Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2009 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Debata o pl. Litewskim: Piłsudski ma zostać i koniec!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Zwolennicy pomnika Piłsudskiego zdominowali poniedziałkową debatę o przyszłości pl. Litewskiego. - Nie damy go przesunąć nawet o metr - zapowiadają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piłsudczyk / 8 stycznia 2009 o 15:43
Śmiać mi się chce z TZW.piłsudczyków.Nie dość że 90proc.z nich nie wie że w Lublinie są teraz dwa pomniki Piłsudskiego(pierwszy to Dom Żołnierza im.J.Piłsudskiego),95proc.z nich nie wie dlaczego Domowi.Żołnierza w IIRP nadano imię marszałka,a nie zbudowano pomnika tradycyjnego(był urzędowy zakaz oparty na woli Marszałka wyrażonej jeszcze za życia).Ciekawe czy ktoś z tzw.piłsudczyków wie że Marszałek do końca był socjalistą...:-).jak zapytam o to jakies współczesnego tzw."piłsudczyka"to robi się dziwnie...
A umieszczenie(nielegalne)pomnika na placu Litewskim to nic innego niż prosta kontynuacja działań komunistów którzy w tym miejscu postawili kiedyś"sołdata"by była przeciwwaga dla niesłusznego im ideologicznie pomnika Unii Lubelskiej.To komuniści zniszczyli tradycyjna ogrodową strukturę placu."Komuchopiłsudczycy"kontynuują tę tradycję bo to ludzie wychowani w komunie-nieświadomi homo sovieticusy,kontynuatorzy komuny.Ważna dla nich jest ideologia a nie jakies tam architektoniczno-estetyczno-historyczne niuanse.Nie martwi ich nawet to że taki sposób stawiania pomnika(i w miejscu po sołdacie)to urąganie honorowi.A honor to Marszałek miał.Nigdy nie pozwoliłby na pomnik zadem(a nawet dwoma zadami:-))skierowany do placu,do ludzi i na miejscu sołdata.
Znam przypadki ludzi którzy przyjeżdzają z innych miast by sfotografować ten pomnik-ale nie od przodu...chodzi im o słynna listę sponsorów z tyłu pomnika,to śmieszność na skalę krajową.
A już ręce mi opadły gdy usłyszałem jak kiedyś dwu kombatantów z opaskami pouczało jakiegoś młodzieńca że ten pomnik stał już przed wojną,tylko po 1945r.komuniści go zniszczyli i dopiero w 2001r.go odbudowano i że oni nie pozwolą go nigdzie przenieść...to chyba byli ci kombatanci którzy urodzili się po wojnie:-}.Dlatego pomnik z Litwy zniknąć powinien tak jak zniknął sołdat(wielu nazywa ten pomnik sołdatem na koniu a co niektórzy prognozują pojawienie się niedługo w tym miejscu sołdata na hummerze).Nie mówiąc juz o tym że Piłsudski stoi na pl.Litewskim-Litwininów szlag pewnie trafia z wiadomych względów.Nie mogę wyjść z podziwu że w święta oficjalne delegacje składają kwiaty pod tą samowolką budowlaną...no ale takie władze mamy...żałosne
Śmiać mi się chce z TZW.piłsudczyków.Nie dość że 90proc.z nich nie wie że w Lublinie są teraz dwa pomniki Piłsudskiego(pierwszy to Dom Żołnierza im.J.Piłsudskiego),95proc.z nich nie wie dlaczego Domowi.Żołnierza w IIRP nadano imię marszałka,a nie zbudowano pomnika tradycyjnego(był urzędowy zakaz oparty na woli Marszałka wyrażonej jeszcze za życia).Ciekawe czy ktoś z tzw.piłsudczyków wie że Marszałek do końca był socjalistą...:-).jak zapytam o to jakies współczesnego tzw."piłsudczyka"to robi się dziwnie...
A umieszczenie(niele... rozwiń
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 19:59
echh napisał:
Tajny agent niemieckiego wywiadu ZIUK, który NIC NIE MA WSPÓLNEGO Z LUBLINEM!!!

Opanujcie się ludzie. To czy w ogóle stawiać pomniki komuś takiemu jak Piłsudski to jedna sprawa i osobista ocena faktów historycznych. W końcu są tacy co i Hitlerowi, Stalinowi czy innym czerwonym bojownikom marmuru nie poskąpią.. i niech sobie stawiają co chcą. Ale na swojej posesji.

To jest teren miasta. Miasta Lublin, z którym Ziuk nie miał nic wspólnego! A to, że otrzymał władzę, w dodatku symbolicznie, to ŚMIESZNE uzasadnienie. Dlaczego Ci ludzie chcą całemu miastu narzucać swojego wątpliwego "bohatera"? Jeszcze jakby pochodził z tego miasta, to można by dyskutować, a tak?

Echh...

Tak się głośno zastanawiam co przyczyniło się do tego,że dopadła cię taka aberacja w myśleniu i w wiedzy historycznej.Na tym forum wypisujesz takie bzdury,że aż nie wiem czy śmić się z tego czy płakać.No i jeszcze skąd w tobie tyle nienawiści.Uważaj bo możesz miećk problem z woreczkiem żółciowym.Dużo zdrowia życzę.

Tak się głośno zastanawiam co przyczyniło się do tego,że dopadła cię taka aberacja w myśleniu i w wiedzy historycznej.Na tym forum wypisujesz takie bzdury,że aż nie wiem czy śmić się z tego czy płakać.No i jeszcze skąd w tobie tyle nienawiści.Uważaj bo możesz miećk problem z woreczkiem żółciowym.Dużo zdrowia życzę. rozwiń
Avatar
alice / 6 stycznia 2009 o 18:03
kazdy fanatyzm jest niebezpieczny jak widac, bałwochwalcze uwielbienie (pomników) równiez , dla tak "wielkiego" moze takie male miasto jak Lublin jest za prowincjonalne aby byc godnym, najwlasciwe jest miejsce w stolicy
Avatar
Cr / 6 stycznia 2009 o 12:58
Marszałek won z Lublina!
Avatar
echh / 6 stycznia 2009 o 11:56
Tajny agent niemieckiego wywiadu ZIUK, który NIC NIE MA WSPÓLNEGO Z LUBLINEM!!!

Opanujcie się ludzie. To czy w ogóle stawiać pomniki komuś takiemu jak Piłsudski to jedna sprawa i osobista ocena faktów historycznych. W końcu są tacy co i Hitlerowi, Stalinowi czy innym czerwonym bojownikom marmuru nie poskąpią.. i niech sobie stawiają co chcą. Ale na swojej posesji.

To jest teren miasta. Miasta Lublin, z którym Ziuk nie miał nic wspólnego! A to, że otrzymał władzę, w dodatku symbolicznie, to ŚMIESZNE uzasadnienie. Dlaczego Ci ludzie chcą całemu miastu narzucać swojego wątpliwego "bohatera"? Jeszcze jakby pochodził z tego miasta, to można by dyskutować, a tak?

Echh...
Tajny agent niemieckiego wywiadu ZIUK, który NIC NIE MA WSPÓLNEGO Z LUBLINEM!!!

Opanujcie się ludzie. To czy w ogóle stawiać pomniki komuś takiemu jak Piłsudski to jedna sprawa i osobista ocena faktów historycznych. W końcu są tacy co i Hitlerowi, Stalinowi czy innym czerwonym bojownikom marmuru nie poskąpią.. i niech sobie stawiają co chcą. Ale na swojej posesji.

To jest teren miasta. Miasta Lublin, z którym Ziuk nie miał nic wspólnego! A to, że otrzymał władzę, w dodatku symbolicznie, to ŚMIESZNE u... rozwiń
Avatar
Bezstronny / 6 stycznia 2009 o 08:26
Żeby zadowolić skonfliktowane strony, najlepiej będzie przenieść Plac Litewski z pomnikiem Unii w inne miejsce.
Avatar
debiltomi / 6 stycznia 2009 o 08:22
twoje wypowiedzi matole tomi też nie mają zadnych podstaw - byle zanegować
ślimol jeden...
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 01:52
marge napisał:
Gdzie są nasi katolicy. Wiadomo przecież że Piłsudski wystąpił z kościoła rzymskokatolickiego. Czy za to zasługuje na pomnik, czy może za Berezę, czy wreszcie za wymordowanie żołnierzy legalnego rządu w przewrocie majowym?

Widzę ,że za swoją postawę i taką troskę o katolików zasługujesz na miano wzorca katolicyzmu.Jeśli zaś chodzi o Berezę Kartuską to przydałaby się co dla niektórych ,oj przydała. Niestety, dzisiaj to trzeba by ją wydzierżawić, bo to już zagranica.

Widzę ,że za swoją postawę i taką troskę o katolików zasługujesz na miano wzorca katolicyzmu.Jeśli zaś chodzi o Berezę Kartuską to przydałaby się co dla niektórych ,oj przydała. Niestety, dzisiaj to trzeba by ją wydzierżawić, bo to już zagranica. rozwiń
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 01:44
pił Sudski napisał:
Przecież na tym placu Litewskim jest samowola budowlana!!!Ktoś powinien ponieść surowe konsekwencje.Jak ktoś postawi sobie płot wokół własnej posesji,to zarar robi się wielka awantura.A jaksamowolnie stawiają tandetny pomnik,to magistrat (odpowiedzialne władze)jakoś dziwnie ustępują.
Państwo urzędnicy.Więcej konsekwencji.Prawo obowiązuje każdego.

Jeśli już silisz się aby coś napisać to zadaj sobie przynajmniej minimum trudu i sprawdż fakty o których nie masz pojęcia. Nie wypisuj bzdur, bo pomnik stoi legalnie

Jeśli już silisz się aby coś napisać to zadaj sobie przynajmniej minimum trudu i sprawdż fakty o których nie masz pojęcia. Nie wypisuj bzdur, bo pomnik stoi legalnie rozwiń
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 01:39
STYX napisał:
Fanom dziada Pilsudskiego proponuję poczytać co nieco o polskim obozie koncenytacyjnym w Berezie gdzie dziadzio mordował Polaków !!!

Doprawdy nie wiem śmiać się czy płakać czytając te twoje bzdury. Proponuję tobie abyś zadbał oswoje zdrowie, wizyta u specjalisty wskazana i to jak najszybciej.
Avatar
piłsudczyk / 8 stycznia 2009 o 15:43
Śmiać mi się chce z TZW.piłsudczyków.Nie dość że 90proc.z nich nie wie że w Lublinie są teraz dwa pomniki Piłsudskiego(pierwszy to Dom Żołnierza im.J.Piłsudskiego),95proc.z nich nie wie dlaczego Domowi.Żołnierza w IIRP nadano imię marszałka,a nie zbudowano pomnika tradycyjnego(był urzędowy zakaz oparty na woli Marszałka wyrażonej jeszcze za życia).Ciekawe czy ktoś z tzw.piłsudczyków wie że Marszałek do końca był socjalistą...:-).jak zapytam o to jakies współczesnego tzw."piłsudczyka"to robi się dziwnie...
A umieszczenie(nielegalne)pomnika na placu Litewskim to nic innego niż prosta kontynuacja działań komunistów którzy w tym miejscu postawili kiedyś"sołdata"by była przeciwwaga dla niesłusznego im ideologicznie pomnika Unii Lubelskiej.To komuniści zniszczyli tradycyjna ogrodową strukturę placu."Komuchopiłsudczycy"kontynuują tę tradycję bo to ludzie wychowani w komunie-nieświadomi homo sovieticusy,kontynuatorzy komuny.Ważna dla nich jest ideologia a nie jakies tam architektoniczno-estetyczno-historyczne niuanse.Nie martwi ich nawet to że taki sposób stawiania pomnika(i w miejscu po sołdacie)to urąganie honorowi.A honor to Marszałek miał.Nigdy nie pozwoliłby na pomnik zadem(a nawet dwoma zadami:-))skierowany do placu,do ludzi i na miejscu sołdata.
Znam przypadki ludzi którzy przyjeżdzają z innych miast by sfotografować ten pomnik-ale nie od przodu...chodzi im o słynna listę sponsorów z tyłu pomnika,to śmieszność na skalę krajową.
A już ręce mi opadły gdy usłyszałem jak kiedyś dwu kombatantów z opaskami pouczało jakiegoś młodzieńca że ten pomnik stał już przed wojną,tylko po 1945r.komuniści go zniszczyli i dopiero w 2001r.go odbudowano i że oni nie pozwolą go nigdzie przenieść...to chyba byli ci kombatanci którzy urodzili się po wojnie:-}.Dlatego pomnik z Litwy zniknąć powinien tak jak zniknął sołdat(wielu nazywa ten pomnik sołdatem na koniu a co niektórzy prognozują pojawienie się niedługo w tym miejscu sołdata na hummerze).Nie mówiąc juz o tym że Piłsudski stoi na pl.Litewskim-Litwininów szlag pewnie trafia z wiadomych względów.Nie mogę wyjść z podziwu że w święta oficjalne delegacje składają kwiaty pod tą samowolką budowlaną...no ale takie władze mamy...żałosne
Śmiać mi się chce z TZW.piłsudczyków.Nie dość że 90proc.z nich nie wie że w Lublinie są teraz dwa pomniki Piłsudskiego(pierwszy to Dom Żołnierza im.J.Piłsudskiego),95proc.z nich nie wie dlaczego Domowi.Żołnierza w IIRP nadano imię marszałka,a nie zbudowano pomnika tradycyjnego(był urzędowy zakaz oparty na woli Marszałka wyrażonej jeszcze za życia).Ciekawe czy ktoś z tzw.piłsudczyków wie że Marszałek do końca był socjalistą...:-).jak zapytam o to jakies współczesnego tzw."piłsudczyka"to robi się dziwnie...
A umieszczenie(niele... rozwiń
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 19:59
echh napisał:
Tajny agent niemieckiego wywiadu ZIUK, który NIC NIE MA WSPÓLNEGO Z LUBLINEM!!!

Opanujcie się ludzie. To czy w ogóle stawiać pomniki komuś takiemu jak Piłsudski to jedna sprawa i osobista ocena faktów historycznych. W końcu są tacy co i Hitlerowi, Stalinowi czy innym czerwonym bojownikom marmuru nie poskąpią.. i niech sobie stawiają co chcą. Ale na swojej posesji.

To jest teren miasta. Miasta Lublin, z którym Ziuk nie miał nic wspólnego! A to, że otrzymał władzę, w dodatku symbolicznie, to ŚMIESZNE uzasadnienie. Dlaczego Ci ludzie chcą całemu miastu narzucać swojego wątpliwego "bohatera"? Jeszcze jakby pochodził z tego miasta, to można by dyskutować, a tak?

Echh...

Tak się głośno zastanawiam co przyczyniło się do tego,że dopadła cię taka aberacja w myśleniu i w wiedzy historycznej.Na tym forum wypisujesz takie bzdury,że aż nie wiem czy śmić się z tego czy płakać.No i jeszcze skąd w tobie tyle nienawiści.Uważaj bo możesz miećk problem z woreczkiem żółciowym.Dużo zdrowia życzę.

Tak się głośno zastanawiam co przyczyniło się do tego,że dopadła cię taka aberacja w myśleniu i w wiedzy historycznej.Na tym forum wypisujesz takie bzdury,że aż nie wiem czy śmić się z tego czy płakać.No i jeszcze skąd w tobie tyle nienawiści.Uważaj bo możesz miećk problem z woreczkiem żółciowym.Dużo zdrowia życzę. rozwiń
Avatar
alice / 6 stycznia 2009 o 18:03
kazdy fanatyzm jest niebezpieczny jak widac, bałwochwalcze uwielbienie (pomników) równiez , dla tak "wielkiego" moze takie male miasto jak Lublin jest za prowincjonalne aby byc godnym, najwlasciwe jest miejsce w stolicy
Avatar
Cr / 6 stycznia 2009 o 12:58
Marszałek won z Lublina!
Avatar
echh / 6 stycznia 2009 o 11:56
Tajny agent niemieckiego wywiadu ZIUK, który NIC NIE MA WSPÓLNEGO Z LUBLINEM!!!

Opanujcie się ludzie. To czy w ogóle stawiać pomniki komuś takiemu jak Piłsudski to jedna sprawa i osobista ocena faktów historycznych. W końcu są tacy co i Hitlerowi, Stalinowi czy innym czerwonym bojownikom marmuru nie poskąpią.. i niech sobie stawiają co chcą. Ale na swojej posesji.

To jest teren miasta. Miasta Lublin, z którym Ziuk nie miał nic wspólnego! A to, że otrzymał władzę, w dodatku symbolicznie, to ŚMIESZNE uzasadnienie. Dlaczego Ci ludzie chcą całemu miastu narzucać swojego wątpliwego "bohatera"? Jeszcze jakby pochodził z tego miasta, to można by dyskutować, a tak?

Echh...
Tajny agent niemieckiego wywiadu ZIUK, który NIC NIE MA WSPÓLNEGO Z LUBLINEM!!!

Opanujcie się ludzie. To czy w ogóle stawiać pomniki komuś takiemu jak Piłsudski to jedna sprawa i osobista ocena faktów historycznych. W końcu są tacy co i Hitlerowi, Stalinowi czy innym czerwonym bojownikom marmuru nie poskąpią.. i niech sobie stawiają co chcą. Ale na swojej posesji.

To jest teren miasta. Miasta Lublin, z którym Ziuk nie miał nic wspólnego! A to, że otrzymał władzę, w dodatku symbolicznie, to ŚMIESZNE u... rozwiń
Avatar
Bezstronny / 6 stycznia 2009 o 08:26
Żeby zadowolić skonfliktowane strony, najlepiej będzie przenieść Plac Litewski z pomnikiem Unii w inne miejsce.
Avatar
debiltomi / 6 stycznia 2009 o 08:22
twoje wypowiedzi matole tomi też nie mają zadnych podstaw - byle zanegować
ślimol jeden...
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 01:52
marge napisał:
Gdzie są nasi katolicy. Wiadomo przecież że Piłsudski wystąpił z kościoła rzymskokatolickiego. Czy za to zasługuje na pomnik, czy może za Berezę, czy wreszcie za wymordowanie żołnierzy legalnego rządu w przewrocie majowym?

Widzę ,że za swoją postawę i taką troskę o katolików zasługujesz na miano wzorca katolicyzmu.Jeśli zaś chodzi o Berezę Kartuską to przydałaby się co dla niektórych ,oj przydała. Niestety, dzisiaj to trzeba by ją wydzierżawić, bo to już zagranica.

Widzę ,że za swoją postawę i taką troskę o katolików zasługujesz na miano wzorca katolicyzmu.Jeśli zaś chodzi o Berezę Kartuską to przydałaby się co dla niektórych ,oj przydała. Niestety, dzisiaj to trzeba by ją wydzierżawić, bo to już zagranica. rozwiń
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 01:44
pił Sudski napisał:
Przecież na tym placu Litewskim jest samowola budowlana!!!Ktoś powinien ponieść surowe konsekwencje.Jak ktoś postawi sobie płot wokół własnej posesji,to zarar robi się wielka awantura.A jaksamowolnie stawiają tandetny pomnik,to magistrat (odpowiedzialne władze)jakoś dziwnie ustępują.
Państwo urzędnicy.Więcej konsekwencji.Prawo obowiązuje każdego.

Jeśli już silisz się aby coś napisać to zadaj sobie przynajmniej minimum trudu i sprawdż fakty o których nie masz pojęcia. Nie wypisuj bzdur, bo pomnik stoi legalnie

Jeśli już silisz się aby coś napisać to zadaj sobie przynajmniej minimum trudu i sprawdż fakty o których nie masz pojęcia. Nie wypisuj bzdur, bo pomnik stoi legalnie rozwiń
Avatar
tomi / 6 stycznia 2009 o 01:39
STYX napisał:
Fanom dziada Pilsudskiego proponuję poczytać co nieco o polskim obozie koncenytacyjnym w Berezie gdzie dziadzio mordował Polaków !!!

Doprawdy nie wiem śmiać się czy płakać czytając te twoje bzdury. Proponuję tobie abyś zadbał oswoje zdrowie, wizyta u specjalisty wskazana i to jak najszybciej.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!