Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2016 r.
22:22

"Czy trzeba czekać aż ktoś zginie?" Mieszkańcy chcą świateł na ruchliwym skrzyżowaniu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
16 29 A A
19 grudnia. Karambol trzech aut na skrzyżowaniu ul. Węglarza i Walecznych. Fot. Alarm24<br />
19 grudnia. Karambol trzech aut na skrzyżowaniu ul. Węglarza i Walecznych. Fot. Alarm24

Czy trzeba czekać, aż ktoś zginie? – pyta Czytelniczka prosząc o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Węglarza i Walecznych w Lublinie. Do stłuczek dochodzi tu dość często. Ratusz obiecuje, że światła kiedyś tu zbuduje, ale na razie każe czekać

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To było do przewidzenia – tak pani Anna komentuje niedawny wypadek z udziałem kilku samochodów. Przejazd przez skrzyżowanie stał się problematyczny po tym jak ul. Strzembosza stała się przejezdna do Dożynkowej. Od tego czasu ruch znacznie się tu nasilił i nie każdy może łatwo tędy przejechać.

– Kierowcy jadący ul. Węglarza od strony al. Spółdzielczości Pracy w kierunku ul. Jagodowej muszą wjechać na pętlę autobusową, ponieważ znak zakazuje zawracania w tym miejscu. Wtedy muszą przepuścić jadących od Walecznych, od Węglarza i wyjeżdżających z ul. Strzembosza. Kilkanaście minut oczekiwania to norma – opisuje sytuację nasza Czytelniczka. Dodaje, że zwłaszcza z ul. Walecznych wyjeżdża dużo samochodów, bez względu na porę dnia.

Zdesperowani kierowcy często uciekają się do sztuczek. – Zniecierpliwieni brakiem możliwości wyjazdu z pętli, skręcają legalnie w prawo w Strzembosza i zawracają już niezgodnie z przepisami w pierwszym możliwym miejscu. Nie pochwalam łamania przepisów, ale w tym miejscu i święty traci cierpliwość – tłumaczy pani Anna. Problemy mają też kierowcy autobusów komunikacji miejskiej jadących od strony pętli.

Miasto przyznaje, że światła tu kiedyś postawi. Ale nieprędko. – Problem zostanie rozwiązany wraz z realizacją budowy przedłużenia ul. Węglarza. Nie wyobrażamy sobie bowiem realizacji tej inwestycji bez montażu sygnalizacji na tym skrzyżowaniu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Dokumentację mamy gotową, będziemy się ubiegać o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Jeżeli w przyszłym roku pozwolą na to pieniądze, będziemy dopisywać tę inwestycję do budżetu miasta.

Jeżeli światła i tak mają tu stanąć, to czy nie można ich zbudować wcześniej, skoro mogą być tu pomocne? – Teoretycznie można – przyznaje Kieliszek, ale zastrzega: – Wolimy budować to jako jedną całość wraz z drogą, choćby dlatego, że łatwiej jest wtedy prowadzić kanały na instalacje.
Planowany przez miasto nowy odcinek ul. Węglarza ma biec do ul. Trześniowskiej.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziggy / 30 grudnia 2016 o 02:14
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
o booooże... garstka maruderów + garstka osób które przez pomyłkę mają prawo jazdy i mamy gotową receptę na zakorkowanie miasta... wszędzie światła...
+1
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 23:48
widzę, że jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia ci, których to nie dotyczy, tzw. nałogowi komentatorzy.... krytykują kierowców, mieszkańców itp. Sory! nie wiecie , o czym mówicie... zapraszam na osiedle w godzinach szczytu.. a! i jeszcze wyślijcie w tym czasie dzieci do pobliskiej szkoły!zmienicie punkt widzenia.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 23:42
dziś stałem na skrzyzowaniu Walecznych z Porzeczkową chyba z 15 minut, bo cąły czas jechały auta z Dożynkowej lub w kierunku dożynkowej - SZYBKO! w końcu kombinowałem,zeby jakos wyjechać z tego korka. A cóż powiedzieć o dzieciach, które wracają ze szkoły i czasem po prostu wbiegają na przejście,w poblizu ul. porzeczkowej bo jest taki ruch??? JEST O KROK OD TRAGEDII!!!!!!!! WINIEN BĘDZIE RATUSZ!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 18:01
WAŻNIEJSZE SĄ SPRAWY NIŻ JAKIEŚ ŚWIATŁA,NP SZOPKI,ŚPIEWKI,POKROPKI,NAZWY MOSTÓW,ULIC,A CO......
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 13:37
Marcel, mylisz się. Korki już tam są, a swobodny przejazd mają w zasadzie TYLKO kierowcy jadący w ciągu ulic Walecznych-Węglarza. Rondo ułatwiłoby oczywiście przejazd, ale nie zlikwidowałoby problemu z przejściem przez Węglarza. Osoba wolniej się poruszająca czy dzieci są tam często skazane na lawirowanie między pędzącymi samochodami. A dzieci jest tam naprawdę dużo i aby dojść do szkoły, trzeba Węglarza przekroczyć.
Avatar
MArcel / 29 grudnia 2016 o 13:29
Światła są tam totalnie niepotrzebne bo przez nie podstawną gigantyczne korki. Natomiast powinno tam powstać tzw. rondo. Jest to najbezpieczniejszy i o największej przepustowości rodzaj skrzyżowania. Inna sprawa, że polscy kierowcy nie potrafią po rondach jeździć, ale to najlepsze co można tam zrobić.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 13:29
Oni tam protestowali nie tyle przeciwko rondu, a przeciwko ulicy w ogóle. Bo dojazd do swoich domków już mieli, a druga strona Jagodowej i Cyprysowa? Niech się męczy przedzierając się przez błoto.
Avatar
Mario / 29 grudnia 2016 o 12:52
Pierwotnie miało być tutaj rondo ale przez protesty pobliskich domów zmieniono plan na zwykłe skrzyżowanie. I komu oni zrobili na złość..?
Avatar
ToMasz / 29 grudnia 2016 o 12:47
Przestrzeganie przepisów czy umiejętność prowadzenia nie mają tu nic do rzeczy, gdy organizacja ruchu jest skopana totalnie. Tutaj Hołowczyc i Kubica nie daliby rady. Przydałaby się jakaś instytucja nadzoru, która nakładałaby wysokie kary na urzędników za złą organizację ruchu.  Jak ktoś zauważył, nie tylko to skrzyżowanie, ale też cały ciąg ul. Węglarza i w okolicy jest źle zaprojektowany, np. wyjazd z ul. Bazylianówka w lewa w Węglarza. Przejścia dla pieszych to już niezły hardcore. Kretyni wydający zgodę na nowe osiedla, też nie pomyśleli o sensowym wyjeździe z ul. Czumy i Bielskiego. Teraz zrobili przelotówkę przez ulicę Jagodową, przekształcając zwykłą osiedlówkę w dość niebezpieczną ulicę. Duże samochody dostawcze parkują na zakręcie, a z zza zakrętu wyskakują na pełnym gazie miejscowe dresy w swoich beemkach ;-).
Przestrzeganie przepisów czy umiejętność prowadzenia nie mają tu nic do rzeczy, gdy organizacja ruchu jest skopana totalnie. Tutaj Hołowczyc i Kubica nie daliby rady. Przydałaby się jakaś instytucja nadzoru, która nakładałaby wysokie kary na urzędników za złą organizację ruchu.  Jak ktoś zauważył, nie tylko to skrzyżowanie, ale też cały ciąg ul. Węglarza i w okolicy jest źle zaprojektowany, np. wyjazd z ul. Bazylianówka w lewa w Węglarza. Przejścia dla pieszych to już niezły hardcore. Kretyni wydający zgodę na nowe osiedla, też nie pomyśle... rozwiń
Avatar
pulpiy / 29 grudnia 2016 o 11:13
ci co z rzucają winę na kierowców, wiadomo gdzie pracują... wszystko jest wspaniale, tylko ci krytykanci jeb...
Avatar
ziggy / 30 grudnia 2016 o 02:14
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
o booooże... garstka maruderów + garstka osób które przez pomyłkę mają prawo jazdy i mamy gotową receptę na zakorkowanie miasta... wszędzie światła...
+1
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 23:48
widzę, że jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia ci, których to nie dotyczy, tzw. nałogowi komentatorzy.... krytykują kierowców, mieszkańców itp. Sory! nie wiecie , o czym mówicie... zapraszam na osiedle w godzinach szczytu.. a! i jeszcze wyślijcie w tym czasie dzieci do pobliskiej szkoły!zmienicie punkt widzenia.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 23:42
dziś stałem na skrzyzowaniu Walecznych z Porzeczkową chyba z 15 minut, bo cąły czas jechały auta z Dożynkowej lub w kierunku dożynkowej - SZYBKO! w końcu kombinowałem,zeby jakos wyjechać z tego korka. A cóż powiedzieć o dzieciach, które wracają ze szkoły i czasem po prostu wbiegają na przejście,w poblizu ul. porzeczkowej bo jest taki ruch??? JEST O KROK OD TRAGEDII!!!!!!!! WINIEN BĘDZIE RATUSZ!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 18:01
WAŻNIEJSZE SĄ SPRAWY NIŻ JAKIEŚ ŚWIATŁA,NP SZOPKI,ŚPIEWKI,POKROPKI,NAZWY MOSTÓW,ULIC,A CO......
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 13:37
Marcel, mylisz się. Korki już tam są, a swobodny przejazd mają w zasadzie TYLKO kierowcy jadący w ciągu ulic Walecznych-Węglarza. Rondo ułatwiłoby oczywiście przejazd, ale nie zlikwidowałoby problemu z przejściem przez Węglarza. Osoba wolniej się poruszająca czy dzieci są tam często skazane na lawirowanie między pędzącymi samochodami. A dzieci jest tam naprawdę dużo i aby dojść do szkoły, trzeba Węglarza przekroczyć.
Avatar
MArcel / 29 grudnia 2016 o 13:29
Światła są tam totalnie niepotrzebne bo przez nie podstawną gigantyczne korki. Natomiast powinno tam powstać tzw. rondo. Jest to najbezpieczniejszy i o największej przepustowości rodzaj skrzyżowania. Inna sprawa, że polscy kierowcy nie potrafią po rondach jeździć, ale to najlepsze co można tam zrobić.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 13:29
Oni tam protestowali nie tyle przeciwko rondu, a przeciwko ulicy w ogóle. Bo dojazd do swoich domków już mieli, a druga strona Jagodowej i Cyprysowa? Niech się męczy przedzierając się przez błoto.
Avatar
Mario / 29 grudnia 2016 o 12:52
Pierwotnie miało być tutaj rondo ale przez protesty pobliskich domów zmieniono plan na zwykłe skrzyżowanie. I komu oni zrobili na złość..?
Avatar
ToMasz / 29 grudnia 2016 o 12:47
Przestrzeganie przepisów czy umiejętność prowadzenia nie mają tu nic do rzeczy, gdy organizacja ruchu jest skopana totalnie. Tutaj Hołowczyc i Kubica nie daliby rady. Przydałaby się jakaś instytucja nadzoru, która nakładałaby wysokie kary na urzędników za złą organizację ruchu.  Jak ktoś zauważył, nie tylko to skrzyżowanie, ale też cały ciąg ul. Węglarza i w okolicy jest źle zaprojektowany, np. wyjazd z ul. Bazylianówka w lewa w Węglarza. Przejścia dla pieszych to już niezły hardcore. Kretyni wydający zgodę na nowe osiedla, też nie pomyśleli o sensowym wyjeździe z ul. Czumy i Bielskiego. Teraz zrobili przelotówkę przez ulicę Jagodową, przekształcając zwykłą osiedlówkę w dość niebezpieczną ulicę. Duże samochody dostawcze parkują na zakręcie, a z zza zakrętu wyskakują na pełnym gazie miejscowe dresy w swoich beemkach ;-).
Przestrzeganie przepisów czy umiejętność prowadzenia nie mają tu nic do rzeczy, gdy organizacja ruchu jest skopana totalnie. Tutaj Hołowczyc i Kubica nie daliby rady. Przydałaby się jakaś instytucja nadzoru, która nakładałaby wysokie kary na urzędników za złą organizację ruchu.  Jak ktoś zauważył, nie tylko to skrzyżowanie, ale też cały ciąg ul. Węglarza i w okolicy jest źle zaprojektowany, np. wyjazd z ul. Bazylianówka w lewa w Węglarza. Przejścia dla pieszych to już niezły hardcore. Kretyni wydający zgodę na nowe osiedla, też nie pomyśle... rozwiń
Avatar
pulpiy / 29 grudnia 2016 o 11:13
ci co z rzucają winę na kierowców, wiadomo gdzie pracują... wszystko jest wspaniale, tylko ci krytykanci jeb...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 0 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 9 4

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 6 0

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 12

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 16 7

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 3 15

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.