Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2013 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Czy nowa elektrownia w Lublinie może zagrażać domom

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Elektrownia miałaby powstać na jazie znajdującym się na wysokości nieistniejącej już cukrowni (Macie
Elektrownia miałaby powstać na jazie znajdującym się na wysokości nieistniejącej już cukrowni (Macie

Miejscy urzędnicy dostali polecenie, by znów zająć się wnioskiem o zgodę na budowę elektrowni na Bystrzycy. Wcześniej już raz odmawiali, obawiając się o domy stojące blisko rzeki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mała Elektrownia Wodna miałaby powstać na jazie znajdującym się na wysokości nieistniejącej już cukrowni. O zgodę na budowę stara się lubelska spółka Hydrowatt. Od Ratusza chce uzyskać tzw. pozwolenie wodnoprawne na spiętrzenie rzeki ważne przez 20 lat. W sierpniu zeszłego roku miasto odmówiło jego wydania.

– Naszym zdaniem inwestor nie był w stanie udowodnić, że przy wysokim stanie wód nie będzie zagrożenia dla zabudowań znajdujących się przy ul. Wapiennej i Dzierżawnej – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

– Już bez tej elektrowni jest źle – komentuje Małgorzata Matfiejczuk, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Za Cukrownią. – Domy są zalewane, a podczas roztopów niektórzy mają w domu wodę po kostki. To już teraz, a co by było, gdyby powstała elektrownia?

– Jak może zagrażać mieszkańcom obiekt, który nie zagrażał im przez 30 lat funkcjonowania, gdy piętrzył wodę na potrzeby cukrowni? – pyta Dariusz Przebirowski, wspólnik spółki Hydrowatt.

Urząd uznał, że w dokumentacji brakuje niezawodnych zabezpieczeń terenów przyległych do rzeki, w tym ogródków działkowych i terenów zabudowanych. I że spiętrzenie rzeki spowodowałoby zatopienie śluz odprowadzających do rzeki wodę z systemu rowów odwadniających ten teren.

Od tej odmowy spółka Hydrowatt odwołała się do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. A ten uchylił decyzję prezydenta Lublina i nakazał ponownie rozpatrzyć wniosek inwestora. – Zaistniała ewidentna potrzeba uzupełnienia postępowania – uznał Leszek Bagiński, dyrektor RZGW w Warszawie.

Teraz miasto od nowa rozpoczyna procedurę. – Wystąpiliśmy do inwestora o przedstawienie dokumentów potwierdzających, że spiętrzenie wody nie zagrozi mieszkańcom. Jeśli tego nie udowodni, nie wydamy pozwolenia, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest ważniejsze. Chcemy m.in. wiedzieć, na jaką wysokość piętrzona będzie woda, a do tej pory tego nie wiemy – informuje Krzyżanowska.

– Nie chcemy piętrzyć wody wyżej, niż przez 30 lat robiła to cukrownia – odpowiada Przebirowski.

Mieszkańcy dzielnicy są nieugięci. – My nie zmieniamy zdania, jesteśmy przeciwni tej elektrowni – stwierdza Matfiejczuk.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
on / 1 lutego 2014 o 23:45

baranie nie mów na kogoś że jest baranem tylko pojedź nad 

Zalew Zemborzycki i pomyśl (jeśli potrafisz ?) dlaczego istniejąca elektrownia wodna nie działa ? Podpowiem Ci , na pewno na 100% nie z powodu popsucia się.

Avatar
on / 1 lutego 2014 o 23:41

Ja nie rozumiem dlaczego miasto w ogóle przejmuje się ludźmi którzy osiedlili się na terenach zalewowych. To wręcz skandal że w lublinie panuje jeszcze średniowiecze, trzeba mocno stawiać na alt. źródła energii, zwłaszcza wodną.... budować i tyle.
Nawet jeżeli byłbym mieszkańcem tego terenu popierał bym budowę. To nie problem zabezpieczyć działkę przed wodą.. wystarczy trochę pomyślunku i chęci i na prawdę nie dużym nakładem można to zrobić.
Nie może być tak, że przez jakiś baranów, (bo nie ma żadnego sensownego argumentu przeciw) ma być blokowany rozwój lublina.

dom na palach ? 

dom na palach ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 11:02

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 00:40

fajtulapy z ratusza ruszcie dusze i dajcie zgode na elektrownie to dostaniemy pozniej odszkodowania.(kto wyrazi zgode,ten placi-nie ten kto zalal )

Avatar
mundek / 23 listopada 2013 o 00:36

fajtulapy z ratusza ruszcie dusze i dajcie zgode na elektrownie to dostaniemy pozniej odszkodowania za zalane domy

Avatar
S Y L W E S T E R / 6 lipca 2013 o 00:39

----------------------Z    SZACUNKIEM   DO   MIESZKAŃCÓW   DZIERŻAWNEJ  I  OKOLIC----------------------Spiętrzajcie  wody i budujcie  elektrownie  przed  Zalewem  Zemborzyckim  a  nie  na  terenach  zamiesz kałych  przez  Mieszkańców  Lublina !.    Prezydent  Lublina  Zuk  rzeczywiście  nie  ma  pojęcia  o  Naszym  Lublinie !.   Buduje  stadion "kurnik" na BAGNIE  po cukrowni  i  udaje  "głupa"  teraz  gdy  inwestorzy  przy szłej  elektrowni  stwierdzają , że  mogą  spiętrzać  wodę , bo  to  samo  robiła  cukrownia (sic?).   Cukrow nia  mogła  to  robić ,  bo  posiadała  dwa  wielkie  zbiorniki  wodne  od  strony  Parku  Ludowego  i  rzeki  Bystrzycy .   A  teraz  Mieszkańcy  ul.Dzierżawnej i okolic  zapewne  dzadzą  sobie  "radę"  z  Przedstawicie lami  Inwestycyjnymi i  z  lubelskiego  Ratusza .  Policja  może  potwierdzić, że  lepiej  z  Dzierżawną  NIE    ZADZIERAĆ !.

----------------------Z    SZACUNKIEM   DO   MIESZKAŃCÓW   DZIERŻAWNEJ  I  OKOLIC----------------------Spiętrzajcie  wody i budujcie  elektrownie  przed  Zalewem  Zemborzyckim  a  nie  na  terenach  zamiesz kałych  przez  Mieszkańców  Lublina !.    Prezydent  Lublina  Zuk  rzeczywiście  nie  ma  pojęcia  o  Naszym  Lublinie !.   Buduje  stadion "k... rozwiń

Avatar
Jan / 5 lipca 2013 o 16:43

Proszę się liczyć z działkowiczami ! I osobami które tu mieszkają !Uwaga mamy szpadle i widły pogonimy !!!!!!!!!

Avatar
mieszczuch / 5 lipca 2013 o 14:41
wapienna i dzierzawna i przylegle im ulice to wiocha w miescie do kwadratu....baass....do szescianu hehe....pomyje na ulicy smrod brod pijaki itp....zaorac ta okolice!!!!!
Avatar
romek / 5 lipca 2013 o 14:24

Miasto przyszłości zgodnie z ekologią, Drogi ten prąd bedzie ale cos za coś, który urzędnik będzie się zastanawiał że niektóży po domku będą chodzic nie w kapciach tylko w gumowcach. Na tatarach też ludziska powąchają sobie dymek palonej slomy, za castoramą już równają teren więc niedługo zaczną budowac.

Avatar
das / 5 lipca 2013 o 13:28

Ja nie rozumiem dlaczego miasto w ogóle przejmuje się ludźmi którzy osiedlili się na terenach zalewowych. To wręcz skandal że w lublinie panuje jeszcze średniowiecze, trzeba mocno stawiać na alt. źródła energii, zwłaszcza wodną.... budować i tyle.
Nawet jeżeli byłbym mieszkańcem tego terenu popierał bym budowę. To nie problem zabezpieczyć działkę przed wodą.. wystarczy trochę pomyślunku i chęci i na prawdę nie dużym nakładem można to zrobić.
Nie może być tak, że przez jakiś baranów, (bo nie ma żadnego sensownego argumentu przeciw) ma być blokowany rozwój lublina.


Ja nie rozumiem dlaczego miasto w ogóle przejmuje się ludźmi którzy osiedlili się na terenach zalewowych. To wręcz skandal że w lublinie panuje jeszcze średniowiecze, trzeba mocno stawiać na alt. źródła energii, zwłaszcza wodną.... budować i tyle.
Nawet jeżeli byłbym mieszkańcem tego terenu popierał bym budowę. To nie problem zabezpieczyć działkę przed wodą.. wystarczy trochę pomyślunku i chęci i na prawdę nie dużym nakładem można to zrobić.
Nie może być tak, że przez jakiś baranów, (bo nie ma żadnego sensownego argumentu przeciw) ma być blokowany rozwój lublina.

Może swoje mądrości przekażesz Ratuszowi-bo jak do tej pory to raczej nie potrafią poradzić sobie z odwodnieniem terenu ! Poza tym-TO NIE JEST teren zalewany Bystrzycą(wiec trudno nazywać go terenem zalewowym).Wystepują tu wody gruntowe!! Więc "MUNDROŁkU"do dzieła-masz jakis pomysł,żeby zabezpieczyć działki i domy przed wodą gruntową?????Dawaj pomysły,opatentuj-może nawet na tym zarobisz.

Poza tym-kiedy większość z nas tu "się osiedlała" nie było wód gruntowych.Nie męcz  więc klawiatury-jeśli temat jest Ci- jak widzę bardzo odległy.

rozwiń
Avatar
on / 1 lutego 2014 o 23:45

baranie nie mów na kogoś że jest baranem tylko pojedź nad 

Zalew Zemborzycki i pomyśl (jeśli potrafisz ?) dlaczego istniejąca elektrownia wodna nie działa ? Podpowiem Ci , na pewno na 100% nie z powodu popsucia się.

Avatar
on / 1 lutego 2014 o 23:41

Ja nie rozumiem dlaczego miasto w ogóle przejmuje się ludźmi którzy osiedlili się na terenach zalewowych. To wręcz skandal że w lublinie panuje jeszcze średniowiecze, trzeba mocno stawiać na alt. źródła energii, zwłaszcza wodną.... budować i tyle.
Nawet jeżeli byłbym mieszkańcem tego terenu popierał bym budowę. To nie problem zabezpieczyć działkę przed wodą.. wystarczy trochę pomyślunku i chęci i na prawdę nie dużym nakładem można to zrobić.
Nie może być tak, że przez jakiś baranów, (bo nie ma żadnego sensownego argumentu przeciw) ma być blokowany rozwój lublina.

dom na palach ? 

dom na palach ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 11:02

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 00:40

fajtulapy z ratusza ruszcie dusze i dajcie zgode na elektrownie to dostaniemy pozniej odszkodowania.(kto wyrazi zgode,ten placi-nie ten kto zalal )

Avatar
mundek / 23 listopada 2013 o 00:36

fajtulapy z ratusza ruszcie dusze i dajcie zgode na elektrownie to dostaniemy pozniej odszkodowania za zalane domy

Avatar
S Y L W E S T E R / 6 lipca 2013 o 00:39

----------------------Z    SZACUNKIEM   DO   MIESZKAŃCÓW   DZIERŻAWNEJ  I  OKOLIC----------------------Spiętrzajcie  wody i budujcie  elektrownie  przed  Zalewem  Zemborzyckim  a  nie  na  terenach  zamiesz kałych  przez  Mieszkańców  Lublina !.    Prezydent  Lublina  Zuk  rzeczywiście  nie  ma  pojęcia  o  Naszym  Lublinie !.   Buduje  stadion "kurnik" na BAGNIE  po cukrowni  i  udaje  "głupa"  teraz  gdy  inwestorzy  przy szłej  elektrowni  stwierdzają , że  mogą  spiętrzać  wodę , bo  to  samo  robiła  cukrownia (sic?).   Cukrow nia  mogła  to  robić ,  bo  posiadała  dwa  wielkie  zbiorniki  wodne  od  strony  Parku  Ludowego  i  rzeki  Bystrzycy .   A  teraz  Mieszkańcy  ul.Dzierżawnej i okolic  zapewne  dzadzą  sobie  "radę"  z  Przedstawicie lami  Inwestycyjnymi i  z  lubelskiego  Ratusza .  Policja  może  potwierdzić, że  lepiej  z  Dzierżawną  NIE    ZADZIERAĆ !.

----------------------Z    SZACUNKIEM   DO   MIESZKAŃCÓW   DZIERŻAWNEJ  I  OKOLIC----------------------Spiętrzajcie  wody i budujcie  elektrownie  przed  Zalewem  Zemborzyckim  a  nie  na  terenach  zamiesz kałych  przez  Mieszkańców  Lublina !.    Prezydent  Lublina  Zuk  rzeczywiście  nie  ma  pojęcia  o  Naszym  Lublinie !.   Buduje  stadion "k... rozwiń

Avatar
Jan / 5 lipca 2013 o 16:43

Proszę się liczyć z działkowiczami ! I osobami które tu mieszkają !Uwaga mamy szpadle i widły pogonimy !!!!!!!!!

Avatar
mieszczuch / 5 lipca 2013 o 14:41
wapienna i dzierzawna i przylegle im ulice to wiocha w miescie do kwadratu....baass....do szescianu hehe....pomyje na ulicy smrod brod pijaki itp....zaorac ta okolice!!!!!
Avatar
romek / 5 lipca 2013 o 14:24

Miasto przyszłości zgodnie z ekologią, Drogi ten prąd bedzie ale cos za coś, który urzędnik będzie się zastanawiał że niektóży po domku będą chodzic nie w kapciach tylko w gumowcach. Na tatarach też ludziska powąchają sobie dymek palonej slomy, za castoramą już równają teren więc niedługo zaczną budowac.

Avatar
das / 5 lipca 2013 o 13:28

Ja nie rozumiem dlaczego miasto w ogóle przejmuje się ludźmi którzy osiedlili się na terenach zalewowych. To wręcz skandal że w lublinie panuje jeszcze średniowiecze, trzeba mocno stawiać na alt. źródła energii, zwłaszcza wodną.... budować i tyle.
Nawet jeżeli byłbym mieszkańcem tego terenu popierał bym budowę. To nie problem zabezpieczyć działkę przed wodą.. wystarczy trochę pomyślunku i chęci i na prawdę nie dużym nakładem można to zrobić.
Nie może być tak, że przez jakiś baranów, (bo nie ma żadnego sensownego argumentu przeciw) ma być blokowany rozwój lublina.


Ja nie rozumiem dlaczego miasto w ogóle przejmuje się ludźmi którzy osiedlili się na terenach zalewowych. To wręcz skandal że w lublinie panuje jeszcze średniowiecze, trzeba mocno stawiać na alt. źródła energii, zwłaszcza wodną.... budować i tyle.
Nawet jeżeli byłbym mieszkańcem tego terenu popierał bym budowę. To nie problem zabezpieczyć działkę przed wodą.. wystarczy trochę pomyślunku i chęci i na prawdę nie dużym nakładem można to zrobić.
Nie może być tak, że przez jakiś baranów, (bo nie ma żadnego sensownego argumentu przeciw) ma być blokowany rozwój lublina.

Może swoje mądrości przekażesz Ratuszowi-bo jak do tej pory to raczej nie potrafią poradzić sobie z odwodnieniem terenu ! Poza tym-TO NIE JEST teren zalewany Bystrzycą(wiec trudno nazywać go terenem zalewowym).Wystepują tu wody gruntowe!! Więc "MUNDROŁkU"do dzieła-masz jakis pomysł,żeby zabezpieczyć działki i domy przed wodą gruntową?????Dawaj pomysły,opatentuj-może nawet na tym zarobisz.

Poza tym-kiedy większość z nas tu "się osiedlała" nie było wód gruntowych.Nie męcz  więc klawiatury-jeśli temat jest Ci- jak widzę bardzo odległy.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 39 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 221 17

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 134 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?