czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Dancehall, kino, a może gry planszowe? Imprezy we wtorek w Lublinie

Dodano: 4 sierpnia 2015, 08:20
Autor: Damian Drabik

Splat!FilmFest: „Diabeł”, godz. 21.30, Centrum Kultury w Lublinie
Splat!FilmFest: „Diabeł”, godz. 21.30, Centrum Kultury w Lublinie

Podpowiadamy gdzie można się wybrać we wtorek w Lublinie

WYDARZENIE

Gry Planszowe na Dworcu Autobusowym, godz. 10, Dworzec Autobusowy, Al. Tysiąclecia 6, wstęp wolny
Lubelskie Dworce we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizują spotkania z grami planszowymi. W budynku dworca staną specjalne stoliki, przy których będą odbywały się rozgrywki. Do wyboru będzie kilkanaście gier dostosowanych do wieku uczestników (dzieci, młodzież, dorośli). Na dworcu będzie można też spotkać osoby przebrane za postacie historyczne czy postacie z gier.

Kalina Gra!, godz. 10, wąwóz przy skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i Andersa, wstęp wolny
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" i Dom Kultury Narnia serdecznie zapraszają na spotkania z grami plenerowymi "Kalina gra!”. Rywalizacja przy skandynawskich grach Kubb oraz Molkky.

„Sławni mieszkańcy Lublina” – spacer po Starym Mieście, godz. 13, ul. Zamkowa 3
Muzeum Lubelskie przygotowało cykl warsztatów rodzinnych. Nasze zajęcia to okazja do wspólnej zabawy rodziców, dziadków ze swoimi pociechami, a także możliwość własnoręcznego wykonania rzeczy wyjątkowych. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak rycerz czy dama dworu, dowiedzieć się, jak budowano średniowieczny zamek, ulepić z gliny zabawkę archeologiczną czy stworzyć własną monetę. Zajęcia plastyczne, pokazy multimedialne, prace z drukami edukacyjnymi będą wzbogacone warsztatami tanecznymi prowadzonymi przez Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, który stylem nawiązuje do średniowiecza, renesansu i baroku, kiedy to taniec stał się ważnym elementem kultury dworskiej, dając początek tańcowi towarzyskiemu.

Wtorkowe spotkania z fantastyką, godz. 18, Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12, wstęp wolny
Prelekcje, dyskusje, konkursy, gry – wszystko związane z szeroko pojętą fantastyką.

KINO

Wystawa na ekranie: „Dziewczyna z perłą”, godz. 19, Multikino, Galeria Olimp Al. Spółdzielczości Pracy 36, bilety 25-35 zł.
„Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Multikino pokaże wystawę „Dziewczyna z perłą oraz inne skarby z domu Maurycego w Hadze”.

Splat!FilmFest: „Diabeł”, godz. 21.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Rzecz dzieje się w styczniu 1793 roku. gdy wojska pruskie na mocy układów rozbiorowych wkraczają do Wielkopolski. Film obrazoburczego reżysera wykracza poza konwencjonalne kino grozy. Przesycony strachem, nieustannym niepokojem, duszną atmosferą, szaleństwem i zagrożeniem, świat przedstawiony pozbawiony jest wszelkich norm, wartości i nadziei. Film zablokowany przez cenzurę na 16 lat. Perła polskiej kinematografii.

WARSZTATY

Warsztaty gitarowe, godz. 16, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Zajęcia nauki gry na gitarze dla początkujących i zaawansowanych gitarzystów. W programie gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa, techniki gry, budowa akordów i improwizacja. Organizatorzy proszą o zabranie własnej gitary.

Warsztaty kuglarskie, godz. 17, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Grupa fire show zaprasza na warsztaty kuglarskie. W programie m.in. nauka manipulacji sprzętem ogniowym (poi i kije) oraz podstawy żonglerki piłeczkami.

Dancehall, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Passa Passa to jamajska szkoła powstała z miłości do tańca i potrzeby stworzenia w Lublinie miejsca, gdzie każdy – tancerz czy osoba początkująca – jest traktowany indywidualnie. Instruktorzy są przygotowani do pracy z osobami w każdym wieku.

Street Workout, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Centralny Plac Zabaw zaprasza na otwarte treningi Street Workout dla każdej grupy wiekowej. Warsztaty będą oparte na ćwiczeniach kalistenicznych, podczas których korzystamy z własnej masy ciała. Wpływają one na poprawę naszej siły, spalenie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie wytrzymałości.

DLA DZIECI

KINO

„Ziemia jakiej nie znamy”, godz. 12, ul. Szaserów 13-15
Biblio i American Corner serdecznie zapraszają zarówno młodych widzów, jak i rodziców na projekcje dokumentów przyrodniczych w ramach wakacyjnego cyklu filmowego "Ziemia jakiej nie znamy".

WARSZTATY

Warsztaty fotografii otworkowej, godz. 12, ul. Broniewskiego 11
W czasie spotkań dzieci będą także sukcesywnie przygotowywać się do
współorganizowania minifestynu (opracowanie własnego przedstawienia,
nauka piosenek, gier i zabaw), który będzie stanowić podsumowanie całego
projektu oraz okazję do spotkania w gronie rodzinnym i sąsiedzkim.

Mandale, warsztaty artystyczne, godz. 16, ul. Tadeusza Jacyny-Onyszkiewicza 17, wstęp wolny
W ogrodzie sztuki to projekt skierowany do Dzieci w wieku 5-8 lat. Jego celem jest zapoznanie Uczestników z technikami plastycznymi (decupage, rzeźba, technika kolażu) oraz przygotowanie do uczestnictwa w kulturze. Poprzez dostosowanie do wieku i możliwości Uczestników zajęcia mają na celu rozwinąć wrażliwość estetyczną, ekspresję twórczą oraz kreatywność.

Lublin Rysuje, godz. 16.30 (dzieci 8-12 lat), godz. 18.30 (młodzież od 13 lat), Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Warsztaty rysunkowe przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających naukę rysunku, jak i dla rysowników chcących pogłębić i wzbogacić swój warsztat artystyczny.

Karuzela Sztuki, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
„Londyn dla małych i dużych podróżników” Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieciaki w niezwykłą podróż do Londynu, najpotężniejszego królestwa ostatnich wieków, centrum biznesu i edukacji artystycznej! Część warsztatowa spotkania będzie inspirowana tematem przewodnim.

Czytaj więcej o: Lublin kultura imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!