sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Jednym z warunków beatyfikacji Jana Pawła II jest cud, który potwierdzą lekarze i teolodzy. Na przykład taki, jaki zdarzył się w życiu siostry Marii Łomży, leczonej w Lublinie na nowotwór.

Siostra Maria jest przełożoną prowincjonalną Zakonu Sióstr Służek Najświętszej Marii Panny w Sandomierzu, zwanych popularnie skrytkami. Przed skierowaniem na operację onkologiczną do Lublina pojechała do Rzymu, by pomodlić się przy katafalku z ciałem Ojca Świętego. Po powrocie do domu guzy zaczęły zanikać. W dniu rozpoczęcia procesu beatyfikacji Jana Pawła II otrzymała wyniki badań z Kliniki Chirurgii Onkologicznej PSK 1 w Lublinie. - Guzy znikły - relacjonowała w czerwcu ub. roku naszej reporterce siostra Maria. Dziś nie chce komentować swojego uzdrowienia. Woli zaczekać 10 lat, żeby mieć pewność wyzdrowienia.
- Była choroba. Nie ma jej. To są fakty - mówi ks. abp senior Bolesław Pylak, który zna historię siostry Marii Łomży. - Cud jest następstwem nadprzyrodzonej interwencji w życie ludzkie. Problem w tym, że przy pewnych chorobach lekarze wolą zaczekać kilka lat, zanim potwierdzą całkowite wyzdrowienie.

- W onkologii cuda się zdarzają, choroba potrafi ustąpić. Zgodnie ze słowami Chrystusa: Twoja wiara cię uzdrowi. To są sprawy niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia - dodaje dr Jan Kondratowicz-Kucewicz, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Ale cud to nie wszystko. Choć już podczas pogrzebu Jana Pawła II pielgrzymi z całego świata okrzykiem "Santo subito” (święty od zaraz) domagali się szybkiej beatyfikacji polskiego papieża, to wciąż nie wiadomo, kiedy Ojciec Święty zostanie wyniesiony na ołtarze. Początek był obiecujący, bo choć prawo kanoniczne zezwala na rozpoczęcie procesu dopiero 5 lat po śmierci kandydata - papież Benedykt XVI uczynił wyjątek dla swojego poprzednika i proces już trwa. Ale o ekspresowym jego zakończeniu raczej nie ma już mowy. Badanie życia Jana Pawła II może potrwać kilka lat. O błogosławionym Janie Pawle II będziemy mogli mówić najwcześniej za dwa, trzy lata - twierdzą watykańscy kanoniści.
- Dywagacje na temat wcześniejszej beatyfikacji są przedwczesne - uważa ojciec dr hab. Wiesław Bar, kierownik Katedry Prawa Kanonizacyjnego KUL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!