Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2015 r.
12:31

Darmowy kurs prawa jazdy na autobus. Ale musisz pracować u nich przez 3 lata

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 40 A A
Średnie wynagrodzenie wśród kierwoców MPK wynosi ponad 3455 zł brutto
Średnie wynagrodzenie wśród kierwoców MPK wynosi ponad 3455 zł brutto

MPK Lublin postanowiło, że samo zapłaci za szkolenie osób, które zechcą podjąć pracę za kierownicą. Kandydaci nie muszą mieć nawet prawa jazdy na autobus. Muszą jednak zobowiązać się do tego, że przez co najmniej trzy lata będą pracować właśnie w MPK.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcielibyśmy zatrudnić ok. 50 osób – przyznaje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Spółka zatrudnia obecnie 513 kierowców autobusów i 210 w zakładzie trolejbusowym. – Na ten moment to wystarczająca liczba, ale starsi kierowcy odchodzą na emeryturę. Poza tym cały czas przybywa nowych połączeń.

Przybywa i będzie przybywać, bo w przyszłym roku miasto planuje wprowadzić drugi etap zmian w sieci połączeń. Wtedy też mają być wydłużone trasy linii 152, 154 i 158, powstać ma również nowa linia z Czubów przez Krochmalną i Lwowską na Mełgiewską. – Musimy myśleć o przyszłości – stwierdza rzeczniczka. Stąd rekrutacja do pracy.

Żeby mieć więcej kandydatów spółka postanowiła, że sama opłaci im szkolenie niezbędne do pracy jako kierowca autobusu i trolejbusu. – Zapewniamy kurs na prawo jazdy kategorii D, kurs kwalifikacji wstępnej oraz badania lekarskie i psychologiczne – wylicza Opasiak.

W zamian MPK oczekuje zobowiązania, że dana osoba przepracuje w MPK co najmniej trzy lata. Dlaczego? – Po prostu oczekujemy chociaż częściowego zwrotu kosztów – odpowiada rzeczniczka. I dodaje, że kursy i szkolenia, które kandydat dostanie za darmo będą kosztować spółkę około 6500 złotych.

Taka oferta ma być ważna do 23 października, nabór chętnych prowadzi Miejska Korporacja Komunikacyjna będąca spółką-córką MPK Lublin. Kandydaci muszą mieć ukończone 24 lata, co najmniej średnie wykształcenie oraz prawo jazdy kategorii B lub C. Wskazane, ale nie wymagane, jest ukończenie kursu pierwszej pomocy. Informacje dostępne są na stronie mpk.lublin.pl.

Na jakie zarobki można liczyć za kierownicą autobusu? – Obecnie początkujący kierowca w lubelskim MPK zarabia średnio ponad 2520 zł brutto, ale po kilku latach pracy może liczyć na podwyżkę. Średnie wynagrodzenie wśród kierowców wynosi ponad 3455 zł brutto – informuje Opasiak. Praca jest zmianowa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest jednym z największych pracodawców w Lublinie. Zatrudnia obecnie 1213 osób.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 16:43
Praca w MPK Lublin to jest żenada. Zarobki to kpina, 12 zł brutto /h. Zmiany takie, że człowieka w domu nie ma, a żeby się dwoił i troił i weekendy pracował to 2000zl nie wyciągnie.. Do tego pasażerowie tak życie "umilają" a za każdą skargę- obniżka wynagrodzenia. Stres, odpowiedzialność, niewdzięczność. MPK nie dba w ogóle o swoich pracowników, a kadra administracyjna nie wiem po co tam siedzi. Nic nie wiedzą, nic nie powiedzą, ogólna niewiedza. Chciałem się zwolnić z tego obozu pracy, ale nawet tutaj robią problemy. Podanie o rozwiązanie stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia leży już ponad 1,5 tyg. i do tej pory nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi czy pracodawca wyraża zgodę czy też nie. 4 razy byłem w kadrach i za każdym razem nikt nic nie wie.. Wstyd po prostu żeby taka spółka tak traktowała swoich pracowników. za 12 zł/h brutto to ja wolę iść sprzątać a itak więcej zarobię bez żadnej odpowiedzialności. Współczuję tym, co dali się nabrać na sfinanowanie kursu i teraz muszę tak gnić 3 lata. I dziwię się reszcie, że nie walczy lepsze warunki. Powinni się kierowcy wku..., wyjechać na miasto i stanąć. Może ktoś wreszcie by się zainteresował tym badziewiem, jak funkcjonuje.
Praca w MPK Lublin to jest żenada. Zarobki to kpina, 12 zł brutto /h. Zmiany takie, że człowieka w domu nie ma, a żeby się dwoił i troił i weekendy pracował to 2000zl nie wyciągnie.. Do tego pasażerowie tak życie "umilają" a za każdą skargę- obniżka wynagrodzenia. Stres, odpowiedzialność, niewdzięczność. MPK nie dba w ogóle o swoich pracowników, a kadra administracyjna nie wiem po co tam siedzi. Nic nie wiedzą, nic nie powiedzą, ogólna niewiedza. Chciałem się zwolnić z tego obozu pracy, ale nawet tutaj robią problemy. Podanie o roz... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 14:07
Zdecydowanie za niskie zarobki za taką odpowiedzialną prace! 2520zł brutto??? to na rękę taki młody kierowca dostanie 1800zł i on ma za to utrzymać rodzinę i mieszkanie.Dajcie niemieckiemu kierowcy autobusu 450 euro i zobaczycie co zrobi.MPK powinno się wstydzić ludziom proponować tak niskie zarobki!
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 18:38
słyszałem, że MKK organizuje kursy na kat. D info: www.mkklublin.pl cena spoko :D
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 11:26
Czy ktoś się orientuje czy w 16 roku będę jeszcze zapisy na owy darmowy kurs??
Avatar
lub / 21 października 2015 o 12:17

Mam skończoną zawodówkę przy MPKu, mogę się starać??

Avatar
karla / 20 października 2015 o 23:16

Dziwne że tam jeszcze strajku nie ma... kierowniczki zarabiaja po kilka tyś a kierowcom daja 1,5 tyś , wstyd  dla mpk , człowiek wykonuje tak odpowiedzialną pracę a oni mają to gdzieś , zamiast dać podwyżki szukają jeleni za 1,5 tyś

Avatar
Gość / 15 października 2015 o 15:25
pierwszy rok w mpk to 10,50 za godzinę brutto czyli na rękę 1500-1800 (zależy od nadgodzin). płaca śmieszna i żałosna. nie chodzi o odejścia na emeryturę tylko o to że nowi kierowcy gdy nauczą się jako tako jeździć uciekają do innej roboty. taka polityka w Lublinie, wciąż nowi kierowcy = niskie stawki.
Avatar
Andrzej / 13 października 2015 o 20:30

Jak obniżycie kryteria przyjęć do wykształcenia zasadniczego zawodowego to wchodzę w to...

W sumie racja tymbardziej, ze to jakim kto jest kierowcą nie decyduje poziom wykształcenia. Tym bardziej, że jeszcze  kilkanaście lat temu były szkoły zawodowe kształcące zawodowych kierowców. Myślę,że lepiej by było gdyby lubelskie MPK jako minimalne kryterium zastosowało wykształcenie zawodowe, zawsze mogłoby dobierać gdyby miało nadmiar kandydatów kierując się np. wykształceniem a doświadczenie w pracy kierowcy jest bezcenne

W sumie racja tymbardziej, ze to jakim kto jest kierowcą nie decyduje poziom wykształcenia. Tym bardziej, że jeszcze  kilkanaście lat temu były szkoły zawodowe kształcące zawodowych kierowców. Myślę,że lepiej by było gdyby lubelskie MPK jako minimalne kryterium zastosowało wykształcenie zawodowe, zawsze mogłoby dobierać gdyby miało nadmiar kandydatów kierując się np. wykształceniem a doświadczenie w pracy kierowcy jest bezcenne

rozwiń
Avatar
Janusz / 13 października 2015 o 18:56

Jak obniżycie kryteria przyjęć do wykształcenia zasadniczego zawodowego to wchodzę w to...

Avatar
Kamiński / 13 października 2015 o 16:23

Nie piszcie że kierowca w MPK jest niczym.Ja jestem szanowany,mam prawojazdy D i nikt nigdy mnie na linię nie wyśle.Czasami potrzebuję tylko pomocy psychiatry.Jestem kimś,bo jestem Kamiński i siostrę mam.

Avatar
Gość / 21 września 2017 o 16:43
Praca w MPK Lublin to jest żenada. Zarobki to kpina, 12 zł brutto /h. Zmiany takie, że człowieka w domu nie ma, a żeby się dwoił i troił i weekendy pracował to 2000zl nie wyciągnie.. Do tego pasażerowie tak życie "umilają" a za każdą skargę- obniżka wynagrodzenia. Stres, odpowiedzialność, niewdzięczność. MPK nie dba w ogóle o swoich pracowników, a kadra administracyjna nie wiem po co tam siedzi. Nic nie wiedzą, nic nie powiedzą, ogólna niewiedza. Chciałem się zwolnić z tego obozu pracy, ale nawet tutaj robią problemy. Podanie o rozwiązanie stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia leży już ponad 1,5 tyg. i do tej pory nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi czy pracodawca wyraża zgodę czy też nie. 4 razy byłem w kadrach i za każdym razem nikt nic nie wie.. Wstyd po prostu żeby taka spółka tak traktowała swoich pracowników. za 12 zł/h brutto to ja wolę iść sprzątać a itak więcej zarobię bez żadnej odpowiedzialności. Współczuję tym, co dali się nabrać na sfinanowanie kursu i teraz muszę tak gnić 3 lata. I dziwię się reszcie, że nie walczy lepsze warunki. Powinni się kierowcy wku..., wyjechać na miasto i stanąć. Może ktoś wreszcie by się zainteresował tym badziewiem, jak funkcjonuje.
Praca w MPK Lublin to jest żenada. Zarobki to kpina, 12 zł brutto /h. Zmiany takie, że człowieka w domu nie ma, a żeby się dwoił i troił i weekendy pracował to 2000zl nie wyciągnie.. Do tego pasażerowie tak życie "umilają" a za każdą skargę- obniżka wynagrodzenia. Stres, odpowiedzialność, niewdzięczność. MPK nie dba w ogóle o swoich pracowników, a kadra administracyjna nie wiem po co tam siedzi. Nic nie wiedzą, nic nie powiedzą, ogólna niewiedza. Chciałem się zwolnić z tego obozu pracy, ale nawet tutaj robią problemy. Podanie o roz... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 14:07
Zdecydowanie za niskie zarobki za taką odpowiedzialną prace! 2520zł brutto??? to na rękę taki młody kierowca dostanie 1800zł i on ma za to utrzymać rodzinę i mieszkanie.Dajcie niemieckiemu kierowcy autobusu 450 euro i zobaczycie co zrobi.MPK powinno się wstydzić ludziom proponować tak niskie zarobki!
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 18:38
słyszałem, że MKK organizuje kursy na kat. D info: www.mkklublin.pl cena spoko :D
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 11:26
Czy ktoś się orientuje czy w 16 roku będę jeszcze zapisy na owy darmowy kurs??
Avatar
lub / 21 października 2015 o 12:17

Mam skończoną zawodówkę przy MPKu, mogę się starać??

Avatar
karla / 20 października 2015 o 23:16

Dziwne że tam jeszcze strajku nie ma... kierowniczki zarabiaja po kilka tyś a kierowcom daja 1,5 tyś , wstyd  dla mpk , człowiek wykonuje tak odpowiedzialną pracę a oni mają to gdzieś , zamiast dać podwyżki szukają jeleni za 1,5 tyś

Avatar
Gość / 15 października 2015 o 15:25
pierwszy rok w mpk to 10,50 za godzinę brutto czyli na rękę 1500-1800 (zależy od nadgodzin). płaca śmieszna i żałosna. nie chodzi o odejścia na emeryturę tylko o to że nowi kierowcy gdy nauczą się jako tako jeździć uciekają do innej roboty. taka polityka w Lublinie, wciąż nowi kierowcy = niskie stawki.
Avatar
Andrzej / 13 października 2015 o 20:30

Jak obniżycie kryteria przyjęć do wykształcenia zasadniczego zawodowego to wchodzę w to...

W sumie racja tymbardziej, ze to jakim kto jest kierowcą nie decyduje poziom wykształcenia. Tym bardziej, że jeszcze  kilkanaście lat temu były szkoły zawodowe kształcące zawodowych kierowców. Myślę,że lepiej by było gdyby lubelskie MPK jako minimalne kryterium zastosowało wykształcenie zawodowe, zawsze mogłoby dobierać gdyby miało nadmiar kandydatów kierując się np. wykształceniem a doświadczenie w pracy kierowcy jest bezcenne

W sumie racja tymbardziej, ze to jakim kto jest kierowcą nie decyduje poziom wykształcenia. Tym bardziej, że jeszcze  kilkanaście lat temu były szkoły zawodowe kształcące zawodowych kierowców. Myślę,że lepiej by było gdyby lubelskie MPK jako minimalne kryterium zastosowało wykształcenie zawodowe, zawsze mogłoby dobierać gdyby miało nadmiar kandydatów kierując się np. wykształceniem a doświadczenie w pracy kierowcy jest bezcenne

rozwiń
Avatar
Janusz / 13 października 2015 o 18:56

Jak obniżycie kryteria przyjęć do wykształcenia zasadniczego zawodowego to wchodzę w to...

Avatar
Kamiński / 13 października 2015 o 16:23

Nie piszcie że kierowca w MPK jest niczym.Ja jestem szanowany,mam prawojazdy D i nikt nigdy mnie na linię nie wyśle.Czasami potrzebuję tylko pomocy psychiatry.Jestem kimś,bo jestem Kamiński i siostrę mam.

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!