Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2012 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Czołgi na ulicach Lublina. Ale czyje?

0 27 A A
Maszyny przewożone są z jednego miejsca w Lublinie do drugiego miejsca w Lublinie (BARTEK ŻURAWSKI/A
Maszyny przewożone są z jednego miejsca w Lublinie do drugiego miejsca w Lublinie (BARTEK ŻURAWSKI/A

Mieszkańcy Lublina widzieli czołgi i wozy pancerne przewożone przez miasto na lawetach. W wojsku zaskoczenie. – To nie nasze – słyszymy w kolejnych jednostkach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Czy redakcja wie, co to za akcja z przewożeniem czołgów przez Lublin? – zapytał nas pan Piotr. – Od kilku dni wieczorami przez al. Jana Pawła II ciężarówka w asyście policji wykonuje kilka kursów przewożąc czołgi i wozy pancerne.

Zaintrygowani postanowiliśmy to sprawdzić. Pierwszy krok: lubelskie wojsko. – W ogóle nie mamy takich maszyn – ucina kpt. Dariusz Drączkowski z wielonarodowej brygady, której sztab mieści się w Lublinie. – Jeszcze jako 3. Brygada Zmechanizowana mieliśmy czołgi i wozy pancerne. Teraz nie mamy żadnego.

Po likwidacji brygady jej jednostki w Chełmie i Zamościu przeszły do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. Tam czołgi mają. Ale twierdzą, że przez Lublin w ostatnich tygodniach żadnego nie wieźli. – To na pewno nie był nasz sprzęt – podkreśla kpt. Zbigniew Gierczak, oficer prasowy brygady. – Może to z bazy logistycznej w Krakowie? – podsuwa nam kpt. Gierczak. Nic z tego. – Nasza baza takiego sprzętu nie ma. Nawet takiego nie naprawiamy, więc niczego nie wieźliśmy – ucina Marek Jackowski.

Co na to policja, która miała eskortować transport? – Niczego takiego nie konwojowaliśmy – odpowiada mł. asp. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. – Samochody, które widzieli mieszkańcy, to auta Żandarmerii Wojskowej. W nocy mogą wyglądać podobnie do radiowozów policyjnych.

Żandarmeria potwierdza. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Głównej ŻW, sprzęt transportuje 32. Wojskowy Oddział Gospodarczy z… Zamościa. – Są przewożone z jednego miejsca w Lublinie do drugiego miejsca w Lublinie – wyjaśnia mjr Mariusz Horudko z zamojskiego WOG. – Chodzi o poprawę warunków, w których sprzęt jest przechowywany.

Tyle, że wojskowi nie transportują ani czołgów, ani wozów bojowych. – To wozy zabezpieczenia technicznego. Są na podwoziu gąsienicowym, więc przypominają czołgi – tłumaczy mjr Horudko. Do jakiej jednostki należą? Ile jest tych maszyn? Tego WOG nie ujawnia. – Mogę jedynie powiedzieć, że transporty odbywają się od godz. 19 do 3 w nocy. I w tym tygodniu je skończymy.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fajne / 14 listopada 2012 o 23:07
Dziś na rondzie honorowych widziałem pustą lawete Jeczla. Dobra panowie! każdy pisze że czołg ale czy choć jeden z was umie powiedzieć jaki, choć przybliżony model? bo wóz zabezpieczenia technicznego jest na podwoziu T72 i dla zwykłego cywila który codziennie rano biega po bułki do sklepu i ustawia się w kolejce do biedronki za nim jeszcze pracownicy otworzą sklep może nie wiedzieć jak wygląda czołg przypominam że wojo ostatnio sprzedawało T-55(stan magazynowy) czyli myśl techniczna z 50 lat. Czekam na konkretne odpowiedzi.
Dziś na rondzie honorowych widziałem pustą lawete Jeczla. Dobra panowie! każdy pisze że czołg ale czy choć jeden z was umie powiedzieć jaki, choć przybliżony model? bo wóz zabezpieczenia technicznego jest na podwoziu T72 i dla zwykłego cywila który codziennie rano biega po bułki do sklepu i ustawia się w kolejce do biedronki za nim jeszcze pracownicy otworzą sklep może nie wiedzieć jak wygląda czołg przypominam że wojo ostatnio sprzedawało T-55(stan magazynowy) czyli myśl techniczna z 50 lat. Czekam na konkretne odpowiedzi. rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2012 o 21:43
[quote name='ziutek_sloneczko' timestamp='1352925618' post='693527']
Sztab 3 Brygady Zmechanizowanej: ... mieliśmy czołgi i wozy pancerne ... teraz nie mamy żadnego.
To ja się pytam - na "wacusia" nam takie wojsko ??
Zlikwidować te wszystkie Jednostki i Sztaby, a tereny zaorać, przeznaczyć pod obwodnice czy orliki a resztę sprzedać za dużą kasę developerom lub marketom.
Przynajmniej miasto będzie miało pożytek. Nie będziemy też udawać, że mamy "wojsko".
[/quote]To też jest soviecki system,wszędzie będą stały teraz makiety dmuchane lub takie ze styropianu.
[quote name='ziutek_sloneczko' timestamp='1352925618' post='693527']
Sztab 3 Brygady Zmechanizowanej: ... mieliśmy czołgi i wozy pancerne ... teraz nie mamy żadnego.
To ja się pytam - na "wacusia" nam takie wojsko ??
Zlikwidować te wszystkie Jednostki i Sztaby, a tereny zaorać, przeznaczyć pod obwodnice czy orliki a resztę sprzedać za dużą kasę developerom lub marketom.
Przynajmniej miasto będzie miało pożytek. Nie będziemy też udawać, że mamy "wojsko".
[/quote]To też ... rozwiń
Avatar
ziutek_sloneczko / 14 listopada 2012 o 21:40
Sztab 3 Brygady Zmechanizowanej: ... mieliśmy czołgi i wozy pancerne ... teraz nie mamy żadnego.
To ja się pytam - na "wacusia" nam takie wojsko ??
Zlikwidować te wszystkie Jednostki i Sztaby, a tereny zaorać, przeznaczyć pod obwodnice czy orliki a resztę sprzedać za dużą kasę developerom lub marketom.
Przynajmniej miasto będzie miało pożytek. Nie będziemy też udawać, że mamy "wojsko".
Avatar
megatank / 14 listopada 2012 o 21:29
złom wożą z jednego punktu do drugiego a nie czołgi, malo co tam zostalo z tego czolgu, a eskorta jakby bombe atomowa przewozili, bawia sie chlopaki w konwojowanie wpada na skrzyzowanie blokuje cale jeden potem drugi trzeci z tylu w srodku laweta, i po co ta szopka cala z tym?
Avatar
olo / 14 listopada 2012 o 21:24
SOVIECI wracają na zaproszenie naszych ??????
Avatar
smutny marian / 14 listopada 2012 o 21:20
Żeby nie było jak z telerankiem. Chyba coś grubszego się kroi.
Avatar
PocoWamTo / 14 listopada 2012 o 21:17
Fajnie, nie ma Już czołgów "pancerniaków" w Lublinie i chełmie, najbliższe jednostki to Warszawa, Kraków i chyba Przemyśl ( dokładnie Żurawica ). To teraz popatrzcie na mapie jak jest chroniona nasza wschodnia Granica Państwa Polskiego. Nawet nie zdązymy pier dnąć jakby co !!! Tak Politycy rozwalili w Polsce Wojsko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Belg / 14 listopada 2012 o 20:15
Wożą czołgi (a nie jakieś wozy) ,,19'' w stronę Kraśnika, gdzie dalej to nie wiem, ale tam ich już 2x mijałem po 21. Laweta + dwa wozy żetów. Ale kto by wojsku WIERZYŁ
Avatar
gość / 14 listopada 2012 o 20:02
rozwożą czołgi żeby Obama mógł testować tarczę antyrakietową.
Avatar
takijeden / 14 listopada 2012 o 19:56
[quote name='abc' timestamp='1352912957' post='693381']
Od jakiś 2 - 3 tygodni tak jest, Pierw jedzie długa i pusta laweta w towarzystwie dwóch aut, nie policji tylko żandarmerii wojskowej, a po jakimś czasie transport wraca z załadowanym czołgiem/wozem. Armii Krajowej, Jana Pawła - jak najbardziej,
[/quote]
No to aparat fotograficzny (nawet w telefonie) w dłoń i "heja"...
Avatar
Fajne / 14 listopada 2012 o 23:07
Dziś na rondzie honorowych widziałem pustą lawete Jeczla. Dobra panowie! każdy pisze że czołg ale czy choć jeden z was umie powiedzieć jaki, choć przybliżony model? bo wóz zabezpieczenia technicznego jest na podwoziu T72 i dla zwykłego cywila który codziennie rano biega po bułki do sklepu i ustawia się w kolejce do biedronki za nim jeszcze pracownicy otworzą sklep może nie wiedzieć jak wygląda czołg przypominam że wojo ostatnio sprzedawało T-55(stan magazynowy) czyli myśl techniczna z 50 lat. Czekam na konkretne odpowiedzi.
Dziś na rondzie honorowych widziałem pustą lawete Jeczla. Dobra panowie! każdy pisze że czołg ale czy choć jeden z was umie powiedzieć jaki, choć przybliżony model? bo wóz zabezpieczenia technicznego jest na podwoziu T72 i dla zwykłego cywila który codziennie rano biega po bułki do sklepu i ustawia się w kolejce do biedronki za nim jeszcze pracownicy otworzą sklep może nie wiedzieć jak wygląda czołg przypominam że wojo ostatnio sprzedawało T-55(stan magazynowy) czyli myśl techniczna z 50 lat. Czekam na konkretne odpowiedzi. rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2012 o 21:43
[quote name='ziutek_sloneczko' timestamp='1352925618' post='693527']
Sztab 3 Brygady Zmechanizowanej: ... mieliśmy czołgi i wozy pancerne ... teraz nie mamy żadnego.
To ja się pytam - na "wacusia" nam takie wojsko ??
Zlikwidować te wszystkie Jednostki i Sztaby, a tereny zaorać, przeznaczyć pod obwodnice czy orliki a resztę sprzedać za dużą kasę developerom lub marketom.
Przynajmniej miasto będzie miało pożytek. Nie będziemy też udawać, że mamy "wojsko".
[/quote]To też jest soviecki system,wszędzie będą stały teraz makiety dmuchane lub takie ze styropianu.
[quote name='ziutek_sloneczko' timestamp='1352925618' post='693527']
Sztab 3 Brygady Zmechanizowanej: ... mieliśmy czołgi i wozy pancerne ... teraz nie mamy żadnego.
To ja się pytam - na "wacusia" nam takie wojsko ??
Zlikwidować te wszystkie Jednostki i Sztaby, a tereny zaorać, przeznaczyć pod obwodnice czy orliki a resztę sprzedać za dużą kasę developerom lub marketom.
Przynajmniej miasto będzie miało pożytek. Nie będziemy też udawać, że mamy "wojsko".
[/quote]To też ... rozwiń
Avatar
ziutek_sloneczko / 14 listopada 2012 o 21:40
Sztab 3 Brygady Zmechanizowanej: ... mieliśmy czołgi i wozy pancerne ... teraz nie mamy żadnego.
To ja się pytam - na "wacusia" nam takie wojsko ??
Zlikwidować te wszystkie Jednostki i Sztaby, a tereny zaorać, przeznaczyć pod obwodnice czy orliki a resztę sprzedać za dużą kasę developerom lub marketom.
Przynajmniej miasto będzie miało pożytek. Nie będziemy też udawać, że mamy "wojsko".
Avatar
megatank / 14 listopada 2012 o 21:29
złom wożą z jednego punktu do drugiego a nie czołgi, malo co tam zostalo z tego czolgu, a eskorta jakby bombe atomowa przewozili, bawia sie chlopaki w konwojowanie wpada na skrzyzowanie blokuje cale jeden potem drugi trzeci z tylu w srodku laweta, i po co ta szopka cala z tym?
Avatar
olo / 14 listopada 2012 o 21:24
SOVIECI wracają na zaproszenie naszych ??????
Avatar
smutny marian / 14 listopada 2012 o 21:20
Żeby nie było jak z telerankiem. Chyba coś grubszego się kroi.
Avatar
PocoWamTo / 14 listopada 2012 o 21:17
Fajnie, nie ma Już czołgów "pancerniaków" w Lublinie i chełmie, najbliższe jednostki to Warszawa, Kraków i chyba Przemyśl ( dokładnie Żurawica ). To teraz popatrzcie na mapie jak jest chroniona nasza wschodnia Granica Państwa Polskiego. Nawet nie zdązymy pier dnąć jakby co !!! Tak Politycy rozwalili w Polsce Wojsko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Belg / 14 listopada 2012 o 20:15
Wożą czołgi (a nie jakieś wozy) ,,19'' w stronę Kraśnika, gdzie dalej to nie wiem, ale tam ich już 2x mijałem po 21. Laweta + dwa wozy żetów. Ale kto by wojsku WIERZYŁ
Avatar
gość / 14 listopada 2012 o 20:02
rozwożą czołgi żeby Obama mógł testować tarczę antyrakietową.
Avatar
takijeden / 14 listopada 2012 o 19:56
[quote name='abc' timestamp='1352912957' post='693381']
Od jakiś 2 - 3 tygodni tak jest, Pierw jedzie długa i pusta laweta w towarzystwie dwóch aut, nie policji tylko żandarmerii wojskowej, a po jakimś czasie transport wraca z załadowanym czołgiem/wozem. Armii Krajowej, Jana Pawła - jak najbardziej,
[/quote]
No to aparat fotograficzny (nawet w telefonie) w dłoń i "heja"...
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 5 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 5

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 13

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 20

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 38 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 125 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!