sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Czy potrzebne jest nowe Muzeum Historii Lublina?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2008, 17:34

- Z całą pewnością tak! Muzeum Historii Miasta Lublina, czyli oddział Muzeum Lubelskiego na Zamku, to raczej rozbudowana izba pamięci

- twierdzi prof. Lechosław Lameński z KUL.

Mówi się, że tego zadania mógłby podjąć się Tomasz Pietrasiewicz. Co na to inni?

Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego

W Muzeum Historii Miasta w Bramie Krakowskiej jest 7 tysięcy eksponatów, a dalsze 10 tysięcy przechowywanych jest na Zamku. Każdego dnia korzystają z nich pracownicy i studenci. Daj Boże, żeby każde miasto w Polsce miało taką izbę pamięci.

Inna sprawa to lokalizacja w Bramie Krakowskiej. To mało funkcjonalna siedziba. Jeśli otrzymamy od władz miasta kamienicę na Starym Mieście, to jesteśmy gotowi zorganizować tam nowoczesną, satysfakcjonującą turystów ekspozycję.

Tomasz Pietrasiewicz - dyrektor Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN

Nie mam zamiaru organizować nowego muzeum Historii Lublina, bo nie mam w tym kierunku ani wykształcenia, ani kompetencji. Ale chcę stworzyć nowe miejsce do prezentowania magicznej historii Lublina przy pomocy scenografii, światła, dźwięku i innych technik multimedialnych.

Uważam, że w taki sposób można zaszczepić młodym ludziom miłość do fascynującej przeszłości naszego miasta. Takie Centrum Lublin byłoby też wielką atrakcją dla turystów.

Pytał Waldemar Sulisz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
maciek
Gość
MOni
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

maciek
maciek (23 lutego 2008 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli p. Pietrasiewicz się tym zajmie to będzie Muzeum Historii Lubelskich Żydów a nie Historii Lublina. Popieram aby muzeum przeniosło się w jakieś nowe miejsce, do nowoczesnego budynku (może coś w stylu nowej części biblioteki Łopacińskiego, ale niech ten Pan już się nie zajmuje historią naszego miasta, a zwłaszcza nie za nasze podatników pieniądze.
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2008 o 01:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I będzie to P.Pietrasiewicz robił tak samo jak makietę Lublina za pieniądze z Izraela? To będa jaja. Może dość niekompetencji tego Pana. Sam zresztą do tego się przyznaje. Kto mu wpycha to do kieszeni ( sorry do głowy).
A po za tym jest Muzeum i trzeba je rozbudowac a nie tworzyć nowego potworka w czarnych salach Teatru NN.
Czy w tym mieście nie ma kompetentnych ludzi? Ech, ku***dołek!
Rozwiń
MOni
MOni (22 lutego 2008 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdecydowanie przydałoby się nowe miejsce dla Muzeum, bo Brama Krakowska jest wlaściwie niedostepna dla osob niepelnosprawnych, przedmioty sa nagromadzone i przez to slabo wyeksponowane. Ale dlaczego od razu proponowac Pietrasiewiczowi kompletna zmiane muzeum? Jego pomysly sa doskonalym uzulenieniem "klasycznego" muzeum, a nie zastapieniem obcowania z przedmiotami sprzed wielu lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!