piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Darmowe parkowanie w zaspach. Radni podchwycili pomysł "Dziennika Wschodniego"

Dodano: 10 lutego 2010, 19:14

Radni zajmą się dziś sprawą darmowego parkowania w płatnych strefach w Lublinie. Projekt uchwały jest już gotowy. A urzędnicy wojewody zapowiadają, że nadadzą sprawie ekspresowe tempo.

Tydzień temu zaproponowaliśmy, by kierowcy nie musieli płacić za parkowanie na tonących w śniegu i nieuprzątniętych chodnikach w centrum Lublina. Dziś w Ratuszu głosowanie.

– Uchwała daje prezydentowi prawo do zawieszenia opłat w sytuacjach nadzwyczajnych – mówi Piotr Kowalczyk (PiS), przewodniczący Rady Miasta.

– Teraz podobna możliwość jest tylko w przypadku imprez masowych. Mam nadzieję, że nikt nie będzie tej sprawy upolityczniał i uchwała zostanie przyjęta. Chodzi przecież o dobro wszystkich mieszkańców.

Pod projektem, oprócz Kowalczyka, podpisali się radni PiS (m.in. Krzysztof Siczek i Janusz Mazurek). Poparcie zapowiadają też radni lewicy. – Jestem jak najbardziej za – mówi Monika Wac z klubu lewicy.

– Sytuacja jest taka, jak wszyscy widzimy. Myślę, że z powodu zawieszenia opłat miasto za bardzo nie zbiednieje, a znacznie ułatwi to życie kierowcom i umożliwi zostawienie samochodów gdziekolwiek. Jeśli miasto uprzątnie śnieg, opłaty będą mogły wrócić.

Ostrożniej do pomysłu podchodzą radni popierającej prezydenta PO. – Szczerze mówiąc, nie wiem, na jakich zasadach te opłaty miałyby być zawieszane – mówił nam wczoraj Leszek Daniewski z klubu PO. – Najpierw muszę przeczytać projekt.

Przyjęcie nowych przepisów nie oznacza, że natychmiast wejdą w życie. Uchwała musi być opublikowana w Wojewódzkim Dzienniku Urzędowym. W Szczecinie, gdzie radni tej zimy zmienili już przepisy, uporali się z tym w jeden dzień. Normalnie trwałoby to co najmniej miesiąc.

– W takim wypadku kierowcy mogliby liczyć na darmowe parkingi dopiero następnej zimy – dodaje Kowalczyk. – Ale bez względu na termin publikacji, taki przepis bardzo się przyda.

Urząd Wojewódzki zapowiada, że zastosuje ekspresową procedurę. – Jeśli uchwała będzie zgodna z prawem, zostanie jak najszybciej ogłoszona. – zapowiada Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW. – W tym przypadku zwlekanie byłoby nie na miejscu.

Dlaczego prezydent Adam Wasilewski sam nie wyszedł z taką propozycją? – Myślę, że nie chodzi tu o przepychanie, kto pierwszy złożył taki projekt – mówi Iwona Blajerska, rzecznik lubelskiego Ratusza. – Chodzi o to, żeby sprawa była załatwiona.
Czytaj więcej o:
na minus
na minus
fakt
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

na minus
na minus (11 lutego 2010 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aha, jeszcze jedno: śmiszny jest podpis pod zdjęciem.
Rozwiń
na minus
na minus (11 lutego 2010 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
krzesimir napisał:
W normalnym kraju zatrudniono by kogoś do odśnieżania zamiast zawieszać opłaty . Przecież bilans wyszedłby na plus ,zwłaszcza że brakuje miejsc parkingowych a bezrobocie jest wysokie . Z takim myśleniem Lublin nie ma szans na rozwój !

Bilans nie wyszedłby na plus. Odśnieżanie kosztuje, a wpływy z parkowania są mizerne ;-) tak że kiepska byłaby to inwestycja hehehe
Rozwiń
fakt
fakt (11 lutego 2010 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bezczelność Dziennika - przypisać sobie zrealizowany pomysł z innych miast sobie - typowe !!! Jak można opisać czyjś pomysł o którym była mowa nawet w ogólnopolskich stacjach TV i potem powiedzieć że jest to pomysł "Dziennika"

Honoru nie macie za grosz panie redaktorze.
Rozwiń
rufus
rufus (11 lutego 2010 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł DW? Chyba jakiś żart. Niedawno był artykuł na temat innego miasta w Polsce, które taki pomysł chciało wprowadzić czy nawet wprowadziło.
Rozwiń
art
art (11 lutego 2010 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
świetny pomysł, lepsze darmowe parkowanie niż uprzątnięcie śniegu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!