czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Czas pomyśleć o nowym placu Litewskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2012, 19:01
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

W ciągu kilku dni może być znana ostateczna lista firm, które zostaną zaproszone do rozmów w sprawie przyszłego wyglądu pl. Litewskiego.

Do ogłoszonej przez miasto procedury "dialogu konkurencyjnego” zgłosiło się pięć firm. Te, których dokumenty były niekompletne, miały czas na uzupełnienie braków. Czas właśnie minął, teraz komisja sprawdzi, ile firm spełnia wymogi, a później zaprosi je do dalszych rozmów.

– W trakcie rozmów pracownie będą przedstawiać nam swoje wizje przekształcenia placu – zapowiada Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Na podstawie tych rozmów miasto ma wybrać te rozwiązania, które spodobają mu się najbardziej. W ten sposób ustali specyfikację określającą zagospodarowanie placu po przebudowie, która stanie się częścią dokumentacji przetargowej. Do przetargu będą mogły stanąć tylko pracownie zaproszone do dialogu konkurencyjnego. Projekt sporządzi ta, która zaoferuje najniższą cenę.

Miasto zakłada, że pomniki znajdujące się na pl. Litewskim nie będą przesuwane w inne miejsca. Wszystko wskazuje na to, że deptak zostanie przedłużony aż do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3 Maja.

Dojazd w rejon hotelu Europa miałby się odbywać przez przedłużoną ul. Kapucyńską, która byłaby ulicą ślepą i kończyłaby się parkingiem w sąsiedztwie hotelu. Zamknięta dla ruchu miałaby zostać także uliczka biegnąca przed budynkami UMCS. Magistrat wymaga też, by na placu znajdował się element wodny, np. fontanna.

Kompletna dokumentacja projektowa do przebudowy placu powinna być gotowa latem przyszłego roku, zaś plac w nowej odsłonie magistrat zapowiada na wrzesień 2014 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Barbara Ubryk
jakow
toni
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (24 listopada 2012 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plac ma zmienić nazwę na imnienia pana Lecha Kaczyńskiego i centralnie ma tam być umieszczony nadnaturalnej wielkości postument upamiętniający tego wielkiego męża stanu w pozycji leżącej bo on tyle dla nas zrobił że to się po prostu w pale nie mieści.
Rozwiń
jakow
jakow (23 listopada 2012 o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ile za ten projekt? czy przypadkiem nie wystarczyłoby na renowację wszystkich alejek, nowe ławki, fontannę i nasadzenie dodatkowych drzew? czy ktoś w tym mieście kontroluje wydatki?, przypominam na projekt przebudowy Domu Kolejarza miasto wyda jedyne 700 000,00 zł.
Rozwiń
toni
toni (22 listopada 2012 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomniki na swiom miejscu są, fontanna jest - to co przebudowywać?
Rozwiń
net
net (22 listopada 2012 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie wsamraśnie, czyli tak jak sie spodoba lubelskim urzędnikom słynącym z wyrafinowanego gustu wyrobionego w rodzimych przysiółkach!
Rzeczywiście jedyne co pozostaje to "czas pomyśleć o nowym Placu Litewskim"!
W Skansenie?!
Rozwiń
młodywykształcony
młodywykształcony (22 listopada 2012 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinniście przemyśleć zmianę nazwy na Plac Białoruski, bo do Litwy to waszemu regionowi brakuje ze 40 lat rozwoju, który nawiasem mówiąc raczej nie nastąpi. Nie wiem po co lublin tak bardzo usiłuje się reklamować, skoro wszyscy doskonale wiemy, że to miasto nie tylko bez przyszłosci, ale i bez teraźniejszości.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!