piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Czytelnik: Otwórzmy część Ogrodu Saskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2012, 13:24

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Nasz Czytelnik, pan Krzysztof wysłał list w którym proponuje, która część Ogrodu Saskiego mogłaby być otwarta w czasie remontu.

Treść listu:

"Panie Prezydencie

Ogród Saski jest jedynym liczącym się terenem zielonym w centrum Lublina. Zajmuje duży obszar. Na renowację przeznaczono okres kilkunastu miesięcy. Wydaje się b. zasadne takie ułożenie harmonogramu rewitalizacji by udostępnić na okres kwiecień-wrzesień część terenów parku. Mówię tu o naprawdę niewielkiej części, po wyłączeniu terenów Uniwersytetu Medycznego na byłoby to 15% powierzchni Parku - za to najbardziej uczęszczanej. Dla wielu osób z dziećmi oraz starszych byłoby to ważne. Z pewnością nie byłoby problemem by wykonawca tę część terenu rekultywował poza miesiącami wakacyjnymi.

Proponowana część terenu parku do udostępnienia w miesiącach wiosenno-letnich na załączonej mapce zaznaczona kolorem czerwonym."  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Park dla Ludzi!
fg
DRW
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Park dla Ludzi!
Park dla Ludzi! (14 marca 2012 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za kilka dni minie miesiąc od odebrania nam dostępu do naszego parku. Przez ten czas NIC specjalnego nie wydarzyło się na tym szczelnie zabezpieczonym "placu budowy". Nic czego nie można zrobić w parę dni, w odpowiednim terminie i nie odbierając mieszkańcom dostępu do jedynego w centrum miasta terenu zielonego! Zostało jedynie wyłączone oświetlenie i zdemontowane ławki, czyli coś, na co wystarczyłby JEDEN dzień, a nie jeden cały miesiąc!

Zainteresowanych losem parku i ciekawych planowanych zmian zapraszam do podpisania petycji w tej sprawie: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8472
Rozwiń
fg
fg (4 marca 2012 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bezmyślność, nieróbstwo brak organizacji!!!. Czyż nie można podzielić na etapy ?. Ale cóż nie ma się co dziwić jak inwestycję przygotowują urzędnicy po kilka lat no bo "pracę należy szanować" to i nie dziwne że tak jest.
Rozwiń
DRW
DRW (3 marca 2012 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No a słynna "Muśla" z widownią jak dla dużego przedszkola też bedzie nieczynna?. A gdzie imprezki plenerowe bedą się odbywały>?. Proponuję prowizorkę na skarpie Wzgórza Zamkowego coś na podobieństwo Wzgórza Zamkowego w Edynburgu(Szkocja). Tam jest widownia na stałe i całe lato głównie w sierpniu odbywaja się festiwale. Co ciekawe(uprzedzam głos konserwatora zabytków) nikomu nie przeszkadza że jest to zamek XIIwieczny.
Imprezowicz plenerowy.
Rozwiń
de
de (3 marca 2012 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak a jak się jakiś bałwan przewróci to poleci do sądu że teren budowy jest otwarty i chce odszkodowanie od wykonawcy robót. Jest remont to jest zamknięte! A Park wygląda TRAGICZNIE kupa krzaków dziko rosnących i drzewa w nadmiarze. Trzeba to przewietzyć, część wyciąć by światło doszło do ziemi i trawa zaczęła rosnąć a nie goła gleba i busz.
Rozwiń
.
. (3 marca 2012 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obawiam się że Ogród Saski zostanie zniszczony w czasie tzw remontu.Nie wiem co tam mozna poprawiać na całej powierzchni przez 1,5 roku.Pojedyńcze fragmenty alejek mozna poprawiać punktowo, drzewa korygowac pojedynczo.W Barcelonie jest 150 parków. W Lublinie chyba nie bedzie żadnego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!