sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Darmowe parkowanie w zaspach. Radni podchwycili pomysł "Dziennika Wschodniego"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2010, 19:14

Radni zajmą się dziś sprawą darmowego parkowania w płatnych strefach w Lublinie. Projekt uchwały jest już gotowy. A urzędnicy wojewody zapowiadają, że nadadzą sprawie ekspresowe tempo.

Tydzień temu zaproponowaliśmy, by kierowcy nie musieli płacić za parkowanie na tonących w śniegu i nieuprzątniętych chodnikach w centrum Lublina. Dziś w Ratuszu głosowanie.

– Uchwała daje prezydentowi prawo do zawieszenia opłat w sytuacjach nadzwyczajnych – mówi Piotr Kowalczyk (PiS), przewodniczący Rady Miasta.

– Teraz podobna możliwość jest tylko w przypadku imprez masowych. Mam nadzieję, że nikt nie będzie tej sprawy upolityczniał i uchwała zostanie przyjęta. Chodzi przecież o dobro wszystkich mieszkańców.

Pod projektem, oprócz Kowalczyka, podpisali się radni PiS (m.in. Krzysztof Siczek i Janusz Mazurek). Poparcie zapowiadają też radni lewicy. – Jestem jak najbardziej za – mówi Monika Wac z klubu lewicy.

– Sytuacja jest taka, jak wszyscy widzimy. Myślę, że z powodu zawieszenia opłat miasto za bardzo nie zbiednieje, a znacznie ułatwi to życie kierowcom i umożliwi zostawienie samochodów gdziekolwiek. Jeśli miasto uprzątnie śnieg, opłaty będą mogły wrócić.

Ostrożniej do pomysłu podchodzą radni popierającej prezydenta PO. – Szczerze mówiąc, nie wiem, na jakich zasadach te opłaty miałyby być zawieszane – mówił nam wczoraj Leszek Daniewski z klubu PO. – Najpierw muszę przeczytać projekt.

Przyjęcie nowych przepisów nie oznacza, że natychmiast wejdą w życie. Uchwała musi być opublikowana w Wojewódzkim Dzienniku Urzędowym. W Szczecinie, gdzie radni tej zimy zmienili już przepisy, uporali się z tym w jeden dzień. Normalnie trwałoby to co najmniej miesiąc.

– W takim wypadku kierowcy mogliby liczyć na darmowe parkingi dopiero następnej zimy – dodaje Kowalczyk. – Ale bez względu na termin publikacji, taki przepis bardzo się przyda.

Urząd Wojewódzki zapowiada, że zastosuje ekspresową procedurę. – Jeśli uchwała będzie zgodna z prawem, zostanie jak najszybciej ogłoszona. – zapowiada Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW. – W tym przypadku zwlekanie byłoby nie na miejscu.

Dlaczego prezydent Adam Wasilewski sam nie wyszedł z taką propozycją? – Myślę, że nie chodzi tu o przepychanie, kto pierwszy złożył taki projekt – mówi Iwona Blajerska, rzecznik lubelskiego Ratusza. – Chodzi o to, żeby sprawa była załatwiona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
na minus
na minus
fakt
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

na minus
na minus (11 lutego 2010 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aha, jeszcze jedno: śmiszny jest podpis pod zdjęciem.
Rozwiń
na minus
na minus (11 lutego 2010 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
krzesimir napisał:
W normalnym kraju zatrudniono by kogoś do odśnieżania zamiast zawieszać opłaty . Przecież bilans wyszedłby na plus ,zwłaszcza że brakuje miejsc parkingowych a bezrobocie jest wysokie . Z takim myśleniem Lublin nie ma szans na rozwój !

Bilans nie wyszedłby na plus. Odśnieżanie kosztuje, a wpływy z parkowania są mizerne ;-) tak że kiepska byłaby to inwestycja hehehe
Rozwiń
fakt
fakt (11 lutego 2010 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bezczelność Dziennika - przypisać sobie zrealizowany pomysł z innych miast sobie - typowe !!! Jak można opisać czyjś pomysł o którym była mowa nawet w ogólnopolskich stacjach TV i potem powiedzieć że jest to pomysł "Dziennika"

Honoru nie macie za grosz panie redaktorze.
Rozwiń
rufus
rufus (11 lutego 2010 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł DW? Chyba jakiś żart. Niedawno był artykuł na temat innego miasta w Polsce, które taki pomysł chciało wprowadzić czy nawet wprowadziło.
Rozwiń
art
art (11 lutego 2010 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
świetny pomysł, lepsze darmowe parkowanie niż uprzątnięcie śniegu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!