Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2010 r.
11:15
Edytuj ten wpis

Czerniejów: Łagodniejsza kara dla ojca ws. morderstwa dzieci i zwłok w beczce

0 7 A A

Sąd Apelacyjny w Lublinie zmienił dziś wyrok w sprawie Jolanty i Andrzeja K., rodziców pięciorga zamordowanych noworodków z Czerniejowa, których zwłoki znaleziono w beczce po kiszonej kapuście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sąd Apelacyjny rozpatrywał odwołanie od wyroku skazującego Andrzeja K. za podżeganie do zabójstw. 45-letni mężczyzna utrzymywał, że nie wiedział o kolejnych ciążach żony.

Dzisiaj sąd ogłosił wyrok. Został on zmieniony. Uznał, że Andrzej K. podżegał tylko do jednego zabójstwa - pierwszego noworodka w 1992 r. Tym samym został on uniewinniony w sprawie śmierci pozostałych czterech niemowląt. Sąd złagodził wyrok z 12 do 8 lat więzienia.

W mocy utrzymany został natomiast wyrok dla matki noworodków, która jest skazana na 25 lat więzienia.


Wstrząsający mord


Jolanta K., od 1992 do 1998 roku rodziła dzieci w wypełnionej wodą wannie, mordowała je, owijała w gazety i reklamówkę i wkładała do zamrażarki. Po przeprowadzce do Czerniejowa przeniosła je do plastikowej beczki na kapustę. Zbrodnia wyszła na jaw w sierpniu 2003 roku. Dwójka najmłodszych dzieci małżeństwa K. sprzątając garaż, trafiła na beczkę.

Jolanta K., za zabicie piątki swych nowo narodzonych dzieci za każdym razem była skazywana na długoletnie więzienie. Andrzej K. był kilkakrotnie uniewinniany, ale wyrok dotyczący obydwojga małżonków był uchylany przez Sąd Apelacyjny.

Jesienią Sąd Okręgowy po raz kolejny rozpatrując sprawę skazał obydwoje małżonków: Jolantę na K. na 25 lat więzienia a Andrzeja K. na 12 lat. Ich adwokaci odwołali się.

Poniedziałkowy wyrok jest prawomocny.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iza / 1 lutego 2010 o 15:49
Ojciec dzieci powinien dostac takze 25 lat, w czym jest lepszy, ze dostal tylko 8???
Avatar
ja / 1 lutego 2010 o 15:11
ZA MORDERTSWA Z TAKA PREMEDYTACJĄ 8 LAT I 25 ... HEHE SMIECH ...ZA NAPADY, POBICIA JAKIMS NARZEDZIEM SPRAWCY DOSTAJA WIEKSZE WYROKI GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOSC W POLKSIM PRAWIE ...;/ POLSKA POSIADA ZALOSNA WŁADZE ...;/;/;/;/
Avatar
Gość / 1 lutego 2010 o 14:12
Gość napisał:
jaki jest sens trzymania takich ludzi w więzieniach? tak samo jak ze sprawcami wypadków. Ktoś wjedzie w grupe dzieci, to bałwany podobne do was zaraz sie rzucają żeby skazać go na dożywocie... i ja za to płace podatki, ze to że jakiś ksiąz wypuści w nocy dzieci na droge, a przecież wieśniaki nie odbiorą ich, bo leżą pijani przed tv.


To co uważasz,że kara nie spełnia swojej funkcji, więc nie należy karać?Aż trudno wyobrazić sobie co działoby się wtedy.A ten ksiądz to niby co miał nocować dzieci? Zaraz byłoby,że molestuje itp. Jestem wieśniakiem, nigdy pijanym i wiem co należy do moich obowiązków.O tym jak mam spędzać czas wolny też zdecyduję ja.


To co uważasz,że kara nie spełnia swojej funkcji, więc nie należy karać?Aż trudno wyobrazić sobie co działoby się wtedy.A ten ksiądz to niby co miał nocować dzieci? Zaraz byłoby,że molestuje itp. Jestem wieśniakiem, nigdy pijanym i wiem co należy do moich obowiązków.O tym jak mam spędzać czas wolny też zdecyduję ja. rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2010 o 13:55
jaki jest sens trzymania takich ludzi w więzieniach? tak samo jak ze sprawcami wypadków. Ktoś wjedzie w grupe dzieci, to bałwany podobne do was zaraz sie rzucają żeby skazać go na dożywocie... i ja za to płace podatki, ze to że jakiś ksiąz wypuści w nocy dzieci na droge, a przecież wieśniaki nie odbiorą ich, bo leżą pijani przed tv.
Avatar
DFEKT66KTAĆ / 1 lutego 2010 o 13:34
CO TO W OGÓLE SĄ ZA WYROKI, CZYM KIERUJE SIĘ PONOĆ NIEZAWISŁY SĄD,WYDAJĄC JE???GOSTEK PALI GŁUPA,ŻE NIE WIEDZIAŁ O CIĄŻACH I MORDOWANYCH DZIECIACH A SĘDZIOWIE, BIEGLI I ADWOKACI WIERZĄ W TAKIE FARMAZONY!!!SKORO JEST CHORY PSYCHICZNIE TO DOŻYWOCIE W ZAKŁADZIE PSYCHIATRYCZNYM ZAMKNIĘTYM!! A JEŚLI NIE JEST,TO CIUPA DOŻYWOTNIO I DLA MATKI TEŻ!!A JEŚLI DLA NIEGO WYROK NIŻSZY TO DLA MATKI TEŻ!!CO TO K...JEST ZA SPRAWIEDLIWOŚĆ..PRAWIE JAK Z TYM POSŁEM CO MIAŁ PRAWIE 1 PROMIL WÓDY JECHAŁ AUTEM I P..,ŻE TO WYNIK TEGO,ŻE NAJADŁ SIĘ JABŁEK!!LUDZIE TO JUŻ JEST MEGA CYRK A NIE PAŃSTWO PRAWA!!CI CO SIEDZĄ NA STOŁKACH TO JUŻ Z PRAWEM MAJĄ TOTALNIE NA BAKIER!!
CO TO W OGÓLE SĄ ZA WYROKI, CZYM KIERUJE SIĘ PONOĆ NIEZAWISŁY SĄD,WYDAJĄC JE???GOSTEK PALI GŁUPA,ŻE NIE WIEDZIAŁ O CIĄŻACH I MORDOWANYCH DZIECIACH A SĘDZIOWIE, BIEGLI I ADWOKACI WIERZĄ W TAKIE FARMAZONY!!!SKORO JEST CHORY PSYCHICZNIE TO DOŻYWOCIE W ZAKŁADZIE PSYCHIATRYCZNYM ZAMKNIĘTYM!! A JEŚLI NIE JEST,TO CIUPA DOŻYWOTNIO I DLA MATKI TEŻ!!A JEŚLI DLA NIEGO WYROK NIŻSZY TO DLA MATKI TEŻ!!CO TO K...JEST ZA SPRAWIEDLIWOŚĆ..PRAWIE JAK Z TYM POSŁEM CO MIAŁ PRAWIE 1 PROMIL WÓDY JECHAŁ AUTEM I P..,ŻE TO WYNIK T... rozwiń
Avatar
crx / 1 lutego 2010 o 13:10
Chociaż sprawa nie była łatwa gratuluję SĄDOWI roztropności!
Avatar
Kobieta / 1 lutego 2010 o 12:29
To nie sprawiedliwe ,że tylko matka dostała tak wysoką karę z wiatru dzieci się nie brały,a co on nie wiedział,że zapylał chory był.Trzeba było się leczyć tak jedno jak i drugie.Gdyby była aborcja dostępna za darmo pewnie do takiego dramatu by nie doszło.Głupie ustawy rządzących,że jest zakaz aborcji,a z drugiej strony spojrzeć mając pieniądze wszystko można.Nie wiedziała lewica co czyni prawica tak i w tym przypadku chłop niczemu nie zawinił.A dzieci które już były co z nimi teraz tatuś się wybieli i będzie wychowywał albo państwo.Chore nasze sądy ......
Avatar
iza / 1 lutego 2010 o 15:49
Ojciec dzieci powinien dostac takze 25 lat, w czym jest lepszy, ze dostal tylko 8???
Avatar
ja / 1 lutego 2010 o 15:11
ZA MORDERTSWA Z TAKA PREMEDYTACJĄ 8 LAT I 25 ... HEHE SMIECH ...ZA NAPADY, POBICIA JAKIMS NARZEDZIEM SPRAWCY DOSTAJA WIEKSZE WYROKI GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOSC W POLKSIM PRAWIE ...;/ POLSKA POSIADA ZALOSNA WŁADZE ...;/;/;/;/
Avatar
Gość / 1 lutego 2010 o 14:12
Gość napisał:
jaki jest sens trzymania takich ludzi w więzieniach? tak samo jak ze sprawcami wypadków. Ktoś wjedzie w grupe dzieci, to bałwany podobne do was zaraz sie rzucają żeby skazać go na dożywocie... i ja za to płace podatki, ze to że jakiś ksiąz wypuści w nocy dzieci na droge, a przecież wieśniaki nie odbiorą ich, bo leżą pijani przed tv.


To co uważasz,że kara nie spełnia swojej funkcji, więc nie należy karać?Aż trudno wyobrazić sobie co działoby się wtedy.A ten ksiądz to niby co miał nocować dzieci? Zaraz byłoby,że molestuje itp. Jestem wieśniakiem, nigdy pijanym i wiem co należy do moich obowiązków.O tym jak mam spędzać czas wolny też zdecyduję ja.


To co uważasz,że kara nie spełnia swojej funkcji, więc nie należy karać?Aż trudno wyobrazić sobie co działoby się wtedy.A ten ksiądz to niby co miał nocować dzieci? Zaraz byłoby,że molestuje itp. Jestem wieśniakiem, nigdy pijanym i wiem co należy do moich obowiązków.O tym jak mam spędzać czas wolny też zdecyduję ja. rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2010 o 13:55
jaki jest sens trzymania takich ludzi w więzieniach? tak samo jak ze sprawcami wypadków. Ktoś wjedzie w grupe dzieci, to bałwany podobne do was zaraz sie rzucają żeby skazać go na dożywocie... i ja za to płace podatki, ze to że jakiś ksiąz wypuści w nocy dzieci na droge, a przecież wieśniaki nie odbiorą ich, bo leżą pijani przed tv.
Avatar
DFEKT66KTAĆ / 1 lutego 2010 o 13:34
CO TO W OGÓLE SĄ ZA WYROKI, CZYM KIERUJE SIĘ PONOĆ NIEZAWISŁY SĄD,WYDAJĄC JE???GOSTEK PALI GŁUPA,ŻE NIE WIEDZIAŁ O CIĄŻACH I MORDOWANYCH DZIECIACH A SĘDZIOWIE, BIEGLI I ADWOKACI WIERZĄ W TAKIE FARMAZONY!!!SKORO JEST CHORY PSYCHICZNIE TO DOŻYWOCIE W ZAKŁADZIE PSYCHIATRYCZNYM ZAMKNIĘTYM!! A JEŚLI NIE JEST,TO CIUPA DOŻYWOTNIO I DLA MATKI TEŻ!!A JEŚLI DLA NIEGO WYROK NIŻSZY TO DLA MATKI TEŻ!!CO TO K...JEST ZA SPRAWIEDLIWOŚĆ..PRAWIE JAK Z TYM POSŁEM CO MIAŁ PRAWIE 1 PROMIL WÓDY JECHAŁ AUTEM I P..,ŻE TO WYNIK TEGO,ŻE NAJADŁ SIĘ JABŁEK!!LUDZIE TO JUŻ JEST MEGA CYRK A NIE PAŃSTWO PRAWA!!CI CO SIEDZĄ NA STOŁKACH TO JUŻ Z PRAWEM MAJĄ TOTALNIE NA BAKIER!!
CO TO W OGÓLE SĄ ZA WYROKI, CZYM KIERUJE SIĘ PONOĆ NIEZAWISŁY SĄD,WYDAJĄC JE???GOSTEK PALI GŁUPA,ŻE NIE WIEDZIAŁ O CIĄŻACH I MORDOWANYCH DZIECIACH A SĘDZIOWIE, BIEGLI I ADWOKACI WIERZĄ W TAKIE FARMAZONY!!!SKORO JEST CHORY PSYCHICZNIE TO DOŻYWOCIE W ZAKŁADZIE PSYCHIATRYCZNYM ZAMKNIĘTYM!! A JEŚLI NIE JEST,TO CIUPA DOŻYWOTNIO I DLA MATKI TEŻ!!A JEŚLI DLA NIEGO WYROK NIŻSZY TO DLA MATKI TEŻ!!CO TO K...JEST ZA SPRAWIEDLIWOŚĆ..PRAWIE JAK Z TYM POSŁEM CO MIAŁ PRAWIE 1 PROMIL WÓDY JECHAŁ AUTEM I P..,ŻE TO WYNIK T... rozwiń
Avatar
crx / 1 lutego 2010 o 13:10
Chociaż sprawa nie była łatwa gratuluję SĄDOWI roztropności!
Avatar
Kobieta / 1 lutego 2010 o 12:29
To nie sprawiedliwe ,że tylko matka dostała tak wysoką karę z wiatru dzieci się nie brały,a co on nie wiedział,że zapylał chory był.Trzeba było się leczyć tak jedno jak i drugie.Gdyby była aborcja dostępna za darmo pewnie do takiego dramatu by nie doszło.Głupie ustawy rządzących,że jest zakaz aborcji,a z drugiej strony spojrzeć mając pieniądze wszystko można.Nie wiedziała lewica co czyni prawica tak i w tym przypadku chłop niczemu nie zawinił.A dzieci które już były co z nimi teraz tatuś się wybieli i będzie wychowywał albo państwo.Chore nasze sądy ......