niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

"Czy trzeba czekać aż ktoś zginie?" Mieszkańcy chcą świateł na ruchliwym skrzyżowaniu

Dodano: 28 grudnia 2016, 22:22
Autor: Dominik Smaga

19 grudnia. Karambol trzech aut na skrzyżowaniu ul. Węglarza i Walecznych. Fot. Alarm24<br />
19 grudnia. Karambol trzech aut na skrzyżowaniu ul. Węglarza i Walecznych. Fot. Alarm24

Czy trzeba czekać, aż ktoś zginie? – pyta Czytelniczka prosząc o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Węglarza i Walecznych w Lublinie. Do stłuczek dochodzi tu dość często. Ratusz obiecuje, że światła kiedyś tu zbuduje, ale na razie każe czekać

To było do przewidzenia – tak pani Anna komentuje niedawny wypadek z udziałem kilku samochodów. Przejazd przez skrzyżowanie stał się problematyczny po tym jak ul. Strzembosza stała się przejezdna do Dożynkowej. Od tego czasu ruch znacznie się tu nasilił i nie każdy może łatwo tędy przejechać.

– Kierowcy jadący ul. Węglarza od strony al. Spółdzielczości Pracy w kierunku ul. Jagodowej muszą wjechać na pętlę autobusową, ponieważ znak zakazuje zawracania w tym miejscu. Wtedy muszą przepuścić jadących od Walecznych, od Węglarza i wyjeżdżających z ul. Strzembosza. Kilkanaście minut oczekiwania to norma – opisuje sytuację nasza Czytelniczka. Dodaje, że zwłaszcza z ul. Walecznych wyjeżdża dużo samochodów, bez względu na porę dnia.

Zdesperowani kierowcy często uciekają się do sztuczek. – Zniecierpliwieni brakiem możliwości wyjazdu z pętli, skręcają legalnie w prawo w Strzembosza i zawracają już niezgodnie z przepisami w pierwszym możliwym miejscu. Nie pochwalam łamania przepisów, ale w tym miejscu i święty traci cierpliwość – tłumaczy pani Anna. Problemy mają też kierowcy autobusów komunikacji miejskiej jadących od strony pętli.

Miasto przyznaje, że światła tu kiedyś postawi. Ale nieprędko. – Problem zostanie rozwiązany wraz z realizacją budowy przedłużenia ul. Węglarza. Nie wyobrażamy sobie bowiem realizacji tej inwestycji bez montażu sygnalizacji na tym skrzyżowaniu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Dokumentację mamy gotową, będziemy się ubiegać o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Jeżeli w przyszłym roku pozwolą na to pieniądze, będziemy dopisywać tę inwestycję do budżetu miasta.

Jeżeli światła i tak mają tu stanąć, to czy nie można ich zbudować wcześniej, skoro mogą być tu pomocne? – Teoretycznie można – przyznaje Kieliszek, ale zastrzega: – Wolimy budować to jako jedną całość wraz z drogą, choćby dlatego, że łatwiej jest wtedy prowadzić kanały na instalacje.
Planowany przez miasto nowy odcinek ul. Węglarza ma biec do ul. Trześniowskiej.

Czytaj więcej o: Lublin skrzyżowanie węglarza
ziggy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ziggy
ziggy (30 grudnia 2016 o 02:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
o booooże... garstka maruderów + garstka osób które przez pomyłkę mają prawo jazdy i mamy gotową receptę na zakorkowanie miasta... wszędzie światła...
+1
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
widzę, że jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia ci, których to nie dotyczy, tzw. nałogowi komentatorzy.... krytykują kierowców, mieszkańców itp. Sory! nie wiecie , o czym mówicie... zapraszam na osiedle w godzinach szczytu.. a! i jeszcze wyślijcie w tym czasie dzieci do pobliskiej szkoły!zmienicie punkt widzenia.
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dziś stałem na skrzyzowaniu Walecznych z Porzeczkową chyba z 15 minut, bo cąły czas jechały auta z Dożynkowej lub w kierunku dożynkowej - SZYBKO! w końcu kombinowałem,zeby jakos wyjechać z tego korka. A cóż powiedzieć o dzieciach, które wracają ze szkoły i czasem po prostu wbiegają na przejście,w poblizu ul. porzeczkowej bo jest taki ruch??? JEST O KROK OD TRAGEDII!!!!!!!! WINIEN BĘDZIE RATUSZ!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WAŻNIEJSZE SĄ SPRAWY NIŻ JAKIEŚ ŚWIATŁA,NP SZOPKI,ŚPIEWKI,POKROPKI,NAZWY MOSTÓW,ULIC,A CO......
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marcel, mylisz się. Korki już tam są, a swobodny przejazd mają w zasadzie TYLKO kierowcy jadący w ciągu ulic Walecznych-Węglarza. Rondo ułatwiłoby oczywiście przejazd, ale nie zlikwidowałoby problemu z przejściem przez Węglarza. Osoba wolniej się poruszająca czy dzieci są tam często skazane na lawirowanie między pędzącymi samochodami. A dzieci jest tam naprawdę dużo i aby dojść do szkoły, trzeba Węglarza przekroczyć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!