIĘ NIE KOPIE panowie ale rozumiem przyda się premia na święta !!!!!!!!!!!ręce opadają
Avatar
Denar / 28 listopada 2010 o 16:31
Chyba nic mnie już nie zdziwi. Łapówka w postaci ćwiartki świni? PRL się już dawno skończył, ale widocznie nie dla wszystkich.
Avatar
cls / 28 listopada 2010 o 16:07
[quote name='Gość' timestamp='1290955798' post='392981']
Ku,wa-10 lat za próbę podarowania kawałka mięsa a za zabicie człowieka niekiedy dostają 15 latek-czy to jest sprawiedliwość?się czepią chłopiny za takie pierdoły i bedą go sadzić a prawdziwi bandyci i mordercy chodzą po ulicach i nikt ich nie ruszy-ale cóż,to tylko Polska-tu wszystko jest poj.bane.
[/quote]
DO 10 lat panie kolego. Na pewno tak surowego wyroku nie dostanie.
Avatar
Gość / 28 listopada 2010 o 15:49
Ku,wa-10 lat za próbę podarowania kawałka mięsa a za zabicie człowieka niekiedy dostają 15 latek-czy to jest sprawiedliwość?się czepią chłopiny za takie pierdoły i bedą go sadzić a prawdziwi bandyci i mordercy chodzą po ulicach i nikt ich nie ruszy-ale cóż,to tylko Polska-tu wszystko jest poj.bane.
Avatar
gosc / 28 listopada 2010 o 14:06
a jak niby mieli podzielic na dwoch ta cwiartke? niech teraz ma za skapstwo wiesniak nieokrzesany! mojemu znajomemu raz policjanci dali 2dychy rezty ze stowki jak powiedzial, ze obiadu nie jadl a wiecej nie ma. drogowka z ludzka twarza.
Avatar
haha / 28 listopada 2010 o 13:54
no tak :-]
Avatar
ernst / 28 listopada 2010 o 13:47
lubelskie - komedie ze świniami w bagażnikach i oparami białoruskich likierow:))tam dalej swinia i "czysta" sa prawnymi środkiem płatniczym, do obiegu dopiero niedawno weszły ruble , miedziaki i zlotowki:)) suf made in łukaszenka...
Avatar
Gość / 28 listopada 2010 o 13:14
Pewno jakiś przejezdny.. PRL się skończył.. niestety.
Avatar
michałmgr29 / 28 listopada 2010 o 19:05
A prawda jest taka, że dzisiejsza policja to skurw... i szukają tylko powodu żeby się wyróżnić i podlizać komendantowi. A co do faceta myślał, że teraz jest jak kiedyś, że ludzie sobie nawzajem pomagają i można się dogadać jak człowiek z człowiekiem - niestety będzie miał nauczkę, że złote lata komuny już mamy dawno za sobą..
Avatar
Gość / 28 listopada 2010 o 17:36
Źle trafił-jeden z policjantów był wegetarianem a drugi na diecie wątrobowej.
Avatar
zbychu / 28 listopada 2010 o 17:01
naprawdę podziwiam P POLICJANTÓW gratulacje cuż za wynik w pracy nie dośc że nie miał uprawnień to i wręczał łapówkę nie wystarczyło wam że nie miał uprawnień LEŻĄCEGO SIĘ NIE KOPIE panowie ale rozumiem przyda się premia na święta !!!!!!!!!!!ręce opadają
Avatar
Denar / 28 listopada 2010 o 16:31
Chyba nic mnie już nie zdziwi. Łapówka w postaci ćwiartki świni? PRL się już dawno skończył, ale widocznie nie dla wszystkich.
Avatar
cls / 28 listopada 2010 o 16:07
[quote name='Gość' timestamp='1290955798' post='392981']
Ku,wa-10 lat za próbę podarowania kawałka mięsa a za zabicie człowieka niekiedy dostają 15 latek-czy to jest sprawiedliwość?się czepią chłopiny za takie pierdoły i bedą go sadzić a prawdziwi bandyci i mordercy chodzą po ulicach i nikt ich nie ruszy-ale cóż,to tylko Polska-tu wszystko jest poj.bane.
[/quote]
DO 10 lat panie kolego. Na pewno tak surowego wyroku nie dostanie.
Avatar
Gość / 28 listopada 2010 o 15:49
Ku,wa-10 lat za próbę podarowania kawałka mięsa a za zabicie człowieka niekiedy dostają 15 latek-czy to jest sprawiedliwość?się czepią chłopiny za takie pierdoły i bedą go sadzić a prawdziwi bandyci i mordercy chodzą po ulicach i nikt ich nie ruszy-ale cóż,to tylko Polska-tu wszystko jest poj.bane.
Avatar
gosc / 28 listopada 2010 o 14:06
a jak niby mieli podzielic na dwoch ta cwiartke? niech teraz ma za skapstwo wiesniak nieokrzesany! mojemu znajomemu raz policjanci dali 2dychy rezty ze stowki jak powiedzial, ze obiadu nie jadl a wiecej nie ma. drogowka z ludzka twarza.
Avatar
haha / 28 listopada 2010 o 13:54
no tak :-]
Avatar
ernst / 28 listopada 2010 o 13:47
lubelskie - komedie ze świniami w bagażnikach i oparami białoruskich likierow:))tam dalej swinia i "czysta" sa prawnymi środkiem płatniczym, do obiegu dopiero niedawno weszły ruble , miedziaki i zlotowki:)) suf made in łukaszenka...
Avatar
Gość / 28 listopada 2010 o 13:14
Pewno jakiś przejezdny.. PRL się skończył.. niestety.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 3 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 12 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 31 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 12

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 7 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?